Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колумбия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    ъъъъ 7-ми месец? ако това значи че ще има поне още 5 мини-хода и всеки се проточва по 1-2 седмици .....
    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

    请您死在地狱般的阵痛
    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
    きさまはしんでくださいませんか
    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

    Comment


      #17
      Княже, каквото значи - значи.
      Пилоте, дай някакъв Скайп или Кю, за да отиграем остатъка в един ден.
      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
      Неизвестен руски адмирал

      Comment


        #18
        Бе тая Колумбия стана като Гуадалканал, само дето: 1. пестим от флот, 2.пестим от хора, 3.пестим от други неуредици, като това да ни обходят или друго да измислят, дали да не палнем цяла Латинска Америка...мен ми хареса

        Comment


          #19
          ВЪЗВАНИЕ ДО ПРОГРЕСИВНИТЕ СИЛИ В ЮЖНА АМЕРИКА

          Другари, настъпил е решаващия час в борбата с империализма и американската агресия! Докато четете това съобщение, боевете в Колумбия продължават, пушките екнат и ние се сражаваме с агресорите! За съжаление, силите са неравни и многочислените американски орди прииждат срещу шепата храбри революционери. Тяхната подла авиация нанесе кървави удари срещу нашите градове, унищожи мостовете ни и обстрелва невинни цивилни. За се противопоставим на тези агресори-кръволоци се нуждаем от всичката сила и ентусиазъм на свободните хора в Южна Америка за да отхвърлим тиранията на гнусните капиталисти. Молим всички желаещи да помогнат да се явят в Буенавентура, Богота и Буракаманга, за да се включат в доброволчески отряди срещу американците! Всяка помощ – материална, психологическа, финансова и морална е добре дошла за революцията!

          Долу агресорите!

          Подпис – Революционния комитет


          Горното е молба ако имаме привържници в Южна Америка да започнат пропагандна подкрепа в наша ползаи да организират доброволчески полкове ако това е възможно.
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            #20
            Молба от името на Революционния комитет към правителствата на Перу, Еквадор и Венецуела:
            1. Тези три страни се молят да установят дипломатически отношения с официалното революционно правителство на страната в Богота.
            2. С оглед безразборната американска агресия и нарушаване на суверенитета на Колумбия, молим трите страни да осъдят американската агресия.
            3. Молим и трите страни за помощ във финансова и техническа гледна точка.
            4. Молим и трите страни да се намесят във войната в наша полза. Гарантираме търговски привилегии след войната.
            5. Молим за възможност нашите войски да могат да минават през граничните територии на трите страни.
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              #21
              НОВИНИ ЗА СТА ЗА УТРЕШНАТА СУТРЕШНА ЕМИСИЯ - задължително да си намерят път до там:

              1. Венецуела е подкрепила колумбийските революционери и скоро ще се намеси на тяхна страна във войната.
              2. Коста Рика подготвя войските си за удар по Панама за да подкрепи революцията.
              „Аз, Драгомир, писах.
              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

              Модератор на раздел "Военна Авиация"

              Comment


                #22
                Благодарско на всеотдайните японски журналисти

                Одзава, а може ли и официалното мнение на трите страни?

                П.П. Коста Рика си е наша, да даде официално заявление утре на обед ако може.
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  #23
                  За Коста Рика - може. Но Венецуела ще отрече.
                  Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                  Неизвестен руски адмирал

                  Comment


                    #24
                    Пилот написа Виж мнение
                    Молба от името на Революционния комитет към правителствата на Перу, Еквадор и Венецуела:
                    1. Тези три страни се молят да установят дипломатически отношения с официалното революционно правителство на страната в Богота.
                    2. С оглед безразборната американска агресия и нарушаване на суверенитета на Колумбия, молим трите страни да осъдят американската агресия.
                    3. Молим и трите страни за помощ във финансова и техническа гледна точка.
                    4. Молим и трите страни да се намесят във войната в наша полза. Гарантираме търговски привилегии след войната.
                    5. Молим за възможност нашите войски да могат да минават през граничните територии на трите страни.
                    Аз принципно говорех какво ще кажат трите страни за това

                    Горкото прогресивно човечество, колко е изстрадало от такива като мен...
                    „Аз, Драгомир, писах.
                    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                    Модератор на раздел "Военна Авиация"

                    Comment


                      #25
                      И трите страни отказват. Като гледат какво става в Колумбия патаклама не им трябва и у тях.
                      Воювайте си, но не ги замесвайте.
                      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                      Неизвестен руски адмирал

                      Comment


                        #26
                        ХОД ЗА ОКТОМВРИ 1925

                        Авиация – удари по войските на границата с Панама, целта е да се забавят.

                        Отряд „Панама”
                        Да взриви ЖП линията на много места и да започне маневрено отстъпление към 2/1 пп в случай, че противникът атакува с пълната си мощ. Може да се ползва 2/1пп за резерв в случай на нужда. Противникът да се бави особено около блатата в 16И, 17И, 18И.

                        Отряд „Меделин”
                        2/1пп – спира отстъплението и се окопава, да се направи опит да се повдигне духа на войниците
                        2/2, 5/1, 1/2, пп да се окопаят в Меделин и околностите (те са силно планински и за това трябва да е доста ефективно), да са готови и да желаят градски боеве. Да се внимава противникът да не тръгне по левия фланг през долината в 17К и 18К, долината да се укрепи. В случай на бой с противника групата да се бие до 30% загуби, след което да проведе маневрено отстъпление на юг. Подкрепления идват в случай на нужда от 4/2, 5/2, 6/2, 6/1пп и 4/1пп
                        4/2, 5/2, 6/2, 6/1пп – да държат позициите северозападно от Меделин и да се окопаят. В случай на стремително настъпление от частите от Панама към вътрешността на страната да се върнат 50км на юг.
                        4/1 пп – напредва на 50км северно от Пуерто Берио. Ако срещне вражеска съпротива да спре и да се окопае

                        Група Баракабермейа

                        3/2 пп– окопан около летището и блокирайки пътят към вътрешността на страната
                        3/1 пп – придвижва се към позицията на 4/1пп, по права линия. Да спре само в случай, че 3/2пп е атакуван

                        СПЕЦИАЛНА БЕЛЕЖКА – мостовете да се минират и взривяват при поява на противника. Да се направи ВСИЧКО за да се забавят логистично американците идващи от Панама.

                        Пътищата да се блокират с отрязани дървета, населените пунктове да се евакуират и оставят без храна. Да се отравят водоизточниците. Да се засили антиамериканската пропаганда.

                        ЗА ЗАБЛУДА НА ПРОТИВНИКА – мостовете при Кукута и Араука въпреки че са унищожени да се създаде впечатлението, че се възстановяват, тоест наоколо да кипи от строителна дейност дори и да няма как да се извърши цялостно възстановяване. Да започне строителството (ПОКАЗНО) на понтонен мост при Кукута. Въобще всякак да се създава впечатление, че мостовете са важни за нас
                        „Аз, Драгомир, писах.
                        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                        Модератор на раздел "Военна Авиация"

                        Comment


                          #27
                          Ход за ноември-декември

                          Авиация - ползва се за подвижна артилерия, тоест удря американските части които ни атакуват най-ожесточено. Служи за резерв и начин да се повлияе на неравен бой. В последните дни на декември чрез подскок през Ел Бланко да опита удар по ЛК в Картахена. Летището там да се ремонтира с най-бързи темпове в месеца и половина до тогава.

                          Отряд „Панама”
                          Да започне маневрено отстъпление към 2/1 пп в случай, че противникът атакува с пълната си мощ. Може да се ползва 2/1пп за резерв в случай на нужда. Противникът да се бави особено около блатата в 16И, 17И, 18И.

                          Отряд „Меделин”
                          2/1пп – спира отстъплението и се окопава, да се направи опит да се повдигне духа на войниците. Противникът да се бави особено около блатата в 16И, 17И, 18И.
                          2/2, 5/1, 1/2, 5/2пп да се окопаят в Меделин и околностите (те са силно планински и за това трябва да е доста ефективно), да са готови и да желаят градски боеве. Да се внимава противникът да не тръгне по левия фланг през долината в 17К и 18К, долината да се укрепи. В случай на бой с противника групата да се бие до 30% загуби, след което да проведе маневрено отстъпление на югоизток, посока Богота. Подкрепления идват в случай на нужда от 4/2, 6/2, 6/1пп и 4/1пп
                          4/2, 6/2, 6/1пп – изтеглят се на позициите югозападно от Меделин и да се окопаят при 2/1пп. Покриват фланга на Меделин. Противникът да се бави особено около блатата в 16И, 17И, 18И. Ако започне бой – да се бият до 30% загуби, после се изтеглят на юг.
                          4/1, 3/1 пп окопават се в Пуерто Берио, покриват фланга на Меделин. В краен случай се ползват за подкрепления. Ако започне бой – да се бият до 30% загуби, после отстъпление към Богота.
                          Група Баракабермейа

                          3/2 пп– окопан около летището и блокирайки пътят към вътрешността на страната

                          СПЕЦИАЛНА БЕЛЕЖКА – мостовете да се минират и взривяват при поява на противника. Да се направи ВСИЧКО за да се забавят логистично американците идващи от Панама. Опожаряване на села, отравяне на водоизточници и т.н.

                          Пътищата да се блокират с отрязани дървета, населените пунктове да се евакуират и оставят без храна. Да се отравят водоизточниците. Да се засили антиамериканската пропаганда.

                          ЗА ЗАБЛУДА НА ПРОТИВНИКА – мостовете при Кукута и Араука въпреки че са унищожени да се създаде впечатлението, че се възстановяват, тоест наоколо да кипи от строителна дейност дори и да няма как да се извърши цялостно възстановяване. Да започне строителството (ПОКАЗНО) на понтонен мост при Кукута. Въобще всякак да се създава впечатление, че мостовете са важни за нас
                          „Аз, Драгомир, писах.
                          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                          Модератор на раздел "Военна Авиация"

                          Comment


                            #28
                            ЗАПОВЕД - В СЛУЧАЙ НА ВОЙНА - Да се проведе незабавна бомбардировка с всичките 29 самолета стрещу ЛК в Картахена, височина на бомбомятане - 500м.
                            „Аз, Драгомир, писах.
                            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                            Модератор на раздел "Военна Авиация"

                            Comment

                            Working...
                            X