Съобщение

Collapse
No announcement yet.

The Oval Office

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Мейл gbbonev(at)gmail.com
    Значи ти поемаш договорките с Русия - аз поемам латинска и южна америка, както и вземането на базата в Китай - дори да ни бъде отказан достъп там - пак ще стреснем Япония а и Англия достатъчно за да внимават. Ако и пуснем слух че Флотата ни в пасифика започва учения и че край Манила се подготвят за приемане на много кораби в ВМБ-то, съвсем че панираме японците.
    Kerls, wollt ihr ewig leben?

    Comment


      #17
      Сори за двойния пост - просто е важен - кой иска да се заеме с дипломацията с германците, досега срещам отношение тип, ние си стоим на топло в блиндажите и не даваме пукната пара за нищо.
      няма смисъл да се мъча, ако някой друг имам подход към Грей и ко.
      Kerls, wollt ihr ewig leben?

      Comment


        #18
        Относно Китай виж какво писах в Стратегия.
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #19
          Видях, но ти прочете ли коментара ми под твоя пост - все още мисля че е добър ход базата там - ще имаме моралната страна ако Япония ни блокира и ще можем оправдана контраблокада да направим, без да изглеждаме демагози или агресисори.
          Kerls, wollt ihr ewig leben?

          Comment


            #20
            Аз бих искал да се пробвам при дипломацията с Германия и без това съм наблюдател само .
            Чакам за одобрение (ако има такова).

            Comment


              #21
              отговора на Deepblue

              Отговор на: Японска блокада
              Спокойно може да се каже, че и ние не одобряваме това, особено когато страна се опитва да налага морска блокада толкова близо до зони, които смятаме за свои сфери на влияние.
              За съжаление, докато не се завърне премиера подозирам, че няма да можем да постигнем някакви твърди решения по въпроса освен да пуснем протестна нота, което както сам ти е ясно общо взето не означава нищо.
              Без Воланд това мнение не значи много, но все пак не сме сами срещу блокадата, ако се отказваме от база в Китай и неофициална черноборсаджийска търговия с Китай . Ако и Воланд потвърди тази позиция можем да тропаме на масата на Микадо за ужас на Крилов.
              Kerls, wollt ihr ewig leben?

              Comment


                #22
                Моят нов сондаж в Англия:
                ако въпреки липсата ан премиер министъра имате желание - САЩ ще повдигне въпроса за една конференция за Китай - достатъчно е вие да я подкрепите за да е принудена япония и тя да дойде на масата за преговори, а как ще свършат те вече ще се решава спокойно и до тогава премиера ви ще е на линия.

                И новите отговори на Deepblue:
                Отговор на: Японска блокада
                Да, това е един отличен вариант. Ще подкрепим подобна конференция.



                Да пусна ли една американско-британска нота на Крилов ?
                Kerls, wollt ihr ewig leben?

                Comment


                  #23
                  Хм, не искам да ти развалям кефа, но DeepBlue е агент на Крилов. Т.е. аз лично не бих му се доверявал много. Да изчакаме Воланд.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    #24
                    Знам че са много гъсти с Крилов, но знам и че за собствения си интерес Дийпблу би закопал всеки Ще им пусна една официален призив на англичаните да се присъединят към нас в обща нота до Япония за една тристранна конференция, ако стане съупер за нас, ако не ще пробваме друг начин срещу Япония.
                    Kerls, wollt ihr ewig leben?

                    Comment


                      #25
                      Да се възползваме ли от блокадата над Китай доакто я има - да вземем поне някоя концесия срещу доставки на самолети през Русия. Ако падне блокадата Китай ще навири нос, а сега са ни в ръцете - само ние сме готови да ги подкрепим.

                      Сега концепцията за договори с Ю.америка - със Аржентина- да им засилим флота, като им ползваме ВВС база близо до фолкландите за контрол над проливите на Дрейк и магелановия и може би да им ползваме и ВМС базата там, или общи действия на флотите ни.
                      Със Чили същото споразумение за усилване на флота им срещу концесии там. С Перу - пак авиобаза да ползваме за контрол над пасифика около Колумбия. На Бразилия предлагаме 5% намаление на Т. и Л. пром. плюс инвестиции във флота при споразумение за общи действия за защита на търговията ни. Продаваме самолети на изплащане при концесии там. ако не искат - голямата сопа иде.
                      на останалите търгуващи с Япония предлагаме да търгуват с нас ако искат режимите им да се запазят ( при модернизация на армията и флота им от нас искаме концесии пак) - с намек, че се знае колко нестабилни са те в Ю. мерика
                      Last edited by xopxe; 19-09-2008, 01:11.
                      Kerls, wollt ihr ewig leben?

                      Comment


                        #26
                        Според мен задължително трябва да се договори споразумение с Русия.
                        Тя е единствения алтернативен път за търговия с Китай , а и близостта й до Япония със сигурност ще ни е от полза при бъдещ конфликт .

                        Comment


                          #27
                          Да, в момента преговаряме приоритетно с Русия.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            #28
                            xopxe написа Виж мнение
                            Да се възползваме ли от блокадата над Китай доакто я има - да вземем поне някоя концесия срещу доставки на самолети през Русия. Ако падне блокадата Китай ще навири нос, а сега са ни в ръцете - само ние сме готови да ги подкрепим.

                            Сега концепцията за договори с Ю.америка - със Аржентина- да им засилим флота, като им ползваме ВВС база близо до фолкландите за контрол над проливите на Дрейк и магелановия и може би да им ползваме и ВМС базата там, или общи действия на флотите ни.
                            Със Чили същото споразумение за усилване на флота им срещу концесии там. С Перу - пак авиобаза да ползваме за контрол над пасифика около Колумбия. На Бразилия предлагаме 5% намаление на Т. и Л. пром. плюс инвестиции във флота при споразумение за общи действия за защита на търговията ни. Продаваме самолети на изплащане при концесии там. ако не искат - голямата сопа иде.
                            на останалите търгуващи с Япония предлагаме да търгуват с нас ако искат режимите им да се запазят ( при модернизация на армията и флота им от нас искаме концесии пак) - с намек, че се знае колко нестабилни са те в Ю. мерика
                            Действай с договорите че не остана време до следващия ход
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              #29
                              Колко теж.пром ще изразходиш точно - трябва да знам колко остава за търговия - че да прехвърля излишъка от търг.маршрути от Китай към трети страни - или ще подписваме в последния момент за ВМБ в Китай и ще експортираме за там (можем и без ВМБ, само да си договорим Амер.квартал в Шанхай) и да се водят доставките ни заКитай като доставки към Американски Шанхай?
                              Kerls, wollt ihr ewig leben?

                              Comment


                                #30
                                Ами този ход мисля ще имаш 2тп и поне 6лп за харчене.
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X