Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Интересно - влизането на поляците в Тешин

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Интересно - влизането на поляците в Тешин

    Сегодня, а еще точнее завтра - годовщина очень интересного, и почти неизвестного, исторического события. Кто знает - в честь чего парад? Не знаете? Ну тогда совсем гигантские подсказки:


    thorn

    Средновековните църкви в България

    #2
    Какви са танковете?
    Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

    Comment


      #3
      Е, личи си кой не е играл Panzer General . Това са ТК - цяло семейство от танкети. Адаптация на прословутата танкета на "Викерс". Ето и две забавни снимки на транспортьори (от сайта Tanks).

      Comment


        #4
        Има и две снимки на танкове. Горките поляци...
        Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

        Comment


          #5
          Е, хайде сега, "горките". Много армии и това нямат. А и ако погледнем Pz I от другата страна... Не е много по-напреднал . Между другото, на блога, към към който Торн е дал връзка, втората снимка ми се вижда малко странна, по-специално каските на войниците. Нещо ми приличат на немски. Определено са различни от полските. Да не би тази снимка да не е от въпросното събитие, а от друго (например, Судетите).

          Comment


            #6
            gollum написа Виж мнение
            Е, хайде сега, "горките".
            Не това имах предивид. А какво ще им се случи след година.
            Аз видях поне 2 различни вида каски.
            Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

            Comment


              #7
              Аха, не съм те разбрал, сигурно защото умът ми е още в другата тема, за танковете. За каските - не знам, тези на втората много ми приличат на немски, но не разбирам кой знае колко от каски. Във всеки случай, съвсем различни са на вид от останалите.

              Comment


                #8
                Германски, от Първата световна, освен Адриани и собствено полските модел Wzor 31, ползват и германски. Прилагам снимка от погребение на полски войници от Украйна - 1920, караулът е със същите. Не че и аз нещо разбирам или си падам по каски, но сбирщината е като в българската армия, от времето когато аз служих.

                Comment


                  #9
                  Благодаря, Даниц. Просто ми се видяха странно познато-немски, та се учудих. Иначе като се замисля - логично е - кой знае колко каски са останали от Голямата война и са се ползвали след това с десетилетия от кого ли не, къде ли не.

                  ПП По мое време беше същото - поне два-три вида различни каски.

                  Comment


                    #10
                    http://joanerges.livejournal.com/556...ead=1#t1980981 - много интересен пост за Тешин


                    thorn

                    Средновековните църкви в България

                    Comment


                      #11
                      Е, кво толкоз за тоя Цзешин. Това са Силезийски райони. При който са, негови са. Важни са мините и търговията. Другото е голямата излагация на Полша да се прави на фактор 38-година по този въпрос. Руснаците вероятно го повдигат този случай заради тяхното навлизане в Прибалтика, Буковина и Полша преди войната им с Германия. Тяхната логика винаги е,
                      "и ние като другите" сбъркахме или направихме. Че даже и не сбъркахме, а укрепвахме. Не вярвам, колкото и пян поляк да срещнеш, да каже, че Цзешин е укрепване на юго-западната им граница преди вражото нападение и да смята с колко забавило врага.

                      Comment


                        #12
                        Первая мировая война привела к развалу европейских империй, на обломках которых возникли независимые национальные государства. Однако наличие территорий со смешанным населением стало причиной ожесточенной борьбы за раздел и передел земель, которые противоборствующие стороны считали своими. К числу…
                        sigpic

                        Comment


                          #13
                          http://b0gus.livejournal.com/436908.html - нова серия снимки


                          thorn

                          Средновековните църкви в България

                          Comment


                            #14
                            Наша зависимость от Германии, следовательно, была бы значительно меньшей, чем та зависимость от СССР, в которую мы попали после войны. Мы могли бы найти место... | 29.09.2005, ИноСМИ

                            не става въпрос точно за темата ама не намерих по точно място
                            иначе е интересна статия

                            Comment

                            Working...
                            X