Съобщение

Collapse
No announcement yet.

War Plan Orange-Red

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Така ...малко брейнсторминг

    копирам тук част от разговора си с Фриц


    ......
    Гвиана, Т&Т, барбадос, подветрените и наветрените острови, ямайка, бахамите, бермуда,
    [15:03:52] P каза: можем ли да изработим план,с който да ги завладеем
    [15:04:12] P каза: подплатени с антиколониална реторика и веднага сключваме договори с местни правителства
    [15:04:16] T каза: ами сигурно, макар че още нямаме необходимите транспорти.
    [15:04:20] P каза: да ги отрежем от карибите
    [15:04:26] P каза: по един полк за малките о-ви
    [15:04:35] P каза: и 1 дивизия за ямайка
    [15:04:52] P аза: с 3 дивизии ще покрием целите кариби
    [15:05:05] P каза: ето ти защитен периметър с/у англетата
    [15:05:13] P каза: а те ( англетата) имат ли транспорти
    [15:05:19] T каза: ми де да знам.
    [15:05:26] P каза: в смисъл - ако вземем да ги завладеем, кога могат да дойдат техните войски
    [15:05:31] P каза: и могат ли въобще
    [15:06:57] T каза: трябва да питаш малан.
    [15:07:02] P каза: к



    Малан? Мнение по въпроса?

    Въобще от 2-3 дни си мисля, за малко по-глобален план за действие срещу бритишите. Нервят ме как си врат ръчичките из Америките.

    1) Англия е много по-зависима от нас от колониите си (на това ми обърна внимание Хорхе преди време, а сега и Фриц). В реалността всички доминиони си имат правителства, които просто отказват да финансират ново въоражаване. В игровата реалност благодарение на представата на %@#*&!!! Одзава (който както знаем е виновен за всичко), всички доминиони се управляват все едно са някакви fiefdoms.
    Не може да се въздейства политически - поне не докрай, така че трябва да се взимат други мерки.

    2) Канада ни е най-податлива за 'други мерки' (както отдавна сме казали), поради географската близост. Всяко нападение с/у нея трябва да бъде подчинено на политическа цел. А именно откъсването й от Британската Империя и запазването на суверенитета й. Т.е. нещата за които Малан споменаваше - унищожаване на пристанищна инфраструктура и т.н. са КРАЙНИ мерки, които можем да предприемем само ако основната политическа цел, няма изгледи да бъде осъществена.

    Операцията с/у Канада в такъв случай ще има две измерения:
    - Мръсна Операция на ЦРУ, в стил воландово-даницовите простотии в Колумбия и Коста Рика. Естествено ще бъде много по-прегледна, коректна спрямо социалната реалност, красива и мащабна.
    Целта е да се засилят автономните тенденции в Канада - това, което се е случило към 60те и 70те години на 19век. Справка http://en.wikipedia.org/wiki/Post-Co...da_(1867-1914)
    Просто ще повторим това, което се случва в реалността, замествайки вътрешните сили (не очаквам одзава да го оцени, ама той играе социалната реалност по друг начин, като се преструва, че не я отиграва). Но няма значение.
    Значи засилваме автомните тенденции + сепаратистките по западното крайбрежие, алберта, саскачуан и манитоба - въобще всички слабозаселени територии, където пъплят същите селяни, каквито са нашите селяни от Небраска до Дакотите и Монтана .
    Засилваме Про-квебекското движение за автономия и независимост.
    Засилваме цялостното политическо движение за Автономия и национален суверенитет на цялата Канада (това ще бъде позицията на бъдещите умерени, здравомислещи политици, на които искаме да се опрем - да не се разпокъсва колонията, канадска идентичност, различна от британската и т.н. и т.н.). За целта ще се говори за лошото отношение на британската армия и офицери в частност към канадските войници в ПСВ (като се напомня на Одзава, че това са факти, които при неналичието на поне някаква автономност са абсолютно взривоопасни).
    - Военна операция. Обсъждали сме я. Знаем какво, къде и как трябва да правим. В таз връзка Фриц, премести ли едната от сериозните стари опитни дивизии от Чикаго на Изток?
    Това, което липсва на военния план е морската част. Малан, дали можеш да измислиш нещо, което не включва унищожаване на канадските пристанища, цели са блокирането на устието на Св. Лаврентий (тук може би и квебекците ще могат да помогнат), блокаж на Халифакс и на другите по-важни пристанища.
    На запад - блокаж на Ванкувър. Това мисля би било по-лесно осъществимо.
    След като парализираме страната, целта е да имаме канадска армия на Изток, която ако иска да идва да ни напада - ние сме в отбрана, която при това ще се наложи да мисли къде първо да ни нападне - езерата, дали да потушава Квебек, на Изток през Върмонт и Мейн и upper NY state, да бърза към Уинипег и т.н. всичко това с една разбунена страна, която иска да търгува с тези, които са й най-близко (както е в реалността), която има отделна идентичност и т.н.
    Бритишите ще искат да идват с флота си от Европата - тук Дойчовците трябва да помогнат, пък и ние ще ги причакаме тук там по пътя

    - Успех на операцията ще бъде, ако една запазила си цялостта Канада се оформи като независима република. Ако все пак нещата се закучат, стратегията ни би трябвало да бъде подобна на тази която се случва по време на и след американската война за независимост. Там Канада е мястото за бягство на всички лоялисти, а тази роля ще бъде определена на Нова Скотия, О-в Пинц Едуард, Нюфаундленд и Ню - Брънзуик. Които и без това са били отделен културен регион, с отделни политики, общи интереси и определено про-британска и лоялистка позиция. Което са Факти.
    На тази база, можем да се споразумеем с Бритишите - да си запазят тези колонии, изтъкваме стратегическото им местоположение, как имат авантпост точно на входа на Канада, даваме им квота да си търгуват отчасти с Канада (но много по-малко отколкото имат в момента), обясняваме на Одзи, как трябва да направи едно справедливо разпределение на парите, които идват от Канада в имперската каса. Максимум 15% от общата сума отбелязана в икономическата таблица. На бритишите ще кажем 10%, което всъщност е по-близко до реалността, но да кажем, че 15% е цифрата зад която НЕ остъпваме.
    В резултат ще имаме една независима Канада, която ще търгува предимно с нас и малко с Британия и останалите страни, а империята ще стане малко по-бедна - което ще е игровият еквивалент на историческата реалност, където Канада просто отказва да дава пари, за да се залагат 16 кораба годишно .

    3) Операция в Карибите, спомената в разговора ми с Фриц. Хубаво е да се осъществи едновременно с операцията с/у Канада. Замислям се обаче, че с нея малко ще заприличаме на Японците от ВСВ срещу САЩ. Наскачаме по островите и ги чакаме да дойдат, а те ни подминават....

    4) За съжаление другите доминиони не са ни на една ръка разстояние, което налага там да се ограничим само до мръсни операции:
    - Южна Африка. Смазаното Бурско възстание, бурска идентичност, пари, проблеми и т.н. Възстание на шона и Ндебеле в Родезия, Мау мау в Британска източна Африка (тук с малко немска помощ от Германска Източна Африка).
    Nota bene: Какво стана с базата в Либерия? Имаме ли пари? Кораби нещо? Поне няколко подводници? Нека да притесним малко бритишите в Африка.
    - Египет. баасистко движение, Али героя, който го биха 1882г. Ето база за още една мръсна операция, нека се поизпотят за Суец.
    - Ирландия. Там е ясно, Майкъл Колинс триумфално посрещнат в Бостън, операцията сме я обсъждали.
    - Индия. Тук наливаме с голямата лопата. Подкрепа както за Ганди. С особено акцентиране на Ненасилието, на клането в Амритсар от 1919г. (което не виждам причина да не се е случило и в игровата реалност, освен ако Одзи не е пристрастен към Англия). Подкрепа и за по-крайните националисти, които всъщност искат насилие. Ще намерим някой предвестник на Субхас Чандра Бозе, щом като Одзава позволява подобни простотии на Британци и Японци в Лат. Америка, трябва да позволи и на нас. Ако вкараме много пари и оръжие (с руска подкрепа през Средния Изток и Афганистан), мисля, че в крайна сметка, може да се постигне Second Indian Mutiny.
    - Австралия. Бунтът в Юрика и т.н. И там има прецедент и база за недоволство. Галиполи, Отношението към австралийците, пушечното месо на империята и т.н. Монаш ще го подкупим и направим герой ако трябва.

    Цел на всичко това е да ангажираме бритишите навсякъде. Друга политическа цел е да докараме Одазва дотам, да признае новите реалности и след "период на реформи в имперята, свързан с потушаването на бунтовете/недоволствата/политическите движения" да преформулира Имперския бюджет в такава степен, че примерно 50% от парите, които империята получава сега от Колониите да си остават в Колониите. Т.е. бритишите трябва да станат по-бедни, както е в истинската реалност.

    една забележка - всичко това можеше да се избегне, ако *&$#@!&^$#@ Одзава беше направил икономиките отворени. Примерно Канада не търгува с Британия, като неразделна част от нея, ами си търгува с нас по принцип (както е било в реалността). Игрово не е много по-различно от настоящото състояние, просто малко по-друга таблица. Тогава наистина просто щяхме да си седим и да бием всички икономически.

    Чакам критики, идеи, забележки, поправки.
    Ако искате отделете това в отделна тема : "Британия" или нещо подобно.
    Last edited by Sir Gray; 17-09-2013, 13:52.
    Recalibrating my lack of faith in humanity...

    https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

    Comment


      #17
      Малан? Мнение по въпроса?
      Не знам какви призраци бродят из главата на посредника, но британските десантни кораби принципно се проявяват в резултат на Дарданелската операция, която в нашия случай не се е реализирала.
      Ако техните транспорти идват от Англия обаче можем да ги посрещнем от рано, а и между островите с не особено големи сили. Необходими са ми обаче новите леки крайцери за идеалното решение - няколко патрулни групи в състав 1-2 леки крайцера и 4-6 есминеца. Но и няколко стари линкора и крайцера биха ми свършили работа, понеже британските тежки кораби и есминци трябва някъде да презареждат след океанския преход, а ако им държим базите - няма къде.

      Това, което липсва на военния план е морската част. Малан, дали можеш да измислиш нещо, което не включва унищожаване на канадските пристанища, цели са блокирането на устието на Св. Лаврентий (тук може би и квебекците ще могат да помогнат), блокаж на Халифакс и на другите по-важни пристанища
      Мога - морски мини. Включително ако се налага и реквизирането на няколко риболовни траулера и замяната на екипажите им с екипажи от USN, с цел пускането на минни банки по маршрутите между Халифакс и Ливърпул и на фарватерите към канадските пристанища.

      За съжаление другите доминиони не са ни на една ръка разстояние, което налага там да се ограничим само до мръсни операции:
      A oръжие за Суданските ислямски милиции дето се борят с британския окупатор?

      всички доминиони се управляват все едно са някакви fiefdoms.
      Не може да се въздейства политически
      Оставям коментарите що за безумие е тая игрова реалност и колко точно ненаучна фантастика е, но тлъсти подкупи за някой вицекрал или пък генерал-губернатор, за да се полакоми да стане крал на собствената си колония? Или пък политическо убийство на такъв с цел създаване на неразбории?

      кога могат да дойдат техните войски
      поне месец след като тръгнат от англия
      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

      Comment


        #18
        Мерси за Судан не се бях сетил.
        Това с мините ми навява някои мисли, защо ли японците пращат траулери към нашите пристанища?? Нещо взех да се притеснявам. Всяка операция от тук нататък да бъде предществана от интензивно тралене и чистене на мини. Направо нека да проверим веднага.

        Дарданелите са се състояли - 1915г.
        Войната свършва 16г. след Немски успех при Вердюн.
        Recalibrating my lack of faith in humanity...

        https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

        Comment


          #19
          albireo написа Виж мнение
          Мерси за Судан не се бях сетил.
          Това с мините ми навява някои мисли, защо ли японците пращат траулери към нашите пристанища?? Нещо взех да се притеснявам. Всяка операция от тук нататък да бъде предществана от интензивно тралене и чистене на мини. Направо нека да проверим веднага.

          Дарданелите са се състояли - 1915г.
          Войната свършва 16г. след Немски успех при Вердюн.
          A, aз странно защо реших че не е имало ПСВ. В такъв случай ме интересува ако е възможно разузнаването да провери какво правят Royal Marines във следващия ход
          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

          Comment


            #20
            Sailor_Malan написа Виж мнение
            В такъв случай ме интересува ако е възможно разузнаването да провери какво правят Royal Marines във следващия ход
            Нека всеки от нас да си направи едно файлче, където да си слага информацията, която му е нужна и въпросите към разузнаването.
            Всяка вечер (или на два дни) ги изпращаме към Фриц. От където после се избират приоритети.

            А дали британскяи отбор се е сетил да поиска Royal Marines, както ние се сетихме да си поискаме нашите си марини? Или може би Одзи им ги е дал без да си ги искат след като ги е дал на нас?
            Ако е вторият случай мисля е длъжен да ни каже (без да отделяме пари за разузнаване).
            Recalibrating my lack of faith in humanity...

            https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

            Comment


              #21
              А дали британскяи отбор се е сетил да поиска Royal Marines, както ние се сетихме да си поискаме нашите си марини?
              А какво ще стоварват тогава? Дъръмската лека пехота или може би The Household Cavalry барабар с каляските на Кралското семейство?
              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

              Comment


                #22
                Ако не ме лъже паметта британците си имат морска пехота от преди да го има САЩ и са дебаркирали достатъчно за да не трябва да ги подценяваме - така че следващия ход проверяваме къде са базирани и на какво се возят.
                Kerls, wollt ihr ewig leben?

                Comment


                  #23
                  Виж какво Хорхе и ние си имаме Морска Пехота от Триполи нататък, ама докато не казахме на Одзава да определи 1 от нашите дивизии за Marines, Одзава я беше писал като пехотна. Ако положението с англичаните е същото, каквото е било с нас (а нямам причина да мисля друго) и ако британският отбор не се е сетил да си поиска марините (както ние направихме) това значи, че в момента в игровата реалност Великобритания
                  а) няма royal marines и ще използва за десантиране някакви скапани сухоземни плъхове в стил описаните от Малан Дъръмска лека пехота или Шропширски стрелци или бог знае какво
                  или
                  б) Има royal marines щото въпреки, че те не са се сетили Одзава им е подсказал или просто е променил един от техните полкове/дивизии на royal marines.

                  Не чета забележки или мнения по мемурандума за стратегия с/у Великобритания. Давайте идеи. Ония неща там са за брейнсторминг.

                  Сега се сещам за нещо допълнително - нека Ройтер или Малан да прегледат нашите кораби да видят дали нямаме някой модел подходящ за действия в Големите езера. Не е нужно да може да минава през различните проливи м/у езерата - ще пренесем и сглобим няколко в Кливланд, Грийн бей, Чикаго и т.н.
                  Или ако нямаме, дали не може да се изпроектира нещо евтинко и бързо за построяване?
                  Recalibrating my lack of faith in humanity...

                  https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                  Comment


                    #24
                    и ние си имаме Морска Пехота от Триполи
                    Цъ.
                    Първите ни два батальона са създадени с едно от първите решения на новосформирания Конгрес, ако се не лъжа през 1787 г.

                    дали нямаме някой модел подходящ за действия в Големите езера
                    Нямаме. А за какво ти е кораб, за задачи дето може да се възложат на 155 мм. сухопътно оръдие?
                    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                    Comment


                      #25
                      няма значение от кога точно я имаме. Схванахте ми мисълта.
                      Корабите ми трябват в случай че британците пуснат няколко кораба да шават насам натам. Дори и да блокираме всички точки, които свързват езерата по между си, няма да сме блокирали всички пристанища (а и не целим това); Целта е не само да попречим на британците да се възползват от тази транспортна артерия, но и да имаме контрол върху езерата за да можем да ги използваме ние - за пренос и снабдяване на войски и т.н.
                      Това според мен най-лесно се постига с блокаж на точките на свързване на едно езеро с друго + 1 макс. два кораба във всяко езеро.
                      Recalibrating my lack of faith in humanity...

                      https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                      Comment


                        #26
                        От малките подводници да вкараме няколко?
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          #27
                          подводниците са прекалено ценен ресурс. Аз си мислех за някакви големи катери, малки торпедоносци нещо от сорта. Пък и те ще се виждат има психологически ефект като го разположиш пред някое градче
                          Recalibrating my lack of faith in humanity...

                          https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                          Comment


                            #28
                            Imperial написа Виж мнение
                            От малките подводници да вкараме няколко?
                            Aйде няма нужда в затворен воден басеин. Пак да кажа, там армейската артилерия ни е достатъчна, а и британската търговия през езерата вероятно ще умре ако започнем патаклама.

                            Иначе ако искаме можем и да си реквизираме някой стар търговски кораб, да го оборудваме с бронирани листове и стари армейски оръдия, та да замяза на канонерките от Гражданската война.
                            Впрочем, с риск да кажете че съм зинал да изям бюджета, може ли да сформиране(примерно на Хавай) един батальон мarine raiders, който активно да тренира взривно дело, водолазна подготовка, парашутна подготовка, десантиране на групи от малки кораби(подводници) унищожаване на обекти на брега и прибиране обратно, а и да дадем пари за разработка на стандартен малоразмерен подривен заряд за рейдерите. Идеята е като сдадем Филипините и другите острови да можем редовно да извършваме диверсионни действия срещу инфраструктурата или примерно да подпалим някое японско летище в някоя безлунна нощ.
                            Last edited by Sailor_Malan; 16-10-2008, 21:01.
                            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                            Comment


                              #29
                              frogmen? Харесва ми идеята. Марчинковци в действие.
                              А за езерата - Malan, търговията ще спре веднага то е ясно. Но аз не искам варага да си снабдява войските тук и там, да стоварва десанти на наша територия (знаеш ли колко индустриални центъра лежат на бреговете на тия езера?) и да подпомага атаката си по суша с/ъ нашите позиции с кораби от езерата. Въобще искам езерата да са наши! Защото след като завземем всичко протоци от двете страни ще си останем там. Няма да напредваме освен в нужните рамки. Ще укрепим една здрава отбрана в стил ПСВ и ако искат да ни нападат - имаме въздушно превъзходтсво имаме корабчета да ни пазят фланговете по вода имаме и здрава отбрана на сушата - моля нека дойдат. Паралелно няма да имат Жп линии по които да превозват войска и ресурси от Изток на запад и обратно и няма да имат и морски пристанища. Колапс...
                              Recalibrating my lack of faith in humanity...

                              https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                              Comment


                                #30
                                frogmen? Харесва ми идеята. Марчинковци в действие.
                                E не чка така, хората са си били обикновени касапи на япончета през ВСВ

                                знаеш ли колко индустриални центъра лежат на бреговете на тия езера
                                А те нека се опитват да си прекарат снабдителен конвой под носа на армейските оръдия, моля!
                                Иначе разбирам ти съображенията, ама такива езерни монитори са с ограничена полза, а ще задръстят някой стапел, дето в момента ни е нужен за други неща. А и там има хубавия момент, че при добро проучване на теченията на реката мините може и да ги докараме с каруцата до брега и да ги напускаме от подходящо място.

                                P.s. Да му се не види кво съм магаре и как не чета какво пишат хората.
                                Албирео сега чак се усетих че имаш предвид наши индустриални центрове(аз защо ли се сещам само за Детройт)
                                Last edited by Sailor_Malan; 16-10-2008, 23:49.
                                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                                Comment

                                Working...
                                X