Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стратегия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Аз одобрявам допълнението, но в момента имаме по-наложителни проблеми за решаване. На първо място - както вече беше казано - САЩ и Германия са решили силово да променят баланса в Атлантика и да разкъсат блокадата. За тази цел в Ню Йорк най-вероятно са между 1/2 и 2/3 от флотските им сили. Най-вероятно ще искат да направят комбиниран удар с немците.
    Затова предлагам да се разработи флотска операция, която да предвиди, ако е възможно разбира се, удар с превъзхождащи сили срещу американския флот. Срещу немския флот през това време да има сдържащи сили, както и бараж от подводници (например). Този наш отговор би трябвало да бъде изненада за тях. А доколкото става дума за още максимум 1 мирен ход, тази нужда вече е съвсем належаща. Разбира се, по всички останали морета ние трябва да сме готови за рейдерски действия срещу американската търговия.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      #32
      Аз лично съм по-скоро против подобна операция на този етап, тъй като ще изисква или изтеглянето на почти всички ЛК от Сингапур/Индийския океан или оставането ни срещу Германския флот само с по-старите ни линейни кораби, при което не съм сигурен какво ще постигнем. При всички случаи ще ни трябва поне един ход подготовка, което може и да сигнализира противниците ако се доберат до разузанвателна операция.

      Въпреки това мисля че все пак може да се направи, стига да сме сигурни че наистина флота им се намира в Ню Йорк или съответната база, а не е разпръснат на няколко места. При това положение бих предложил подобна атака да се комбинира с операция за запушване на Панамския канал, включително и чрез жертването на няколко от старите ни бронирани крайцери.

      Имаме ли информация къде се разполага германския флот?

      Comment


        #33
        За тази цел си има едно нещо наречено разузнаване но мисля че дори и да останем с по старите линейни кораби срещу Германците няма да е фатално.

        Comment


          #34
          Всъщност може и да е. Вероятно ще ни превъзхождат по скорост и огнева мощ.

          Comment


            #35
            Че ще пуснем разузнаване - ще пуснем. Обаче се налага да сме готови и за този вариант. Нека Първият морски лорд да види как тази операция би могла да бъде осъществена, ако предположим, че в района на Ню Йорк са съсредоточени между 1/2 и 2/3 от флота им. Според лични мои данни (разузнаване, което не върви по стандартните канали) в района на Ню Йорк е съсредоточен поне половината им флот, имат и силна ескадра в Манила. Аз лично предполагам, че силите им са разположени така:
            1/2 - в Ню Йорк - срещу нас;
            1/4 в Манила - срещу Япония;
            1/4 са разпръснати по разни по-малки или не толкова важни спрямо сегашната ситуация бази. Може би малко в Хавай и някъде другаде.

            Ние имаме избор - или да действаме симетрично, съсредоточавайки главните си сили в Атлантика, или с други, които да ги принудят те да променят плановете си. Разбира се, има и този риск, че след промяната, техните планове и флотска дислокация няма да са ни известни.
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              #36
              Мисля че е възможно да се осъществи, но може би едва в края на слевдащия ход. Но за да стане това трябва да решим още този дали ще го правим.

              Иначе грубо скицирано - изтегляме от Индийския окена всички ЛК от класове "Куин Елизабет", "Айрън Дюк" и "Кинг Джордж V". За да заблудим евентуално разузнване може да ги разпръснем на различни места - примерно Скапа Флоу, Плимут и Гибралтар с идеята да изглежда, че засилваме блокадата срещу Германия. Когато се подготвят, ще се разделята на примерно 3 флотилии, които да се съединят някъде около 1500 км от Ню Йорк. Ако наистина 1/2 от американският флот е в Ню Йорк, мисля че 13-те налични линейни кораба от посочените класове, с евентуалната подкрепа на 5 линейни крайцера (класове Худ, Ринаун и Тайгър), заедно с 20-тина леки крайцера и някакво количество ескадрени миноносци и евентуално самолетоносача Аргус ще стигнат за целта. В добавка можем да изпратим и подводници. Ако американците не приемат бой, а останат в пристанището, мисля да се опитам да ги атакуваме със самолети и подводници преди всичко. Във фазата на подготовка можем да увеличим броя подводници и есминци в базите Халифакс и Бермуда.

              В същото време предлагам да изпратим втори флот, съставен от 1-2 линейни кораба, 3-4 линейни крайцера и няколко други кораба, за да блокират Панамския канал, което да неутрализра възможностите на американците да се опитат да върнат бързо флота си.

              И накрая - може би не е лошо да се опитаме да направим и десант в областта на Ню Йорк, след така или иначе ще разполагаме с около 1/3 от флота си там.

              След атаката, независимо от резултатите ще изтеглим всички ЛК "Куин Елизабет" и ЛКР "Худ" максимално бързо обратно във Северно море, за да попречим на евентуално планове на Германия да се възползва от ситуацията да пробие блокадата.

              Медувременно предлагам да блокираме Датския проток и Ла Манш с поставяне на минни заграждения и разполагане на подводниците ни от клас C в района. Това едва ли ще попречи фатално на германците, но може би ще ни даде малко предимство ако решат в същия момент да опитат пробив на блокадата.

              Comment


                #37
                Аз съм за за това задръстим тези два протока така докато немците си играят да го разминират това ще ни спечели време за да се разправим с Американците.

                Comment


                  #38
                  Каквото и както решите. Но развиващите се в момента зад кулисите преговори продължават да сочат, че войната ще започне на следващия ход и именно по този сценарий. Разбира се, винаги има вероятност нещо да не съм сметнал както трябва, но все пак ...
                  Във всеки случай най-вероятно ще получа някаква сигурност в това отношение утре.
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    #39
                    Така или иначе не мисля, че ще можем да осъществим операцията преди следващия ход. Само да не вземат нашата и хамериканската флота да се разминат в атлантика.

                    Comment


                      #40
                      Значи на този ход ще се придържаме към отбранителна стратегия, а примерно подводните ни сили ще се опитат да прихванат немците ако/когато те се опитат да минат през протоците. Или нещо от сорта, както морските ни командващи кажат. А аз ще се опитам да ги заглавичквам с преговори и да забавя нещата ако може.
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        #41
                        Да разбирам ли че имаме зелена светлина за плана и да почвам да организирам разместванията на флота?

                        Ако е така, какво ще кажеш за десанта или поне внезапна атака откъм Канада по суша.

                        Междувремнно дали не може към щатите да "изтече" информация че се разработваме 432 мм оръдия за "бъдещия" ни клас свръхдреднаути?

                        Comment


                          #42
                          Ще трябва да направим такава тема, сега ще се заема, където ще се подготвят нещата за ход 2.
                          За Канада - настъпление от наша страна няма да е успешно вече - има сведения, че те провеждат мобилизация и хвърлят доста ресурси за създаване на голяма армия. Което значи, че от своя страна ние трябва лека-полека да изтегляме част от Канадската армия за други региони.
                          В новата тема ще трябва да са и всички предложения за операции.
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            #43
                            Без паника! Японската нота е само за парлама. Шпионажа е симулиран само за да изглежда че има обтягане на отношеният.

                            Comment


                              #44
                              При текущата ситуация продължаваме ли изпълнението на план "Чук" или ще чакаме?

                              Comment


                                #45
                                За атака срещу Ню Йорк ли? Не знам, предлагам да го решим общо.
                                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                                Проект 22.06.1941 г.
                                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                                Comment

                                Working...
                                X