Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ход III

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    От 12-ти авиокорпус да вземат учатие в учението както следва - 3 И, 2 Л, 1 Б и 2 Р абе половината от авиокорпуса. Иначе моите разходи освен както казах по-горе 3 ТП са и 520 х. ф. Пак казвам в тези цифри не включвам модернизацията или по точно само фунтовете, защото си мисля че 1ТП ще стигне за модернизацията.
    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

    Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

    Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

    Comment


      #17
      messire Woland написа Виж мнение
      Нов бюджет на разузнаването и списък на операциите:
      Резюме за разузнаването през 1923 г.
      Брой агенти: . . . . . . . . . . 65 (469 445 £)
      Други разходи: . . . . . . . . 30 000 £
      Всичко, бюджет: . . . . . . . 499 445 £

      Резюмета на операциите:
      1. "Алемания 3" - 5 агента. Цел: разузнаване на търговските партньори и сделки на Германия.
      2. "Веспучи 3" - 5 агента. Цел: разузнаване на търговските партньори и сделки на САЩ.
      3. "Лабиринт 3" - 10 агента. Контраразузнавателна операция, насочена срещу проникване на чужди агенти.
      4. "Питър Стювесант" - 10 агента. Цел: разузнаване на броя (и типа, ако е възможно без да се рискува, главното е все пак броя) военнни кораби, намиращи се в пристанището на Ню Йорк.
      5. "Ванкувър" - 5 агента. Цел: разузнаване на американските сили южно от град Ванкувър (Канада). Специално внимание да се обърне на портовете.
      6. "Одисей" - 20 агента. Цел: разузнаване на ТТД на новите американски кораби. За подкупи са отделени 25 000 £.
      7. "Икар" - 10 агента. Разузнаване на ТТД на новите американски самолети. За подкупи са отделени 5 000 £.

      Други: корабите, извършващи търговия с Китай, които закупуват от там суровини или индустриална продукция, да я маскират (включително в корабните документи) като търговия с храни.
      В Бюджета това го попълваме само в графата "Шпионаж" и би трябвало да струва 500, нали така?

      Разходите за Флота биват сумирани в полето O 182 (или по-голяма цифра в зависимост от новото производство), нали така?
      Канцлер на хазната

      Comment


        #18
        Практически си е 500, да, за шпионаж. Другото предполагам, че трябва да бъде в собствена графа.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          #19
          Shelenberg... не виждам файл от теб... има нови съединения които не присъстват в таблиците които аз имам (за ход 2 видях че си писал че ще ги нанесеш но май само ти си ги имаш) така че прати последно какво имаме в графи Авиация и Армия (аз ако трябва ще си изчисля разходите по ученията не е проблем, но при мен например няма 10 ескадрила )


          и една молба към всички като пращате файл надпишете го коя част да гледам (пример hodIII_1924_NAVY или ARMY)


          Dark Galaxy ---> GoodKnight

          Comment


            #20
            Преди малко ти пратих мейл.
            Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

            Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

            Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

            Comment


              #21
              Одзава все още не ми е отговорил на търговските въпроси, така че за сега няма как да подготвя тази част от хода си.
              Канцлер на хазната

              Comment


                #22
                DeepBlue написа Виж мнение
                13329 х.ф. - Планови ремонти на ЛК.
                5213 х.ф. - Нови проекти.
                4800 х.ф. - Модернизация на ЛКР.
                3536 х.ф. - Строеж на крайцери.
                4540 х.ф. - Начало на строеж на 4 нови ЛКР (разсрочено за 3 години всяка по 4540)
                5379 х.ф. - Начало на строеж на 3 нови ЛК "Куин Виктория" (разсрочено за 4 години всяка по 5379)
                579 х.ф. - Начало на строеж на 1 нов ЛК "Хидра" (разсрочено за 5 години оставащите 4 по 2250)
                417 х.ф. Разработка на 625 (25-инча) мм торпедо с увеличен обсег на действие.

                Общо 8 ТП. 37796 х.ф. Отделно около 32000х.ф. за издръжка на флота.

                Учения:
                Флотът в Сингапур (с новопреместените АВ "Кампания" и подводници), заедно с 6-ти авиополк ще направят учение за съвместна атака по въздух и вода над флот във военноморска база.

                Засега това, малко по-късно ще го пратя на Верешагин на мейла като файл.

                Shelenberg, ако искаш включи и другите авиационни сили в Сингапур в учението.

                Казвайте овреме ако се оливам с разходите да видим какво може да орежем.
                Добре де, тия неща не трябва ли да са описани някъде във флотския таб?
                Канцлер на хазната

                Comment


                  #23
                  Тия неща са описани и във флотския/корабостоителния таб на таблицата, и във файла със заповедите, които са пратени на Верешагин преди 2 дни.

                  Това е просто груба разбивка да знаеш за какви пари става дума и да ми кажеш дали може всичко да го впишем. Нали искаше да има разписано чено на бяло какви пари ще се харчат, за да няма пропуски след това. Както и за комуникация с Шеленберг относно учението.

                  Comment


                    #24
                    Проблемът е че липсват 37-те хиледи като цена.
                    Канцлер на хазната

                    Comment


                      #25
                      Къде липсват?!

                      Comment


                        #26
                        Никъде из таблицата ни ги няма. Не би ли трябвало разхода за годината за строежа да бъде вписан в колона N на Флот.
                        Канцлер на хазната

                        Comment


                          #27
                          А, аз там не пипам, да не стават грешки. В таблицата само флотските секции.

                          Comment

                          Working...
                          X