Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неофициални разговори по фоайета и кафета в Цюрих

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Аз предложих база за договореността, можем да градим конкретика върху нея.
    Но същевременно събитията във Франция малко ни притесняват. Как ще реагира Англия ако този френски реваншизъм разпали нов конфликт след нашето евентуално примирие?
    XV mile the sea brode is
    From Turkey to the Ile of Rodez...

    Comment


      #17
      В началото на темата ние подготвихме няколко предложение и според мен те трябва да се използват като база за преговорите.
      За война в Европа - ние сме против, може би е по-добре да се следват тези стъпки:
      1. Ние да направим общо споразумение, рамка, която да разреши по-големите проблеми и даде отговор на по-съществените въпроси.
      2. Да се направи конференция, на която да се обсъдят европейските въпроси, в рамките на континента, само с европейски участници.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #18
        Съгласни, но все пак кои са по-големите проблеми и въпроси? Ние сме готови да подпишем примирие, базирано на настоящето статукво в Европа и настояваме единствено за връщане на Африканските ни колонии, като дори сме съгласни да се откажем от азиатските. И сме повече от съгласни да изградим европейска икономическа зона. Та по кои въпроси има съмнение английското правителство?
        Допълнително единствено ще поискаме, с оглед последните развития, дистанциране на Англия от френската милитаризация и в случай на продължаваща такава, активна позиция срещу нея.
        XV mile the sea brode is
        From Turkey to the Ile of Rodez...

        Comment


          #19
          Съгласни сме да се дистанцираме от френската мобилизация, още повече, че нямаме нищо общо с нея. Според мен, тя е рожба на обещанията и паричната помощ на някоя от останалите Велики сили. Но за нас е неприемливо Франция да изчезне от картата на Европа, неприемливо е също така да има нова война. Ще се опитаме да преговаряме с французите в тази насока.
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            #20
            САЩ предлагат конференция за Китай, в която да участваме ние и японците. Но аз мисля, че в интерес на Германия е също да участва. Затова предлагам вие да участвате в нея. Място - Мадрид.
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              #21
              Благодаря за поканата, ще се отзовем непременно, макар наистина в резултат на последния конфликт там интересите ни да са минимални. Но ще се стремим да изиграем стабилизираща роля.
              XV mile the sea brode is
              From Turkey to the Ile of Rodez...

              Comment

              Working...
              X