Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доклади на канцлера на хазната (икономическия министър).

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    DeepBlue написа Виж мнение
    Първият морски лорд мислеше да поръча нещо подобно. За това в момента обмислям модернизация на част от флота и евентуално проектиране на нов клас боен кораб. Ще помоля икономическия министър да задели сумите нужни за изготвяне на проекти за модернизация на линейните кораби клас "Белерофонт" и "Сейнт Винсент" (предполагаемо по 2000-2250 х. паунда), както и на линейните крайцери класове "Лайон", "Индефатигейбъл" и "Инвинсибъл" (предполагаемо по 1750 х. паунда), както и за изготвяне на нов проект за усилен лек крайцер (1000 х. паунда?). Ако е нужно да проучи въпроса за продажба на част от старите ни кораби - бронираните крайцери, броненосците и линейните кораби "Азинкур", "Нептун" и "Дреднаут".

    Разбира се, ако кралят е съгласен.
    Въпросът с продажбите е задвижен и се водят преговори със страните.

    За модернизацията - заповядай, но с файловете трябва да се оправите ти или Воланд за да няма възможност от грешка.

    Имай предвид, че икономиката ни е заделила 4 единици тежка промишленост и е добре те да бъдат използвани, защото евентуалното им неизползване може да доведе до намаляване на производителността или до по-бавен ръст. А и в бюджета, който пратих на Воланд е записано.
    Канцлер на хазната

    Comment


      #17
      Спокойно, ще бъдат. Няма да спираме строежите, просто ще модернизираме и старите кораби. Ще добавим 2 линейни кораба, евентуално 2 от новите крайцери, ако ми харесат проектите, и 8 подводници. Тъй че няма да отидат зян.
      Last edited by DeepBlue; 03-09-2008, 09:20.

      Comment


        #18
        Хм за продажба на старите кораби не съм съгласен защото ако караме по стратегията на първия ни морски лорд да продаваме корабите си скоро време Германците ще имат по голям флот от нас.

        Comment


          #19
          Това си е негова работа и той носи отговорност за решенията си

          Аз го подкрепям.
          Канцлер на хазната

          Comment


            #20
            Добре аз просто ще гледам отстрани как флота ни отива към дъното.

            Comment


              #21
              Ами вместо да стоиш отстрани, давай предложения. Не е казано, че ще се приемат обезателно, но може да изкочи нещо.

              Comment


                #22
                Ми например защо да не построим някой друг АВ.

                Comment


                  #23
                  Ами някой да е казан че няма да строим? Нали Воланд е поръчал един за тоя ход. Освен това очаквам концепция защо точно ни трябва тоя самолетоносач и как смяташ че трябва да се развива флота. Трябва ни дългосрочна концепция по въпроса, а не работа на парче.

                  Comment


                    #24
                    Доклад за икономическото развитие на Империята през изминалия отчетен период

                    Доклад за икономическото развитие на Империята през изминалия отчетен период
                    Периодичен доклад

                    Канцлерството на хазната е щастливо да съобщи, че през изминалия отчетен период икономиката ни надмина предвидения ръст.

                    Увеличението на брутния вътрешен продукт е в размер на 6 000 000 £, което се изчислява като .9%. Това от своя страна означава и увеличение на събираните данъци със същия процент отговарящ на 1 200 000 £ чисти пари повече в хазната. Надяваме се, че ще има и за канцлера
                    Предвид спецификата на икономическия модел това изглежда като много добър резултат.

                    По-важното за нас е че тежката ни промишленост скочи с цели две единици, което представлява ръст от цели 7.14%, а предвид, че гражданското й потребление не се е увеличило на практика потенциала ни за военно производство е с 25% по-голям от предния ход.

                    Изнесените дотук данни могат да бъдат обобщени така:
                    1. 1200к £ повече пари.
                    2. 2 единици повече тежка промишленост.
                    3. По 2 единици желязо, метали, въглища и нефт, които можем да усвояваме за сметка на нашите търговски врагове. (Германия и САЩ)


                    В този смисъл смятам да продължавам същата икономическа политика и да се надявам, че отново ще има такива резултати.
                    Канцлер на хазната

                    Comment


                      #25
                      Миожеш ли да разчетеш покупка на ТП (1-2-3) от неутрални държави за този ход? И евентуално да ги разпределим по Армия и Флот.

                      Comment


                        #26
                        Мога да опитам, но не мога да гарантирам резултат, предвид, че повечето ТП се произвежда в игровите държави и те като цяло са износителите.

                        Инак ако погледнеш тук ще видиш, че и аз предложих това, но Воланд в следващия пост каза, че е по-скоро ненужно.
                        Личното ми мнение е че ако успеем да намерим по някакъв начин 2-3 единици ТП, това няма да навреди твърде много на бюджета ни, а ще увеличи с 30% военния ни потенциал, което предвид увеличението дошло от икономическия ръст, всъщност ще събере общо повече от 50%.
                        Канцлер на хазната

                        Comment


                          #27
                          Ами действай значи. Ако трябва може да предлагаш и някой кораб от старите в замяна, ако това ще изкуши някоя от страните. Предвид че ме е страх да не приключа масивно с военния бюджет, предполагам че повече от 1 ТП няма да взема, другото отива за армията.

                          Comment


                            #28
                            Поглеждайки икономиките на държавите, обаче, нещо нещата не ми изглеждат добре. Единствената страна в света, която произвежда повече отколкото има нужда и е неигрова е Франция и то става дума за една единица.
                            Ще се опитам да предложа по-високи цени на някои от страните, които купуват от САЩ и Германия.
                            Питали ли сме Япония как стоят нещата? По-добре да продадат на нас, отколкото на други страни.
                            Канцлер на хазната

                            Comment


                              #29
                              За Япония - аз поне не съм. Но те не купуваха ли предния ход от нас?

                              Цени на неигровите предлагай разумно високи, но все пак да не се престараваме. Не знам за колко сме ги продали на Япония предния ход, но примерно не повече от 2-3 пъти по-висока .

                              Comment


                                #30
                                ТП е най-скъпия ресурс и на практика ако вдигнем цената два пъти би било тежичко за бюджета. По-скоро предлагам увеличение до 1/2 от цената, което е съвсем разумно ако сме на зор, но умерено на зор.

                                Японците купуваха - да. Но не е лошо да попитаме. Всяка година икономиката е различна. Миналата ние продавахме доста, тази явно ще търсим да купуваме...

                                Ако имахме политически инструменти можехме да изиграем Германия по много хитър начин. Например да предложим малко по-висока цена от името на някоя приятелска страна (перфектна работа могат да свършат Русия, Холандия или Швеция) и на тях да оставим малка комисионна, а ние да взимаме директно от враговете си.
                                За това настоявам да засилим политическото си влияние из Европа.
                                Канцлер на хазната

                                Comment

                                Working...
                                X