Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Външна политика - Кухнята за отровната риба “фугу”

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Шеленберг поне от малкото кореспонденция с него съм отсанал с впечатление, че е много доброжелателен, тъй че ако трябва лично да го навиваме да отдаде няколко кораба. Другото което си мислех - какво пречи британски подоводници да ни помагат неофициално, и без това е трудно да се каже кой те стреля от дълбокото.
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      #47
      И аз малко отсъствах, та важи ли още поръчката за преговори за базирането на наша флота във Ванкувър?
      Last edited by von Danitz; 31-08-2008, 22:25.
      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

      请您死在地狱般的阵痛
      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
      きさまはしんでくださいませんか
      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

      Comment


        #48
        Да, Воланд се свърза с мен

        Comment


          #49
          Има проблем ако ни помагат защото загуба на тяхна подводница вероятно ще ни излезе много солено.А недай си боже да изплуват от повреди и да се предадат.

          The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

          The 2 minute war - FallOut

          Comment


            #50
            Британците, специално Воланд са си нормално войнствено настроени, въпросът е, че нямат "капацитети", иначе ще се бият и за собствена сметка. Въпросът е по-скоро не дали, а как. Да не ги ступат набързо.

            Comment


              #51
              Санкционна нота на Имперското правителство
              До представителството на МвнР на Народна Република Китай
              До всички дипломатически представительства на трети държави

              След преживените ужаси на войната, отнела множо от жизнените сили на великите държави по света, Империята на Изгряващото слънце взе редица важни политически решения за да измени своя курс и да се стреми към постигането на мира и благоденствието в региона. В рамките на плана по изпълняването на тази хуманна мисия японското правителство отправи протегната ръка на приятелство и сътрудничество към близкия ни съседен китайски народ в лицето на неговото ръководство. Япония за първи път в историята си се обърна към Китай като към равноправен и уважаван партньор с готовност да установи трайни и взаимноизгодни икономически и политически взаимоотношения.

              Нашите първи опити обаче се сблъскаха със неприемливи и агресивни искания на китайското ръководство, основани върху териториални анахронизми и опити да се постави приятелски настроена държава в унизително пнодчинено положение, подтиквани от низки чувства на реваншизъм. Въпреки обидите нанесени на достоинството на Империята, ние се въздържахме от разпалване на ново безсмислено насилие, и се опитахме да подновим диалога с китайското правителство.

              В отговор на нашите добри намерения последна непростима обида. В Манджурия бяха заролеви няколко групи, така наречени "китайски патриоти" опитващи се да осъществяват подривна и антидържавна дейност на територия на един регион, който благодарение на японската подкрепа и ненатрапчив контрол, се превърна в истинско Китайско икономическо чудо. В документацията на заловените и унищожени деверсионни звена бяха открити неоспорими доказателства за намеренията на китайското правителство. Сред плановете на групите са били унищожаването на множество важни индустриални обекти, административни сгради, цивилни учреждения, както и подстрекаване на населението към революционни действия. Неоспорими доказателства сочат и прякото участие на китайското правителство или негови членове във организацията, спабдяването и командването на тези подривни звена.

              Но дори и тази провокация ням да тласне Япония към развързването на война в която да пострадат множество невинни жертви. Въпреки това ние смятаме че отговорните лидери трябва да понесът наказание за своите антихуманни действия, които могат да се класифицират само като предателство към собствения си народ.

              Въпреки това Япония се вижда принудена да реагира по някакъв начин на тази открита агресия и затова японското провителство реши да прибегне към хуманния метод на икономическа блокада над Китай.

              От днес и до момента на изчерпването на конфлекта всички товарни кораби насочени към китай или от Китай ще бъдат спирани , ако проверката на блокадните инспектори установи износ или внос продукти и суровини, освен храна и растителни продукти (с цел да се избегне продоволствена криза). Блокадата ще бъде осеществавана от Имперската флота и всеки нарушител на блокадата ще бъде считан за пират и към него ще бъдат прилагани съответните действия именно като към пират, а не търговски съд на друга държава.

              Блокадата ще продължи до момента в който японското и китайското правителство постигнат окончателен консенсус и изчистят притенциите си една към друга. Искрено се надяваме китайското ръководство да се разкае за действията си и да направи постъпки към възможно най-бързото разрешаване на спорните въпроси по цивилизован начин.

              Министерство на външните работи на Империята
              Дипломатически отдел
              Министър на Външните Работи
              Уадимиро Крироуо
              в съответствие със съизволението на богоподобния микадо
              в съответствие с решенията на Съвета на мнистрите
              Тази нока с доработки (ако се налагат) предлагам да се пусне веднага след като получим от Одзава отчетите от ход ². Английските и Френските ни приятели е добре да се осведомят, че блокадните ни инспектори ще изпълняват особено ревностно своя дълг да защитават интересите на Империята при проверката на корабите под техен флаг
              Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

              请您死在地狱般的阵痛
              [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
              きさまはしんでくださいませんか
              [kisamawa shinde kudasaimasenka]

              Comment


                #52
                Ми, да разлаем кучетата

                Comment


                  #53
                  след хода - иначе няма да им нужния ефект
                  Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                  请您死在地狱般的阵痛
                  [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                  きさまはしんでくださいませんか
                  [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                  Comment


                    #54
                    За да стане факт трябва да е в хода. Можете да си направите в открития форум вестник, където да си публикувате каквото решите. Но факт става само това, което напишете в игровия файл.
                    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                    Неизвестен руски адмирал

                    Comment


                      #55
                      Виж, ти имаш предвид реално заставане на корабите, ние дипломатически акт. Но наистина, дай някаква яснота. Ходът сме си го закачили от събота. Чакаме нещо, но какво? Американците, най -вероятно. Но механиката нещо ми убягва.

                      Ходът е предаден, има ли междинни действия от типа, кораб да излезе, нещо да се движи? Или сме походови, и тогава всичко в документа, който обаче след краен срок, нещо разтекаемо в американските тълкувания, не се променя?

                      Comment


                        #56
                        Обяставам - тъй като на всички с досткъп до този форум е ясно че става дума за блъф относно китайската съпротива, то за да се избегне мтаигрови спорове между играчите, аз правя метаигрови сметки. Ако наистина това е станало то то едва ли ще бъде в основополагащото описание на играта. Следователно ще е нещо което е станало в резултат от първи ход. Тоест да го пуснем това в преди резултатите от първи ход ще бъде крайно нереалистично като легенда. В рамките на хода не мисля че има проблем да пуснем самата нота преди предаването на втори ход - това си е вид дипломатическа кореспонденция, а такава досега сме водили извън бланка за хода. Вече самото блокироне естествено ще стане факт след заповед отправена за втори ход и ще влезе в сила като резултат от втори ход.

                        Аз така разбирам нещата.
                        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                        请您死在地狱般的阵痛
                        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                        きさまはしんでくださいませんか
                        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                        Comment


                          #57
                          von Danitz написа Виж мнение
                          Ходът е предаден, има ли междинни действия от типа, кораб да излезе, нещо да се движи? Или сме походови, и тогава всичко в документа, който обаче след краен срок, нещо разтекаемо в американските тълкувания, не се променя?
                          Ходът ви не е пристигнал. Поне не и в моята поща. Я го пратете пак. Заради американците го увеличихме срока до седми.
                          Механиката е проста - обявявате го в заповедите - имаго. Бъбрите в открития печат - казали сте го (още няма, но можете да си направите вестник както казах).
                          А за тая ваша нота можете да го организирате като провокация. Направете си "Асахи Шимбун" и княза да се вихри там със заявления. Или го пратете като дипломатическа поща. Пък аз ще пусна слуха в отчета на ходовете.
                          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                          Неизвестен руски адмирал

                          Comment


                            #58
                            Слуха за кое?

                            Значи нотата ще бъде разпространена от мен по дипломатическа поща до представителите на игровите държави. Също така ще бъда пратена като нота до Франция и Китай - това вече през водещия. Но това ще стане след началото официалното приключване на ² ход. Ако водещия ще пуска някакви слухове, то единствения слух който може да пусне е за това че от японнските власти са заловени китайски диверсанти в Манджурия - но така Водещия ще ни даде един вид безплатен чийт на което естествено аз много ще се радвам Слух от водещия струва птовече отколкото 1000 официални заявления на Японското правителство

                            Самата блокада ще бъде заповядана в заповедите на втория ход по каналния ред.

                            Одзи, вероятно е станало някакво процедурну недоразумения - нашия ход стои в тема ХОДОВЕ от една седмица вече - едно хубаво прегледно ПДФ-че качено от Вон Даниц е там - но предпологам че настояваш да го получиш ОБЕЗАТЕЛНО по пощата , то Даниц вероятно вече е направил необходимите постъпки по въпроса
                            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                            请您死在地狱般的阵痛
                            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                            きさまはしんでくださいませんか
                            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                            Comment


                              #59
                              княз Крылов написа Виж мнение
                              Одзи, вероятно е станало някакво процедурну недоразумения - нашия ход стои в тема ХОДОВЕ от една седмица вече - едно хубаво прегледно ПДФ-че качено от Вон Даниц е там - но предпологам че настояваш да го получиш ОБЕЗАТЕЛНО по пощата , то Даниц вероятно вече е направил необходимите постъпки по въпроса
                              Определено е недоразумение - сами требеше да си попълните екселския файл с търговията, дислокацията и строежите. Отделно в сложената от мен форма, или друг понятен за мен и подходящ за вас начин ан Word2003 да ми пратите лиричната част от хода. Ще го направя за вас, но само на този ход.
                              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                              Неизвестен руски адмирал

                              Comment


                                #60
                                Като дипромт на Империята смея да заверя Господ Бог, че имперското ръководство ще вземе необходимите бележки от случая
                                Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                                请您死在地狱般的阵痛
                                [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                                きさまはしんでくださいませんか
                                [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                                Comment

                                Working...
                                X