Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нормалните идеологически американо-японски лакардии

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Добре, така поне изглеждаха нещата отстрани. Щом не оспорвате нищо, тогава всичко е наред . Виждам само това, което се вижда, нали не участвам в играта, не съм водещ и прочее. Но смятам (и продължавам да мисля така ), че това са принципни положения, които са задължителни при такъв род игри.
    Албирео написа
    Пример - ако попитам Одзи "къде е папата?", съм готов да се обзаложа, че той няма отговор. Знам как би реагирал водещ като теб - за да спази абсолютността на принципа, че водещият е измислил всичко - "в тази игрова реалност папата не съществува"
    А, виж, за уточняването на всяко нещо, което не е изрично уточнено в правилата и въвеждащата част - разбира се, че трябва да се пита водещия. Мисълта ми е, че не трябва да се оспорват отговорите му.
    Ако коментарите ми не са на място, Одзава ще ги изтрие .
    А що се отнася до "знаенето на моя отговор" то не си прав, ще формулирам веднага един отговор ad hoc (например, папството се е преместило в Авиньон - майтап, разбира се), който да се връзва, според мен, с нещата. Няма да твърдя, че "няма папство", защото тогава трябва да измисля какво се е случило с католицизма, което е по-сложно от просто преместване на папата (е, може да измисля някакво разпадане с отражения, но не мисля, че е нужно в този случай).
    Виж, ако светът е изцяло измислен, то тогава - какви католици, какъв папа .

    Comment


      #32
      albireo написа Виж мнение
      Пример - ако попитам Одзи "къде е папата?", съм готов да се обзаложа, че той няма отговор. Знам как би реагирал водещ като теб - за да спази абсолютността на принципа, че водещият е измислил всичко - "в тази игрова реалност папата не съществува", имаме си бира със специфичен аромат и вкус (е в този случай ще е по-скоро безвкусица ама нейсе) - една безпапска реалност. Това, което ние правим - както е посочил и Фриц - е всъщност помощ. Помагаме на Одзи да 'свари бирата'. И не оспорваме решението му. Пример - питах одзава, в тази реалност какво се случва с американските заеми към Франция (щото има такива в периода от около оставката на Браян (Държ. сектетар на Улсън) до Вердюн. Озди, каза, че такива няма и това беше прието без възражение. В един друг случай Одзи прие нашето виждане, за факт от 1914г. който пряко касае американските интереси. 'И бирата пак беше сварена'. Сега съм на път да го питам за още едни неща, които определено не е предвидил, но преди това, нека наистина да отговори "Къде се намира папата?". Конкордат няма, Италия е в гражданска война, в Рим са се настанили социалистите.
      (последната част на постинга ми е за местене в раздел 'въпроси').
      Само да поясня - за мен има два типа въпроси. Първия тип са от репертоара "абе, защо ХХХХХХ си го направил така". И следва бан. Втория тип са от зададените от албирео - те предполагат конкретни отговори. Всъщност по въпроса за тераформирането предполагаше уточняващ организационен въпрос относно правната база. уточнихме наличието на договор - ОК садете теменужки по склоновете.
      На въпроса "Къде е папата" - ми в Рим. Засега не съм срещал данни Мусолини и неговите "черноризци" да са били безбожници". ако погнат Негово Светейшество в авиньон все ще му намерят църквичка за месата
      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
      Неизвестен руски адмирал

      Comment


        #33
        Odzava написа Виж мнение
        Всъщност по въпроса за тераформирането предполагаше уточняващ организационен въпрос относно правната база. уточнихме наличието на договор - ОК садете теменужки по склоновете.
        Всъщност идеята е, че не става дума за склонове. Трябва да погледнеш пак оригиналния план.
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #34
          Фигуратино казано. Сега няма да тръгна с теодолида да меря по терена
          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
          Неизвестен руски адмирал

          Comment


            #35
            Gaden Gogi написа Виж мнение
            Prosto в интерес на истината самолети с подобни оръдия вече е имало по това време.
            Просто в интерес на истината те са били точно толкова разпространени, колкото и тези с обратна стреловидност сега.
            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
            Неизвестен руски адмирал

            Comment

            Working...
            X