Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кио ку мицу!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Планирани операции за 2 ход, по-нататъка ще съобразя със сведенията от 1 ход и евентуално бюджета:

    Операции за 2 ход:

    Разузнаване:
    1. Операция по изграждане на разузнавателна мрежа във Филипините с цел определяне количеството и вида американски кораби в пристанището, както и отбранителните съоръжения – батареи и минни постановки: 5 агенти
    2. Същата операция за Алеутите и района на Анкоридж: 5 агенти
    3. Същата операция за Хаваите и о. Уейк: 3 агенти
    4. Същата операция за Сан Диего и : 3 агенти
    5. Операция за определяне силите отделени за защита на Панамския канал и процедурите по пазенето му, както и на кои страни транспортните кораби могат да минават през канала: 5 агенти
    6. Операция по внедряване на агенти в щаба на американските ВМС с цел да се определи генералната диспозиция по бази на американските ВМС: 5 агенти
    7. Операция по залавяне на японски разузнавач до язовира в Гатун (Панама) с фалшиви планове (изтръгнати като самопризнания после): 3 агенти
    8. Операция по откриване на какви и колко кораба и в каква готовност висят по американските стапели: 5 агенти
    9. Осигуряване на разузнавателна мрежа за движение на американски части в океана – базира се на множество риболовни корабчета и гемии, които си отварят очите какво става наоколо. После предават по радиото. Операцията се координира от 5 агенти, ще се провежда всяка година занапред.
    10. Осигуряване на английските операции по компрометиране на САЩ – 5 агенти
    11. Пропаганда в Корея и Китай в полза на повишените данъци: 5 агенти

    Общо агенти за разузнаване – 49 агенти = 266 хил. фунта

    Контраразузнаване:
    1. Прикриване на изграждането на базата на Курилите: 4 агенти
    2. Същото за Палау: 4 агенти
    3. Контраразузнавачи покриващи всеки от нашите флотове срещу вражеско разузнаване и диверсии – по 3 на флот – общо 9

    Общо агенти за контраразузнаване – 17 = 32 хил. фунта
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      #32
      Имаш ги, да видим първи ход, не подавай сигнали на зарчето

      Comment


        #33
        Всъщност дали е възможно пропагандна операция в САЩ целяща настройване на хората пацифистки и против война?
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          #34
          Да си го оставя само като бележка това съобщение - трябват и няколко агента - например 3-ма, които да организират залавяне и бой над някакви китайци за да има някакви физически следи от провокацията на Китай срещу нас (за която пише в съобщението на Крилов).
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            #35
            Между другото парите ги смятай общо, да кажем ще имаш 300 хил. този ход за операции. После вади корен квадратен и умножавай за да получиш броя им. И аз бях тръгнал да ги правя на по малки суми, и се получаваха повече операции естествено, но Одзи каза че не може, заради "трудности при ръководенето" на операциите от ръководството.

            Comment


              #36
              Не може ли да си имам 2 агенции чисто практически погледнато - разузнаване и контраразузнаване, по света на много места е така <мил поглед към Одзава>
              „Аз, Драгомир, писах.
              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

              Модератор на раздел "Военна Авиация"

              Comment


                #37
                Пилот написа Виж мнение
                Не може ли да си имам 2 агенции чисто практически погледнато - разузнаване и контраразузнаване, по света на много места е така <мил поглед към Одзава>
                <Много мил поглед към Пилот> Ама пожалете ме и мен. Да ви смятам операциите как да е, ама и да се мятам по файла с операциите на 4 страни - моля ви, недейте Айде да си караме по правилата.
                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                Неизвестен руски адмирал

                Comment


                  #38
                  Така е , влезте му в полоджението на д-р Одзава. Той вече има и по-сериозни пациенти ха ха ха макар и не точно в неговия профил. Но да ти кажа при добро желание маниите на Гогишвили могат да се лекуват и чрез ампутация
                  Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                  请您死在地狱般的阵痛
                  [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                  きさまはしんでくださいませんか
                  [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                  Comment


                    #39
                    Одзава, слушам, ще сливам администрацията.

                    П.П. Ако японското разузнаване направи покушение срещу Гоги колко милиона фунта ще отпусне водещия играта на Япония?
                    „Аз, Драгомир, писах.
                    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                    Модератор на раздел "Военна Авиация"

                    Comment


                      #40
                      Операции за 2 ход (събрани заедно и сметнати, махнах и 3 агента):

                      Разузнаване:
                      1. Операция по изграждане на разузнавателна мрежа във Филипините с цел определяне количеството и вида американски кораби в пристанището, както и отбранителните съоръжения – батареи и минни постановки: 5 агенти
                      2. Същата операция за Алеутите и района на Анкоридж: 5 агенти
                      3. Същата операция за Хаваите и о. Уейк: 3 агенти
                      4. Същата операция за Сан Диего и : 3 агенти
                      5. Операция за определяне силите отделени за защита на Панамския канал и процедурите по пазенето му, както и на кои страни транспортните кораби могат да минават през канала: 4 агенти
                      6. Операция по внедряване на агенти в щаба на американските ВМС с цел да се определи генералната диспозиция по бази на американските ВМС: 5 агенти
                      7. Операция по залавяне на японски разузнавач до язовира в Гатун (Панама) с фалшиви планове (изтръгнати като самопризнания после): 3 агенти
                      8. Операция по откриване на какви и колко кораба и в каква готовност висят по американските стапели: 5 агенти
                      9. Осигуряване на разузнавателна мрежа за движение на американски части в океана – базира се на множество риболовни корабчета и гемии, които си отварят очите какво става наоколо. После предават по радиото. Операцията се координира от 5 агенти, ще се провежда всяка година занапред.
                      10. Осигуряване на английските операции по компрометиране на САЩ – 4 агенти
                      11. Пропаганда в Корея и Китай в полза на повишените данъци: 5 агенти

                      Общо агенти за разузнаване – 47 агенти

                      Контраразузнаване:
                      1. Прикриване на изграждането на базата на Курилите: 4 агенти
                      2. Същото за Палау: 3 агенти
                      3. Контраразузнавачи покриващи всеки от нашите флотове срещу вражеско разузнаване и диверсии – по 3 на флот – общо 9

                      Общо агенти за контраразузнаване – 16

                      Общо агенти – 63 = 441 хил. фунта
                      „Аз, Драгомир, писах.
                      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                      Модератор на раздел "Военна Авиация"

                      Comment


                        #41
                        7. Операция по залавяне на японски разузнавач до язовира в Гатун (Панама) с фалшиви планове (изтръгнати като самопризнания после): 3 агенти

                        ъъъ?
                        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                        请您死在地狱般的阵痛
                        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                        きさまはしんでくださいませんか
                        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                        Comment


                          #42
                          Пилот написа Виж мнение
                          П.П. Ако японското разузнаване направи покушение срещу Гоги колко милиона фунта ще отпусне водещия играта на Япония?

                          Половината американски флот ще потъне заради внезапен проблем с кингстоните
                          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                          Неизвестен руски адмирал

                          Comment


                            #43
                            княз Крылов написа Виж мнение
                            7. Операция по залавяне на японски разузнавач до язовира в Гатун (Панама) с фалшиви планове (изтръгнати като самопризнания после): 3 агенти

                            ъъъ?


                            Идеята е на Даниц и Воланд
                            „Аз, Драгомир, писах.
                            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                            Модератор на раздел "Военна Авиация"

                            Comment


                              #44
                              Добре, с оглед мнението за войната ето бюджетът написан отново, много по-скъп за съжаление

                              Операции за 2 ход (събрани заедно и сметнати, махнах и 3 агента):

                              Разузнаване:
                              1. Операция по изграждане на разузнавателна мрежа във Филипините с цел определяне количеството и вида американски кораби в пристанището, както и отбранителните съоръжения – батареи и минни постановки: 6 агенти
                              2. Същата операция за Алеутите и района на Анкоридж: 5 агенти
                              3. Същата операция за Хаваите и о. Уейк: 2 агенти
                              4. Същата операция за Сан Диего и западното крайбрежие: 4 агенти
                              5. Операция за определяне силите отделени за защита на Панамския канал и процедурите по пазенето му, както и на кои страни транспортните кораби могат да минават през канала: 4 агенти
                              6. Операция по внедряване на агенти в щаба на американските ВМС с цел да се определи генералната диспозиция по бази на американските ВМС: 5 агенти
                              7. Операция по залавяне на японски разузнавач до язовира в Гатун (Панама) с фалшиви планове (изтръгнати като самопризнания после): 3 агенти (ПРЕПОРЪКА НА КРИЛОВ – ДА НЕ СЕ ПРОВЕЖДА ОТ НАС А ОТ АНГЛИЧАНИТЕ), може да се замени със спяща клетка за диверсия срещу петролните кладенци в Тексас например
                              8. Операция по откриване на какви и колко кораба и в каква готовност висят по американските стапели: 5 агенти
                              9. Осигуряване на разузнавателна мрежа за движение на американски части в океана – базира се на множество риболовни корабчета и гемии, които си отварят очите какво става наоколо. После предават по радиото. Операцията се координира от 5 агенти, ще се провежда всяка година занапред.
                              10. Революция в някоя латиноамериканска страна – 4 агенти
                              11. Пропаганда в Корея и Китай в полза на повишените данъци: 5 агенти
                              12. Подстрекаване на пацифистки настроения в САЩ – 3 агенти
                              13. Създаване/придобиване на компания работеща с курсове с товарни параходи Чили-Панамския канал-Някаква дестинация в САЩ, примерно Ню Йорк. Компанията да е абсолютно чиста, като офицерите работещи в нея да са на кораба на всеки курс. Идеята е в перспектива да се взриви кораба до стената на язовира, но засега просто да си прави курсовете абсолютно редовно. – 5 офицери

                              Общо агенти за разузнаване – 56 агенти

                              Контраразузнаване:
                              1. Прикриване на изграждането на базата на Курилите: 4 агенти
                              2. Същото за Палау: 3 агенти
                              3. Контраразузнавачи покриващи всеки от нашите флотове срещу вражеско разузнаване и диверсии – по 3 на флот – общо 9
                              4. Контраразузнаване покриващо останалите армейски части и бази несвързани с флотовете - 5
                              5. Контраразузнавачи на континента – 5


                              Общо агенти за контраразузнаване – 26

                              Общо агенти – 82 = 747 хил. фунта
                              „Аз, Драгомир, писах.
                              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                              Модератор на раздел "Военна Авиация"

                              Comment


                                #45
                                Бюджетът е скъп. Ще мисля. Може би ще съкратя към 100 хиляди, но по-важното е че насоките са идеални.

                                Comment

                                Working...
                                X