Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Oперация Боливар

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Oперация Боливар

    До: Върховния Главнокомандващ



    Обединения Комитет на Началник Щабовете предлага в Колумбия да се проведе операция Боливар както следва
    Предлага се да потърси подходящ плаж в тила на бунтовниците по северното крайбрежие на страната(близо до границата с Панама) и настъплението откъм Панама да се съчетае с тактически десант в тила на бунтовниците. Плажа трябва да е така подбран, че да може настъпващите части откъм Панама бързо да се съединят с десантния отряд.
    Необходими ресурси
    23 дивизия на Националната Гвардия на Тексас
    22 дивизия на Националната Гвардия на Ню Мексико
    8 артилерийски полк
    3 дивизия на Морската Пехота
    4 дивизия на Морската Пехота(вече води бой с бунтовниците)
    1 армейски авиокорпус
    USS Washington и USS Colorado(с цел артилерийски обстрел на крайбрежието) - предлага се да се отмени участието им в учението ако се налага и временно да се пребазират в Панама
    10 ЕМ

    Предлага се десанта да стане с един от полковете на 3 дивизия, понеже бойците още са свежи и отпочинали

    Едновременно с десанта предлагаме 1 кд да удари бунтовниците от долината на рио Атрато по която следва да държи отбрана по посока да плацдарма+ двете дивизии на гвардията+оставащите полкове на 3 дивизия да настъпят откъм Панама по посока на Куибдо.
    Настъплението следва да се предхожда от разузнаване на бунтовническите позиции по панамската граница и покрай брега, и обработването им с комбинираните действия на двата линейни кораба, 8 артилерийски полк и 1 АК до момента А-8 часа в който момент предполагам първата вълна на десанта ще подхожда към подбрания участък за десант.


    Въобще като ще ядат бой, нека е сериозен.

    JCS чака мнения, само че предвид последните новини предлагам всичките тия сили да се дислоцират по северната граница на Панама и да помислим как Карибската ескадра ще изтегли нашите от Колумбия ако се наложи.
    Костариканската столица е на удобно разстояние от няколко плажа а към нея водят долините на няколко реки и сега ми се ще да ми цъфне предшественика ми дето питаше защо са ни десантни кораби
    Last edited by Sailor_Malan; 14-11-2008, 21:44.
    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

    #2
    Еееехооо, хартиса ли някой oсвен мене в нашия отбооор? Куккуууу
    Надявам се не сте зачезнали щото почна патакламата.
    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

    Comment


      #3
      аз съм тук , но не ги разбирам нещата , наблюдател съм

      Comment


        #4
        Sorry, довечера съм автомонтьор, утре ще играя.
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #5
          OK, в такъв случай пуснете Боливар на посредника с дребни модификации(преместете 1 тб на морската пехота и още една или две дивизии на Националната Гвардия в Панама и да ги разположа по границата с Коста Рика - Канала ми е страшно важен за война с Япония и ми трябва да е сигурен). Ako koстариканците се полакомят, то нека двете дивизии и леките танкове да отбият удара и ако е възможно да проведат малък рейд по принципа на "изгорената земя" по някое погранично селище у нападателите. После нека си се върнат на изходни позиции
          Ето какво искам за стратегическия ход в помощ на войната в Колумбия и за възпрепятстване на костариканските и венецуелските изцепки.
          Вече описах необходимите действия за прекъсване на притока на пари в другите теми по случая(War Plan Orange - Red)
          Искам също така и да се пратят агенти в Коста Рика и да се установят връзки със земевладелците, чиите имоти са национализирани. Да се видят какви са възможностите да ги организираме и какви са им нуждите и има ли лидер дето да ги поведе.
          Спешно мии трябват двата нови самолета. Пуснал съм им проектите в темата за следващия стратегически ход ако не се лъжа.

          Предлагам планираното учение на флота да се проведе до бреговете на Коста Рика и да репетира и нанасяне на удари по каботажното корабоплаване и обекти на брега(В нашия случай - по поставени около границата на териториалните им води цели, за да видят какво точно ги чака ако се водят по вреден акъл дето друг им пуска). По време на учението следва да се поддържа САР над корабната група и ако някой самолет откъм брега си навира гагата около корабите следва да бъде свалян без предупреждение, а оцелели членове на екипажа да се предават на Службата за Стратегически Действия(както сме го подпукали, "санаториума" в Гуантанамо в нашия случай май ще бъде отворен много преди талибаните).

          А междувременно до неделя аз ще се размотквам из Лондон и ще гледам Вавилонската изложба на The British Museum и Обсерваторията в Гринуич
          Last edited by Sailor_Malan; 15-11-2008, 01:09.
          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

          Comment

          Working...
          X