Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ход 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Т.П. редовно ли се очаква да няма? Ако е така да попроменя износа ни или да поръчкам германциите да ни продават...
    Kerls, wollt ihr ewig leben?

    Comment


      #17
      Следващия ход се освобождава 1 от руската железница и се очаква поне едно от ръст. Така че ще се оправят нещата.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #18
        Ами мисля това е. Трябваше да отрежа 1-2 неща, като разширяването на Гуам и оръдията там. И без това не ми е съвсем ясно дали трябва да хвърляме пари в нея.

        Все още има някои неясноти. Освен това в армейската графа при танковите бригади пише че всяка има по 2 танкови части и съответно стойност 300,000, а като сме ги купували сме давали по 150,000. Магия?


        . . .


        Трябват ни повече пари.
        Last edited by Imperial; 11-10-2008, 20:44.
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #19
          Армията - оправена. Когато бързам допускам грешки. Затова когато сами пишете получавате каквото искате
          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
          Неизвестен руски адмирал

          Comment


            #20
            Ход 3 от одзава, обърнете внимание на данните от разузнаването, спешно да се анализират.
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #21
              Название: Линеен Крайцер "Леопард" 1924г.
              Размери: 19998 тона; 200x20x7 метра; Машини: 49500к.с. = 32 въз; 6600 мили – 10 въз;
              Въоръжение: кули ГК (лм): 3х3x343/50(1924с)120, установки МК: 4x4x40/45(1924с)250
              Брониране: гл.пояс: 254(76)0, г.пояс: 178/0, палуба: 76/76, система ПТЗ: 51х1, рубка: 254, кули ГК: 254/254
              Toва не става за рейдер. Не може да се дотътри до Южноамериканските ни търговски маршрути без презареждане на Карибите, което при война с Британия прави превземането на базите им по островите ключов приоритет.
              Линкорите им при опит да се дотътрят до нашия бряг ще трябва да се презареждат в Канада, което прави бързото унищожаване на инфраструктурата в Канада приоритет, сключително чрез новосформираните ни парашутни части(десантираме, правим поразии и зачезваме към морето, където ни чака флота).
              Притеснява ме, че не знам нищо за самолетоносачите им и за проекта леки крайцери.

              Название: Линкор "Медуза" 1924г.
              Размери: 29993 тона; 240x27x9 метра; Машини: 86000к.с. = 29 въз; 5000 мили – 10въз;
              Въоръжение: кули ГК (лв): 3х3x343/45(1924с)120, кули БК: 8х1x127/45(1924с)120, установки МК: 8x4x40/45(1924с)250, корпусен ТА 6x1x625
              Брониране: гл.пояс: 381(127)0, г.пояс: 305/0, палуба: 127/76, система ПТЗ: 76х1, рубка: 330, кули ГК: 381/305, кули БК: 152
              и
              . Британският флот е провел голямо учение със своите АВ, които са отработили атака на корабно съединение в Океана. Британските адмирали са отчели много добра подготовка на своите летци и голям брой попадения с бомби в противниковите ЛК при скорост под 15 възела.
              Според мене още веднъж поставят необходимостта от принципно нов линеен кораб с 9х406 20х127 многоцелеви 40х40мм. и 50-60 единични 20мм. способен дълго време да поддържа 30 възела и за кратко време да дава максимална 33

              Разработван е също двумоторен тежък бомбардировач – 7х7,7 картечници, 210 км/ч.
              Също не е за подценяване. Изисква да почнем да пробваме с многоплани с 2-4х12.7 мм. картечници и с прибираемо шаси, за да може да развива по-висока скорост. А и с двумоторен моноплан с 6х12.7 мм. и 1 тон товар

              В Манилския залив е задържан японски траулер, докато се е опитвал да влезе в пристанището на Кавите. Капитанът се е оправдал, че не е видял вехите на фарватера водещ към Манила. На траулера е намерена карта на залива и таблица на движение на корабите в него.
              Задържан е 1 японски агент опитващ се да получи информация за гарнизона на Манила.
              Много ме притеснява. Ако някой ми беше казал, че траулера е мерел и дълбочините щях да реша, че се готви инвазия именно там и в района щеше да се появи минно заграждение(да ми е мирна главата), крайцерски партул за охраната му и 127 мм. брегова батарея на тайно място, а над всичките Филипини щеше да има постоянни въздушни патрули в състав звено изтребители, а кадрираните бригади на морската пехота около Сан Франциско и на Пърл Харбър щяха да почнат да викат резервисти и да тренират противодесантна отбрана.
              Интересно ми е, че не знаем какво гласят за Гуам
              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

              Comment


                #22
                Имай предвид, че разузнаването може да е и дезинформация (особено тия подробни ТТД ме съмняват много силно )
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  #23
                  Imperial написа Виж мнение
                  Имай предвид, че разузнаването може да е и дезинформация (особено тия подробни ТТД ме съмняват много силно )
                  ФДР вероятно и такава дезинформация щеше да хареса и щеше да я ползва за да си вдигне военния бюджет

                  ОТ
                  отвеждани до Розайт и Хъл
                  Прочее това с Росайт и Хъл ме наведе на много искрен смях. Одзава ела ми на гости та да видиш къде е Росайт и къде е Хъл.
                  Горките германци дето са били отведени в Росайт са били гигамазохисти да плават през Атлантика а командира на лекия крайцер е бил кръгъл идиот за не ги замъкне в първото възможно пристанище (Ливърпул го е подминал с кански лека ръка) и трябва да го разжалват за пилеене на скъпото държавно гориво.
                  Или пък още по-зле. Немския кораб се е справил прекрасно с ролята на блокадопробивач и е хванат малко преди да излезе на траверса на Килския канал. Срамота за кралския флот.
                  Last edited by Sailor_Malan; 15-10-2008, 23:56.
                  Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                  Comment


                    #24
                    Sailor_Malan написа Виж мнение
                    Прочее това с Росайт и Хъл ме наведе на много искрен смях. Одзава ела ми на гости та да видиш къде е Росайт и къде е Хъл.
                    Моряко, нали знаеш поговорката за смеха и поредността на разсмиване?
                    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                    Неизвестен руски адмирал

                    Comment


                      #25
                      мен това ме притеснява:
                      Японският флот е дислоциран в Сасебо (2-ри флот), Куре (1-ви флот) и Йокохама (3-ти флот). ЛК (9 на брой) и 4 ЛКР са в 1-ви флот, 2 ББ и 4 КРЛ са във 2-ри флот, 3-ти флот има няколко КРЛ и П. Дислокацията на останалите кораби е неизвестна.
                      4ти флот трябва да е мобилния им флот - самолетоносачите - заедно с новината за учение в средата на Тихия океан може да означава базиране някъде из Маршалските острови и шанс да атакуват директно Пърл Харбър.
                      Манила може да е залъгваща маневра, а траулерите в Калифорния да са важния ход следящ дали пренасяме флота си към Хаваите.

                      ЗА ЦРУ този ход трябва да пуснем разузнаване на отделните японски бази - къде имат авиация и къде базиран флот. Същото и за британските в Канада и Карибите.
                      Kerls, wollt ihr ewig leben?

                      Comment


                        #26
                        Odzava написа Виж мнение
                        Моряко, нали знаеш поговорката за смеха и поредността на разсмиване?
                        Бе ела ми на гости. пък после се смей последен ако искаш. Много ми хареса и концепцията за отвеждане на блокадопробивач, във една от основните бази на Хоум Флийт за проверка на товара и документите. Интересно какво правят Royal Marines detachment на лекия крайцер та не извършват проверка на място? Унищожават запасите от бира в тамошния клон на NAAFI сигурно. Аз ако съм на щаба на Кригсмарине бих ви подарил няколко товара минерали, като следващия път ще гледам да ме хванат покрай остров Уайт, за да разгледам Госпорт и Портсмут.

                        ЗА ЦРУ този ход трябва да пуснем разузнаване на отделните японски бази
                        А за флота евентуално верига от подводници(и наличните биха свършили работа) по линията Мидуей, Остров Джървис, Тукалу.
                        Както и патрулни полети от Пърл Харбър. А, да и състояние на повишена готовност в Пърл Харбър(поне разсредоточаване на самолетите по летищата, спиране на отпуските, постоянни дежурства при зенитните оръдия). И патрул от есминци на входа на лагуната.
                        И евентуално по двама редници с радио и бинокъл на всяка висока точна на Мауи и на Оаху
                        Last edited by Sailor_Malan; 16-10-2008, 11:07.
                        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                        Comment


                          #27
                          А за флота евентуално верига от подводници(и наличните биха свършили работа) по линията Мидуей, Остров Джървис, Тукалу.
                          Както и патрулни полети от Пърл Харбър. А, да и състояние на повишена готовност в Пърл Харбър(поне разсредоточаване на самолетите по летищата, спиране на отпуските, постоянни дежурства при зенитните оръдия). И патрул от есминци на входа на лагуната.
                          И евентуално по двама редници с радио и бинокъл на всяка висока точна на Мауи и на Оаху
                          Това според мен директно ще влиза в следващия ход. Като цитат ако трябва.
                          Recalibrating my lack of faith in humanity...

                          https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                          Comment


                            #28
                            Обърнете внимание на някой неща в парцала на Даниц. "Колекционира електрически уреди" (това е за Ферми), "нови есминци", онова за хвърчилото бомба не знам дали като само ни пуска мухи. Но като цяло е сложил доста податки.
                            Recalibrating my lack of faith in humanity...

                            https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                            Comment


                              #29
                              Манила може да е залъгваща маневра, а траулерите в Калифорния да са важния ход следящ дали пренасяме флота си към Хаваите.
                              Впрочем десант в Манила не е изключва атака на Пърл Харбър със самолетоносачи. Поне в реалността случката е горе долу такава.
                              Я да питам, можем ли да пръснем 25 милиона за нови изтребители. Ако 25 милиона са много и 10-15 биха стигнали
                              Last edited by Sailor_Malan; 16-10-2008, 13:00.
                              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                              Comment


                                #30
                                Sailor_Malan написа Виж мнение
                                Впрочем десант в Манила не е изключва атака на Пърл Харбър със самолетоносачи. Поне в реалността случката е горе долу такава.
                                Съгласен съм, но две едновременни операции ми се струват по-съмнителен вариант от това първо да се удари Пърл Харбър ( не биха ли могли дори да се опитат да го превземат?! с това биха ни отрязали напълно от западния Пасифик) а след това да се разчистват отцепените Филипини , Гуам и Мидуей.
                                25 милиона за изтребители колко хиляди самолета искаш да построим?
                                Kerls, wollt ihr ewig leben?

                                Comment

                                Working...
                                X