Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стратегия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Трябва да направим форпостове на Алеутските острови срещу Япония и близо до Австралия.
    П.В.

    Comment


      #17
      Четете!

      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #18
        Има ли смисъл фортифициране на Панама? Не съм изобщо запознат с ефективността на бреговите фортификации и артилерия.

        Има ли смисъл от тихоокеанския линеен флот да отделим кораби за развяване на флага във Филипините и също в Хаваи? Всъщност не си ми дал никакви указания за базирането на флота. Моля те погледни файла с ход 1, който току-що пуснах, и ми кажи как да разпределя флота, в кои бази.
        Last edited by Imperial; 10-09-2008, 05:20.
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #19
          Първо, Офтопик, големи извинения за отсъствието ми, трябваше да участвам в няколкодневна строителна бригада и да варосвам къщата на баба ми - сега съм вече в боина готовност като изключим мускулната треска на ръцете ми.

          Така сега по същество, малко мнения от мен:

          Да залагаме на самолетоносачи е добре но само в перспектива - трябват ни подобрени самолети за да са ефективни самолетоносачите - т.е. искане от Одзава за нови модели самолети - изтребител за флота който може да носи и по-леки бомби и да има обсег за ескорт и второ здрав торпедоносец който да може да излита от самолетоносач (стратегията на самолетоносачите ни я виждам като първа вълна бомбардиране с цел унищожаване на ПВО - втора и следващи вълни - торпилиране) Не виждам още възможност да водим само нападения с авиация - по-скоро авиацията растройва противниковата ескадра, унищожава им ПВОто, нанася поражения които да забавят скоростта на тежките им кораби и да им разстроят ефективността на стрелба - след това нашите линейни кораби потопяват вече по-бавните и неефективни линейните кораби на противника.
          За защитна стратегия - базираме голямо количество самолети наземно и със същата тактика нанасяме удари по нападащия нас флот - дори ще имаме предимство на лесно презареждане и много мисии за ден.

          За корабите - по-добре бързи линейни кораби(fast battleship) отколкото крайцери - за бързите ескадри е по-добре да могат да действат ударно - най-добрата защита е нападението - трябва да имаме оперативна способност за такова.

          За самолетите - да постоим огромна авиация - повече наземна в началото, докато се построят самолетоносачите - ще ни даде огромно предимство в периметрите около базите ни- тук за Филипините - малко оръдия няма да навредят , а едно летище със удвоено на сегашното авиозвено би парализирало всеки десант при добро въздушно разузнаване( базираните на сушата самолети излитат и в кофти време- базираните на самолетоносачи не могат при повече от 5 бала ако не се лъжа - дори и да греша с някой бал пак наземно базираните имат предимство - лошото време може да позволи да нанасяме авиоудари по самолетоносачи без те да могат да вдигнат във въздуха и един изстребител. Освен Филипините да усилим и авиозвената в хавай и на източния бряг -особено Панама - тя е ужасно важна точка която позволява да предислоцираме флота от единия океан в другия много по-бързо от англия примерно.

          За филипините - най-добре без флота базирана там - наземните сили може да се усилят и със силно авиозвено можем да направим всяка инвазия там такава касапница за противника, че да ги омаломощим силно преди да изнесем флота си в зоната за решителен удар.

          За плановете за канада - http://www.glasnost.de/hist/usa/1935invasion.html - интересно четиво - а хората в оня форум са прави че ще е скъпоструващо в далечен план и че не може да се завладее Канада, а само да се окупира но и това е достатъчно за нас - ако англичаните изгубят базите си в канада, в Атлантика единствено Карибския басейн ще остане зона на сблъсъци и ще можем да дислоцираме там целия атлантически флот( аз смятам че трябва да го дислоцираме там още от началото - за защита на източния бряг авиация ще е достатъчна ако я съчетаем с сухопътна атака по канада и завладяване на Халифакс и по-северното им пристанище.
          А като добавим и окупация на западния бряг на канада ще превозваме петрола от аляска по суша и няма да се притесняваме от рейдове около Аляска.
          Вкратце аз съм за екстремно усилване на авиацията ни като основно средство да спечелим във всякакъв род конфликт. Освен нея подводници с по-далечен обсег за рейдове по търговията на противника.



          Последно - за ролите и заемането на всеки с неговата , кажете вие какви искате за вас и кои не искате - отсега нататък мисля да участвам сериозно в планирането -иконом, и военно. Основните нужни роли мисля че са (освен президентския пост, на който ще си седи Империал):
          1.departmnet of State- дипломацията
          2.департаментите по Икономика и по Отбрана(планиране на икономиката и военното производство),
          3.ген.Щаба на армията и ВВС(сухопътно планиране - концепция за водене на война, концепции за въоръжение ивоенни планове),
          4.ген.Щаба на флота (концепции за развитие , въоръжение на флота и флотските ВВС - тук влиза според мен и сухопътно базираната авиация за удари по корски цели със изтербителните и звена за прикритие)
          5.генерал(за даването на заповеди при военни действия на сушата и на сухопътната авиация)
          6,7...адмирал/и (за воденето на морските боеве и авиоударите от флотската авиация)
          Изберете си кой какво иска.

          П.С.поискахте ли проекти от Одзава за самолетоносачи и линейни крайцери, както му е процедурата - т.е. атачмънтите в поста ти, Империал, избраните от трите вида варианти ли са?
          П.С>2: ако някой знае къде исторически са имали морски бази англичаните - да сподели - ще можем да планираме по-ефективно всичко.
          П.С>3: ЗАЩО режем линейни кораби??? Не можем ли да ги ползваме в мексиканския залив и карибите - скапани са, но за прикриване на бази, акции срещу леки формирования стават - ИЛИ по-добре да ги продадем на латиноамерикански страни и да вземем пари, влияние там, както и някой договор за общи действия в региона - примерно ползване на техния флот от нас при нужда!!!!
          П.С>4:Другия ход да пуснем технологичен шпионаж в англия - ако се доберем до радарните им разработки можем да финансираме мощно собствена радарна програма.
          Last edited by xopxe; 10-09-2008, 18:19.
          Kerls, wollt ihr ewig leben?

          Comment


            #20
            Хайде дайте да разделим ролите на бърза ръка!
            Kerls, wollt ihr ewig leben?

            Comment


              #21
              Добре е като начало флотът да е концентриран далеч от периферията - без флот във Филипините. Тихоокеанския - Сан Франциско, атлантическия - Ню Йорк. Два от старите линкори заедно с четири стари крайцера да ги базираме в Норфолк, Вирджиния, за да контролират Карибския басейн.
              Панама - дори и крайцери не трябват , но по 2 дивизиона разрушители задължително
              П.В.

              Comment


                #22
                Самолетоносачите като повредят противниковите кораби и това е ключа към победата - не говорим да ги потопят. ТЕ първо унищожават противниковите самолетоносачи, после почвата да атакуват както отбелязва Хорхе, първо бомби, после торпеда противниковите кораби. Като те получат крен, скоростта им пада и дори бързоходните кораби си губят предимството. Освен това стреля се много трдно, торпеден усдар може да заклини кула от главния калиър или да направи кораба неуправлеяем.
                аз затова съм дал чертеж за бързоходен линкор - с 27 възла по бръз от английските и японските и линеен крайцер - да избирате
                П.В.

                Comment


                  #23
                  xopxe написа Виж мнение
                  Хайде дайте да разделим ролите на бърза ръка!
                  Imperial - POTUS , координатор, сухопътни сили и авиация със земно базиране.

                  albireo - в момента никакъв

                  хорхе - в момента всякакъв? )))

                  De Ruyeter - флот и флотска авиация

                  revolver - наблюдател, ще видим като си получи правата за писане (до 1-2 дни?)


                  Трябва обаче всеки като си има определена област, да се грижи 100% за неговата част хода си. Примерно Ройтер не просто да ми дава общи указания, и аз после да пиша пълен ход, а направо да получа нещо което просто да мога да копирам и пействам в хода с минимално форматиране. Този ход разбира се беше изключение.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    #24
                    Аз нямам опит в такива игри - просто ще свиквам...........Не знам какво трябва да включва първия ход - затова ти давам инфо да обобщаваш, Империал
                    П.В.

                    Comment


                      #25
                      Да, затова казах, че ход 1 е изключение. И за мен не е много ясно още и смятам че ще се учим в движение.
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        #26
                        Imperial написа Виж мнение

                        хорхе - в момента всякакъв? )))
                        За ролята ми нямам претенции, макар да не ми е ясно каква част от хода искаш от мен (надявам се не целия ), все пак искам да знам дипломацията Империал, ти ли я поемаш или аз да се занимавам с нея - който и да се занимава с нея по някое комюнике от време на време няма да е зле да се появява в Овалния кабинет.
                        Kerls, wollt ihr ewig leben?

                        Comment


                          #27
                          Така,
                          Япония няма достатъчно ресурси да поеме сама китайския пазар, затова го затваря за външни лица (може би с изключение на англичаните). Сътрудничи си с англичаните много сериозно що се отнася до разузнаване. Знае коя амер. дивизия е на Хавайте. Предполага много правилно какъв модел американски кораби са заложени и горе долу имат ясна идея колко нови са простроени и се строят. Изловила е 4 броя амер. агенти в Токио (мн. силно контраразузнаване). Пускат по два кораба за строеж наведнъж. Тъй като един кораб се строи за 8 месеца, реално получават 3 кораба на ход - 8 за един, 8 за втори и 4+4 за трети. Сега не си спомням точно за какъв модел кораби. Може да си проверите в правилата, кой модел японски кораб се строи за 8 месеца...


                          За да не дразня Одзава, няма да си казвам мнението тук (той ще го получи на скайп) за опитите му да разиграва социален модел (реакцията на вестникарските кампании - независимо дали положителна или отрицателна реакция е .....все едно страните са пред или в състояние на война). Японците също не са получили цена на проектите си за нови самолети и т.н. Което означава, че и те няма да имат нормалната за всеки един обявяващ конкурс възможнсот да одобряват даден проект и спрямо фактор като цена (осве тт данни).

                          За Канада - или Одзава не дава информацията (контраразузнавателно затъмнение - секретност и т.н.) или самите канадци/англичани не са споменали точно къде са им частите. Затова в следващият ход трябва да се пита конкретно - колко флот, авиация и армия има около ванкувър, колко авиация и армия около Уинипег, колко - сен Мари, колко Уиндзор и колко Халифакс. И подобно. Настроенията в Квебек - интересно дали там ще реагират толкова взривообразно на вестникарска кампания, както в Италия или япония например (ако е така тогава е просто прекрасно).
                          Recalibrating my lack of faith in humanity...

                          https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                          Comment


                            #28
                            Прочее откъде имат Канадците 6 танкови бригади...

                            и какво значение има това изобщо
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              #29
                              Най-страшното за нас е, че Одзи ни е порязал с новите кораби. Тази година няма да може да строим нови самолетоносачи.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                #30
                                Да, аз същщо съм много неприятно изненадан. И каква е тая промишленост да строи за 8 месеца. Ако е так ние трябва да можем да строим за 4 - японците са далеч по-слаби в икономическо отношение от нас
                                П.В.

                                Comment

                                Working...
                                X