Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стратегия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    Sturmfuhrer написа Виж мнение
    Ура! Искрено се надявам този съюз да има потенциал и за нещо повече.
    Някакъв шанс да попроменим нагласите във Швеция?
    Не. Поне засега. Но така или инак 3-4 хода при тези правила и насоченост на играта не са достатъчни, за да има дипломацията ефект. Все пак основната цел на Одзава, доколкото я разбирам, е да направи морска военна симулация.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      #92
      Окей.
      Канцлер на хазната

      Comment


        #93
        Искам само да кажа че от тази събота (18 октомври) може би в период на 10-на дни няма да имам интернет, защото ще сменям квартирата и докато дойдат отново да ни прекарат някъде толкова време ще мине, може и по-рано. За това кажете ако има нещо за водене на сражения да напиша някакъв план, до петък (то дано до тогава излязат резултатите от ход 3 ). Ако не се предвиждат сухопътни сражения по-добре, само някой вместо мене да измисли някакво учение, създаде подразделения да наблегне този път на авиационните и по малко на сухопътните. Ако не можете, кажете до петък да ги направя аз, казвам защото не знам дали ще бъдат готови резултатите. Иначе ще гледам да измисля план за нов изтребител или бомбардировач, пък вие после ще кажете дали сте съгласни. Ами това е за сега, ако има нещо към мен казвайте ще бъда на линия до петък включително, след това най-вероятно около 1 седмица (дано и по-малко) нямам да ползвам интернет.
        Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

        Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

        Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

        Comment


          #94
          За съжаление американският флот вече не е съсредоточен в Ню Йорк. Така че операция "Чук", май няма да се осъществи по планирания начин. Както го виждам имаме два варианта - или да променим целта и да се опитаме да ударим немския флот, или да се опитаме да ударим американците на 2-3 места (изглежда че са изтеглили част от флота си към Южна америка) като комбинираме операцията с тази на Японците и да ги лишим от голяма част от флота им.

          Радвам се доложа че по всичко изглежда че нашите военно морски проекти са значително по-добри от американските в съответните класове. Макар че нищо не е ясно докато не се срещнат в реална битка, за момента изглежда, че ЛКР "Хънтър" ще могат да надвиват техните "Хонълулу", Единствения шанс за "Пенсакола" срещу "Леопард" е да му избяга с малко по-високата си скорост, "Хидра" изглежда с по-добри шансове за оцеляване срещу "Вест Вриджиния" заради значително по-сериозната си броня, което донякъде важи и за "Куин Виктория", които освен всичко друго са и много по-евтини. Засега обаче нямаме отговор на "Ентърпрайз".

          Comment


            #95
            Ето и какво ни пратиха другарите японци - карта с обощена разузнавателна информация:

            Comment


              #96
              Ами виждам, че южно от Ванкувър пътя ни е свободен такар че ако ще атакуваме трябва да е сега и без това явно се задава война с янките. Предлагам да се процедира, както бях писал по-рано за ход 2 - http://forum.boinaslava.net/showthread.php?t=10653 вижте мнение 23. Ако имате други варианти или леки поправки по този давайте и без това би трябвало да имам временен заместник до като се върна. Иначе като цяло съм много доволен от ученията и най-важнотор е че качихме на някой подразделения ниво 2 на обученост. Така, ако ще се води сухопътна война на друг фронт добре е сега да ми кажете иначе ще трябва някой от вас да я води, до като ми прекарат нета.

              А ето моя модел за нов тип тежък бомбардировач - макс. скорост 180 км., радиус 850 км., макс. полетно тегло кг. 6250 кг., мощност на двигателите к.с. 2/380, площ на крилата кв.м. 156,4, бомби Б4х250 кг., картечници - отпред+отзад 2+3х7,7 мм. Ако не го одобрявате или не искате тежък бомбардировач кажете, ще гледам да измисля нещо до утре. Ами това е от мен за сега.

              На пресата кажете, че отсъствието ми се дължи заради семейни причини и по точно любовта ми към чашката и слабоста ми към жените с леко поведение. Ако смятате, че тази причина може с нещо да навреди на страната не го пишете, друго измислете.
              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

              Comment


                #97
                Има съсредоточен флот в Сан Франциско. След Портланд дали ще е възможно да нападнем натам или ще се отдалечим твърде на юг?

                За самолета - скоростта и радиуса на действие ми се виждат нисички. Особено скоростта.

                Comment


                  #98
                  Значи за проекта на самолета все пак гледам да отговарят на времето, в което се развива действието. Но ето все пак новите корекции - скорост 192 км. радиус 1100 км.
                  Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                  Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                  Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                  Comment

                  Working...
                  X