Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отчети на посредника

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    Фриц, я надуй данъците малко. Според велемъдрия водещ в играта не действат социални фактори, нито играта е икономическа симулация т.е. това не би трябвало да се отрази по никакъв начин на нищо .

    Поправка, би трябвало да се отрази на гигантският ни уникален икономическият ни растеж от невъобразимите 3%. О прощавайте - 2.89%. След като за толкоз години успяхме да докараме такъв ръст (гледам темпове спрямо мащабите ни) дали ако вдигнем данъците с 10% ръстът ни ще падне до 2.70%?
    Или може би това е основният игрови елемент за растеж на икономиката и нищо чудно да изпаднем в рецесия....
    Recalibrating my lack of faith in humanity...

    https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

    Comment


      #92
      Отразява се, но рядко е фатално. Пише си го в правилата.
      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
      Неизвестен руски адмирал

      Comment


        #93
        Какви са тия идеи - ще има бой Данъците се отразяват на шанса за нарастване на икономиката!
        Kerls, wollt ihr ewig leben?

        Comment


          #94
          Хорхе именно това съм допълнил. Като се има предвид какъв ни е ръста, не е логично да мислим, че едно покачване на данъците ще се отрази чак толкова на него )))))))

          даже 15% - при пълни мощности и икономика работеща под пара хич няма да е зле...

          ноооооо......както казах, никой не знае отвъд кратките записи в правилата как си представя икономиката Одзава (btw засега като лесеферианец и испански финансов министър от времето на Филип II), така че нищо чудно, а сме вдигнали данъците, а сме се вкарали в рецесия....
          аз предлагам да проверим - ако не друго поне ще е забавно. Можем да си организираме вътрешно залагане.
          Recalibrating my lack of faith in humanity...

          https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

          Comment


            #95
            Не съм много възторжен от качване на данъците - ако сега зарчето ни е влязло в зоната на шанса да има икономически растеж не без помощта на пълното натоварване на икономиката ни за военни строежи, то този шанс може да стане 0 с покачването на данъците - нека използваме натрупаната инерция за растеж докато не е съвсем необходимо да събираме пари - по време на война вече няма проблем - напомпваме данъците и отделяме огромен паричен ресурс за продукция на конвейр.
            Kerls, wollt ihr ewig leben?

            Comment


              #96
              Към посреедника - къде писхе колко нефт сме натрупали ж резерви - 18 ли е както смятам?
              Kerls, wollt ihr ewig leben?

              Comment


                #97
                Точно това е работата, че не знаем дали оперира зарът и ако да в каква скала? Логиката (аз продължавам да я търся въпреки признаците) предполага, че щом нашата икономика има ръст от по малко от 1% годишно, то скалата не би трябвало да е особено голяма - още повече, че икономическият ръст не зависи само от данъците. Примерно 5 или 10% намаляване или увеличаване на шанса не би трябвало да означава ръст/спад с повече от 0.1.
                Т.е. примерно осбено лош зар би трябвало да ни намали ръста от 2.89% на 2 или хайде 1.5 % в краен случай по мои преценки ( но с Одзава никога не се знае - той и Одзава май не знае)
                2.89% и то през roaring twenties. Дори и ПСВ да е приключила по-рано и тази игрова реалност да е различна от оригинала, то това все пак е някаква социална реалност.
                В оригиналната реалност имаме огромен ръст

                а в тази 2.89% - чудничко.
                Ясно е, че не можем да искаме roaring twienties ръст, че с него идва депресията. Обаче все пак...някакво доближаване логическо да има - а не такив драстични разлики от 5-6 ПЪТИ в минимум!
                Last edited by albireo; 18-10-2008, 01:26.
                Recalibrating my lack of faith in humanity...

                https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                Comment


                  #98
                  Ако искаме от 1ви Януари да увеличим данъците, кога може да ползваме допълнителните пари?

                  Прочее открих че не рестартираш всичките издръжки и бюджета се оказва с няколко милиона по-малко отколкото си мисля. Но вече знам какво да следя.
                  Last edited by Imperial; 18-10-2008, 02:23.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    #99
                    xopxe написа Виж мнение
                    Към посреедника - къде писхе колко нефт сме натрупали ж резерви - 18 ли е както смятам?
                    В правилата пише, че повече от 1 ед. не можете да трупате. Това са 1 млн барела. Няма такава икономика, която да работи за държавния резерв.
                    Албирео, аз от икономика разбирам колкото съм записал в правилата. И няма да ви управлявам икономиката както на теб ти се иска, защото тогава ще ми трябват още 5 човека за да следдят борси и индекси. No pasaran!
                    А и за какво сте се зачепкали - имате правила играйте по тях. Така съм го написал - така ще бъде. Съжалявам, но не мога да измисля перфектния модел. Опитах се да направя лек и използваем игрови модел.
                    И стига сте търсили паралели с ТР - те свършиха на 01.01.1922 г. игрово време. Това е. От тук нататък вие променяте света, не искайте той да върви както на вас ви е удобно и да разполагате с послезнанието си. Не е така в тази ИГРОВА реалност.
                    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                    Неизвестен руски адмирал

                    Comment


                      чакай, чакай ... правилно ли съм разбрал. Резерв бихме могли да имаме ако а)имаме положителен нефтен баланс и б) само по 1 единица на ход?
                      За другото - наисина, икономиката съществува, както тия разбираш. Ако разбираше малко повече можеше да я управляваш и без борси, таблици и индекси. Аз затова казвам в следащата игра, ще ти стана помощник водещ по отиграване на background-а, че това тука не се търпи.
                      Recalibrating my lack of faith in humanity...

                      https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                      Comment


                        OT - в следващата игра пък аз ще ти направя такъв епидемиологичен модел, че ще луднеш да правиш справка за хапчетата необходими за посещение в тропиците. А пък в Аляска ще има да търсиш термочорапи до дупка
                        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                        Неизвестен руски адмирал

                        Comment


                          Imperial написа Виж мнение
                          Ако искаме от 1ви Януари да увеличим данъците, кога може да ползваме допълнителните пари?
                          Ехоо.

                          И още нещо - ремонта примерно на подводници също ли отнема 1 месец както за линкор, съответно дивизион 12 подводници отнема 12 месеца да се оправи целия?
                          Last edited by Imperial; 19-10-2008, 05:53.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            Ехооо, тук четохме ли?

                            10.6 По време на ремонтите корабите могат да бъдат превъоръжени (проекта и стойността се дават от водещия). Модернизациите могат да засегнат машинната установка, въоръжението и бронирането. Времето за модернизация е по месец на 10 хил. фунта.
                            10.7 Периодично (но не по-рядко от веднъж на 2 години) корабите трябва да минават през текущ ремонт. Той продължава 1 месец и струва 10% от стойността на кораба. Ако корабите дълго време не премина през такъв ремонт всяка година след втората нараства вероятността за повреда или авария.
                            10.8 Не по-рядко от веднъж на 5 години корабите трябва да преминат през основен ремонт. Той струва 15% от стойността на кораба продължава 1 месец на 60 хил. фунта.

                            10.9 Бойните повреди могат да се ремонтират в докове (продължава 1 месец на 80 хил. фунта) или с помощта на кесони (1 месец на 40 хил. фунта).
                            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                            Неизвестен руски адмирал

                            Comment


                              Е да питам.

                              Щото 320 есминеца плюс ок. 100 подводници + 16 крайцера + 20 линкора / 12 = 38 дока. Гледам че общо имам 29 дока. И се чудя 21ва къде е ремонтирана тази армада.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                На практика повечето есминци са били в резерв. така, че не е чак такава армадата. Но мислете в категориите на играта, не на ТР
                                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                                Неизвестен руски адмирал

                                Comment

                                Working...
                                X