Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ходове

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ходове

    Ход 2:

    Външна политика и дипломация:

    Предложението ни към Русия е 2000 х.ф. за подобряване на инфраструктурата им, както и 200 самолета Fokker D.VIII (без пилотите, само машините) и необходимият брой инструктори, които да обучат техните летци. Ако Русия е съгласна, самолетите да се извадят от състава на 4-и Изтребителен корпус, парите също пращаме веднага.
    Нашите условия са позволение за превоз на товари през територията на Русия, както и преференции при закупуването на нефт, минерали, храна и раст. суровини, като сме готови да изнасяме тежка промишленост в замяна.

    В Италия пращаме 3-ти и 5-ти изтребителни корпуси, 3-ти и 4-ти Корпус Бомбардировачи, 1-и и 2-и пехотни корпуси, 5-а кавалерийска дивизия, 5-и и 6-ти артилерийски полк и 3-ти, 4-ти и 5-и бронирани корпуси. (Ако военните министри имат нещо против да казват бързо, поради липса на активност от тяхна страна засега остава това)


    Флотски операции и учения:

    Провеждат се учения на всичките ни 21 кораба от клас ЛК (120455 х 3% = 3613 х. ф.) както и на всички от клас ЛКР (63 010 х 3% = 1890.3х.ф.)


    Разузнаване:

    Предвиждат се 1000х.ф за контраразузнаване в Германия и още 500х.ф за контраразузнаване в Австро-Унгария


    Други:

    Проект за нов изтребител - 543х.ф

    Едит: Даваме официално разрешение на Америка да строят научен институт в Германия.
    Last edited by Deimos; 23-09-2008, 13:48. Причина: Допълнение
    <<..........>>

    #2
    Може ли малко по-подробно цялата тая орда как ще стигне до Италия и като стигне там какво да прави?
    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
    Неизвестен руски адмирал

    Comment


      #3
      Ъм до колкото разбрах, имаме позволение да преминем през Австро-Унгария, не разбрах да има ограничение на количеството войски които ще минат оттам. А колкото до какво ще правят като стигнат Италия, имаме военачалници за таз работа, но общата идея беше да пратим военна помощ на Мусолини, "Италия с радост ще приеме пехота, танкове, авиация и кораби" беше отговорът им, ето сега имат повод за радост, че и отгоре Количеството е такова защото целим бързо разрешаване на конфликта, а не да водим десет хода партизанска война с половин дивизия.
      Ако виждаш нещо нередно в ситуацията, моля да го посочиш, както знаеш аз не съм много по военната част, ама като няма кой друг
      По-подробно за самото придвижване ще трябва да се включи вече наистина някои от останалите играчи, все пак няма да изземвам всички функции в отбора
      <<..........>>

      Comment


        #4
        Ами нали Неоникс го писахте главнокомандващ сухопътните сили, ама него въобще го няма.
        Аз нямам забележки по състава на изпратените сили. Доколкото разбрах ги пращаме в подкрепа на Мусолини, но това означава ли че ги предаваме директно под негово командване?
        Ако се налага лично ще направлявам действията на нашия корпус, но за целта трябва да ми се предостави някаква информация за ситуацията в Италия, къде се намира Мусолини, с какво разполага, какво точно смята да прави и тн. Одзава?
        (\_/)
        (°_°)
        (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

        Comment


          #5
          Може би е добре да не побеждаваме веднага? Нека малко се проточи конфликта, един вид да помагаме на Мусолини да не загуби, а не да спечели
          XV mile the sea brode is
          From Turkey to the Ile of Rodez...

          Comment


            #6
            Deimos написа Виж мнение
            но общата идея беше да пратим военна помощ на Мусолини, "Италия с радост ще приеме пехота, танкове, авиация и кораби" беше отговорът им, ето сега имат повод за радост, че и отгоре
            Всичко си е точно така. Малкия проблем е, че тази радост е несподелена от г-н Марко ди Берлускони, президент на Северната лига. Ако сте погледнали в СТА северняците контролират цяла северна Италия, а през Алпите с вино и пица няма да ви посрещнат. Затова искам да ми кажете с бой ли ще си пробивате път или по друг начин ще си карате корпусите. За авиацията ще приема, че е прехвръкнала необезпокоявана. Обаче войската искам да разбера как е стигнала. Освен това операциите на корпуса ще си ги водите вие, няма аз д се шматкам напред-назад. Аз ще играя за другата страна
            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
            Неизвестен руски адмирал

            Comment


              #7
              Малко помощ от Топографския отдел на Генерелния Щаб. По тези карти ще се сражавате - гледайте 1:500 000 и 1:1 000 000 Изборът е ваш - пътища, горички, селища и т. н. Всичко присъства в играта.

              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
              Неизвестен руски адмирал

              Comment


                #8
                Ами ок, ген-щаба да каже, ако трябва да заповядам по-дефанзивни действия на място и също така със сила ли да преведа пехотните части през Алпите или ще накарате Мусолини да уреди транспорта или по-друг начин?
                (\_/)
                (°_°)
                (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                Comment


                  #9
                  Ход 3

                  Новопостроени и новопроектирани кораби, и ВМБ
                  • Поръчка за два кораба от новопроектираните линкори тип „Тирпиц”

                  Флотски операции и учения
                  1 КРЛ тип "Нино Биксио", 1 "Данте Алигиери", 5 ЕМ „Сиртори” и 2 "Аквила"
                  да се придвижат към Венецианския залив и да заемат позиции пред Венеция, ако вражески кораби се опитат да стоварят десанти там да влязат в бой с тях, ако не - да обстрелват евентуални позиции на врага около Триест и Венеция.
                  Останалата част от флота да се придвижи от Неапол към Генуа

                  Сухопътни операции и учения
                  1 пехотен корпус и 5-ти артилерийски полк се окопават в прохода при Болцано срещу италианските пехотни полкове. Атаката им да започне чак когато настъпят останалите сили при Изонцо и авиацията удари по позициите на италианците да започне артилерийска подготовка и след това да настъпи пехотата.

                  3-ти изтребителен корпус да излети от Урбино и да атакува позициите на италианците при Болцано.

                  5-ти изтребителен корпус от Перуджа да се насочи към границата при Изонцо и да обстрелва италианските позиции при форсирането на реката от немците.

                  5-та кавалерийска дивизия да се изтегли от прохода и заедно с 2-ри пехотен корпус, 6-ти артилерийски полк, 3-ти, 4-ти и 5-и бронирани корпуси да заобиколят границата от изток да нахлуят през словенската граница в равнината на Венеция.

                  --------------------------

                  От силите на Мусолини 5 п/д и 1 а/п да настъпят от Верона на север в гръб на италианците - ако те изпратят сили към границата със Словения или въобще каквито и да било войски във венецианската равнина да ударят тях, ако там липсват други сили на противника да се насочат към прохода Болцано и да атакуват от юг отбраната му.

                  Останалата част от сухопътните сили на Мусолини + ВВС да настъпят на запад по долината на По и да овладеят Милано и Торино.


                  Авиационни операции и учения
                  • Поръчка на 1500 самолета от новите Fokker D.XIII, да започне првъоръжаването на изтребителните корпуси които не са изпратени в Италия с новите самолети веднага след като са готови. Старите изтребители остават на склад докато им намерим купувачи.

                  Търговия
                  • Предложението ни към Русия е за още 2 ед. ТежПром на цена от 300 х.ф. за единица
                  • Приемаме предложението за закупуване на 210 самолета Fokker D.VIII от Русия на цена 350х.ф. самолетите да се вземат от тези, които останат след превъоръжаването с новите ни изтребители.

                  Разузнаване
                  - Заделят се 500х.ф. за шпионаж във Франция, интересува ни разположение на войски и дали сформират нови части.
                  - Заделят се 500х.ф. за контраразузнаване.

                  Друго
                  • 500 х.ф. се влагат в научния институт.
                  <<..........>>

                  Comment


                    #10
                    Одзава, в отчета за посления ход съм получил само .doc файлче, нямам екселска табличка и не знам с какви средства разполагам, можеш ли да погледнеш и да ми я пратиш и нея?
                    <<..........>>

                    Comment


                      #11
                      Ами и аз не получих табличка
                      Ама нали съм добър - дръжте. Има малка рецесия на производствто заради свръхпроизводство.
                      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                      Неизвестен руски адмирал

                      Comment

                      Working...
                      X