Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кио ку мицу!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Кио ку мицу!

    Строго секретно. Този раздел е за разработване на операции от сив и тъмен характер с цел нанасяне максимална вреда на противника.

    Операция Янаги (Върба) - закупуване на 2-4 кораба от трета държава без това да става известно на противника (например от Чили, може и Франция, абе въобще просто не-Япония). След това под предлог учение наши кораби, например леки крайцери, отиват до тази страна и тихомълком зареждат корабите с експлозиви. След това когато дойде денят Х, корабите минават през Панамския канал, и когато са в горните шлюзове се взривяват. Водата в езерото в средата на канала изтича, в следствие на което трябва да се чака година докато се напълни отново и стане годно за корабоплаване. Остават само обиколки около Аржентина...

    Операция Кикка (Хризантема) - Целта е като горната, само че наши военни кораби спазващи радиомълчание отиват до Панамския канал и го стрелят с главната артилерия, ако трябва се и камикадзират в него. Торпеда също ще се ползват.

    Операция Хаку (Дъб) - изкупуване на всичкия нефт, който може да се озове в ръцете на немците. Ако трябва румънският нефт по железница ще идва до Япония или ще се излива директно в Черно море, но няма да е при немците.

    Това са идеи за сега, някои не съвсем мои, но нека ги има нахвърляни. Господата японци да дават мнение, ако може и Одзава да каже дали е възможно.
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    #2
    Всичко като операции и замисли е възможно - но ефекта може да не е този, който сте очаквали все пак. Достатъчно е да ми опишете операцията достатъчно понятно - цел, отделени сили и ресурси, разписание на самата операция.
    От там нататък всичко е сметки. Предварително можете да поискате "анализ на дадената ситуация" от "независими експерти, т. е. - от мен
    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
    Неизвестен руски адмирал

    Comment


      #3
      Операция Хаку само със средства, предоставени от британците. Янаги е любимата ми операция, но американците ще проверяват бясно в тоя район, май трябва техен кораб да купим и да съберем пияници от Манила? .

      Операция "Усаги" - (заек) Не е ли някак по разумно да опитаме с отряд да поставим взривове на някой от шлюзовете - т.е. наземна операция през джунглите, откъм Колумбия е нещо като 80 км до канала. Въпроса е колко души с взривове на магарета могат да стигнат незабелязано.

      Така или иначе, предвиди наши шпиони в района, с резиденти в съседните страни, като подготвяме заповедта. Трябва ни подробна обстановка там. Това е една от най-трудните възможни операции, освен ако нямаме сътрудничеството на Британия, а заради секретността, за момента няма да им съобщаваме. Панама е на разстояние от Токио, колкото е и Суец, представете си отдалечеността!

      Операция "Хикари"- (Влакът стрела), купуваме вагон на гарата в Богота, зареждаме си му пода с 5 тона взрив и при преминаване на мосттта над канала - Бау

      Но може би, както обикновено ще е практиката при тайните ни операции, ще съвместим, да се успокоят , че нещо са предотвратили, а всъщност да ги подведем. И БАУ!
      Last edited by von Danitz; 15-08-2008, 07:14.

      Comment


        #4
        Като гледам колко операции могат да се задействат (императорът има много подло въображение), най на края на мястото на Панамския канал може да има на края дупка, достатъчно голяма за преминаване на линкори

        Сега гледах спътникови снимки на канала, много по-удобно за атака е откъм Атлантическия океан, там шлюзовете са един до друг и повреда дори и на един би била фатална.

        Мостът и експлозив във влака също би свършило работа, но мисля, че мост би се разчистил за 2-3 седмици най-много.
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          #5
          Истинската операция с подводните самолетоносачи ² 400 е планирана покрай Африка и в Караибите, но ние подобно нещо не можем да приложим. Панамския канал е подготвен за отбрана главно откъм панамския залив в Пасифика. Лошото е, че историята е позната и амриканците френетично ще се оглеждат във всички посоки. това не е лошо, ще отделят сили и за там и ние наистина трябва непрекъснато да ги заплашваме, че щи ги праснем в "носоглътката"

          Но защо да се морим, освен за удоволствие и ефекта, тъй като при общ конфликт, на американците ще им си трябва да си държат флота и в Атлантика, заради британския флот?

          Comment


            #6
            Не е ли най добрия вариант да похарчим повечко но да удвоим или утроим шансовете си като направим няколко отделни операции в един момент?Като може би едната ще е само за диверсия.
            В смисъл операцията с вагон и бомбите в него и отделно отряд атакуващ шлюзовете на атлантика и за капак атака с кораби над тихоокеанските шлюзове.Е може да се окаже доста скъпо но пък пътя през магелановия проток е доста дълъг та поне ще се отървем от атлантическия флот на Америка , евентуално.
            А и забравих да кажа, може би ще е добра идея да ударим не шлюзовете а електроцентралата захранваща ги ?

            The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

            The 2 minute war - FallOut

            Comment


              #7
              По проект водата изтича сама надолу по канала, тоест електричеството е само за въртене на вратите на шлюзовете... Не зная дали ще е достатъчно голям удар, но за диверсия става. Всъщност трябва да изкопаем планове на канала...
              „Аз, Драгомир, писах.
              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

              Модератор на раздел "Военна Авиация"

              Comment


                #8
                Господа, взривяването на кораби, електростанции, диверсионни отряди, влакове и шлюзове всъщност ще бъде само и единствено като диверсия. Естествено, ще се организира, но не то е най-слабото място на канала. Ето го и него - бентът откъм Атлантическия океан. Огромен и само на 400-500 метра от канала. Засилен кораб с по-голямо водоизместване би бил фатален, експлозиви дори едва ли ще са нужни. Взриви ли се, изтича всичката вода от езерото. Няма и бент. Строежът му ще отнеме поне година и още толкова за да се напълни езерото. Шах и мат.
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  #9
                  Най-простото което ми хрумва, но не знам дали ще се вържат е, да сложим на единия ни от старите ББ взрив, да го пратим уж за Англия, да си платим да мине и да се взриви насред канала, запушва всичко! В мирно време, преди започване на войната. Нещо като наш Пърл Харбър. Но може и да се усетят.

                  Comment


                    #10
                    Взривеният ББ няма да запречи толкова много канала, ако е в шлюз ще го разглобят за няколко месеца... Трябва да се удари онзи бент на снимката за да изкараме от строя за поне 2 години чудесията.

                    П.П. Къда са основните корабостроителници на САЩ и знаем ли нещо за разположението на флота им?
                    „Аз, Драгомир, писах.
                    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                    Модератор на раздел "Военна Авиация"

                    Comment


                      #11
                      Може да се напълни с изненади и да удари по бента, но както и да е. Вариантът би бил успешен евентуално в действителността на реалната 1922, но в играта всички зяпат канала, а трафика ни от там е минимален.

                      За базите им и флота, Одзава сигурно ги е подредил исторически или почти, но те могат и да разместят до първи ход. Сан Диего сигурно е голямата база, Хавай е предна база, Албирео нещо ми говореше за флот в Манила, но не знам дали биха го раположили там. Дътч Харбър не функционира към епохата.

                      Корабостроителници- Сан Франциско и Ню Йорк, но е възможно да могат и в други големи градове.

                      Comment


                        #12
                        Тоя бент не е ли точно на електроцентралата ? Но се съмнявам да бъде разрушен от просто засилен кораб.Е ако има достатъчно експлозиви близо до носа на кораба,някъде ниско долу, определено би трябвало да има ефект.

                        The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

                        The 2 minute war - FallOut

                        Comment


                          #13
                          Мисля, че ПВО отбраната и част от сухопътната сила в района на канала може да бъде "подавена" на почти 100% от газова въздушна атака с фозген в голяма концентрация. А скоро ще имаме самолетоносач, който да удари от около 150 км от зоната на канала.

                          Comment


                            #14
                            Извинявам се, че активно ви флудя темата, но газово, атомно или друго оръжие за масово поразяване нямате. Няма как да броя войниците с противогази около канала.
                            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                            Неизвестен руски адмирал

                            Comment


                              #15
                              Тюх, отърва света от доста ужасии.

                              Обаче имаме и още идеи. Чуваме от японското военноморско аташе във Франция за гигантски проект на подводница с две 8 инчови оръдия - нещо над 200 мм оръдия и самолет за коректировчик, наречен Сьоркуф. Справка Защо да не поръчаме нещо подобно, с по-голям обсег на действие, да го презаредим от наш танкер южно от нос Добра Надежда, да го пратим в Караибите и да срути бента с обстрел при изгрев с няколкото снаряда, които ще носи. Можем да му сложим едно 16 инчово оръдие и специален , примерно релсов, сухопътен лафет (Тук техническите ни гении ще трябва да поработят. Първи снаряд със сто осветителни бомби, следващите 1 тонни противобетонни снаряди.) Коректировката може и от наши агенти в района да се прави. Бой от около 10-15 мили.
                              Last edited by von Danitz; 16-08-2008, 17:47.

                              Comment

                              Working...
                              X