Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лекции по изящно и военно изкуство

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Като гледам времето в Тихия океан ще е необичайно добро за февруари. Тръгнали сме на война, така че да я водим. Ако смятаме, че са на Хаваите с 4 ЛК, а ние имаме 6 съвременни линени кораба, 4 не толкова, но мореходни, 7 Линейни крайцери, и още 6 британски, е? Имали нещо неясно в задачата. Най -много да избягат към Американския бряг. Или да докарат още някой кораб. Май така ще оформим заповедите.

    Comment


      Първи флот може изцяло да го включим, това са 12 ЛК и 3 ЛКР, 4 БрКР, 7 КРЛ и 29 ЕМ. Ако ги съберем в Токио заедно с британските кораби и тръгнем, може да натоварим 1пд и 1ап оттам и да тръгнем към Хаваите. Пристанището е само 3 мили навътре в острова, ще можем да стреляме към него и откъм морето. Същевременно ще стоварим десанта може би в Канеохе (има възвишения които ще им пречат да ползват техните ЛК да стрелят или брегови батареи да ни пречат). Американците имат 1 пд там.

      С оглед липсата на сили на сащиянците около Филипините Манила ще се блокира от IV флот и 2 и 3 дивизии на II флот. Останалите части на II флот са 4 КРЛ и 24 ЕМ, които са при Гуам. III флот прочесва Алеутите.
      „Аз, Драгомир, писах.
      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

      Модератор на раздел "Военна Авиация"

      Comment


        Заради целта на Хаваите, е добре да включим и 4-ти флот, заради авиационните си сили. Те са ни единствени на морско базиране. За Манила - да бягат ако решат. Къде ще отидат? Но въпросът е Хаваите да е добре обмислено като операция, с разузнаване и всичко. Дори не знам дали да десантираме, или само да имитираме за да ги принудим за бой, някъде в архипелага където нямат възможно да използват много авиация.

        Comment


          Авиационните ни сили са 17 самолета, лесно ще се неутрализират
          Британците мисля че имат и 2 АВ в района ако не са ги изтеглили. Заедно ще имаме достатъчно да разузнаваме целия периметър. Десанта си мисля, че е необходим, на обратния склон на острова. С толкова кораби ще ги смачкаме. Да не говорим, че пристанището има тесен изход. Ако трябва да натоварим 2 пд и 2 ап, като завземат обратния склон ще почнат да стрелят по пристанището отдолу и ще ги изгонят навън или ще ги потопят вътре. Самото пристанище е само 4 мили навътре в сушата, в обсег ни е и от морето. Тежка брегова артилерия на Хаваите мисля, че нямат, ще проверя пак старите сводки.

          Ще пиша и до британците за да се включат.
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            Искам да обява че ще отсъствам за още няколко дни понеже ми се случиха някои неприятни неща и няма да ми е до играта,пиша го тук да го прочетете и двамата (без крилов нали се отегли)

            The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

            The 2 minute war - FallOut

            Comment

            Working...
            X