Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Външна политика - Кухнята за отровната риба “фугу”

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Ми значи го правим.

    Comment


      #77
      Добре, разузнаването ще се заеме с това, само предлагам да питаме ингилизите с коя страна от латинска америка най-много търгуват американците. Венецуела има нефт, не е ли тя подходяща? Другото за което се сещам е да опитаме да запалим някакви брожения в Китай срещу правителството, само не зная дали ще има много полза.
      „Аз, Драгомир, писах.
      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

      Модератор на раздел "Военна Авиация"

      Comment


        #78
        Воланд изрази становище че войната може да почне следващия ход, така че предлагам да се насочим към акции които ще дадът моментален ефект, а не да разчитаме на бъдещи ползи. Ако войната почне следващия ход според мен трябва да се насочи цялото деверсационо разузнаване към директно съсипване на икономиката - например подпалването на петролните кладенци от които черпят САЩ и Германия
        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

        请您死在地狱般的阵痛
        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
        きさまはしんでくださいませんか
        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

        Comment


          #79
          Имаме ли планове? В смисъл не знаем къде е американският флот в пасифика, на мен ми трябват есминци и работеща база в Курилите, подводници и батареи за Анкоридж. За Филипините положението е май на ниво начално планиране. Трябват френски самолети и всякакви глупости. Време за мобилизация и тренировка на новите кораби които дойдоха този ход, Тоза поне ще е от полза.

          С оглед горните факти предлагам да накараме Воланд да отложи войната с 1 ход, тоест да изкараме 2 икономически ход на максимално натоварване на икономиката с цел подготовка на война. Ще пуснем масово есминци и подводници за 1 година, ще тренираме и мобилизираме. Ще купим самолети от френците и ще можем да направим оръдията, да се прегрупираме и НАЙ-ВЕЧЕ да разберем къде какво имат американците. Ще има време и диверсията за Панама да стане, отделно ще опитаме да гръмнем канала с кораб на 3 ход.

          Ако наистина искат война толкова бързо, че дори и за след 1 ход може да опитаме да искаме техни съединения да са временно под наше командване, ще помогне за Филипините и пазенето на 1 флот в резерв. Предлагам да питаме и за есминци/подводници, последните ни трябват за да държим пасифика под око.
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            #80
            не е въпроса какво иска Воланд, според него това искат Германия и САЩ - войната ще бъде почната от тях.
            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

            请您死在地狱般的阵痛
            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
            きさまはしんでくださいませんか
            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

            Comment


              #81
              Тогава трябва да пристъпим към незабавна координация на силите ни с тези на британците, в смисъл да развиваме операциите на хартия с конкретика и да обменяме информация без кокетничене... Подводници особено според мен ще се наложи да издрънчим от англичаните задължително, просто разузнаването няма как иначе.

              Воланд на каква база прави своите заключения?
              „Аз, Драгомир, писах.
              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

              Модератор на раздел "Военна Авиация"

              Comment


                #82
                Интересно ми е мислите ли че е възможно да поискаме "назаем" самолети от англия, пребоядисваме ги и после им връщаме оцелелите + обезщетение за загубите и естествено най вероятно финансово поущрение за да ни ги дадът въобще.
                Намерените ако има свалени са естествено доставени отдавна като може би изготвим документи за покупка със задна дата.Но може да се ограничим да използваме британските самолети само над море като така намалим шанса да ги индентифицират като неяпонско производство.
                Предполагам че те няма да имат нищо против да отделят самолети някъде от далечния ИМ изток.

                Мнения ?

                The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

                The 2 minute war - FallOut

                Comment


                  #83
                  Демонстрираме прекрасно връзката между дипломацията и стратегията. Това, поне като отиграване, е плюс на симулацията. Но, пак повтарям, Британия не е отговора на нашите въпроси. Отговорът е оттатък по-по-най-Голямата вода.

                  От Британия нищо няма да взимаме, въпрос на суверенитет, все пак. Те са тръгнали на икономика. Чудесно, ще си сътрудничим, но няма да ставаме сателит на тяхното мислене. Планове имаме, до където стигнахме... Първо Филипините, второ Аляска. Флотът в Тихия им океан, е там някъде..., но имат и Азиатска ескадра, която ще се опитаме този ход да разберем къде е.

                  Пиротоши сан, икономиката, ако трябва ще я подпаля, ти завладей Аляска. Бурсорджоро, същото важи и за теб, само че за Филипините. Имаш нов линеен кораб. Ще тренирам , това ще е в заповедта, морски бой през нощта. Надявам се да е изненадващо и за Ройтерс, и за Гоги. Ще тренираме и авиационни удари. Самолети, ГОЛЕМИ, ще се опитам да купя от Франция, те имат, струва ми се, точно каквото ни трябва.

                  Всичко, каквото е потребно, ще набавим. Имайте предвид, че нямаме нужда от напрежение вътре в отбора. Спокойствие, мислете за Буда как яде сладолед и си разхожда кучето в парка. Уодиморо сан, британците непрекъснато ми отговарят: ще направя, ще проверя , това е недопустимо. Да казват, кво искат, кво ще правят... туй е то най-тънката част. Успех. И помнете - Цъфналата вишна на фона на залязващото слънце е съзерцанието - награда за война!

                  Сега видях с Германия. Пак нищо да не стане, пак е ОК.

                  Comment


                    #84
                    С настоящия документ Правителствата на Япония и Германия прекратяват агресията между двете държави и създават почва за бъдещо мирно и взаимноизгодно икономическо, политическо и дипломатическо сътрудничество.

                    По силата на този мирен договор:

                    1. Германия оттегля своите права над Циндао в континентален Китай, Каролинските, Марианските и Маршаловите групи острови на север от Екватора.

                    2. Япония декларира че няма каквито и да било икономически, политически и дипломатически притенции към Германия

                    3. Япония ще посредничи и спомага Германия в преговорите за подписване на мир с правителството на Великобритания
                    Това мисля да дам да подпишат Германците веднага след като официално подкрепят блокадата ни - някакви забележки? (и да кажете кво сме им взели)
                    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                    请您死在地狱般的阵痛
                    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                    きさまはしんでくださいませんか
                    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                    Comment


                      #85
                      Циндао в континентален Китай, Каролинските, Марианските и Маршаловите групи острови на север от Екватора.

                      Comment


                        #86
                        в този вид ли да им го пратя?
                        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                        请您死在地狱般的阵痛
                        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                        きさまはしんでくださいませんか
                        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                        Comment


                          #87
                          Ми да, това е споразумение, не е мирен договор.

                          Comment


                            #88
                            ами това е бих казал мирно споразумение
                            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                            请您死在地狱般的阵痛
                            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                            きさまはしんでくださいませんか
                            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                            Comment


                              #89
                              Японо-германски мирен договор може да се счита вече за скючен, вероятно скоро ще излезе и официалната подкрепа на Германия на блокадата на Китай
                              Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                              请您死在地狱般的阵痛
                              [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                              きさまはしんでくださいませんか
                              [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                              Comment


                                #90
                                Бравос, въпреки всичко, ти пак успя малко дипломация да прокараш. Поздравления, това е готино и защото може леко да разколебае американо-германския съюз.

                                Comment

                                Working...
                                X