Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кио ку мицу!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Одзава, ще бъде ли твърде нахално да те питаме за анализ колко попадения ще ни трябват в бента или ще се наложи да инвестираме пари в това?
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      #17
      По лесно е да подходим статистически, основаваме институт в Токио с 20 френски, 20 испански и 20 британски филолози, набавяме си печата от годините 1900-1914 от западните вестници, синтезираме имената на инженерите, работили по проекта. Намираме пияниците с нещастна съдба или дългове, докарваме ги в Токио или някъде в джунглите, и правят спецификация на бетона и прочие. После нашите артилеристи правят разчети. Елементарно , Уотсън сама Пълна лудост, но така е в ролевите игри. Трябва ни само цена за операцията. Забравяш, че сме с държавни възможности, не сме дребна фирма, ще работим на едро.

      Comment


        #18
        Даниц, оправи ми настроението за вечерта с този пост (понеже съм решавал едни инжинерни задачки точно в този стил).

        Иначе дайте да се разберем и да хванем да анализираме. Като най-ефикасни ми се виждат следните варианти:
        1. При липса на разрешение за плаване на наши кораби през канала - атака с модифициарана подводница/и. Да кажем 3 специално пригодени за целта подводници. Цена за проекта/производството - да се уточни. Като оръдия - на всяка подводница по 2 280мм мисля че ще е достатъчно, с бронебойни снаряди ще сдъвчем стената.
        2. Атака на бента с търговски кораб от трета страна - Одзава да каже можем ли да купим тайно кораби от французите например и после да минем канала и взривим отвътре стената.
        3. Торпедна/оръдейна атака на Атлантическите шлюзове. Най-лесно и най-вероятно да се провали.
        4. Кобинация на всичко това едновременно.

        Да видим сега какви други неща можем да сътворим - диверсии по линкорите на стапелите в САЩ е трудно, но дали можем по немски образец да вкараме един полк в Манила в трюма на товарен кораб, после да изкочат и да атакуват? Командоси, ще е готино.
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          #19
          Пилот написа Виж мнение
          Одзава, ще бъде ли твърде нахално да те питаме за анализ колко попадения ще ни трябват в бента или ще се наложи да инвестираме пари в това?

          Изобщо не е нахално.
          Според разчетите на аналитичното бюро ще са необходими минимум:
          12-14 снаряда с калибър 305 мм
          18-22 снаряда с калибър 280 мм
          40-45 снаряда с калибър 203 мм
          Снарядите е необходимо да се групират на площ не по-малка от 400 кв. метра.
          Пари за анализите няма нужда да инвестирате.


          Пилот написа Виж мнение
          Атака на бента с търговски кораб от трета страна - Одзава да каже можем ли да купим тайно кораби от французите например и после да минем канала и взривим отвътре стената.
          Може - трябва да си организирате съответната разузнавателна операция. Но ще ви трябват не по-малко от 20-22 т. експлозиви взривени директно до стената. При взрив от по-голямо разстояние количеството наратсва. Подобна операция изисква секретност, а товаренето на толкова експлозиви в неутрално пристанище ще е ... твърде забележимо.
          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
          Неизвестен руски адмирал

          Comment


            #20
            Нали знаете как британците гърмят немските бентове.Дали няма да е възможно привидно цивилен кораб когато стигне до езерото невинно да застане с борд към бента и да обърне няколко големи варела с експлозив до стената или направо подводни бомби?

            The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

            The 2 minute war - FallOut

            Comment


              #21
              Просто сме на една крачка от бомба -жабка хвърлена от цепелин - четиримаран

              Comment


                #22
                Добре, Одзава, моля те дай по 3 проекта за тези две задания:

                1. Подводница с обсег 4 000 мили и въоръжена с 1 двуцевно 305 мм оръдие. Цената за бройка да е съобразена със серия от 8-10 подводници.

                1. Подводница с обсег 4 000 мили и въоръжена с 2 едноцевни 280мм оръдия. Цената за бройка да е съобразена със серия от 10 подводници.

                Ако конструкторът успее да сложи и шнорхел ще има държавни награди. И за двата проекта - време за престой под вода - 14 часа минимум (не е задължително да е в движение, просто да виси отдолу 14 часа с животоподдържащи системи.)


                Колкото до 30 тона експлозиви в цивилен кораб - ще се натоварят при среща между кораба и наша подводница някъде по пътя.
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  #23
                  Да не бързаме. Това влиза в общата стратегия. Дисциплина, Пирот сан! Отговорът трябва да бъде: Банзай за Императора!!!

                  Comment


                    #24
                    von Danitz написа Виж мнение
                    Да не бързаме. Това влиза в общата стратегия. Дисциплина, Пирот сан! Отговорът трябва да бъде: Банзай за Императора!!!
                    Опс, дълбоко съжалявам, просто ме сърбят пръстите да направя нещо преди изчезването ми в нелегалност в панамските джунгли заедно с отряд командоси (още 3 часа нет и потъвам за две седмици )

                    П.П. Моля наглеждайте диломатическия майл и моля за опит Петропавловск да го вземем мирно или поне не твърде кърваво.
                    „Аз, Драгомир, писах.
                    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                    Модератор на раздел "Военна Авиация"

                    Comment


                      #25
                      Аз лично съм много скептично настроен към подводници които да са проектирани към надводна атака.А за 280мм оръдия.. малко налудничево ми се вижда.Най малкото зареждането ще е проблем

                      Аз бих предложил да нахвърлим идеи за дреаднаути.Мисля че ще са най ефективните кораби като цяло, а и ако имат по два парни катапулта ще са супер.

                      The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

                      The 2 minute war - FallOut

                      Comment


                        #26
                        Някои мои съображения относно предложените до тук операции:

                        Операция Янаги (Върба) - според мен е неразумно да пращаме на саможертва бойна техника, когато за същата цел могат да се ползват евтини фрахтови съдове. При това фрахтовите съдове са по-анонимни и могат по-лесно да се представят като терористични актове, нямащи нищо общо с Япония.

                        Операция Хаку (Дъб) - тази операция може да бъде много по-малко нараняваща за нашата икономика, ако договорим права за преразпределение на нефта, а не го купуваме директно. Така ще предлагаме на нефтопроизводители нашите канали за продажба, и да контролираме нефта да не тече към Германия поне пряко или ако тече , то в недостатъчни количества. Тук действително би било много по-лесно да се ползва съдействието на Англия, ако тя ни е сигурен съюзник.

                        От плановете за затваряне на канала за дълго време най-разумен е плана на Микадото. Наземна операция и сонхронизиран взрив на всичките шлюзове , ще предизвикване на затопяване на голяма част от сушата около канала поради разликите на морското равнище и ще изискват мноооого дълго врме по възстановяване на канала при много трудни условия на постоянна наводненост. И ще могат да се припишат на опозициони сили в Панама - революции в Централна Америка Бог дал ...
                        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                        请您死在地狱般的阵痛
                        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                        きさまはしんでくださいませんか
                        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                        Comment


                          #27
                          Мда, бе туй сме го замразили за момента, щото почнахме фантастиките, но принципно не е отменено. Пак казвам, разстоянието между нас и Панама е половин планета път.

                          Comment


                            #28
                            Точно защото е половин планета не е разумно да си шматкаме флотата натам насам и да го направим с диверсия. Панамския канал доколкото разбирам е много важен за осакатяването на американската мобилност. Премахването му реално блокира възможността му толкова лесно да прехвурля флотите си от единия фронт на друг, доколкото разбирам - макар да не съм голям военен стратег.
                            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                            请您死在地狱般的阵痛
                            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                            きさまはしんでくださいませんか
                            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                            Comment


                              #29
                              Е, така е. Пилот ще поеме командването на тази операция, като се върне.

                              Comment


                                #30
                                Чисто информативно, за втори ход какъв бюджет ми се отпуска за тайни операции?
                                „Аз, Драгомир, писах.
                                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                                Comment

                                Working...
                                X