Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кайгун Гидзицу Хонбу (Тендери )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    П.П. Торпедната батарея да е с възможност за бързо сглабяне/разглабяне, пренос по кораб и да може да се разсредоточава (всяка пускова установка да може да действа независимо).
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      #17
      Пилот написа Виж мнение
      С оглед планирането до сега ми е интересно дали са възможни като проект и колко биха стрували следните няколко задания:

      1. Торпедна брегова батарея с калибър 610мм, която има 12 торпеда разпределени в 6 сдвоени пускови апарата, възможност за презареждане за под 10 минути.
      Към 1923 г. създаването на такава батарея е възможно само като стационарна (т. е. изграждане на площадки за апаратите, релси до водата за тях, складове, убежища и т. н.). Създаването на такава батарея ще заеме до 1 месец, ако има предварително планиране. А и все още нямате 610 мм торпеда. Имате планове за такива, но нямате работещи Към 1925 г. ще можете да ги вземета на въоръжение.

      Пилот написа Виж мнение
      2. Специализирана мобилна брегова батарея (мобилна = лесно се сглабя и разглабя, може да се разполага на неподготвен терен) с калибър в диапазона на 280мм, 16 едноцевни оръдия.
      Цена за развръщане - 2 пъти цената за създаване на сухопътна батарея, цената на самата батарея (ако я създавате сега, а не вземате оръдията от разоръжени кораби - 60 х.ф.), развръща се за 15-20 дни. Най-много до 8 оръдия.

      Пилот написа Виж мнение
      3. Специализирана мобилна брегова батарея (мобилна = лесно се сглабя и разглабя, може да се разполага на неподготвен терен) с калибър в диапазона на 152мм, 16 едноцевни оръдия
      Както за 280 мм, но се развръща в рамките на 7-12 дни. Цена на самата батарея - 40 х. ф. До 12 оръдия в батарея.

      Разтоварването и на двата вида батареи трябва да стане в пристанище.
      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
      Неизвестен руски адмирал

      Comment


        #18
        Одзава, моля за проект на подводница-минопоставач, тоест нещо от рода на "Краб" в ВМС на Русия в Черно море през ПСВ. Ако може да има някакво минимално въоръжение - 2 торпедни апрата напред 533мм и евентуално 2 назад, някакво 76мм оръдие отгоре, обсег 6000 мили, да носи 50 мини или колкото там е максималното възможно. Поставянето на мините да става под вода.
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          #19
          Одзава, не зная дали точно в тендерите е мястото, но искам да те питам например ЕМ-3 като се строи за 7 месеца, възможно ли е за 2 години един док да направи 3 есминеца? Също така ако ползваме 40 000 тонен стапел за есминци, може ли да заложим няколко наведнъж (колкото там се побират според размерите на дока)?
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            #20
            То така става

            Comment


              #21
              Пилот написа Виж мнение
              Одзава, моля за проект на подводница-минопоставач, тоест нещо от рода на "Краб" в ВМС на Русия в Черно море през ПСВ. Ако може да има някакво минимално въоръжение - 2 торпедни апрата напред 533мм и евентуално 2 назад, някакво 76мм оръдие отгоре, обсег 6000 мили, да носи 50 мини или колкото там е максималното възможно. Поставянето на мините да става под вода.
              Ето какво сътворих за вашата подводница-минен заградител:

              Название: Подводница "Ro-1" 1923г.
              Размери: 866 тона; 60x10x5 метра; Машини: 8670 к.с. = 18 въз; 8000 мили - 7 въз; Въоръжение: установки ГК (лм): 1x120/45(1920с)100, вътрекорпусен ТА 4+2x1x533, 50 мини;
              Цена: 167х.ф. Време за строеж 4 месеца

              Название: Подводница "Ro-3" 1923г.
              Размери: 530 тона; 50x9x4,5 метра; Машини: 4960 к.с. = 16 въз; 6000 мили - 7 въз; Въоръжение: установки ГК (лм): 1x120/45(1920с)100, вътрекорпусен ТА 2+1x1x533, 50 мини;
              Цена: 104 х. ф. Време за строеж 3 месеца

              Название: Подводница "Ro-3" 1923г.
              Размери: 467 тона; 66x8x3,5 метра; Машини: 2890 к.с. = 16 уз; 8000 мили - 7 въз;Въоръжение: установки ГК (лм): 1x76/50(1920с)100, вътрекорпусен ТА 2+0x1x533, 60 мини
              Цна: 84 х.ф. Време за строеж 2 месеца
              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
              Неизвестен руски адмирал

              Comment


                #22
                Пилот написа Виж мнение
                Одзава, не зная дали точно в тендерите е мястото, но искам да те питам например ЕМ-3 ...
                ЕМ-3 не се ли казва вече официално тип "Камикадзе"?
                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                Неизвестен руски адмирал

                Comment


                  #23
                  Да, просто карах на инерция. Камикадзе е.
                  „Аз, Драгомир, писах.
                  Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                  Модератор на раздел "Военна Авиация"

                  Comment


                    #24
                    Да, определено. Пиротоши сан, имаме леки проблеми с ентусиазма на разузнавателните служби. Дали да не те пратим малко на маневри в Охотско море, да посъбереш технически опит по бункеровка на подводници от плаващи бази в Океана

                    Comment


                      #25
                      Нещо, което ще разработим през войната, Сименс- торпедо глидер, лети си, ръководи се с кабел от самолет, но може да си хвърли крилата и да стане торпедо, ако много пуцат.

                      Германците са искали да го пускат от цепелини, знам, знам, Крилов няма цепелин, но е пробвано и от самолети. Почнали са да го правят приз 1914 и през 1918 е било готово, но нямало къде да го ползват.

                      Comment

                      Working...
                      X