Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стратегия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    За мен има два момента в ситуацията:
    Положителния - новите им проекти още не са завършени, така че ще трябва да "обработим" по-малко кораби.
    Отрицателния - нямаме данни от разузнаването какво е положението.

    Според мен ако не го направим сега, ще трябва да чакаме след това няколко хода/години. От друга страна искаме ли война веднага и на всяка цена?
    А и резултатите от учението са малко обезсърчаващи - само с флот няма да стане. Макар че имам 1-2 идеи по въпроса, но трябва да видим дали няма да са твърде нехуманни. Примерно взривяване на 1-2 крайцера натъпкани с експлозиви след като ги вкараме в пристанището. Само че дали няма и града да изринем така.

    Comment


      #47
      Значи за сега мисля войските ни в Канада да проведат учение по възможност с морските ни сили, ако пък впоследствие се реши че ще атакуваме янките, учението отпада и ще готвим план за нападение. Не забравяйте, че сега по-голяма част от силите ни са във Ванкувър, а не в Халифакс. Това го казвам да знаете в случай че решим да нападнем САЩ по направление Ню Йорк. Иначе за този ход мисля да си използвам двете или трите единици ТП съответно за създаване на нови съединения и модернизация на танковете и самолетите (изтребителите или бомбардировачите). Само пак питам примерно с 1 ед. ТП какво и колко мога да модернизирам? И едно питане към отбора за ход 3 тук ли ще обсъждаме всичко или в нова тема?
      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

      Comment


        #48
        Мисля че първо трябва да зададеш на Одзава да ти направи проект и след това ще разбереш.

        Comment


          #49
          messire Woland написа Виж мнение
          За атака срещу Ню Йорк ли? Не знам, предлагам да го решим общо.
          Ами според мен атаката е добре обмислена и аз съм за атаката ако евентуално се наложи да бъде изпълнена.

          Comment


            #50
            И аз бих гласувал 'за' евентуална атака. Не правим абсолютно нищо в дипломатически аспект, което значи, че с всеки ход затъваме много. Това е малко като да седим на потъващ кораб... но какво ли разбирам аз от кораби?
            Канцлер на хазната

            Comment


              #51
              Не правим? Какво не правим? По-скоро нещо икономическата ни политика куца, доколкото виждам. А постът беше в темата за ход 2, която е трудно да се сбърка с друга Но карай. Оттук нататък, за да няма изненадани - разходите ще са в теми за съответния ход. Там обикновено няма много постове. А разходите в бюджета трябва да се смятат от икономическия министър, това му е работата в края на краищата. Затова има разпределение на ролите.
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                #52
                Извинявам се за допуснатата от мен грешка (или по-точно за несвършената работа). Проблемът е че не схванах кога и на кого трябва да пратя бюджетната част. Теб те нямаше и никой не ми се обади в крайна сметка. Инак търговията, която правим с Одзава беше пусната след като я обсъдихме с него.

                Това обаче не променя фактът, че не сме направили нищо за да подобрим отношенията си със страните в Европа, а не мисля, че ще направим каквото и да е без тях.
                Канцлер на хазната

                Comment


                  #53
                  То и аз не се сетих като ме пита за военните разходи да ти кажа за разузнаването.

                  Comment


                    #54
                    Правим, но не съм го постнал още тук, тъй като чакам отговори. Първо, водят се преговори с Франция, но това е така да се каже - по-незначителната част. А второ и по-важно - изпратил съм до Германия и всички европейски страни предложение за общ търговски и митнически съюз, който, ако стане факт, ще постави бариери пред търговията на САЩ с Европа и пред влиянието им тук. Чакаме отговор от немците. ЩЕ се види какво ще стане.
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      #55
                      А ние наистина ли вярваме, че ще променим отношенията на Германия и САЩ? Защото на мен ми изглежда сякаш и те точно като нас играят театър.
                      Канцлер на хазната

                      Comment


                        #56
                        Възможно е да играят театър. Но, реалните действия, като това ограничаване на търговията имат значение в икономически план и подриват търговията на САЩ, ако ще и да са съюзници. Освен това мисля немците вече осъзнават в каква опасност са заради действията на САЩ.
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          #57
                          Все едно ние не им играем театър . Въпросът е, че според мен докато между нас и Япония има почти официален съюз, между тях май нещата не са толкова официални и ясни. Може би ние имаме по-ясни цели и стратегия в сравнение с тях. Може и да бъркам де. В същото време ако немците са започнали военна кампания врещу Италия, както подсказват новините, може би ще имат дори по-голяма нужда да им свалим блокадата и по-малко причини да решат да действат съвместно със САЩ срещу нас. Разбира се целта им може да е и да излязат на море в Средиземно, но мисля че грешат ако си мислят че няма да ги блокираме и там.

                          Между другото има данни от наблюдението което организирах с подводниците, че са изкарвали линейни крайцери в Северно море. Мисля другия ход демостративно да разкарам малко линейни кораби, ако го направят същото .

                          Все пак ще е добре да решим въпроса със САЩ примерно до Сряда, че да знам как да смятам моята част от хода. Както и ако можем да видим ще има ли мир с Германия или не.

                          Comment


                            #58
                            Ако е вярно това за Италия наистина германците много се лъжат че няма да наложим блокада все пак имаме Средиземноморска ескадра.За изкараните линейни крайцери това е предизвикателство от тяхна страна и май нещо искат да има 2 - ри Ютланд само че този път немците може и да не останат без флот след такава битка.

                            Comment


                              #59
                              Според наблюденията на подводниците тренирали плаване във формация, така че едва ли искат да ни предизвикват. Което не означава че не можем да ги постреснем малко и да им напомним, че все още сме във война.

                              Comment


                                #60
                                Наистина това да ги постреснем малко че да им напомним че все още сме във война е добра идея но пък да не бързаме защото пък може да стане някой дипломатически скандал но не е зле да ги предупредим че с всяко излизане на техни кораби от базите нашите кораби ще открият огън по техните.

                                Comment

                                Working...
                                X