Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Операция "Reunion"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Операция "Reunion"

    Допълнение към операцията долу (все още само проект!):

    Армия "А"
    Състав: 5 ПД, 1 КД, 4 АртП, 3 БрК, 8 ТБ
    Снабдяване на месец:
    5 ПД (5 х 3 000 = 15 000 т.)
    1 КД (1 х 6 000 = 6 000 т.)
    4 АртП (4 х 500 = 2 000 т.)
    3 БрК (3 х 600 = 3 000 т.)
    8 ТБ (8 х 1 000 = 8 000 т.)
    Всичко за месец: 34 000 т.
    Армията се разполага в Монреал.
    Кавалерията и 3те батальона бронирани коли да се използват за разузнаване на американските сили, които могат да се намират оттатък границата.
    Вариант 1. В случай, че бъдат установени равни или превъзхождащи противникови сили, следва армията да се укрепи по границата и да не предприема настъпление.
    Вариант 2. В случай, че бъдат установени по-малки вражески сили, следва да те да се изолират, кавалерията и бронираните коли да попречат на техни разузнавателни действия, а основните сили на армията да ги обградаят и унищожат. След това да се следва Вариант 3.
    Вариант 3 (основен). Ако не бъдат установени значителни вражески сили, следва армията да бъде разделена на следните групи:
    Група "Бостън" (1 БрК, 1 ПД, 1 АртП, 1 ТБ)
    Група "Ню Йорк" (4 ПД, 3 АртП, 1 БрК, 6 ТБ)
    Флангова прикриваща група "Рочестър" (1 КД, 1 БрК, 1 ТБ)
    Цел на Група "Бостън" е градът със същото име на крайбрежието, отстоящ на 250-270 км от границата. След превземането на града, Групата се насочва към Ню Йорк и се използва като гарнизон и подсигуряване на тила на Група "Ню Йорк".
    Цел на Група "Ню Йорк" е последователно настъпление на юг с цел последователното превземане на градове: Ню Йорк (600 км от границата), Филаделфия (още 150-180 км от Ню Йорк), Балтимор и Вашингтон (отстоящ на около 380 км от Ню Йорк). След превземането на Ню Йорк, той трябва да се ползва за снабдителна база на армията.
    Група "Рочестър" трябва да прикрива западния фланг на настъпващата армия "А".

    Армия "Б"
    Състав: 2 ПД, 1 КД, 2 АртП, 1 БрК, 2 ТБ
    Снабдяване на месец:
    2 ПД (2 х 3 000 = 6 000 т.)
    1 КД (1 х 6 000 = 6 000 т.)
    2 АртП (2 х 500 = 1 000 т.)
    1 БрК (1 х 600 = 600 т.)
    2 ТБ (2 х 1 000 = 2 000 т.)
    Всичко за месец: 15 600 т.
    Район на съсредоточаване: г. Торонто
    Цел: превзимане на градовете Детройт и Чикаго.
    Боен ред: кавалерийската дивизия се използва за разузнаване и се разполага до границата. След нея се движи батальонът бронирани коли. Пехотата, артилерията и двата танкови батальона се движат и се бият заедно.
    Варианти:
    1. Армията се придвижва към границата (отстояща на около 280-300 км от Торонто) и заема отбранителни позиции там. В случай, че не бъдат забелязани масивни струпвания на вражески войски, движението към Детройт продължава. Градът отстои на около 20 км от границата и следва да бъде зает още през първия ден на настъплението. В него трябва да останат 1 ПД, 1 АртП и 1 ТБ. Кавалерията да се използва за разузнаване, като за целта тя ще се базира вече в Детройт. 1 БрК да се използват за разузнаване в посока към Чикаго, като авангард на колоната от 1 ПД и 1 ТБ. Тези сили трябва да превземат града, отстоящ на около 400 км от Детройт и да се укрепят там.
    В случай, че се приближат по-големи сили - да се отстъпи към границата, заводите в градовете да се разрушат.
    2. В случай, че бъде установено, че американските сили отвъд границата са близки или по-големи по сила от тези на Армия "Б", то следва армията да се укрепи пред град Торонто и да се защитава както от удар откъм Детройт, така и откъм посока на град Бъфало.

    Сега въпрос: как може да се осъществи и колко ще е скъпо снабдяването на експедиционен корпус (49 600 т. на месец)?
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    #2
    За сега картата е отварям нормално, която Воланд е сложил с нашите бази.

    Иначе цялата ни войска от трите рода войски е съобразена от икономическа гледна точка, тоест районите които беше споменал Щурм. Но тъй акто сега виждам има планове за война със САЩ, нямам нищо против да се преместят големи сили там даже се радвам. Иначе щатите нямат кой знае колко голяма армия от нашата, но имат голям мобилизационен ресурс тоест могат да мобилизират много войски, но друг е въпроса колко време ще им отнеме и че няма да имат опит. Проблема, е че ако съсредоточим там повечкото си войски ще отслабим други фронтове и не е гаранция колко време ще може да задържим завладените територии. Ако можем да осигурим някаква частична подкрепа от друга държава поне, няма да е лошо. За снабдяването вижте точка 10 от Модул 1 в правилата на играта тя е кратка и я вижте задължително.

    Иначе ако идеята за война е сериозна кажете да видим кои сили да отделим и също така не забравяйте, че имаме авиация и флот те също могат по някакъв начин да влязат в кампанията.

    И преди военнта кампания трябва да пуснем разузнаване земно и въздушно да видим какъв е терена пред нас и долу горе с какви войски разполагат враговете ни. Но ако няма време за разузнаване тогава да действаме. A каква е целта на тази кампания, защото ще поеме много ресурси, а територията е много голяма и как ще е контролираме?

    Като цяло плана на операцията ми харесва по-късно ще я прегледам по обстойно да видя дали има нещо да добавя.
    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

    Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

    Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

    Comment


      #3
      Проблемът на този план е, че силите са недостатъчни. Ще трябват поне още 3 дивизии, 2 за армия "А" и 1 за армия "Б", за осигуряване на логистиката в тила.
      А и флотата ... понеже ще трябва една поне малка част да е в района на Сингапур, в помощ на японците, една значителна част в Скапа Флоу срещу германците и още една - в Карибския регион, за да подсигури сухопътната ни операция ... не знам. Рискът е голям (но пък често печалбата (но и загубата ) седят точно в тази област. Проблемът е, че няма да мога да ти помогна с тези операции. Мога да ги планирам, за това ще имам време, но нищо повече за съжаление.
      Освен това дали ще имаме ресурсите за операцията? Почти 50 000 т. на месец за основната армия и още 9 000 т. за допълнителните 3 дивизии, които ще ни осигуряват ... не знам.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #4
        Аз нямам нищо против войната даже искам да покажем зъби пред света. За планирането много мерси, а вече по време на самите бойни действия ще решавам как да действам. Но мисълта ми е дали има нужда от тая война, защото все пак много ресурси, голяма територия за овладяване и запазване на същата. Ако мислите, че няма да можем да изкараме войната до нейния край по добре да не я почваме поне на този етап. Все пак, ако твърдо сте решили да я водим тази война, от кой ход ще почне и ще пускаме ли разузнаване?
        Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

        Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

        Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

        Comment


          #5
          Не знам ... ако имах време, както в предишни игри, щях да рискувам с атаката. Тук не съм изчел всички правила и не знам точно колко ще рискуваме
          Проблемът е следният - нито немците, нито американците отговарят на дипломатическите предложения. Това може да е следствие на различни причини, но все пак ... знам ли. От друга страна, не ми е познат като играч Хорхе. Империал надали би се навил на нещо рисковано, като това Канада да бъде атакувана на ход 1. От немците може да се очакват крайни действия обаче, те са склонни да рискуват. И двамата. Въпросът е дали ще го направят обаче ... а и както казах, данните за решение не са достатъчно, тоест не познавам правилата съвсем детайлно.
          Както и да е, явно е, че утре ще се реши. Предлагам всеки от отбора да се изкаже до утре "за" или "против" плана.
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            #6
            За мен по-скоро проблемът е какъв е смисълът на тази война? Какво целим? Да си върнем Щатите? Не звучи съвсем сериозно.

            Според мен трябва да имаме ясни и конкретни цели за страната си и да ги гоним, а не да се бием без причина.

            А Япония какво мисли за този план? Защо ли си мисля, че могат да помогнат немалко?

            Това, че Германия и САЩ не отговаря на дипломатите ни би трябвало ясно да ни говори, че можем да очакваме абсолютно всичко.
            Канцлер на хазната

            Comment


              #7
              Ами аз като цяло съм съгласен и аз обичам рисковете, пък и все пак това е една игра. Обаче да кажа, че стане ли конфликт по другите фронтове направо ще го ядем големия, ама съм "за" кампанията. Само имам едно питане каква ще е цялата полза от всичко това поне да знаем дали си струва жертвите, които ще направим.
              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

              Comment


                #8
                Да, единственото, което бихме могли да целим с това действие, е победа само в контекста на играта. В реалния свят това действие е безсмислено
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  #9
                  Но има един въпрос как ще постигнем превъзходство по море като в същото време флотът ни е нужен за блокадата на Германия а ако нямаме превъзходство по море няма как да снабдяваме войските ни в Канада

                  Comment


                    #10
                    messire Woland написа Виж мнение
                    Да, единственото, което бихме могли да целим с това действие, е победа само в контекста на играта. В реалния свят това действие е безсмислено
                    Ами значи по-добре да не предприемаме нищо, по добре срещу техни колонии или срещу колониите на Германия, както бяхме планували преди.


                    Наистина ако случайно победим тази победа трябва да ни донесе капитулацията на САЩ, което много ме съмнява.
                    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                    Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                    Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                    Comment


                      #11
                      Сигурни ли сте, че войниците ни не могат да се снабдяват от Канада?
                      Канцлер на хазната

                      Comment


                        #12
                        Sturmfuhrer написа Виж мнение
                        Сигурни ли сте, че войниците ни не могат да се снабдяват от Канада?
                        Че могат - могат. Но за настъплението на юг от Ню Йорк ще е по-сложно.
                        Какво ще кажете за вариант, в който в Канада да има съсредоточена по-голяма армия, така че да отложим взимането на решение за края на ход 1? И нека се изкажат всички, гледам, че Верешчагин го няма?
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          #13
                          Ами добре съгласен съм нека го отложим за края на 1 ход.
                          Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                          Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                          Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                          Comment


                            #14
                            Какъв би бил смисъла ако го направим втори ход? Никакъв.
                            Канцлер на хазната

                            Comment


                              #15
                              Отсега ви казвам че от тази атака нищо няма да излезе ще загубим напразно Канада.И освен това да поясня че все още няма никаква смислена стратегия.И за запитването моят вот е Не което означава че не съм съгласен все пак съм пълноправен играч.
                              Last edited by recidivist; 30-08-2008, 17:30.

                              Comment

                              Working...
                              X