Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Операция "Гомен насаи" - атака над Анкоридж

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Google Maps Distance Calculator can find the distance between two or more points on a map


    Много полезно нещо е горното, мери дистанции по картите на гугъл
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      #17
      Самият Google maps си има тази функция.
      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
      Неизвестен руски адмирал

      Comment


        #18
        ами явно спя
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          #19
          Да си оставя една бележка - от Ванкувър до Сиуарт (начало на железницата, на юг от Анкоридж, извън фиорда) е 1600 мили. Тоест влиза в обсег на Момо-тата, ако са базирани в Канада. За съжаление след това няма да могат да доцапат до Япония за 200 мили, тоест ще трябва да позаредят.

          Последното хрумване - една бригада специални сили тръгва от Ванкувър към Сиуърт, групата ще включва 2 КРЛ клас Тикума и да кажем 4 есминеца Момо. Така ще могат да развиват скорост от около 25 възела и няма да бъдат настигнати лесно от американците, ще пристигнат поне 2 дни преди тях ако се стартира на равно (което ни устройва). Може да сложа примерно и 4 Муракумо-та за да покриват в първите 300 мили и ако трябва ще се жертват срещу американските сили за да ги забавят. Групата стига Сиуарт за 3 дни. На 4 ден на разсъмване се десантира заедно с операцията на Кодиак.

          Основната група в състав 2 броненосеца, 3 БрКР, 1 КРЛ Тикума, 1 КРЛ Тоне, между 2 и 5 ЕМ-3, 6-та артилерийска бригада, 13 и 14 дивизии, 2 батареи от по 12 152 мм (разглобени), 1 батарея торпеда (разглобена) се движат от Северокурилск към Анкоридж. До остров Кодиак са 2350 мили, което при скорост от 18 възела (почти максимална за броненосците) е 6 дни. На зазоряване 1 полк се десантира на Кодиак под прикритието на 2 БрКР, вскичко останало през нощта отива към Анкоридж за да стигне сутринта. Минаването през фиорда ще се подсигури допълнително и от сигнални огньове по брега приготвени от наши агенти. Дали ще се десантира диретно в пристанището или около града ще се решава на база на разузнавателните сведения.

          Молби към Генщаба:
          1. В случай, че американците веднага реагират, ще имам само 10-тина дни да се укрепя в Анкоридж, тоест моля 1 флот да е някъде наблизо.
          2. Моля да ми се отпуснат 1 бригада специални сили, 2-3 разглобени 152 мм батареи (едната ако може и 280мм да е), 1 батарея торпеда. Моля и за 1 разузнавателна ескадрила която да базирам в Анкоридж.
          3. Ще бъда благодарен и на помощ от 1-2 ЛКР клас Конго прикривани ор 2-3 КРЛ клас Нагара. Смятам да ги ползвам за пожаран команда и да прикривам силите във фиорда от атаки в гърба. Веднага щом десантът е успешен, ще ги изтегля и ще ги върна на 1 флот.
          4. Моля и за 2-4 есминеца Момо във Ванкувър, за да мога да ескортирам бригадата по-сигурно. Есминците от този клас ще са ми много полезни в случай на бой във фиорда (по-евтини са от ЕМ-3).

          Планове за след десанта:
          Всичко по-ценно се изтегля от фиорда така, че да може да избяга ако дойдат американските ЛК (Тоест ЛКР, 3-4 КРЛ от по-добрите, транспортите, половината от ЕМ-3). Вътре остават само 2-та броненосеца, 3 БрКР, 2-3 КРЛ и 4-5 есминеца които да защитават тесният провлак преди Анкоридж (ширина 10 км). Заедно с артилерийската бригада и бреговите батареи мисля, че ще успеят да спрат повечето възможни нападения. Ако нещата тръгнат на зле по-лошите кораби може да ги изкарам на плажовете за да не потънат.

          В случай, че противникът атакува с всичко (тоест основния флот от ЛК), ще го забавя максимално, ако ще и да потопи всички кораби във фиорда, за да може нашият 1 флот да го затапи в гръб и а го натика към бреговите батареи.

          Моля за съвети и критика относно плана ми.
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            #20
            Бригадата за Ванкувър отпада, британците изоставят на практика Канада.

            Comment


              #21
              Значи всичко ще тръгне от базата ни в Курилите, какво да се прави Ако действията се развият след 2 ход, може да се наложи да взема няколко Момо-та на еднопосочен курс. Не ми се иска да жертваме новите ЕМ-3 във фиорда.
              „Аз, Драгомир, писах.
              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

              Модератор на раздел "Военна Авиация"

              Comment


                #22
                Ето планът на атаката, отчита липса на съпротивление или минимално такова от страна на противника, за сметка на това е предвиден масивен отговор до 2 седмици.
                Освен поверените ми сили моля за следното:

                1 брой ЛКР клас "Конго"
                4 броя есминци "Ками"
                4 броя есминци "Момо"
                1 бригада специални сили
                2 брегови батареи 152 мм, ако може и повече
                4 подводници клас L
                1 разузнавателна ескадрила

                Допълнителни сили които смятам да е препоръчително да се включат:

                2 минзага, за да блокирам качествено фиорда и да не може да се маневрира в него
                1 торпедна батарея
                1 "Вакамия" за провеждане на далечното разузнаване (ще бъде заедно с ЛКР Конго)
                допълнителни запаси от мини, може да дойдат с транспортен кораб

                Бележка - след успешното изпълнение на фаза 1 (картата долу), ЛКР Конго, Вакамия и 2 ЕМ Камикадзе са свободни, ако началството настоява ще върна и 2 КРЛ клас Тикума. Заедно с транспортите (без 1) ще се върнат в базата в Курилите.
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  #23
                  Още една забележка - разгледах релефа и видях, че противникът може да десантира само на 2 места преди стесняването след Кенай и това са Кенай и Омир. Всичко останало е 200 метрова стена откъм морето, абсолютно непроходимо. За да дойдат трябва да се влезе в пристанището на Омир или на плажа при Кенай. За да ги спрем променяме планът както следва:
                  1. Батарея на западния бряг няма да се слага, а 6 оръдия от 1 батарея ще са на височината над Омир заедно с 1 полк.
                  2. 7-те останали оръдия, другата батарея с 13 оръдия, 6 ап и 2-та останали полка ще се десантират при Кенай и ще направят защитен периметър с лице към морето и на юг. АП-то да може да стреля и към морето в краен случай. Всичко се разсредоточава така че да трябва да подавят бреговите батареи оръдие по оръдие. Камуфлажът е задължителен.
                  „Аз, Драгомир, писах.
                  Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                  Модератор на раздел "Военна Авиация"

                  Comment


                    #24
                    Ето подобрената карта с новата диспозиция.
                    „Аз, Драгомир, писах.
                    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                    Модератор на раздел "Военна Авиация"

                    Comment


                      #25
                      Оръдия на височина от двестта метра, няма ли да имат мъртво поле над целия фиорд и да могат да стрелят само по отсрещния бряг?

                      Comment


                        #26
                        Ами идва въпроса на колко градуса може да се свали прицела под хоризонта ?

                        The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

                        The 2 minute war - FallOut

                        Comment


                          #27
                          Май сме на една крачка от това да ги монтираме наопъки

                          Comment


                            #28
                            Аз мисля че е най добре да ги сложим някъде близо до възможни десантни зони на врага.Защото ако няма или има минимални войски там то единствената му възможност да си върне анкоридж ще е да направим десант по море.

                            The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

                            The 2 minute war - FallOut

                            Comment


                              #29
                              Не знам, не познавам условията и как ги вижда посредника. Ако Канада падне, не съм наясно дали е възможна кампания през Юкон и Скалистите планини, сухопътно към Анкоридж.

                              Артилерията трябва да се разположи на по видимо място, някакви фалшиви батареи, и по назад и скрито, същинските. Трябва да имат възможност да бият колкото може по-надалеч, което значи малко възвишениеу, но мъртвото пространство не трябва да е повече от 1-2 км. Там, с десантни лодки и баржи, или квото дойде, ще се бие дивизионната артилерия.

                              Comment


                                #30
                                При Кенай е равно (и подходящо за десант, за това и слагам силите там), тоест артилерията ако иска и с право мерене може да удря по корабите във фиорда. Освен това батареите при Кенай покриват чак до другият край фиорда, за да се продължи към Анкоридж противникът трябва да се мине през техният огън, а също и на нашите кораби от другата страна на стеснението, + артилерийския полк. Ако сложим и торпедна батарея ще стане съвсем мазало (тъй като градът е на морето може да се маскира лесно според мен).

                                За Омир наистина оръдията ще са доста отгоре, за това ще ги дръпнем малко на север и ще имат обсег до вразите които се опитват да влезат в града.
                                „Аз, Драгомир, писах.
                                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                                Comment

                                Working...
                                X