Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колумбия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Колумбия

    Ето ви карта за обозначаване направлението на главния удар

    Колумбия-1922

    Ще гледам днес да ви пусна и изходните позиции на войските. Правилата са следните - пишете си тук хода, но преди да дам резултата от сражение всички останали постове ще се трият. Назначете си един командващ, чиито заповеди ще се изпълняват.
    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
    Неизвестен руски адмирал

    #2
    Картата е променена - нанесена е координатната система, според която ще локализирате войските си. В правилата съм записал числова, но тук съм дал смесена координатна система, за да няма бъркане. Ако държите мога да върна другата.
    Координатите на всяко съединение, действащо независимо се давата така - А12 24-та ПДна ххх километра южно от еди си какво с форт на север.

    Сега вече можете да си разположите войската и летищата, като тук запишете кое къде да се намира и да си подготвите операциите. Районът ограден със синьо е подконтролен на разбунтувалия се революционен полк. Районът с червено е подконтролен на "Сендеро Луминосо".
    Официално червеният цвят е за колумбийските бунтовници, а тъмно синият - за правителствените войски и американския експедиционен корпус.

    Имате право на ход да питате до 4 КОНКРЕТНИ въпроса. Това ще ви е тактическото разузнаване. Останалото е както в правилата. Резултатите от сраженията - тук.

    Първоначалната обстановка е следната:
    След като офанзивата от 1923 г. е отблъсната правителствените войски контролират пътят Баранкиля - Меделин - Богота и железницата Панама - Меделин. През февруари 1924 г. пристигат американските войски и самолети. Има подготвени летища. Активност на бунтовниците не е регистрирана.

    Разузнаване - агентите донасят за прегрупиране на бунтовниците на изток. На територията около Панама засега не са забелязани войски на бунтовниците. НЯколко банди тероризират местните власти и връзката с тях е прекъсната. Има данни за отцепване на част от войската на бунтовниците по южната граница.

    От тук поемате вие. Успех!
    Last edited by Odzava; 16-10-2008, 09:07.
    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
    Неизвестен руски адмирал

    Comment


      #3
      Айде де - какво стана с хода? Ще се бием ли? ДАвайте дислокация и заявки за тактическото разузнаване.
      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
      Неизвестен руски адмирал

      Comment


        #4
        Одзи не ме притискай ако обичаш, че ми беше лудница в работата днеска. Само до шибаната Колумбия ми е, ако си мислиш, че ще приоритизирам заради някаква игра - сори, объркали сме се. удължавай ход или смятай, че няма действия, не ме бърка. Стига си давал зор за играта, ако обичаш. Когато тогава
        Recalibrating my lack of faith in humanity...

        https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

        Comment


          #5
          Май няма никакво развитие, ако албирео не се появи скоро (знам че в момента има много проблеми и хич не му е до нас) ще трябва да поема командването.
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #6
            Ще бъда много благодарен ако поемеш нещата, защото наистина ми се искаше тая местна свада се вмести в рамките на хода.
            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
            Неизвестен руски адмирал

            Comment


              #7
              Той днес се появи, но е болен, и не може да участва. Прати ми моля на мейл каквото сте дискутирали.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #8
                Нищо не сме дискутирали. Очаквам вашия ход в тази тема. Кои войски какво да павят между 01.06.1924 г. и 31.06.1924 г. е единствения въпрос. Другото, което мога да направя е да приема, че вашите войски не предприемат активни действия и ще сметна хода възоснова на това, което сте предали в годишния ход. Това също е вариант, за да мръднем от мъртвата точка.
                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                Неизвестен руски адмирал

                Comment


                  #9
                  Разгледах картата набързо, обаче за супер детайлни анализи няма да имам време. Давай по това което имаш вече и в движение ще съчиняваме.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    #10
                    Koй контролира Венецуела? Ако е наш човек, може да им спретнем едно изпълнение ала Уилям Текумзе Шърман и да се опитаме да ги разцепим на две, като ги подпукаме от две страни. Не е зле и да напускаме малко агенти(предполагам това ще е стратегическото разузнаване), да се опитаме да разкрием щаба на бунтовниците и ако не очистим водача и щаба им да ги закараме на верижка в Алкатрас или във военния дрънголник във Форт Левънуърт. От друга страна последното май ще си бъде ненужно политическо театро и може да си ги очистим където ни изникнат.
                    Само дето писанията на Одзи и линиите по картата, малко не съответстват и не го знам защо се е морил да наслагва тая карта вместо да пусне нещо по-нормално като това в атачмента
                    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                    Comment


                      #11
                      Да, може и по тази карта. Няма значение за мен на коя карта ще планирате. Просто ми е трудно да чета по сателитни карти.

                      Така, сега за сраженията. Текущо време 10.06.1924 г.
                      Войските от Експедиционния корпус (1-ва дмп и 7-ми ап) са съсредоточени в района на Ел Бланко с фронт на юг-югоизток по протежение на шосето. Комуникацията с Картахена и Баранкиля се осъществява от 1-ва кд (разделена на 3 бригади - 1; 2; 3-та). Авиацията от 1-ви АвиоК-с на МП е разположена на летища северно от Ел Бланко. Двете колумбийски дивизии (разделени също на бригади от по 2 пп) охраняват заповяданата в годишния ход територия.
                      Разузнаването не докладва за войски в тактическа дълбочина пред Експедиционния корпус. Според съобщения на агентите терористите са превзели столицата Богота и водят настъпление на юг. На север се съсредоточават войски п пътя срещу Меделин. На границата с Панама вражеска активност не е засечена.

                      Извинявам се за качеството на прикрепената карта, следващите ще са по-ясни.
                      Last edited by Odzava; 29-10-2008, 19:18.
                      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                      Неизвестен руски адмирал

                      Comment


                        #12
                        Т.е. 10ти юни 24г?

                        Можем ли да поръчаме още войски да бъдат доставени?
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          #13
                          Разбира се имате възможност да пуснете заповеди за периода 11-30.06.1924 г. Можете да заповядвате каквото си поискате - само по-подробно моля И колото по-скоро, толкова по-добре
                          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                          Неизвестен руски адмирал

                          Comment


                            #14
                            Имам технически въпрос - на втората ти карта Одзава, правителствените войски и тия дето ще ги копаме са едни до други на едната от границите - кой държи останалата част на страната, в която няма отбелязана фронтова линия(на места предната линия на правителствените части няма допир с тая на бъдещите жители на федералния кауш, това техническа грешка ли е?), в долния край на картата има и нещо зелено - това какво е?
                            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                            Comment


                              #15
                              Синьото са вашите войски (Експедиционния корпус и колумбийските дивизии), червеното са "герилите", а зеленото са отцепниците. Писано си е още горе Разположението на вашите войски е според заповедите дадени в годишния ход.
                              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                              Неизвестен руски адмирал

                              Comment

                              Working...
                              X