Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Текущи нужди и решения

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Между другото и аз ще липсвам до понеделник. Надявам се хода няма да се предава до тогава.

    Comment


      #47
      Ходът трябва да е предаден на 22.09.

      За корабите. Предвид концентрацията на вражеския флот, няма да имаме възможност както досега да патрулираме на много места. Ще трябва всичките си линейни сили да подготвим за битката в Атлантика, с изключение на някаква група за поддръжка в Сингапур. Крайцерите разбира се ще си ги има в далечните бази, включително и линейни такива - за да можем да отрежем търговията на САЩ (и Германия). Тука ми идва една еретична мисъл - албанският сценарий, но малко наобратно, от първата игра. Да обещаем на Германия падане на бариерата, а вместо това да изловим техния търговски флот
      Както и да е, притеснява ме това, че ние ще трябва не да задаваме тона, а да реагираме на събитията.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #48
        В Сингапур мисля за момента да оставя целия ЛК клас"Ривендж" (5-те най-модерни кораба след "Куин Елизабет") с подкрепа на 1-2 авионосеца и някои модернизирани линейни крайцери. Въпросът беше за Индийския океан и Суецкия канал.

        Още нещо - останаха 1 броненосец и 6-7 броненосни крайцера, които за момента като че ли не можем да ги използваме за нищо смислено освен да пазят в някоя не особено напрегната област. Мисля си дали да не ги отпратя на Фолклендските острови с няколко леки крайцера да патрулират евентуално за американска търговия в тази зона. Другия вариант е да ги рискуваме в нападение над Панамския канал. Третия разбира се е да продължим да ги разпродаваме.

        Може би няма да е лошо също да отделим все пак 1 ТП поне за армията.

        Comment


          #49
          По принцип ти си решаваш. Мен какво ме притеснява - че американците са решили да играят Ва Банк и да съберат почти целия си флот в Атлантика. Тоест, да се опитат да ни ударят координирано. Нещо, което ние трябва да избегнем. Като за целта трябва да подмамим немския флот да излезе и да бъде разбит първи от превъзхождащи наши сили (ако е възможно) и след това да си играем вече с американците на кой е по-добър в маневрирането. Е ли възможна такава някаква стратегическа постановка? Немците може би можем да ги подмамим с някакъв трик ... или поне да опитаме.
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            #50
            Ами какво пречи да го приложим същото за американците? Съотношението има ЛК+ЛКР спрямо нашите е по-лошо от това на немците на този етап. А при ЛК ги водим 2:1. Успеем ли да им унищожим атлантическия флот, можем да ги притиснем така че да не могат да търгуват, а всички нови ЛК който вадят да ги унищожаваме с превъзхождащи сили. Ако толкова искат бой - да им го дадем, стига да можем малко поне да забавим/укротим немците.

            Но, да, основото е, че трябва да ги бием по части за момента. Заедно Щатите и Германия ще ни дойдат нанагорно по море.

            Comment


              #51
              Аз съм съгласен да проведем едно генерално сражение.

              Comment


                #52
                Съгласен. Само трябва да сме сигурни, че силите на немците не бива да стигнат за десант на Острова.
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  #53
                  Все пак ще е добре да забавим ако можем нещата с още някоя и друга година.

                  Comment


                    #54
                    Ми хубаво ти решаваш аз имам други задачи за вършене.

                    Comment


                      #55
                      Да забавим - добре, но не мисля, че ще зависи от нас. Да поразсъждаваме:
                      Какви са плановете на американците? Те също искат да изчакат, за да понастроят кораби. Повечко по възможност и най-вече повече, отколкото ние можем.
                      Германците също изчакват, опитвайки се чрез преговори да извадят Япония от уравнението. Наистина, всеки техен опит е в наша полза - отваря дупка между тях и САЩ.
                      Ние също изчакваме - за да строим флот.
                      Кога биха тръгнали американците - когато се уверят, А.) че са достатъчно силни, или Б.) когато ситуацията се измени така, че те нямат повече никакви други ходове или си мислят, че това е така.
                      Ние можем да използваме това, последното и леко да ги подпрем тук-там с някакви дребни действия. Малко помощ за японците например, или временно закриване на някакви пазари и т.н., в този стил.
                      Освен това върви някаква партенка, че американците строят втори Панамски канал. В района на Никарагуа. Лично аз не вярвам много, но не е и невъзможно. Макар и да не ми е ясно защо им е. Някакъв асиметричен отговор на неосъществените наши заплахи за Панамския канал? Това ще означава, че или някой се е издал, но това е станало преди да отменим операцията, или че те сами са стигнали до този вариант и смятат да създадат силно дебалансирано разположение на флота (над 2/3 - в Атлантическия океан срещу нас). Което, в този ред на мисли значи, че те смятат да реализират някаква бърза кампания срещу нас и след това да прехвърлят флот срещу Япония. И ако това за канала е вярно, ще трябва да пратим разузнавачи, за да видят кога той ще бъде завършен. Това ще е верен сигнал (ако има такъв канал) за началото на операциите - един вид "от този момент нататък ...".

                      А дали е възможно ние да разгромим американците, същевременно сдържайки немците, така че да не направят големи поразии, преди да се обърнем към тях? Ето това е въпросът, на който трябва да си отговорим.
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        #56
                        Аз имам едно настояване и то е да обобщим конкретни и ясни планове. Опитах се да го направя в другата тема, но никой не отговори.

                        Мисля, че имаме голям потенциал за това да им пречим с по-малки действия като например търговски. След като японците затварят търговията с Китай, можем да упражним сериозен натиск върху търговията им, но Одзава реши да не навлиза много в този аспект още от първия ход. Искрено се надявам, а и ще го попитам дали от сега ще задълбочи нещата в това отношение, където определено ще можем да ударим лошо. Особено като имаме цялата информация за търговията им, както виждам от хода.
                        Канцлер на хазната

                        Comment


                          #57
                          Че Канада без бой няма да я дадем е ясно. Е трудно ще я задържим но поне района около Отава и Монреал да остане в нашо владение хем да пазим подстъпите към военноморската база Халифакс, където има наши кораби. Иначе ще видя каква отбрана да измисля при случай на сухопътно нападение. Предлагам 10 авиокорпус да бомбардира най-близкото американско пристанище (ако не се лъжа е Ню Йорк), ако сте съгласни да направим този ход, ама тогава нас ще обвинят за разпалването на войната, това го казвам в случай, че почнат на други места сражения със САЩ. Малко или много ще им нанесем някакви вреди. Или другия вариант е да пуснем рзузнаване (било то въздушно или земно) по границата в близост до Отава и Монреал да видим дали все пак янките готвят нещо.
                          Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                          Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                          Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                          Comment

                          Working...
                          X