Съобщение

Collapse
No announcement yet.

The Oval Office

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    The Oval Office

    Искам в тази тема всеки да записва игровите си действия, за да не се стига до куриози като това Грей да ми обяснява какво Хорхе е приказвал с него. Въобще всеки от отбора да знае накъде духа вятъра.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    #2
    Аз до сега сондирах външната политика на другите 3 отбора, получих от крилов предложение да се разкараме от Филипините в замяна на приятелство и концесии в Китай - уверих го, че много иска и че си е планирал интересна политическа цел. От Воланд получих писъмце с въпроси какво ни е отношението към Франция, Русия и Италия, но още не съм зачеквал политиката с него сериозно. На грей бях казал че има сериозна наша поддръжка ако почнат да погиват от блокадата на Англия(ако германия си отиде ние оставаме в много интересно положение сами срещу целия английски флот в атлантика), но той ми заяви в кратце, че те са се окопали и не ги бърка блокадата.
    За в бъдеще имам няколко идеи в полит план: мисля да сондирам Одзава за вечен мир на Германия с Франция, ако примерно елзас и лотарингия направят референдум след 5 години към коя държава искат да са, а ние гарантираме да сме арбитър и да им помогнем с възтановяване на флотата - цел - франция да стане отново агресивна в колониите си и съответно да и е по-изгодно да се бие с англия за пазари и колонии отколкото на континента с Германия. Освен това - да видя от русия дали могат да се вземат концесии за петрол( идеята е че който държи петролните запаси - владее света) - лесно бихме го продавали ан германците а така ще орежем Япония от русикия петрол и тя ще остане да разчита само на английски или холандски от пасифика(на пътя и за доставки ние имаме база във филипините и ще имаме контрол там - за контрапункт на контрола на Япония върху пътя ни за доставки от китай)
    Чакам коментари и картбланш по одобреното ( или желание някой друг да се заеме с политиката на САЩ)
    Kerls, wollt ihr ewig leben?

    Comment


      #3
      Мен флотът си ми е достатъчен, стига там да имам оперативна самостоятелност. Иначе идеята не е лоша!Подкрепям
      П.В.

      Comment


        #4
        De Ruyeter, кажи си идеите за стратегия на развитието на флота - да имаме предвид колко ресурси и пари да отделяме и кои бази да запасяваме с петрол и въглища
        И кои бази да разширяваме.
        Kerls, wollt ihr ewig leben?

        Comment


          #5
          Задължителен образователен материал.

          Част 1 http://www.youtube.com/watch?v=oGdp_auBIqg

          Част 2 http://www.youtube.com/watch?v=vNQGFWLAcwE
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #6
            Хорхе, кореспондирал ли си с Одзава и ако да, копирай тук.
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #7
              Кореспонденцията с Одзава е в Foreign affairs, сега изготвям проектодоговори- ще ги постна тук за одобрение.

              Да подкрепим ли Мусолини(един вид да сме пречка за помощ на Северната лига) като поискаме базичка в средиземно море - ако имаме италиански гръб и авиация базирана някъде около Сицилия пътя на Англия за доставки през Суец увисва.
              Kerls, wollt ihr ewig leben?

              Comment


                #8
                Всъщност искаме да подкрепим севера
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  #9
                  Германците не подкрепят ли Мусолини? А и защо искаме да подкрепим севера - заради демократичността? Каквато и да е причината само ми дай докъде ога да стигна в договарянето на подкрепа и дали те интересува базичка из Италия - ако ще я искаме - трябва да сме първите с такова предложение.
                  Kerls, wollt ihr ewig leben?

                  Comment


                    #10
                    Защо да подкрепят мусолини?

                    Вземи да ги питаш ако не си.
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #11
                      Не съм ги питал, беше дадено в предисторията на играта, но сега ще ги питам.
                      А база там искаш ли?

                      > Да продаваме ли самолети? Русия иска много, Китай също.
                      Last edited by xopxe; 16-09-2008, 17:49.
                      Kerls, wollt ihr ewig leben?

                      Comment


                        #12
                        DeepBlue

                        Японска блокада
                        Здрасти,

                        Определени действия от японска страна, които смятаме за несъвместими с една на теория приятелска държава, ни карат да преосмислим поведението си спрямо тяхната блокада на Китай. Обаче имаме проблем - премиерът ни излезе в неочаквана "ваканция" и на този етап малко трудно ще постигнем ясна политика по въпроса. Та ако не е тайна смятате ли да предприемете ответни действия спрямо япония - контраблокада или нещо друго?
                        Отговорът ми е:Американската държава не одобрява нарушаването на свободната търговия, която е основата на съвременното ни общество. Смятаме да изчакаме реакциите на останалите Велики сили преди да предприемем мерки, защото всеки, който подкрепи тази блокада, се противопоставя открито на основните принципи на либералната търговия, която е наше кредо, и нашите мерки ще бъдат адекватно насочени и достатъчноширокоспектърни в зависимост кой подкрепи подобна политика на ограничения в търговията.

                        П.П. Китай досега е основна зона на търговия и всички Велики сили действаха там при свободна конкуренция - Япония стана изключение чрез войната си с Китай и явно иска да продължава тази си политика докато не бъде принудена да спре. Ако Великобритания е против тази все по-агресивна политика на Япония, можем да обсъдим една обща позиция и дори да лансираме международно споразумение, рамкиращо запазването на баланса в Китай.
                        Kerls, wollt ihr ewig leben?

                        Comment


                          #13
                          Отговорът ти е супер.

                          А самолети ще продаваме. Ще приготвя грамаден проектодоговор с Русия (сметките ми за транссибир са част от него).
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            #14
                            Хорхе да даде мейл за да изпратя цялата кореспонденция с Одзи от последните 10на дена.
                            Recalibrating my lack of faith in humanity...

                            https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                            Comment


                              #15
                              Вчера му пратих каквото имах, но ти ми прати и на мен каквото аз нямам.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment

                              Working...
                              X