Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Операция "Ширей" - овладяване на Филипините и действия във Океана

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Всички места за десант са извън обсега на вражеската артилерия (броих 24 км от Корехидор). А и той е на остров, няма да могат да се прехвърлят толкова бързо на сушата+ще покриваме от морето с артилерия. Но че атаката е рискована като цялостен замисъл съм съгласен, просто ми беше идея която нахвърлих отгоре. Във всеки случай трябва да разберем какво е положението в залива Субик, той е много хубав като местоположение.
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      #17
      Исторически обаче, съпротивата е била и на Батаан, това е полуострова, затварящ залива, и при крепостта Кавити. Но както и да е. Нямаме работа около Манила за стоварване. Филипините си имат и други пристанища.

      Comment


        #18
        Това според мен е прекалено близо при положение че за да слязат всички сили са нужни около 24 часа.А и ако американците имат авиация то най вероятно е да е около манила и тя ще се окаже допълнителен проблем.

        The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

        The 2 minute war - FallOut

        Comment


          #19
          Трябва да се има предвид, че Манила е име. Никой няма да се вълнува, ако се бъхтим на Батаан, Кавите, Субик бей или Корехидор. За това е необходимо да се стоварим на север и юг, най-важното, спокойно, извън обсег на морска и корабна артилерия, и авиация на противника, да настъпим и да му вземем големия град. Пък той да си стои и година в Корехидор. Ако вземем Манила с пристанището, ефектът е от военен до дипломатически. А ако се пльоснем пред укритията му, ако вкараме и флота вътре, ОК, ще победим, но после месеци ще слушаме, как сме се нахакали. Така че, действаме по план. Скорост за това не ни е нужна.

          Вижте, това пак си е един вид капан. Надяваме се, че американците, не могат да оставят така нещата и ще тръгнат на помощ от Америка. А ако имат флот в Манила, толкова по-зле за тях. На нас ни трябват 72 часа - едно денонощие за товарене, едно за преход и едно за разтовараване, след това десантните кораби се изтегят. Противникът има 24 часа за реакция. До северен Лусон прехода му,както и до южен , да се надяваме, е с няколоко часа по-дълъг. Ерго, не рискуваме транспортите, а бойният ни флот, скрит зад Тайван или Рюкю, може да го посрещне. А какъвто и да изхода, армията си действа по неин график. Писах ги вече тия работи.

          Comment


            #20
            По молба на Пиротоши сан съставям нов план за действие в района на филипините.
            || Първи флот в червено, Втори флот в зелено ||
            Първи флот тръгва на пълна пара с цел да блокира американците в залива.ВИждам че като цяло целия отбор е наясно че най добрия начин е да ги задържим вътре като или ги накараме да излязат насред дъжд от снаряди или ги сгащим когото пехотата превземе манила и авиацията ги довърши.

            Първи флот установява блокадата пред манилския залив и за него това са първоначалните заповеди за него.
            Относно десантите, предлагам втори и четвърти да се обединят като те ще са ескорта на десантините кораби.На картата (по долу) жълтите кръгове са местата на десантите.Северното десантно място е първо а след това е и това по на юг.

            Доколкото разбирам пехотата с която разполагам за да превзема манила и околностите й , е в състав:
            1 армейски корпус – щаб в Тайван
            17 и 18 пехотни дивизии
            4 артилерийски корпус
            1 бригада бронирани автомобили
            1 военноморски парашутно-десантен полк – новосформиран

            На северното десантно място слизат - 17 пехотна дивизия , бригадата бронирани коли.
            На южното 18 ПД , 4ти арт. корп. и военноморския парашутно десантен полк.
            Обединения 2ри флот (2ри + 4ти) прикрива десантите докато приключат.После задачата на 2ри флот е да обиколи филипините в случай че има американски кораби извън манила.

            Десантната група на южното десантно място (1ва д. група) няма да напредва след слизането а заповедите е да се окрепи.Другата група (2ра) на северното десантно място трябва да напредне на юг докато се свърже с 1ва десантна група.ПОсле и двете напредват към манила.
            По възможност да се превземат летища в близост до манила или да се пригодят удобни терени след установяване на обсада на манила.
            Тук според мен ще е добре да привлечем допълнителни сили и да се разположат на юг от манила като пазят от евентуален сухопътен удар на дислоцирани там американски части.(в синьо зелено е според мен най удачното място за разполагане с тази цел)

            Авиацията. Задачата е 14 часа преди установяване на блокадата пред манилския залив разузнавателни самолети да направят полет над манилския залив.операцията трябва да се извърши вечер на максимална далечина.Самолетите да нямат маркировка и по възможност да се боядисат в тъмно сив цвят.С цел избягване на засичане по възможност в близост до манила да се лети на по ниски обороти.
            АКо самолетите открият залива празен следва да се разпоредят множество разузнаватлни операции по цялото филипински териториални води с цел да се открие на всяка цена американските кораби.

            Плана немисля че е възможно да се разива от тази точка нататък без допълнителни данни за американската реакция.

            The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

            The 2 minute war - FallOut

            Comment


              #21
              ОК, четвърти флот от Базата на Каролинските острови, трябва да нанесе удар както беше уточнено, от юг. Прикриват го авионосните съединения и след десанта, остават колкото може по дълго, за да разузнават евенуално за измъкването на противника от Манила.

              Залива на Манила, да се следи с бронепалубни крайцери и подводници. Линейния първи флот да стои на растояние, дори, най-добре около Тайван.

              Втори флот забравя за Гуам, явно. При обявяването на бойните действия, ще се изпратят нарочни заповеди, започващи с традиционното "Ниитака яма ноборо!"

              Comment


                #22
                Разговор отпреди малко.

                [14:35:14] Vladi каза: здравей
                [14:35:21] Momchil каза: здрасти
                [14:35:41] Vladi каза: свършиха ми лекциите и гледах форума
                [14:35:51] Vladi каза: няколко забележки към плана
                [14:36:01] Vladi каза: то и даниц е казал част от тях
                [14:36:22] Vladi каза: 1. ти имаш 6 пехотни дивизии, 4 в 1 корпус и 2 независими (17 и 18)
                [14:36:37] Vladi каза: тоест общо 6, една поне да остане гарнизон
                [14:36:43] Vladi каза: имаш 5 с които разполагаш
                [14:36:48] Momchil каза: да да сега загрях
                [14:36:58] Vladi каза: виж последния ход
                [14:37:05] Vladi каза: има там точното разпределение
                [14:37:06] Momchil каза: да аз от там гледах
                [14:37:21] Vladi каза: добре, и трябва едновременно с филипините да вземеш и гуам
                [14:37:43] Vladi каза: и имаш в палау 2 полка морска пехота, единия може да се десантира под манила
                [14:37:46] Momchil каза: добре но десантните кораби трябва тогава да ги включа в нещо
                [14:38:35] Vladi каза: те се фрахтоваха, даниц май ще ги смята
                [14:39:06] Momchil каза: трябва ад се види кое как е и да огледаме за удобно пристанище на източния бряг на филипините
                [14:40:55] Vladi каза: имам една идея
                [14:41:19] Vladi каза: може ли да отвориш картата на филипините докато говорим?
                [14:41:51] Momchil каза: готожо
                [14:42:58] Vladi каза: не зная, ама няма ли да е подобре да се направи десант с 4 дивизии, бб и ап в Лингияен, а само 1 да се стовари в Апари?
                [14:43:04] Vladi каза: иии 4 флот
                [14:43:14] Vladi каза: да мине покрай полило островите
                [14:43:24] Momchil каза: ами след като ми стана ясно колко сили имам
                [14:43:36] Vladi каза: и да десанира от онази страна единия полк
                [14:43:37] Vladi каза: в тил
                [14:44:02] Momchil каза: мисля че всичко освен 18 или 17 пд да слезе на южното десантно място а 17 или 18 да е в апари
                [14:44:20] Momchil каза: така докато слязат всички от корпуса дивизията ще напредне до тяхната позиция
                [14:45:21] Vladi каза: да
                [14:45:24] Momchil каза: после корпуса загражда манила а самотната дивизия блокира тесня провлак
                [14:45:48] Vladi каза: полк ще е, за това ще трябва да му се помага откъм морето
                [14:45:56] Vladi каза: ии няколко предупреждения
                [14:46:20] Vladi изпраща файла "Doklad_13_Oktomvri.ppt" до участниците в чата.

                [14:46:26] Vladi каза: това са им силите
                [14:46:42] Vladi каза: очаквай ужасно много есминци и миноносци на торпедни атаки
                [14:49:14] Momchil каза: ако установим блокадата едва ли ще могат да изстрелват торпеда.Трябва да са не 4-5 км в най оптимистичния вариант за такава атака
                [14:50:18] Vladi каза: we`e nqma блокади стил порт артур
                [14:50:23] Vladi каза: и внимавай за мини
                [14:50:31] Vladi каза: а торпедната атака можеда е нощем
                [14:51:45] Vladi каза: и даниц иска 1 флот да е по към тайван
                [14:51:49] Vladi каза: прочети какво е написал
                [14:53:02] Momchil каза: другия начин за блокада е да има постоянно самолети та като мине нещо да тръгнат корабите
                [14:53:23] Vladi каза: именно
                [14:53:32] Vladi каза: самолети, подводници и бързи крайцери
                [14:53:35] Vladi каза: и есминци
                [14:53:50] Vladi каза: аз бягам да обядвам, помисли и действай с планирането
                [14:53:57] Momchil каза: а с анкоридж ще действаме ли
                [14:53:59] Vladi каза: пускам разговора в БС
                [14:54:00] Vladi каза: да
                [14:54:01] Vladi каза: има план
                [14:54:05] Vladi каза: виж го ако искаш
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  #23
                  Пристанището е Легаспи, там стоварваш един полк, или цялата бригада, най-добре. А от Тайван, първо на о-в Батан, 1 полк СМДЧ ,в Апари, стоварваме 4 дивизии и напредваме на юг. 1 дивизия да остане резерва, както и 1 полк- парашутистите.


                  Тежките бомбардировачи, да бият по Манила, торпедоносците да следят входа на залива. Останала авиация (авиокорпус) да осигури пълно въздушно господство в северната част на Лусон (планините). При Легаспи да действат двата авионосеца.


                  Леки сили, да следят входа на Манилския залив. линейния флот излиза в три колони и застава край Тайван. Британците идват от юг. Много е важно да следим американците да не се измъкнат. тръгнат ли, трябва да пресечем курса им. 36 цеви 406 мм оръдия би трябвало да имаш, и общо 12 линейни кораба и 3 линейни крайцера. И с британците ако не ги изпотопиш до крак, без загуби, не знам вече какво превъзходство ни трябва. Но се пази все пак от авиацията и подводниците им. От Легаспи, четвърти флот също трябва да следи проливите. Силите, отделени да следят Китай, също трябва да не отстлабват бдителността, да не се появят и тия.


                  При Гуам , имаш бригада в Сайпан, и други в Йокохама, и Куре. Бомбардировка от крайцери и самолети и щурм. Трябва да стане бързо, за да може после да следим за американските подкрепления. големите подводници, около Уейк и Мидуей да застанат.

                  Пиротоши ще действа по план на север. Там ще отнеме време.

                  Comment


                    #24
                    Даниц, само да отбележа - Йокохама май е към мен и единия полк от там вече съм го планирал в операцията за Анкоридж, а двете тежки подводници (I-1 и I-X) ще мъкнат експлозиви до Чили за да товарим корабите срещу канала.
                    „Аз, Драгомир, писах.
                    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                    Модератор на раздел "Военна Авиация"

                    Comment


                      #25
                      Отбелязвай, отбелязвай, но тогава поне два крайцера ни трябват за към Уейк.

                      А за СМДЧ, ще позва ако сайпанската бригада не стига, дивизиите от Куре - а ти и трите ли бригади ползваш, леле - Аомори, Парамаширо, че и Йокохамската.

                      Comment


                        #26
                        По един полк от бригада, другото остава. Виж последния план в темата ми.
                        „Аз, Драгомир, писах.
                        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                        Модератор на раздел "Военна Авиация"

                        Comment


                          #27
                          Недей така да делиш частите, по добре една бригада и половина, от три полка от три бригади. Гарнизони не ти трябват в момента, само делиш ударните сили.

                          Comment


                            #28
                            Взимам бригадата от Аомори и единия полк от Парамаширо.
                            „Аз, Драгомир, писах.
                            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                            Модератор на раздел "Военна Авиация"

                            Comment


                              #29
                              Един въпрос които ми убягна вчера.Как стои въпроса с миночистачите ?

                              The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

                              The 2 minute war - FallOut

                              Comment


                                #30
                                Ще фрахтоваме 12 траулера, при война, и ще ги направим миночистачи.

                                Comment

                                Working...
                                X