Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Текущи нужди и решения

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Одзава:
    За хода съм сложил примерна таблица - http://forum.boinaslava.net/showpost...7&postcount=64
    Но окончателното решение е ваше - значи пращате ми своя .xls файл с новосформираните дивизии, корби и т. н., дислокацията им, разместванията по войската, а в примерния файл ми описвате всичко, така, че да го разбера. Единия ми е необходим за сметките, а другия за разбирането. Ако ще воювате можете и някаква карта да нарисувате.
    Успех.
    Канцлер на хазната

    Comment


      #17
      Този вариант е съгласуван с Одзава, така че ще очаквам файловете да пристигнат при мен и след това да ги препратя на Одзава.
      В момента правя карта с базите и войските. Когато бъде готова, ще я постна тук.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #18
        recidivist написа Виж мнение
        Смятам че е нужно да се построи 2 лк тип ,,Ривендж" цена £13,080,общо ВД на двата кораба 62 000 тона ,1 лкр тип "Худ" цена £6,890 ВД
        48 650 тона,2 БрКР тип"Уориър" цена £5,136 общо ВД 29 000 тона , 1 бб тип "Лорд Нелсън" цена £3,580 ВД 17 820 тона, 3 КРЛ ,2 кораба тип "Хоукинс" цена £4,100 общо ВД 25 000 тона,и 1 един кораб тип Д цена £1,650 ВД 4,733 ,ЕМ тип"Бота" 10 броя цена £900 общо ВД 3220 тона ,ЕМ тип "I" - 10 броя цена £350 ВД 778 тона.М тип "Ривър" - 10 броя цена £220 ВД 565 тона,П тип"E "- 8 броя цена £42 ВД 729 тона ,П "C "- 11 броя цена £27 ВД 320 тона , 1 АВ тип"Аргус" цена £1,200 ВД 14,550 тона.Ето това е моят списък надявам се да бъде одобрен от Негово величество Кралят на Англия и от икономическия министър.
        Лично на мен ми е сравнително трудно да разбера добре какво точно имаш предвид, но по груба сметка включваща всичко, което съм разбрал мога да кажа, че ако този план се оптимизира икономически и се премахне неразгадеамата част, която гласи [quote]3 КРЛ[/b] ще ни струва всичко на всичко 16 тежка промишленост и няколкогодишния военен бюджет. Ясно е, че това е напълно невъзможно за това очаквам да подредиш по ясен и разбираем начин това, което искаш да бъде построено и кога го искаш построено. Както каза Одзава, трябва и да кажеш къде ще се строи.


        Предвид сегашната ситуация ще отделя 4 единици Тежка Промишленост и колкото пари са ти нужни за бюджета на флота. Бюджетът на армията няма да разполага с промишлеността, но няма да има ограничение в парите си.

        Очаквам план за това как ще разходваш промишлеността. Аз лично предлагам да започнем с най-мащабните проекти, които и без това ще се проточат във времето.
        Канцлер на хазната

        Comment


          #19
          [QUOTE=Sturmfuhrer;227451]Лично на мен ми е сравнително трудно да разбера добре какво точно имаш предвид, но по груба сметка включваща всичко, което съм разбрал мога да кажа, че ако този план се оптимизира икономически и се премахне неразгадеамата част, която гласи
          3 КРЛ[/b] ще ни струва всичко на всичко 16 тежка промишленост и няколкогодишния военен бюджет. Ясно е, че това е напълно невъзможно за това очаквам да подредиш по ясен и разбираем начин това, което искаш да бъде построено и кога го искаш построено. Както каза Одзава, трябва и да кажеш къде ще се строи.


          Предвид сегашната ситуация ще отделя 4 единици Тежка Промишленост и колкото пари са ти нужни за бюджета на флота. Бюджетът на армията няма да разполага с промишлеността, но няма да има ограничение в парите си.

          Очаквам план за това как ще разходваш промишлеността. Аз лично предлагам да започнем с най-мащабните проекти, които и без това ще се проточат във времето.
          Ми предлагам да започнем със строежа на 2 линейни кораба и на линейния крайцер.Мисля че те са ни приоритет за сега.

          Comment


            #20
            Воланд, не забравяй да пратиш на Одзава договора ни с Япония за търговия. Разбрахме се за 10 нефт и 3 тежка промишленост, но сметнах, че не е в юрисдикцията ми да определям цена (предвид политическия привкус на сделката). За икономиката ни няма никакъв проблем ресурсите да бъдат дадени като помощ на Япония или след време да бъде извършено анблок плащане за няколко години назад.
            Канцлер на хазната

            Comment


              #21
              Към екипа ще се присъединят още двама души:
              Първи морски лорд - ДийпБлу, за да разтоварим от това допълнително бреме Шеленберг, който ще се занимава само с армията вече. Рецидивист остава негов заместник в Адмиралтейството.
              Началник на Тайната служба - Олорин - той почти се е съгласил да дойде. Официалната му позиция ще е министър на Колониите.
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                #22
                Тъй, не съм сигурен в ситуацията към Одзава лида се обърна или към икономическия министър, тъй че да си попитам - кой от двамата трябва трябва да даде евентуални цени и възможни начини за модернизация на част от флота.

                Второто е към икономическия министър и донякъде е свързано с предишния въпрос - има ли нужда от пресни приходи, за да заработим по строежа на нови кораби или модернизацията на старите. Тъй като смятам че можем да продадем някои, за да финансираме допълнително тези дейности.

                Comment


                  #23
                  DeepBlue написа Виж мнение
                  Тъй, не съм сигурен в ситуацията към Одзава лида се обърна или към икономическия министър, тъй че да си попитам - кой от двамата трябва трябва да даде евентуални цени и възможни начини за модернизация на част от флота.

                  Второто е към икономическия министър и донякъде е свързано с предишния въпрос - има ли нужда от пресни приходи, за да заработим по строежа на нови кораби или модернизацията на старите. Тъй като смятам че можем да продадем някои, за да финансираме допълнително тези дейности.
                  И към двамата трябва да се обърнеш първо към първия за цената и начини(имам предвид Одзава) и към втория(икономическия министър) да видиш какви средства ще ти бъдат отпуснати.

                  Comment


                    #24
                    DeepBlue написа Виж мнение
                    Тъй, не съм сигурен в ситуацията към Одзава лида се обърна или към икономическия министър, тъй че да си попитам - кой от двамата трябва трябва да даде евентуални цени и възможни начини за модернизация на част от флота.

                    Второто е към икономическия министър и донякъде е свързано с предишния въпрос - има ли нужда от пресни приходи, за да заработим по строежа на нови кораби или модернизацията на старите. Тъй като смятам че можем да продадем някои, за да финансираме допълнително тези дейности.
                    Първо добре дошъл в отбора! Искрено се радвам, че точно ти ще се заемеш с морските ни дела.
                    Сега по същество - с теб имаме еднакви файлове относно играта, тъй че ако не си наясно с някакви цени, определено не аз съм човекът, когото да попиташ, особено в тази ситуация.

                    Имаме доста силна икономика (най-вече от финансова гледна точка) в началото на играта, така че не мога да кажа, че по някакъв имаме нужда от нови приходи. Разбира се, зависи от дългосрочните ти планове за флота - ако смяташ, че ще ни трябват още много нови кораби, може и да продадем старите. За съжаление не се смятам за експерт в морското дело, тъй че трудно бих могъл да коментирам въпроса, освен ако не дадеш някакви конкретни кораби и евентуалните им цени за продан.
                    Канцлер на хазната

                    Comment


                      #25
                      Към ДийпБлу:

                      Одзава се бави доста с отговора относно продажбата на корабите. Да не би да се е свързал директно с теб без да сте ми казали?
                      Канцлер на хазната

                      Comment


                        #26
                        Един въпрос защо да продаваме някои от старите си кораби не може ли да ги модернизираме просто.

                        Comment


                          #27
                          Да днеска ги оправихме. Шитнахме 2 стари линейни, един броненосец и няколко крайцера.

                          Comment


                            #28
                            Добре но не забравяй че всичко е на твоя отговорност ако се стигне до провал ти ще си виновен.

                            Comment


                              #29
                              Всъщност отговарях на Щурмфюрер.

                              Сега няколко думи защо не модернизираме старите кораби. Или поне не всички. Основната и най-важна причина е, че всеки проект струва 1/4 от крайната цена на кораба и то без самите разходи за модернизацията. Съответно нали се сещаш, че е адски неизгодно да правим проекти само за един кораб. За това ще се модернизират само моделите от които имаме поне по два. Което щеше да остави единичните кораби твърде застарели. Така че по-добре да финансираме модернизацията на останалите чрез продажбата на тези, които не са ни нужни. Да не говорим че на някои им взехме повече от базовата цена. Още повече че точно тези 3 кораба едва ли ще спечелят войната.

                              Колкото до броненосците и броненосните крайцери - те са твърде остарели за да има смисъл да се занимаваме с тях. Така че по-добре изобщо да не се занимаваме. За задачка мога да ти предложа да прецениш защо точно са толкова остарели и ненужни.
                              Last edited by DeepBlue; 05-09-2008, 21:48.

                              Comment


                                #30
                                Аз ти казах прави каквото искаш ама го правиш на твоя отговорност.

                                Comment

                                Working...
                                X