Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната със САЩ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Войната със САЩ

    Лордове, японците натискат да започваме бойните действия, а и лично моето мнение е, че сега е един много добър момент за това. Така или иначе отлагаме това от 2 години, и мисля че по-добре подготвени отколкото сме в момента едва ли можем да бъдем. Ако сте съгласни, моето предложение за бойния план е следното:

    1. Японците ще атакуват Филипините. Там ние няма да се намесваме, освен по вода. Предполага се че американската ескадра в Манила ще опита да се изтегли, като сингапурския ни флот ще помогне на японците да ги приклещим и унищожим.
    2. Две ескадри в състав от по 4-6 линейни кораба и поддържащи сили ще се отправят съответно към Ню Йорк, където заедно с авиацията от Халифакс ще се опитамеда потопим намиращите се там кораби или да ги предизвикаме за битка. Другата ще се насочи към Колумбия, където изглежда американците са изпратили военена експедиция със силна флотска подкрепа. Целта е да намерим и унищожим флота им по възможност.
    3. Силите ни в Ямайка (ЛК "Дреднаут" и ЛКР "Тайгър") ще атакуват Панамския канал, като целта е да блокират съоръжението, за да не може флота им от Тихия океан лесно да дойде на помощ в Атлантическия.
    4. По-голямата част от флота ще остане обаче в района на Европа, за да може да блокира немския флот, ако се опитат да се възползват от ситуацията.
    5.По-подробно по този въпрос трябва да све изкаже Шеленберг, но предложението ми е армията от Ванкувър да настъпи надолу към Портланд и Солт Лейк Сити и дори ако може да се опита да стигне Сан Франциско. Евентуално част от силите могат да настъпят и към Аляска, кодето според японското разузнаване американците имат малки сили. За съжаление нямаме големи данни за разположението на източното им крайбрежие, но можем да предполагаме че там имат повече сили. За това трябва да видим дали ще се опитваме да настъпим към Ню Йорк, което сигурно няма да стане, но поне ще блокираме силите им да се прехвърлят масирано на запад, или ще защитаваме нашите територии. Ако успеем да унищожим флота им мисля че може да помислим за десант на брега на Мексиканския залив.
    6.Целта на флотските ни операции трябва да е да си осигурим пълен контрол на океаните и да унищожим търговията им. Целта на сухопътните действията според мен трябва да е да захаванем богатите и индустриално развити територии по крайбрежията и по граничните територии на канада(Чикаго, Детройт?), за да неутрализираме прмишленото им превъзходство.

    Очаквам коментарите ви.

    #2
    Ми планът е добре обмислен и аз съм "за" но нека и останалите съотборници да си кажат думата.

    Comment


      #3
      Първо за точка 2 ние нямаме авиация в Халифакс 10-и авиокорпус е вече във Ванкувър.

      За точка 5 и аз така мислех да слезем колкото може по на юг. Е едва ли ще имаме сили за много, но поне да овладеем двата щата Вашингтон и Орегон. За атаката също ще използваме и 1-ви армейски корпус и 19-та тежка бригада или те могат да тръгнат към Аляска, ама 1-ви армейски корпус не е с голям опит тоест обученост. Иначе нека първо превземем Сиатъл-Олимпия-Портланд пък после да мислим за по-нататък. Но поне главната цел ще е да можем да превземем Сан Франциско. Пак повтарям първо преди да се атакува се прави артелерийска подготовка, после атакуват танковете след нея пехотата. Едната к.д. ще играе ролята на разузнавач, а другата или ще помага на нея или ще помага на пехотата. 10-ти авиокорпус, ако не прецените да го прехвърлите в Халифакс и от там да атакува пристанището Ню Йорк, да влезе в кампанията на 4-ти армейски корпус група армии Б. За войските от Халифакс мисля да не атакуват, а да бранят града и ако се разбере, че американците искат да помагат в защита на източната си част да тръгнат в нападение с цел привличане вниманието на техните войски, за да не могат да отидат на помощ на своите части.

      Това е от мен за сега, по-късно пак ще вляза и от утре нямам нет. Надявам се скоро да ми прекарат, но до 10 дни предполагам ще имам.
      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

      Comment


        #4
        Подпрепям.
        Канцлер на хазната

        Comment


          #5
          Остава другите двама съотборника да си кажат думата.

          Comment


            #6
            Защита на Халифакс ми се вижда леко прекалена след като разгледах картата. Това ще означава да оголим Торонто и Отава за контраатака. Не може ли да използваме плановете за операция Реюниън? Халифакс е лесно защитим по суша като гледам, така че останалите сили могат да се опитат да натиснат от две места в посока Детройт-Чикаго, а другите от Монреал към Бостън-Ню йорк. Или вече са твърде слаби след като ги разделихме на две?

            Като гледам авиокорпусът във Ванкувър не може да достигне до Сан Франциско, така че може би да го разделим на две и да изтеглим част от самолетите обратно в към Халифакс.

            Поне както аз ги виждам нещата - действията на Ванкувърската група, трябва да сесъсредоточат в триъгълника Ванкувър-Сан Франциско-Солт Лейк Сити на първо време, а на Халифакската група в триъгълника Чикаго-Филаделфия-Отава. Първата група ще има минимална поддръжка от флота за момента - 2 КРЛ тип "Хънтър" (12 234мм оръдия общо), но тя ще е уязвима за американския флот. Другата на свой ред ще може да разчита на много по-сериозна поддръжка - минимум 5 ЛК и самолетоносача "Фюриъс".

            Comment


              #7
              Кой ще поеме хода на Шеленберг, ако той няма възможност да го пусне?

              И ще им обяваваме ли война официално?

              Comment


                #8
                Ми планът ти е добър ама за война да обявим трябва да са съгласни и другите двама съотборника.

                Comment


                  #9
                  От днес ми прекараха пак нета и вече съм на линия.

                  Я кажете как вървят нещата, измислехте ли какъв ще е хода ни? Кой е поел моите функции, няма пролем този който се е заел с моите функции да изкара хода пък после аз пак да си поема кормилото. Ако няма такъв значи пак се заемам с нещата.

                  Иначе ето с какво разполагаме в Канада - Халифакс - 4-ти армейски корпус група армии А в него влизат 3 п.д, 1 к.д, 1 а.п., 2 б.б., 2 т.б. и 20-та тежка бригада. Ванкувър - 4-ти армейски корпус група армии Б в него влизат 2 п.д., 2 к.д., 1 а.п., 4 т.б.; 19-та тежка бригада и 1-ви армейски корпус в него влизат 1 п.д., 1 а.п., 1 б.б., 2 т.б и 10-ти авиокорпус. Абе във Ванкувър сме много добре, но силите ни в Халифакс са слаби, особено за предприемане на атаки, ще трябва да се прехвърлят войски от Ванкувър най-вероятно, ако ще се води война на 2 фронта.

                  Ами за сега е това, докато вляза в час.
                  Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                  Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                  Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                  Comment


                    #10
                    15 Януари е денят. Ако можеш до тогава да изтеглиш малко от Ванкувър... По данните от разузнването изглежда, че еднствените сили в тоя район на САЩ са 1 пд и 1 АП в Аляска.

                    Иначе добре ще е Верешагин поне да се появи, че да има кой да дава хода.

                    Comment


                      #11
                      Аз съм си тук, редовно проверявам... С Воланд се чухме, според него може би избързваме с войната, но не може нищо да направи на дипломатическия фронт сега, така че война ще има. Само го помолих да измисли като дипломат повода за войната...
                      Така че очаквам от всеки от вас план за сухопътните и морски операции и колко ще струват...


                      Dark Galaxy ---> GoodKnight

                      Comment


                        #12
                        За повода може да направим като немците които почват война с Полша да преоблечем няколко наши бойци в американски униформи да атакуват наш граничен пост и така да обявим че американски войници са нападнали вероломно наш граничен пост мисля че този повод е достатъчен

                        Comment


                          #13
                          Има ли значение повода? Достатъчно е, че заплашват морското ни превъзходство и тайно покрепят Германия, с която ако не се лъжа още сме във война. "В името на свободата на Европа и в отмъщение за подкрепата срещу германските агресори бла, бла, бла"

                          Comment


                            #14
                            Ми има значение ,зависи как ще реагират останалите държави повода трябва да е правдоподобен

                            Comment


                              #15
                              Значи 10-ти авиокорпус се състои от И-5, Л-3, Б-2, Р-2 ще го разделим така от този състав в Халифакс се преместват следните самолети: И-3, Л-2, Б-1 и Р-1 останалите остават във Ванкувър. Също така от Ванкувър към Халифакс се преместват следните сухопътни съединения - 2 т.б. и 1 к.д. от 4-ти армейски корпус група армии Б. По точно тези сили направо да бъдат прехвърлени в Монреал, защото от там ще започнем атаката на източното крайбрежие.

                              Значи щом в Западната част на щатите няма войски или поне не са много може да разделим на още две части войските от Ванкувър като едната ще нападне Аляска, а другата по стария заплануван маршут - Сиатъл-Олимпия-Портланд-Сан Франциско.

                              Значи за операция "Леден вятър" (атака на Аляска) отделям следните сили - 1-ви армейски корпус и тази част от 10-ти авиокорпус която остана във Ванкувър. Издръжка - 1 п.д. (1 х 3000 = 3000 т.), 1 а.п. (1 х 500 = 500 т.), 1 б.б. (1 х 600 = 600 т.), 2 т.б. (2 х 1000 = 2000 т.). Общо - 6100 т. Само за самолетите не знам каква ще е издръжката. Значи къде са дислоцирани войските (според разузнаването 1 п.д. и 1 а.п.) в щата Аляска? Иначе като цел набелязвам н. Принц Уелски. Ако някой има по-добра карта за водене на боеве в Аляска нека я даде. Иначе ще процедираме така въздушните ни сили заедно с артилерията ще бомбардират позициите на противника и след това в атака влизат първо двата т.б. и 1 б.б. и след него настъпват пехотната дивизия. Като по време на атаката артилерията и въздушните сили помагат непрестанно на настъплението.

                              Сега за Операция "Внезапен удар 1" (цел Сан Франциско) в него влизат силите на 4-ти армейски корпус група армии Б, който се състои след преместването на част от личния му състав отново в Халифакс от следните сили - 2 п.д., 1 к.д. 1 а.п., 2 т.б. и 19-та тежка бригада. Издръжка - 2 п.д. (2 х 3000 = 6000 т.), 1 к.д. (1 х 6000 = 6000 т.), 1 а.п. (1 х 500 = 500 т.), 2 т.б. (2 х 1000 = 2000 т.) и 19-та тежка бригада х 1000 = 1000 т. Общо - 15 500 т. Използва се направление Сиатъл-Олимпия-Портланд-Сан Франциско като конната дивизия ще се движи най-отпред и ще играе ролята на разузнавачи и след това (и почти винаги така ще правя) бронираните части т.е. 19-та тежка бригада заедно с двата т.б. и след тях артелерийския полк и пехотата, като ако се открие противник по време на марша винаги артилерията да открива огън преди голямата атака на главните сили. При евентуален успех т.е. превземане на Сан Франциско ще обмисляме следващите варианти за следващо направление, но нека направим първо това.

                              Операция "Внезапен удар 2" която се състои от следните сили - 4-ти армейски корпус група армии А - 3 п.д., 2 к.д., 1 а.п., 2 б.б., 4 т.б., 20-та тежка бригада и половината от 10-ти авиокорпус - И-3, Л-2, Б-1, Р-1. Всички тези сили да бъдат прехвърлени в Монреал. Издръжка - 3 п.д. (3 х 3000 = 9000 т.), 2 к.д. (2 х 6000 = 12 000 т.), 1 а.п. (1 х 500 = 500 т.), 2 б.б. (2 х 600 = 1200 т.), 4 т.б. (4 х 1000 = 4000 т.) и 20-та тежка бригада х 1000 = 1000 т. За самолетите не мога да кажа колко ще струва. Общо - 27 700 т. Цел Вашингтон, направление - Монреал-Ню Йорк-Вашингтон. Не искам да разделям и тези войски за целите Детройт и Чикаго, че ще станат много дини под една мишница и много ще раздробим силите си в Канада и да не съжеляваме заради това, ако има успех тази операция тогава ще мислим за тези два града. И тука двете конни дивизии да бъдат най-отпред пак като разузнавачи плюс разузнавателните самолети от 10-ти авиокорпус. При откриване на противник да не влизат в бой а да се отеглят до пристигането на осовните сили (оставям си вратичка,ако силите на противника са малки може и да влязат в бой). И тука първо ще влязат в действие бойните ни самолети и артилерията преди основната атака и отново главната атака ще бъде водена от бронираните части б.б. и т.б. и 20-та тежка бригада следвана от останалите части. като по време на боя самолетите и артилерията да помагат с каквото и както могат по време на самия бой.


                              Това е от мен за сега по случай сухопътните операции. Вижте дали ще имаме средства за издръжка. Морския лорд да каже къде и с какво може да помогне. Ако имате други идеи към операциите казвайте.

                              И искам да питам нали последния ход произведохме още сухопътни части (Бяха от всичко по две, ако не се лъжа), обаче не ги виждам в таблицата, която е за последния ход те готови ли са?
                              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                              Comment

                              Working...
                              X