Съобщение

Collapse
No announcement yet.

The Oval Office

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    xopxe написа Виж мнение
    Моряко, ти вместо автономии по-добре мисли над идеи за настъпления и обкръжение на ония колумбийци по панамската граница
    Виж темата, Операция Боливар - точно е по въпроса
    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

    Comment


      #92
      Прочее, отдавна съм казал на Одзава, че моите лични цели в играта са изпълнени, ако някой смята, че ще се справи по-добре като президент, да заповяда. Ако никой не ще, ще си продължа, но ентусиазъм нямам и съответно ще мога да отделям само минимално време.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #93
        Аз нямам амбиции да ставам президент, но имам такива да се пробвам като главнокомандващ армията - готов съм да поема военното планиране ако нямате нищо против - имам да изчиствам реноиме от една воландова игра .
        Империал, жалко е че се отказваш от играта активно, макар че тя отиде доста далеч от това което беше заложено в сетинга й поради хубавата липса на германците, но мисля че ще е любопитно да се отиграе до край един реален конфликт с война на два фронта. До сега, въпреки всичко което се струпа върху нас, нямаме особенни поражения и сериозен ущърб на икономиката и държавата - САЩ сме с достатъчно голяма промишленост за да нямаме проблеми дори да ни намалее временно производителността, а колко дивизии можем да извадим за един ход направо не ми се мисли - според мен бртианците и Японците не са си направили много добре сметката, особено британците, защото както и по-рано казвах доктрината Махан не важи за САЩ колкото и да е парадоксално, ние сме самозадоволяваща се държава - дори и в тази игрова реалност, това в голяма степен важи.
        Смятам, че баланса на силите ще се промени до 1-2 игрови години, защото на британците ще им е много трудно да удържат САЩ да не окупираме Канада, особено ако пропагандата може да оказва влияние и я използваме под формата на доборволчески корпус от канадци(корпус "Свободна Канада) в помощ на "нашата амбиция да защитим свободата и да освободим Канада от империалистическите нокти на Великобритания, която иска да ги съсипе като ги вкарва в огъня на долните си империалистически амбиции" - с други думи да събаря морала на канадците жъж британската армия и да подклажда антибртиански действия в тила.
        Kerls, wollt ihr ewig leben?

        Comment


          #94
          Със загубата на Аляска сме загубили половината нефт. Сам си направи сметките.
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #95
            Направих си я - остават ни 12 петрол - значи остават ни да произвеждаме 12 т.п което значи, че селд като се махнат нуждите на населението от 10т.п. ни остават 2 - достатъчно за 2 линкора или 8 групи подводници или 24 дивизии армия или съответните други нужни варианти на година - и това ако не успеем да си възстановим до края на годината Аляска. Междувременно докато имаме Хавай, ще удряме доставките на петрол за Япония, а от източното крайбрежие подводниците ни могат да удрят трафика покрай Испания за и от Англия(които в метрополията нямат никакъв петрол и може да им умере до дупка индустрията - да не говорим, че трябва да прехвърлят всякакви ресурси от и а метрополията, така че една тотална подводна война може да докара глад и бунтове из половината империя )
            П.П. положението не е розово, но имаме армейска мощ, а тя е най-нужното ни за сега - първата ни цел е да отпишем Канада от британската империя.
            П.П. 2 - а може и да не дадем на населението пълната му нужда от т.п. и да отделим повече за армия - война е , трябва морала да не падне много щом ни нападат нас на наша територия.
            Last edited by xopxe; 01-12-2008, 20:14. Причина: ПП 2
            Kerls, wollt ihr ewig leben?

            Comment


              #96
              Не ми се вярва, че точно аз го пиша, дето мислех отдавна да се отказвам, ама:
              А стига с тоя петрол де. Има ли как да дирим полезни изкопаеми според правилата на играта? Щото ако има викам да поровим там където петрола е бил наистина(около Хюстън, в Калифорния и т.н.). А и ни остава варианта внос от Русия. Включително и с мексикански кораби през Мексико и после по железницата.
              Верно е, че структурата на флота ни е малко идиотска щото предишния му началник си е мислел с категории от Нелсъново време и се е надявал да бие англичаните в тяхната собствена игра(линейния бой), ама и там нещата не са много загубени ако не предприемаме глупави самоинициативи от типа на излизането от Картахена или пък откачени атаки по въздуха без изтребители и торпедоносци и хвърляйки бомби на равен полет от 1000 метра(с чутовна разсейка). В крайна сметка няма кораб дето да е победил брегова батарея по това време, а и при нощни боеве с есминци и леки крайцери по системата "ритни и бягай" са за никъде без радари, а ние си имаме брегови наблюдатели.
              А да и ако в тука има и 1/2000 реализъм превземайки Анкоридж жълтурите не са ни превзели нефтените находища. От тях ги делят още няколкостотин мили тундра, планини и терен без пътища. А и гледали ли сте на картата къде е Анкоридж? На края на залив с тесен вход, който с 24 подводници се затваря безпроблемно. До такава степен, че изчерпят ли си запасите ще трябва да папкат коренчета, мъхове и борова смола. А пушките ще си ги ползват за боздуган.

              Аз също нямам амбиции за президент, а и не вярвам че отбор от двама човека ще го докараме до някъде. Така, че ако искате да пускате кепенците - добре.
              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

              Comment


                #97
                Петрола сам би трябвало да се намери - при голямо търсене и липса на предлагане,шанса(е, да, трябва и малко Светия зар да се намеси и да помогне) да се увеличат добивите нараства много-е , за 1 година само с 1 макс нараства добива, ама и това е нещо.
                Kerls, wollt ihr ewig leben?

                Comment


                  #98
                  Хора трябва да помислим сериозно над още няколко деиствия-как ще си снабдяваме войските по островите и в Филипините и дали не е добре докато са в добра боина форма със сигурност да ги изпратим да посрещнат десантите -особено на Филипините и Ату.(За Филипините имам идеи как да докарам снабдяване, но Даниц ако е умен ще кара на стратегията да се окопае в Аляска и без да десантира на излишно много места да блокира всичко от Филипините до Пърл и да потопява транспортите с доставки - както си е сменил мотото до аватара на Субадмирал - вероятно една орда подводници обикалят навсякъде- трябват ни патрули авиация да действат навсякъде където е възможно, трябват ни също самолетоносачи за охраняването на нашите конвои за да имаме шансове да спираме атаките с подводници. Трябва и да измислим и как да караме провизии до Пърл Харбър.
                  Kerls, wollt ihr ewig leben?

                  Comment


                    #99
                    xopxe написа Виж мнение
                    Хора трябва да помислим сериозно над още няколко деиствия-как ще си снабдяваме войските по островите и в Филипините и дали не е добре докато са в добра боина форма със сигурност да ги изпратим да посрещнат десантите -особено на Филипините и Ату.(За Филипините имам идеи как да докарам снабдяване, но Даниц ако е умен ще кара на стратегията да се окопае в Аляска и без да десантира на излишно много места да блокира всичко от Филипините до Пърл и да потопява транспортите с доставки - както си е сменил мотото до аватара на Субадмирал - вероятно една орда подводници обикалят навсякъде- трябват ни патрули авиация да действат навсякъде където е възможно, трябват ни също самолетоносачи за охраняването на нашите конвои за да имаме шансове да спираме атаките с подводници. Трябва и да измислим и как да караме провизии до Пърл Харбър.
                    За подводниците ти казах какво ми трябва - конвои и океански ескортен кораб - смотаната ни ракетна програма беше изработила ракета с някакъв дребен заряд - перфектна е за това дето му се вика forward firing weapon(или по нашему реактивен бомбомет стрелящ по курса на кораба), а и ракетния двигател може да се ползва за противолодъчна мортира, която да мята стандартната дълбочинна бомба на растояние от кораба, за да може ескорта да си седи при конвоя.
                    Въоръжението му би трябвало да е 2х127 три-четири двуцевни 40 мм. до 6 20 мм., един тритръбен 533 мм. апарат, 4-6 мортири и два стелажа за подводни бомби.
                    Океански патрулен самолет
                    Eто малко предложения на Бюрото по Аеронавтика
                    Вариант А
                    Мощност на двигателя 1500
                    Брой двигатели 2
                    Желана далечина на полета 2000
                    Площ на крилата 50
                    Калибър на картечниците 12.7
                    Брой кртечници 4
                    Калибър на оръдията
                    Брой оръдия
                    Бомбови товар (в кг) 1361

                    Цена на проекта £2,704
                    Единична цена на самолет £27
                    Разходи за иновации - 3000

                    Вариант В
                    Мощност на двигателя 1350
                    Брой двигатели 4
                    Желана далечина на полета 4800
                    Площ на крилата 80
                    Калибър на картечниците 12.7
                    Брой кртечници 6
                    Калибър на оръдията
                    Брой оръдия
                    Бомбови товар (в кг) 5806

                    Цена на проекта £6,839
                    Единична цена на самолет £68
                    разходи за иновации 6500(може да се използва и като бомбардировач - би ни позволил да провеждаме редовни рейдове от Пърл срещу всички японски бази(говорим за стабилно налагане - 5806 кг. позволяват да се носи поне една 907 кг. и много 454 кг бомби) в централната част на Тихия океан, а в момента в който си върнем Гуам и вземем Сайпан ще позволи да стигнем да ги налагаме докъм Окинава).

                    Вариант С
                    Мощност на двигателя 1200
                    Брой двигатели 4
                    Желана далечина на полета 4000
                    Площ на крилата 80
                    Калибър на картечниците 12.7
                    Брой кртечници 8
                    Калибър на оръдията
                    Брой оръдия
                    Бомбови товар (в кг) 5000

                    Цена на проекта £6,066
                    Единична цена на самолет £61



                    Калкулатор за иновации

                    Година на създаване на прототипа в ТР 1930
                    Текуща година в играта 1925
                    Финанси отделени за проекта £4,000

                    Случайно число 1

                    Резултат Успех!

                    Разбира се осъзнавам, че избора зависи от ресурсите.

                    Недей да мислиш за начин за снабдяване на частите на Филипините и на Гуам. Давай да ги измъкваме, заедно с всички възможни самолети и оборудване. Не ми се губи такова голямо количество самолети и хора от самото начало на войната, още повече, че имам прекрасен шанс да затворя трайно снабдителния маршрут на жълтурите в Анкоридж ако контролирам Ату и алеутските острови, където хората от Филипините ще са ми много по-полезни, вместо да седят там където Даниц и компания нямат никакви проблеми с карането на подкрепления, а ние имаме огромни.
                    Не сме в състояние да си позволим ескортен самолетоносач докато не овършеете Канада или докато не спрем поне 2 от линейните крайцери.
                    Имаме един изведен в резерв и разоръжен линкор - давай да го кълцаме, понеже ще измъкнем пари от него и то май като за 4 моторната машина
                    Last edited by Sailor_Malan; 04-12-2008, 20:50.
                    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                    Comment


                      При икономика като американската според мен не е проблем дори да се наблегне на НЕлъсонавта тактика, денто другарият хвъркат Моряк я отрича. На един ангрлийски линкор ние можем да залагаме 3 наши - ако разбира се играта отговаря на действителността и ще ги разбием за кратко време.........Самолетоносачите които почнаха да се строят по мое врме - а аз исках повече - и тежки и ескортни къде пропаднаха.....И защо са ни тия леки сили - крайцери да речем. Англичаните имат мноооооооого сериозеен превес в такива кораби и ще ни потопят за нула време
                      П.В.

                      Comment


                        А на Моряка пожелавам успех да спечели морската война само с подводници и самолети.............ако може де..........
                        П.В.

                        Comment


                          Игралната реалност не се покрива с ъъ реалната При положение че съюзникът ни спи, няма как да ги надпроизведем.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            De Ruyeter написа Виж мнение
                            При икономика като американската според мен не е проблем дори да се наблегне на НЕлъсонавта тактика, денто другарият хвъркат Моряк я отрича. На един ангрлийски линкор ние можем да залагаме 3 наши - ако разбира се играта отговаря на действителността и ще ги разбием за кратко време.........Самолетоносачите които почнаха да се строят по мое врме - а аз исках повече - и тежки и ескортни къде пропаднаха.....И защо са ни тия леки сили - крайцери да речем. Англичаните имат мноооооооого сериозеен превес в такива кораби и ще ни потопят за нула време
                            Oт името на Завеждащия Военноморските Операции бихме искали да благодарим на предишното ръководство за неговата служба и искаме да обърнем внимание, че леките крайцери от около 10 000 тона с добро ПВО са ни необходими за следните неща
                            - скрийнинг на самолетоносачите
                            - за гръбнак на съединения в състав от 1-2 леки крайцера и десетина есминеца. Работата на последните е да действат преди всичко нощем и на места където линкори не биха рискували да се заврат(покрай брега, между островите и т.н.). Тука да си призная в тактиката ни няма нищичко оригинално. Живо "copy-paste" oт гуадалканалските приключения на контраадмирал Арън Мерил и капитан I ранг Арли Бърг си е.
                            - за подпомагане на ескортите на конвои и амфибийни съединения по време на океански преходи.
                            По никакъв начин не смятам да ги ползвам срещу британските крайцери(не и в дневно време и без това непосредствено преди битката британските леки крайцери да са били обработени от стотина торпедоносеца и пикиращи бомбардировача+съответния брой изтребители)

                            Самолетоносачите, които си поръчал се строят доколкото видях. Всичките ни линкори имат много сериозен кусур - бавни са, пък и сигурно е дето британците имат повече. На пропуските в корабостроителната програма не искам да се спирам но сега съм малко като с нож на престрелка. Примерно, много скоро(вероятно след 2-4 тактически хода), ако не се обърка това онова особено фатално предполагам, че ще има възможност за амфибийна операция, при това вероятно срещу няколко атола наведнъж(Кваджелейн, Вотие и Ениветок и вероятно срещу Ату ако не успеем бързо да довлечем до там 2-3000 човека). Обаче ще се наложи да я пропусна именно заради пропуските в програмата и заради липсата на кораби. А докато чакам 50тина есминеца да се освободят за конверсия в APD(сам се сещаш, че за тая цел ми трябват 50 нови), ако противниковия отбор има акъл и трите атола ще са доста труднопревземаеми. А Ениветок има голяма и дълбока лагуна, която е особено удобна за предна база, на Кваджелейн и Вотие пък мога да си построя летища, които биха изнесли отбраната на Пърл Харбър доста напред.
                            Другото на което ще трябва тепърва да се дзверя именно заради наблягането на линкорите(единия от които вече го бастисахме по доста ахмашки начин, обръщайки го на неподвижна батарея и без да ползваме огромния ресурс от самолети както трябва) са подводниците. Вместо флота да поиска голям брой океански ескортни кораби, които да имат и торпедни апарати за гонене на надводни рейдери, флота е поискал линейни крайцери - и то 6. Демек много скъпи но недостатъчно на брой кораби са изяли капацитета за към 30 прилични ескортни есминеца. За патрулен самолет с голям радиус, който да участва в ескорта на конвоите, въобще не е станало дума.
                            И те така Рюйтер. Мерси за пожеланията.
                            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                            Comment

                            Working...
                            X