Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кио ку мицу!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Проектооперациите за 3 ход, искам изрично разрешение за последните две.

    Разузнаване:
    1. Операция по изграждане на разузнавателна мрежа във Филипините с цел определяне количеството и вида американски кораби в пристанището, както и отбранителните съоръжения – батареи и минни постановки: 4 агенти
    2. Същата операция за Алеутите и района на Анкоридж: 3 агенти
    3. Същата операция за Хаваите и о. Уейк: 2 агенти
    4. Същата операция за Лос Анджелис и западното крайбрежие: 5 агенти
    5. Операция за определяне силите отделени за защита на Панамския канал и процедурите по пазенето му, както и на кои страни транспортните кораби могат да минават през канала. Операцията е с цел подпомагане на номер 12 от 2 ход: 4 агенти
    6. Операция по внедряване на агенти в щаба на американските ВМС с цел да се определи генералната диспозиция по бази на американските ВМС: 5 агенти
    7. Операция по откриване на какви и колко кораба и в каква готовност висят по американските стапели: 2 агенти
    8. Осигуряване на разузнавателна мрежа за движение на американски части в океана – базира се на множество риболовни корабчета и гемии, които си отварят очите какво става наоколо. После предават по радиото/рапорт като се приберат. Операцията се координира от 3 агенти, ще се провежда всяка година.
    9. Подпомагане революцията в Колумбия – 3 агенти
    10. Пропаганда в Корея и Китай в полза на повишените данъци: 4 агенти
    11. Подстрекаване на пацифистки настроения в САЩ – 1 агент
    12. Подкрепления към компанията в Чили – 1 агент
    13. Отвличане на Енрико Ферми (онзи разпаднал ядрото на атома за първи път в края на 30-те в щатите) – 2 агенти
    14. Операция по откриване на американски кораби в пристанището на Ню Йорк – 1 агент

    Общо агенти за разузнаване – 40 агенти

    Контраразузнаване:
    1. Прикриване на изграждането на базата на Курилите: 3 агенти
    2. Същото за Палау: 3 агенти
    3. Контраразузнавачи покриващи всеки от нашите флотове срещу вражеско разузнаване и диверсии – по 3 на флот – общо 9
    4. Контраразузнаване покриващо военноморските разработки, щаба и индустрията - 4
    5. Контраразузнавачи отговарящи за печата и противопоставяне на чуждата пропаганда – 1

    Общо агенти за контраразузнаване – 20

    Общо агенти – 60 = 400 хил. фунта

    Допълнително операции проведени със силите на ВВС и Флота но координирани от Кемпейтай:

    1.Шестте подводници клас L базирани във Филипините изпълняват наблюдение над пристанището на Манила. За целта се редуват като стоят по двойки пред изхода на залива, тоест всяка подводница ще пази участък от около 20 на 20 км. През денят стоят под повърхността и гледат с перископ, през нощта презареждат. Флотът в Манила е задължително да излиза на някакви стрелби и т.н. подготовка в морето ако въобще е флот, за това подводниците водят внимателно наблюдение какво и как шава наоколо. Искаме възможно най-точна бройка на корабите там.
    ДОПЪЛНИТЕЛНИ ИНСТРУКЦИИ – в никакъв случай да не се открива стрелба по американците, стриктно радиомълчание на под 200 км от Манила, задължително да се стои в неутрални международни води. Да се направи всичко възможно за да останат незабелязани!

    2. Със силите на 7-ми разузнавателен авиополк да се направи облитане с 4 самолета в посока юг-север на Манила и с 4 самолета на залива Субик. Операцията да се проведе на зазоряване, с максимална скорост. Целта е да се определят американските кораби на рейда.
    ДОПЪЛНИТЕЛНИ ИНСТРУКЦИИ – ако американски изтребители се появят да не се открива огън, а да се бяга. Разпръскване на самолетите във всички посоки за да може поне 1 да се върне в базата.
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      #62
      Шестте подводници клас L базирани във Филипините изпълняват наблюдение над пристанището на Манила.
      Имаш предвид Тайван, нали?

      Comment


        #63
        Да, отново спя. Имах предвид Тайван.
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          #64
          Ето нещата с добавена операция по подслушване на радиотрафика:

          Разузнаване:
          1. Операция по изграждане на разузнавателна мрежа във Филипините с цел определяне количеството и вида американски кораби в пристанището, както и отбранителните съоръжения – батареи и минни постановки: 4 агенти
          2. Същата операция за Алеутите и района на Анкоридж: 3 агенти
          3. Същата операция за Хаваите и о. Уейк: 2 агенти
          4. Същата операция за Лос Анджелис и западното крайбрежие: 5 агенти
          5. Операция за определяне силите отделени за защита на Панамския канал и процедурите по пазенето му, както и на кои страни транспортните кораби могат да минават през канала. Операцията е с цел подпомагане на номер 12 от 2 ход: 4 агенти
          6. Операция по внедряване на агенти в щаба на американските ВМС с цел да се определи генералната диспозиция по бази на американските ВМС: 3 агенти
          7. Операция по откриване на какви и колко кораба и в каква готовност висят по американските стапели: 2 агенти
          8. Осигуряване на разузнавателна мрежа за движение на американски части в океана – базира се на множество риболовни корабчета и гемии, които си отварят очите какво става наоколо. После предават по радиото/рапорт като се приберат. Операцията се координира от 3 агенти, ще се провежда всяка година.
          9. Подпомагане революцията в Колумбия – 3 агенти
          10. Пропаганда в Корея и Китай в полза на повишените данъци: 2 агенти
          11. Подстрекаване на пацифистки настроения в САЩ – 1 агент
          12. Подкрепления към компанията в Чили – 1 агент
          13. Отвличане на Енрико Ферми (онзи разпаднал ядрото на атома за първи път в края на 30-те в щатите) – 2 агенти
          14. Операция по откриване на американски кораби в пристанището на Ню Йорк – 1 агент
          15. Операция по следене на американските радиокомуникации и пеленговане на местоположението на военния и гражданския им флот/курсовете им – 3 агенти
          16. Операция по разузнаване силите на САЩ на Гуам - 2 агенти

          Общо агенти за разузнаване – 40 агенти

          Контраразузнаване:
          1. Прикриване на изграждането на базата на Курилите: 3 агенти
          2. Същото за Палау: 3 агенти
          3. Контраразузнавачи покриващи всеки от нашите флотове срещу вражеско разузнаване и диверсии – по 3 на флот – общо 9
          4. Контраразузнаване покриващо военноморските разработки, щаба и индустрията - 4
          5. Контраразузнавачи отговарящи за печата и противопоставяне на чуждата пропаганда – 1

          Общо агенти за контраразузнаване – 20

          Общо агенти – 60 = 400 хил. фунта

          Допълнително операции проведени със силите на ВВС и Флота но координирани от Кемпейтай:

          1.Шестте подводници клас L базирани в Тайван изпълняват наблюдение над пристанището на Манила. За целта се редуват като стоят по двойки пред изхода на залива, тоест всяка подводница ще пази участък от около 20 на 20 км. През денят стоят под повърхността и гледат с перископ, през нощта презареждат. Флотът в Манила е задължително да излиза на някакви стрелби и т.н. подготовка в морето ако въобще е флот, за това подводниците водят внимателно наблюдение какво и как шава наоколо. Искаме възможно най-точна бройка на корабите там.
          ДОПЪЛНИТЕЛНИ ИНСТРУКЦИИ – в никакъв случай да не се открива стрелба по американците, стриктно радиомълчание на под 200 км от Манила, задължително да се стои в неутрални международни води. Да се направи всичко възможно за да останат незабелязани!

          2. Със силите на 7-ми разузнавателен авиополк да се направи облитане с 4 самолета в посока юг-север на Манила и с 4 самолета на залива Субик. Операцията да се проведе на зазоряване, с максимална скорост. Целта е да се определят американските кораби на рейда.
          ДОПЪЛНИТЕЛНИ ИНСТРУКЦИИ – ако американски изтребители се появят да не се открива огън, а да се бяга. Разпръскване на самолетите във всички посоки за да може поне 1 да се върне в базата.
          Last edited by Пилот; 28-09-2008, 14:58.
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            #65
            След разговор с Даниц и разискване на обстановката - ето новото предложение за действия:

            Разузнаване:
            1. Операция по изграждане на разузнавателна мрежа във Филипините с цел определяне количеството и вида американски кораби в пристанището, гарнизона, както и отбранителните съоръжения – батареи и минни постановки: 3 агенти
            2. Същата операция за Алеутите и района на Анкоридж: 3 агенти
            3. Същата операция за Хаваите, Гуам и о. Уейк: 3 агенти
            4. Същата операция за Лос Анджелис, Сан Диего и западното крайбрежие: 5 агенти
            5. Операция за определяне силите отделени за защита на Панамския канал и процедурите по пазенето му, както и на кои страни транспортните кораби могат да минават през канала. Операцията е с цел подпомагане на номер 12 от 2 ход: 3 агенти
            6. Операция по внедряване на агенти в щаба на американските ВМС с цел да се определи генералната диспозиция по бази на американските ВМС: 3 агенти
            7. Операция по откриване на какви и колко кораба и в каква готовност висят по американските стапели: 2 агенти
            8. Осигуряване на разузнавателна мрежа за движение на американски части в океана – базира се на множество риболовни корабчета и гемии, които си отварят очите какво става наоколо. После предават по радиото/рапорт като се приберат. Операцията се координира от 3 агенти, ще се провежда всяка година.
            9. Подпомагане революцията в Колумбия – 5 агенти (подробности долу)
            10. Пропаганда в Корея и Китай в полза на повишените данъци: 2 агенти
            11. Подстрекаване на пацифистки настроения в САЩ – 1 агент
            12. Подкрепления към компанията в Чили – 1 агент
            13. Отвличане на Енрико Ферми (онзи разпаднал ядрото на атома за първи път в края на 30-те в щатите) – 2 агенти
            14. Операция по откриване на американски кораби в пристанището на Ню Йорк – 3 агенти
            15. Операция по следене на американските радиокомуникации и пеленговане на местоположението на военния и гражданския им флот/курсовете им – 3 агенти
            16. Операция по подпомагане на кликата Юнан в Китай и подтикването й към събаряне на сегашното китайско правителство – 5 агенти (подробности долу)
            17. Операция по организиране на революция в Коста Рика – 4 агенти (подробности долу)
            18. Операция по прехващане на дипломатическата поща между Германия и САЩ – 2 агенти (особено ценно би било и кратко съобщение показващо подготовка за война)
            19. Операция по създаване на клетка диверсанти които да подготвят операция по взривяване на най-горния шлюз на канала откъм Пасифика (така че водата на езерото да изтече) – 4 агенти (подробности долу)

            Общо агенти за разузнаване – 58 агенти

            Контраразузнаване:
            1. Прикриване на изграждането на базата на Курилите: 2 агенти
            2. Същото за Палау: 3 агенти
            3. Контраразузнавачи покриващи всеки от нашите флотове срещу вражеско разузнаване и диверсии – по 3 на флот – общо 9
            4. Контраразузнаване покриващо военноморските разработки, щаба и индустрията - 3
            5. Контраразузнавачи отговарящи за печата и противопоставяне на чуждата пропаганда – 1

            Общо агенти за контраразузнаване – 18

            Общо агенти – 76 = 641 хил. фунта

            Операция по революция в Колумбия
            Ще се подсигури с нови 5-ма агенти, една единица тежка индустрия (за въоръжение), както и един полк бомбардировачи. Последните се закупуват от чужбина, например френските DB 10. Летците да се подготвят добре и да се избират и идеологически, тоест да са готови да правят всичко казано им от инструкторите.
            Цел на операцията:
            Ако не успеят да превземат столицата и да дойдат на власт, революционерите трябва да се укрепят по границата с Панама. Все още да не се правят никакви провокации срещу Панама.
            Идеологическа основа:
            Борба срещу правителството, което не защитава интересите на Колумбия, а на едрите бизнесмени и компании. Да с дава за пример инсценираното от САЩ отцепване на Панама от Колумбия през 1903 година и липсата на реакция от страна на правителството.

            Операция по революция в Коста Рика
            Ще се осигури с 4 агенти и една единица тежка индустрия за въоръжение
            Да се организира по подобие на тази в Колумбия, и без това са си имали диктатор допреди 3 години, сегашната ширеща се корупция и експлоатация от американски бизнесмени не може повече да се търпи (кафе/бананови плантации собственост на американци и т.н.). Да се опита превземане на столицата, молби за помощ към прогресивното човечество и т.н.

            Операция по подпомагане на кликата Юнан
            Отделени са 5 агенти и една единица тежка промишленост за въоръжение.
            Наши агенти ще насърчават кликата да се опълчи открито на правителството, довело страната до това тежко положение и блокадата (липсата на суровини ще е много убедителна сред масите бедно население което страда).
            Зад кулисите да се насърчава едно взаимноизгодно сътрудничество с Япония.

            Клетка диверсанти за канала
            За тази операция се отделят 4 агенти, които трябва да подготвят един батальон от най-върли бунтовниците в Колумбия за специална операция срещу шлюзовете на канала. Подготовката става на територията на бунтовниците.
            Операцията ще включва преход през джунглите на Панама и атака над една от групите шлюзове, най-вероятно тези на Пасифика. Ще бъдат атакувани директно и след това ще се поставят бомби които да взривят шлюзовете и източат водата от езерото. Клетката да има готовност за действие при първи сигнал от Кемпейтай.

            Допълнително операции проведени със силите на ВВС и Флота но координирани от Кемпейтай:

            1.Наблюдение на Манила откъм морето
            Шестте подводници клас L базирани в Тайван изпълняват наблюдение над пристанището на Манила. За целта се редуват като стоят по двойки пред изхода на залива, тоест всяка подводница ще пази участък от около 20 на 20 км. През денят стоят под повърхността и гледат с перископ, през нощта презареждат. Флотът в Манила е задължително да излиза на някакви стрелби и т.н. подготовка в морето ако въобще е флот, за това подводниците водят внимателно наблюдение какво и как шава наоколо. Искаме възможно най-точна бройка на корабите там.
            ДОПЪЛНИТЕЛНИ ИНСТРУКЦИИ – в никакъв случай да не се открива стрелба по американците, стриктно радиомълчание на под 200 км от Манила, задължително да се стои в неутрални международни води. Да се направи всичко възможно за да останат незабелязани!

            2. Наблюдение на Манила откъм въздуха
            Със силите на 7-ми разузнавателен авиополк да се направи облитане с 4 самолета в посока юг-север на Манила и с 4 самолета на залива Субик. Операцията да се проведе на зазоряване, с максимална скорост. Целта е да се определят американските кораби на рейда.
            ДОПЪЛНИТЕЛНИ ИНСТРУКЦИИ – ако американски изтребители се появят да не се открива огън, а да се бяга. Разпръскване на самолетите във всички посоки за да може поне 1 да се върне в базата.
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              #66
              Нашите служби са върха! Банзай на трета степен!!!

              Comment


                #67
                Сега се сетих за нещо изчанчено с цел добиване на пари - наши частни бизнесмени (поставени лица разбира се) предлагат на китайското правителство да го снабдяват контрабандно със стоки. На високи цени разбира се (нали уж трябва да се подкупват военни и т.н.). Да видим дали китайците ще се навият, ако се получи ще си набавим няколко милиончета отгоре. Хем и китайците ще си мислят, че ни прецакват. Операцията по революцията естествено ще продължава междувременно
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  #68
                  Това е доста "югоембарго" като стил, но никак не е лошо.

                  Comment


                    #69
                    Ами може да пробваме, ако искате да драснем писъмце до китайското правителство от името на наши бизнесмени? (ходът е чак за след 4 дни, нали?)
                    „Аз, Драгомир, писах.
                    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                    Модератор на раздел "Военна Авиация"

                    Comment


                      #70
                      От Първи лорд научих че със заповедите за следващия ход (тоест не сега а в края на следващия период) Англия ще започне офанзивата. След получаването на резултатите от този ход ще се започне и съюзническото планиране.
                      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                      请您死在地狱般的阵痛
                      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                      きさまはしんでくださいませんか
                      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                      Comment


                        #71
                        Тоест връщат ни икономическия ход за 1924 година и 1925 почва войната?
                        „Аз, Драгомир, писах.
                        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                        Модератор на раздел "Военна Авиация"

                        Comment


                          #72
                          Прелитанията над Манила да спрат, имаме необходимата информация.
                          „Аз, Драгомир, писах.
                          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                          Модератор на раздел "Военна Авиация"

                          Comment


                            #73


                            Разположение на американския флот и войски, за които знаем.
                            НЕЩО ИНТЕРЕСНО - американски есминци в Охотско море??? И самолетоносач на юг във Филипините.
                            „Аз, Драгомир, писах.
                            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                            Модератор на раздел "Военна Авиация"

                            Comment


                              #74
                              Не само, авиацията им засича траулерите ни, южно от Командорските острови - това, поне номинално е Русия. Май-май се разбраха двете орлета, двуглавото и белоглавото.

                              Comment

                              Working...
                              X