Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ИГЩ - ход II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Е, за сухопътна война ... не, по-скоро не ги виждам нещата в тази посока, в смисъл - няма нужда да правим армия като през Великата война, която да изнася основната тежест от война на сушата. Вместо това смятам по-скоро да подкрепим определени страни - например Франция и Русия, както и хората на Мусолини в Италия. Това напълно стига като заплаха и без да се налага да се водят големи войни. Разбира се, ако немците решат ... е, бъдещето ще покаже. Във всеки случай моят план във връзка с Русия е съвършено прост - ние ще им помогнем да си стъпят на краката, като пътем ще гарантираме руските интереси в Източна Европа и по-специално - в Румъния, а пътем ще сключим споразумение за изкупуване на руския нефт, включително и на този от Румъния. Което ще постави немците в известна зависимост от нас - искат или не искат - и в тотално противопоставяне с двама големи континентални противнции - Франция и Русия.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      #17
      messire Woland написа Виж мнение
      Добре, ако закупим известно количество тежка промишленост от чужбина, то можем да си позволим да употребим 1 единица за нови съединения за армията.
      асега, за ход 2, е по-добре да не започваме ние - флотът ни не е съсредоточен в Атлантика.
      По-скоро военната част трябва да изглежда така:
      за ход 2 - канадската армия да се съсредоточи около базата ни в Халифакс. Там да се прехвърли и авиацията.
      Ако е възможно те да участват в бойни действия от там в подкрепа на боевете на флота - добре.

      Нямам нищо против войските от Канада да се прехвърлят в Халифакс, ама там няма да могат да играят голяма роля при едно нападение нямаме път за отстъпление освен, ако няма наши кораби да ни евакуират. А от там да подкрепят флота ни няма как да стане освен с артилерията и авиокорпуса ни, които няма да имат значителен успех. А другите части могат да бъдат обстрелвани от морето и да понесат загуби. Но ако сте решили твърдо там да преместите войките ни няма проблем. Тогава да почнат да се укрепва пристанището ни и да се заложат мини в него регион, за да държи вражеската флота, колкото се може по-далеч. Също така да се строят и защитни съоръжения в целия град при евентуална сухопътна атака. Като по 1 п.д. и 1 т.б. да застанат съответно на левия и десния фланг с лице към югозападния вход на града а останалите части застават в центъра на отбраната. Аз се съмнявам, ако са в Халифакс войските ни в ход 2 да има нападение тъй като войските им няма могат да са стигнали толкова бързо там, а в случай на морска атака веднага целия 10-ти авиокорпус и артилерията да се включи в в защита на града. Ама при морска атака ще трябва да минат през мините и през нашия флот, колкот и на брой да е той и ще бъдем предупредени предварително и тогава допълнително ще пренастройваме войските. Ако не се премести нашия експедиционен корпус от Монреал си остават същите заповеди като по-горните.

      А за Русия предлагам да създадем нови съединения и да ги пратим в Кавказкия регион плюс някой от сегашните съединения (но те само, ако се наложи), а ако вече се стигне до конфликт ще мислим някаква операция, ама ми кажете точно в кой град трябва да са войските.

      Иначе предлагам за ход 2 да направим и учение на 3-ти армейски корпус и 11-ти авиокорпус дислоцирани в В Индия-Делхи. Целта е атакуване на окопи с подкрепата на танковите съединения като пехотата е зад тях, а авиацията да атакува наземните цели на врага артилерията и вражеските окопи. А другия вариант за учение е водене на градски бой, защита и превземане на сгради.
      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

      Comment


        #18
        Хм, а ако ги ударим откъм Ванкувър? Има ли интересни цели и дали там няма да имат по-слаба защита? Макар че това си е общо взето самоубийствена мисия - ако успеят да отразят атаката не можем дори да се опитаме да ги изтеглим или подкрепим. Но пък успеха може да ги накара набързо да станат по-отстъпчиви, ако, както си мисля, са концетрирали армията си откъм Атлантика.

        Comment


          #19
          DeepBlue написа Виж мнение
          Хм, а ако ги ударим откъм Ванкувър? Има ли интересни цели и дали там няма да имат по-слаба защита? Макар че това си е общо взето самоубийствена мисия - ако успеят да отразят атаката не можем дори да се опитаме да ги изтеглим или подкрепим. Но пък успеха може да ги накара набързо да станат по-отстъпчиви, ако, както си мисля, са концетрирали армията си откъм Атлантика.
          Там и аз си мисля, че ще имат по-слаби сили, там може би ще атакуваме направление Сиатъл-Такома-Олимпия-Портланд. Не знам има ли нещо ценно от промишлеността им. И аз мисля, че е много рисковано, но ако ще удряме трябва да е по-скоро, защото, до колкото знам имат мобилизацията. Ама претърпим ли провал, заминаваме по дяволите и не знам дали си струва риска. Нека и другите участници си кажат мнението.
          Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

          Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

          Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

          Comment


            #20
            Доколкото разбрах от Воланд в момента има някакъв проблем и не може да влиза на форума следващите дни. Накратко ще обощя какви са плановете за този ход след разговора по Кю-то:

            - Действаме с презюмпцията, че Щатите ще започнат война на този или слевдащия ход.
            - Подготвяме флота за атака над американските единици в Ню Йорк или където се базират по настояще.
            - Започваме модернизацията на линейните кораби.
            - Армията се подготвя за атака на американското тикоокеанско крайбрежие, ако разузнването покаже че имаме шансове да постигнем нещо и за действия в Кавказ.
            - Във връзка с горните икономическия министър е оторизиран да се опита да закупи известно количество ТП от трети държави.
            - Гледаме междувременно да мажем колкото се може повече очите на американците, особено по Японската блокада на Китай. По последното ще се заема аз.

            Comment


              #21
              Смятам, че този ход трябва да обърнем повече внимание на дипломацията с неигровите страни и да си осигурим съюзници и партньори.
              Франция, Швеция и Русия са от сериозно значение за нашата (а също така и световната) търговия и мисля, че трябва да се сближим с тях като противостоене на Германия.
              Канцлер на хазната

              Comment


                #22
                Съгласен съм. На този етап доколкото разбрах Воланд е говорил нещо с Русия, но за останлтие не знам. Някакви предложения? Да завъртиш с тях някой алъш-вериш?

                Comment


                  #23
                  Значи ето за сега преработеното ми решение за ход 2 след някой обсъждания. Естествено може да претърпи още промени до крайния срок.

                  Ход II: Значи пак напомням за модернизация на танковете (аз лично държа на тях) като се увеличи бронята им с 10-15 мм. и калибъра на оръдието. Модрнизация и на бомбардировачите ни (по точно тежкия ни бомбардировач Handley Page H.P. O/400) да може да се вдигне скоростта му поне с 20-30 км/ч. и бомботовара му от 4х200 кг. до 6х200 кг. Също така да се подобри и скоростта на лекия ни бомбардировач Blackburn Kangaroo с 20 км/ч и бомботовара от 2х200 кг. до 4х200 кг. И по възможност да се подобри и скоростта на всичките ни изтребители с поне 20 км/ч.

                  За всички тези работи да прецени иконм. министър ще има ли пари или не. Ако има съвсем малко средства да наблегне на скоростта на бомбардировачите или само на танковете, а ако няма здраве да е.


                  Относно създаването на съединения аз ще го предвидя с 2 ед. ТП. Значи щом можем да създадем 12 съединения с 1 ед. ТП предлагам следното - 2 п.д., 2 а.п., 3 т.б. и 2 б.б. Също така ако има средства за производството на една ескадрила изтребители (15 хил. фунта) или ескадрила леки бомбардировачи (30 хил. фунта). Ако няма добре просто предлагам, че да не изоставаме и много в авиацията.


                  Ами щом сте решили да прехвърлим войски във Ванкувър добре съобразявам се с горните етажи на властта. А останалите, които не ги прехвърля във Ванкувър ще останат в Халифакс и ще укрепват града в случай на нападение по суша или море. Значи войските в Халифакс ще защитават града докато има и най-малката възможност да се отблъскат атаките на противника, а когато няма такава възможност или по моя преценка ще бъдат евакуирани с помощта на наште кораби. За Ванкувър заминават - 2 п.д., 2 к.д., 1 а.п. и 3 т.б. Мисля, че това е достатъчно и за двата града, ако някой има друга идея нека я каже. Войските във Ванкувър за сега няма да предприемат нищо до като не получа твърда заповед за атака от по висшестоящи.

                  И все пак ето един вариант за кампанията ни в САЩ. Ще атакуваме по това направление Ванкувър-Сиатъл-Такома-Олимпиа-Портланд. Ето по добра карта за направлението (Воланд ми я прати) - http://www.welt-atlas.de/datenbank/k...rte-0-9013.gif Значи една к.д. ще върви пред останалите бойни части и ще играе ролята на разузнавачи, след тях се движат на т.б. подкрепени с пехотата и останалата кавалерийска дивизия. Най-отзад ще е артилерията. Като в бой ще влизат първи танковете и след като направят пробив (ако направят такъв) веднага се включват останалите части, а малко преди атаката на танковете ще има естествено артелерийска канонада. Това е накратко за евентуалната кампания. За 10-ти авиокорпус много се чудех и за сега реших да го оставя в Халифакс, но ако прецените че ще е по нужен във Ванкувър нека го преместим.

                  За Кавказкия регион съм предвидил новосъздадените съединения, но искам да кажа да ми кажете точно в кой град искате да бъдат разположени.

                  И накрая пак да кажа нека направим едно учение с 3-ти армейски корпус и 11-ти авиокорпус дислоцирани в Индия-Делхи. Целта е атакуване на окопи с подкрепата на танковите съединения като пехотата е зад тях, а авиацията да атакува наземните цели на врага артилерията и вражеските окопи. А другия вариант за учение е водене на градски бой, защита и превземане на сгради.

                  Това е моето предложение за ход 2 поне за сега, ако не настъпят други промени. Ако имате други предложения относно моя ход казвайте.
                  Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                  Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                  Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                  Comment


                    #24
                    За Канада имах предвид не само прехвърляне на восйки между градовете а и добавяне на нови единици.Колкото до нападението, целта ще е да се прогресира максимално бързо, за да изглежда че печелим бързо и много. Не съм се запознал с нещата за сухопътните, но предполагам това означава повече танкове/кавалерия спрямо пехотата. И самолети. Пехота пак ще трябва де. Ще видя какво мога да направя евентуално за да осигуря евентуално някаква подкрепа откъм море, но не разчитай засега на нещо повече от някой и друг крайцер.

                    Колкото за модернизацият - ще успеем ли да я направим още през този ход, за да са готови заследващия?

                    Comment


                      #25
                      DeepBlue написа Виж мнение
                      Съгласен съм. На този етап доколкото разбрах Воланд е говорил нещо с Русия, но за останлтие не знам. Някакви предложения? Да завъртиш с тях някой алъш-вериш?
                      Ние сме един от най-важните търговски субекти в целия свят и смятам, че можем да го използваме в политически аспект. Предполагам, че заедно с Япония ще можем да наложим разни неща на Русия.
                      Франция също имат причини да стоят близо до нас. Можем да направим някаква шпионска операция, която ако успее да покаже на французите, че немците се готвят за нова война с тях, например.
                      Ясно е че няма да победим Германия и САЩ правейки повече войска от тях. Едните ни превъзхождат двойно като индустриален капацитет, другите почти тройно. Мисля, че нашата цел трябва да е в търсенето на партньори и съюзници.
                      Канцлер на хазната

                      Comment


                        #26
                        Чакаме резултатите от преговорите на Воланд с Русия. А ако можеш да измислиш нещо за търговия с Франция отделно от 1-то ТП - действа. За шпионажа - нали предния ход имаше някакви дейстивя, а доколкото знам Воланд подготвя за тоя ход още, макар че не знам към кого. На мен целта ми засега е да оправим хода и да подготвим евентуалните атаки към САЩ следващия, защото според него повече от още 1-2 хода няма да изтраем без война. Ако не стане боя следващия - още по-добре, аз мога да си трупам флот и да си разработвам кораби.

                        Comment


                          #27
                          Ами значи от новосъздадените съединения или поне половината от тях да се прехвърлят във Ванкувър плюс 10-ти авиокорпус и още 1 т.б. от Халифакс. По принцип за морска подкрепа аз лично не я вклювах, всичко го предвиждам без тази подкрепа, но ако имаш излишни кораби добре дошло. Ами значи си остава за сега варианта, който предложих за нападение от Ванкувър. Като явно заповедта е сериозна и тогава нека атаката започне възможно най-скоро. Като задължително от новосъздадените съединения, които предложих да бъдат веднага пратени като подкрепление на военната ни кампания в САЩ следните части - 1 п.д., 1 а.п., 3 т.б. и 1 б.б. Останалите да бъдат пратени в Кавказкия регион, ама така и не ми казахте къде по точно в кой град


                          За модернизацията нека иконм. министър да каже кое ще е възможно, но за мене най-важното е модернизация на танковете.
                          Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                          Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                          Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                          Comment


                            #28
                            Половината само прати в Канада.

                            Comment


                              #29
                              Добре ами то си остава същото само че вместо 3 т.б. ще ги направим 2 т.б.
                              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                              Comment


                                #30
                                За остатъка на армията - Багдат как ти се струва?

                                Comment

                                Working...
                                X