Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Операция "Гомен насаи" - атака над Анкоридж

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Ето и как си представям нещата, със зелено е позицията на артилерията (разпръсната), със синьо е позицията а пехотния полк, с червено е зоната която трябва да се пази от вражески десант чрез артилерията.
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      #32
      Само да не стане така че докато се окопаваме в Аляска, Хамериканците да решът да не си блъскат главата в нея и да се стоварят право в столицата
      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

      请您死在地狱般的阵痛
      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
      きさまはしんでくださいませんか
      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

      Comment


        #33
        През 1923 година е завършена ЖП линията през Анкоридж и той е служел за пристанищен терминал, нямало е път наникъде освен към Сийуърд железница и железница към вътрешността на Аляска.

        Единственият съвременен път (май го няма през 20-те) минава през едно гадно дефиле, един полко ще го блокира без проблеми. Ето спътниковото разузнаване.
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          #34
          Ревизиран план за Анкоридж, от всичко описано вътре нямам само 4-те подводници клас L. В операцията участва целият Трети флот освен Муракумо-тата, 2 пех. дивизии (13 и 14), 5 ап., специалната брегова батарея, 3 полка морска пехота (по един полк от всяка от трите бригади от 2 СМД).
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            #35
            Пилот написа Виж мнение
            Ревизиран план за Анкоридж, от всичко описано вътре нямам само 4-те подводници клас L. В операцията участва целият Трети флот освен Муракумо-тата, 2 пех. дивизии (13 и 14), 5 ап., специалната брегова батарея, 3 полка морска пехота (по един полк от всяка от трите бригади от 2 СМД).
            Малка промяна в горното - вместо по един полк от всяка база, заминават 1 бригада/2СМД (два полка от Аомори) и 1 полк от 2 бригада/2СМД (Парамаширо).
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              #36
              Една бележка която да се вземе предвид при планирането на кораби, необходими за наемане за доставка на войските, какво ще трябва да се вземе допълнително, част от нещата може да са на транспортната база:
              1. 200 мини допълнително
              2. 30 торпеда 533мм
              3. още поне по 2 боекомплекта за всеки от двата артилерийски полка
              4. Муниции и храна за сухопътните сили поне за 2 месеца.
              „Аз, Драгомир, писах.
              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

              Модератор на раздел "Военна Авиация"

              Comment


                #37
                После ще се отчиташ с фактури

                Comment


                  #38
                  Прикачам план на маршрута за Анкоридж, направен е така, че да изглежда сякаш отиваме към Хаваите. Всичките ни кораби имат необходимия обсег. Разстоянието по маршрута е 3100 мили. По правата към Хаваите ще се движат без някакви стриктни мерки, но след завоя започват да спазват АБСОЛЮТНО радиомълчнание, което може да се прекрати едва при самото начало на десантната операция.
                  „Аз, Драгомир, писах.
                  Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                  Модератор на раздел "Военна Авиация"

                  Comment


                    #39
                    Предлагам още по южно да легне курса, и непременно да бъде забелязан на Уейк,, т.е. ъгъла на заобикаляне да е през Уейк. Иначе е безмислено. Никой няма да забележи маневрата. Презареждане някъде край Маркус

                    Comment


                      #40
                      Ако не крием радиоемисиите ще разберат, че отиваме към Хаваите. Презареждане няма нужда, всички кораби имат обсега.
                      „Аз, Драгомир, писах.
                      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                      Модератор на раздел "Военна Авиация"

                      Comment


                        #41
                        Става, аз ще изработя общия график.

                        Comment


                          #42
                          Ето финансите, положението хич не е розово - половин милион

                          2 дивизии
                          3 полка (половин дивизия)
                          2,5*(6000 + 2х3000)=30 000 тона, Общо 30 000 души
                          2 ап 2*(100 +2*500) = 2200 тона и 300 души

                          Общо 30 300 души и 32 200 тона товари


                          Пакетбот 1890 32 кораба = 32 000 души и 38 400 тона товари
                          Цена 608 хил. фунта


                          Пакетбот 1910 10 кораба = 20 000 души и 10 000 тона товари 350 хил. фунта
                          Пакетбот 1890 11 кораба = 11 000 души и 13 200 тона товари 209 хил. фунта
                          Транспорт Ст 1910 5 кораба = 1500 души и 7500 тона товари 2500 тона гориво 70 хил. фунта
                          Общо 629 хил. фунта



                          Пакетбот 1910 5 кораба = 10 000 души и 5 000 тона товари 175 хил. фунта
                          Пакетбот 1890 20 кораба = 20 000 души и 24 000 тона товари 380 хил. фунта
                          Транспорт Ст 1910 2 кораба = 600 души и 3 000 тона товари 1500 тона гориво 28 хил. фунта
                          Общо 563 хил. фунта
                          „Аз, Драгомир, писах.
                          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                          Модератор на раздел "Военна Авиация"

                          Comment


                            #43
                            Това са три варианта, разчетено е да се взимат припаси за 2 месеца, за това се получава толкова ужасно много снабдяване (втората цифра в сметките в началото).
                            „Аз, Драгомир, писах.
                            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                            Модератор на раздел "Военна Авиация"

                            Comment


                              #44
                              Не е, но ще набавим необходимото.

                              Comment

                              Working...
                              X