Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лекции по изящно и военно изкуство

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Готова е, без самолет

    Comment


      #77
      Значи без самолет, но с експлозиви, по същия маршрут. Ще пусна заповедта като се върна след няколко часа с точни инструкции.
      „Аз, Драгомир, писах.
      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

      Модератор на раздел "Военна Авиация"

      Comment


        #78
        Видях в трети ход, че Тайланд има няколко корабчета. От пушечно месо не трябва да се отказваме, може да се ползват за бомбардиране на плажове, поне броненосецът им. Или за други операции. Дават ни ги, по-добре да ги ползваме.
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          #79
          А Франция?

          Comment


            #80
            Ще са неутрални, няма къде да ходят...
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              #81
              Това ако го одобряваш Даниц го пусни в темата за войната.

              ДИРЕКТИВА ЗА ДЕЙСТВИЕ НА КЕМПЕЙТАЙ В СЛУЧАЙ НА ВОЙНА СЪС САЩ

              1. Операция по взривяване на Гатунската язовирна стена ползвайки чилийски кораби:

              На Д-15 от Маршаловите острови тръгват на пълен ход подводниците И-1 и И-Х. Всяка една от тях носи по 31 тона експлозиви (специално разделени на лесни за пренасяне модули). Плава се отделно и в пълно радиомълчание. В деня Д-1 тези две подводници се срещат на 300 км източно от Галапаговските острови с 2 чилийски кораба, като товарят всеки с по 30 тона експлозиви долу в носа. Към следобед на ден Д-1 се свършва товаренето и се поема към канала от страна на чилийските кораби. Целта е докато преминават към атлантическите шлюзове единият кораб да се засили и да се блъсне с носа в язовирната стена, а другият да се взриви на входа към първия шлюз (и двете действия ще доведат до изтичане на вода от езерото, ако се взриви язовирът то каналът ще му трябват години ремонт). Корабите докладват по радиото какво става секунди преди взрива или в случай, че ги заловят.
              Специална бележка: На корабите да се сложи английска литература и въобще следи, водещи към английските служби с цел заблуда на САЩ. Ако корабите бъдат открити по-рано, да се опитат да се взривят в някой от шлюзовете или тесните части на канала.

              2. Операция по доставка на експлозиви до бунтовниците и рейдерство на И-1 и И-Х

              След като подводниците сложат експлозивите на корабите се отправят към колумбийското крайбрежие, където носят останалите експлозиви на бунтовниците (ТАЗИ ЧАСТ СЕ ИЗПЪЛНЯВА САМО АКО БУНТОВНИЦИТЕ ВСЕ ОЩЕ НЯМАТ ЕКСПЛОЗИВИ). След това поемат по пътя по маршрута Колумбия-Сан Диего-Лос Анджелис-Хаваите-Гуам-Токио. По пътя да докладват за срещнати кораби и да нападат всички американски кораби.

              3. Операция по атака над канала с диверсанти:

              Ако са се сдобили с експлозиви по-рано, батальонът диверсанти поема към Панамския канал през джунглата към Д-5. Разстоянието е 320 километра, което означава, че за 10 дни трябва да са там. Атакуват се шлюзовете на Атлантика, като целта е да се взривят поне 2 за да може да изтече водата от канала. На офицерите да им бъде съобщено, че операцията е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО важна и не трябва да се провалят. Да не се взимат предвид загуби или начин на отстъпление. Ако каналът вече е поразен, да се атакуват американските летища и особено пилотите на самолетите.
              Специална бележка: Да се носят документи на английски (цел както на горната операция).

              4. Операция по атака на канала от въздуха:

              В късния следобед на деня Д от Колумбия излитат всички изправни самолети D.H.9.A заредени с по 2 150 кг бомби. Целта е да се ударят шлюзовете на канала и язовирната стена. Ако може да се потопят кораби вътре в шлюзовете. Половината екипажи на самолети да са готови да се разбият с бомбите и самолетите си в шлюзовете.
              Забележка: Операцията се провежда само след като се разбере дали чилийските кораби са успели да се взривят. Изчаква се те да успеят/провалят и чак след това се изпълнява операцията.

              5. Операция по атака над канала откъм Коста Рика:

              Към ден Д-10 да започне съсредоточаване на всички налични сили на революцията освен 1 пп (окопан в тихоокеанско пристанище) към границата с Панама. В случай на война на Д+1 започва сухопътна офанзива с цел прекъсване на канала. Подробностите ще се разиграват на картата.



              П.П. Даниц, малко ще пооправя директивите за анкоридж и утре ще им пусна подобрена версия. Кажи има ли смисъл на връщане директно да стоваря един полк в Ату.
              „Аз, Драгомир, писах.
              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

              Модератор на раздел "Военна Авиация"

              Comment


                #82
                ако нито една от нашите опареции не успее - което ще е голямо безчестие на нашия министър на деверсиите и ще е налужително провалът да бъде последван от съответните мерки достойни за верен самурай .... та в обще линии, ако ние сгафим с канала, англичаните ще го разорът с корабна артилерия. оне в това ме завери Чизмаров.

                Също така заяви че за Манила британските кораби ще бъдат навреме едновремено с нас и се надява че ще може в същия ден да стартира и атаката над източното крайбрежие на САЩ и американската точка в Колумбия
                Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                请您死在地狱般的阵痛
                [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                きさまはしんでくださいませんか
                [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                Comment


                  #83
                  За стената, ще видим таз работа с камикадзетата Аз не знам самолет от 20-те години какъв ефект има върху нормален кораб, нещо като хвърчило ударило трактор.
                  За Ату, да, определено има смисъл. Там са им очите в северната част на океана.

                  Comment


                    #84
                    А да мина ли и през Дътч Харбър да обсрелям летищата там?

                    За Панама:
                    Англичаните имат ли пълната ни разузнавателна сводка, защото каналът няма да е лесна цел за конвенционални атаки - 60 торпедоносеца и 60 бомбардировача са базирани там. Също така ще е добре да им се каже какво са казали нашите специалисти за Гатун:
                    Според разчетите на аналитичното бюро ще са необходими минимум:
                    12-14 снаряда с калибър 305 мм
                    18-22 снаряда с калибър 280 мм
                    40-45 снаряда с калибър 203 мм
                    Снарядите е необходимо да се групират на площ не по-малка от 400 кв. метра.
                    Даниц, всъщност имам ли пълномощно да казвам на англичаните всичко, което знаем за американците? Или ще пофилтрираме леко информацията?

                    Колкото до нашите операции покрай Панама - за съжаление възможността да се задействат силите най-рано към Д-15 означава, че корабите ще плават под стриктен график и войната може да почне преди да са стигнали. Във всеки случай с толкова операции със сигурност ще отклоним огромни техни сили встрани. Примерно Колумбия им излиза поддръжката на поне 2 дивизии и 1 ап, може би и повече, + 2 ЛК преместени в Атлантика.
                    „Аз, Драгомир, писах.
                    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                    Модератор на раздел "Военна Авиация"

                    Comment


                      #85
                      А само информативно - Китай не го пипаме засега по никакъв начин, нали? И ще помагаме ли на бунтовниците?
                      „Аз, Драгомир, писах.
                      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                      Модератор на раздел "Военна Авиация"

                      Comment


                        #86
                        Ето и ревизираната заповед до Tрети флот и конвой В, мисля да е окончателна. Даниц, виж я внимателно и ако имаш забележки казвай. Специално съм сложил 1 полк морска пехота да остане в транспортите за да имаме пехота за Ату.


                        Конвой B – пристанища Аомори и Парамаширо
                        Пакетбот 1910 5 кораба = 10 000 души и 5 000 тона товари
                        Пакетбот 1890 20 кораба = 20 000 души и 24 000 тона товари
                        Транспорт Ст 1910 2 кораба = 600 души и 3 000 тона товари 1500 тона гориво.
                        Товарят 13 и 14 пехотни дивизии, 1бр/2СМД, 1пп/2бр/2СМД, 5 и 9 специален артилерийски полк и провизии за малко повече от два месеца + гориво
                        Непосредствена охрана от ²²² флот, под заповедите на адмирал Пиротоши
                        СПЕЦИАЛНА БЕЛЕЖКА – ТрБ се натоварва със 100 допълнителни мини и допълнителен комплект за артилерията (152мм), в единия транспорт също да бъдат натоварени още 100 мини.


                        Заповед ¹ 4

                        Десантна операция срещу Анкоридж

                        Радио заповед за осъществяване към Д- 4 часа, „Изкачете планината Нийтака”
                        Радио заповед за отмяна към Д- 4 часа „До Де Ска Ден ”
                        Пълно радио-мълчание на ²²² флот и конвой В след Д -2

                        Д- 4 Конвой В и ²²² флот (без 2 ескадри -15 М Муракамо) се събират край Аомори и поема по курс Аомори- Маркус, водейки радиоемисии с Токио с позивните на Тоза, Кага, Харуна и Конго. Обменът се прекратява при поемане на курс към Анкоридж, западно от Маркус. Един лек крайцер клас Тикуме се насочва към а. Джонсън, южно от Филипините, продължавайки радиоемисии с позивните на Тоза. Вдига знамето на необитаемия остров и се връща в Токио.

                        Южно от Кодиак се придвижва нашата флота в пълно радиомълчание

                        В Д – 6 часа, 15 М Мурокамо излизат от Аомори и се насочват към Охотско море, ползвайки за зареждане и Парамаширо, а авиацията от Метрополията започва да търси Тъкърите на противника на север. Мурукамотата да се стремят към нощен бой с торпеда, дневен да се избягва.

                        Д+ 5 ден по стъмване (височините са големи, значи е тъмно към 7 вечерта) корабите поемат курс както следва:

                        БрКР „Касуга” помага за спускането на 1пп/1бр/2СМД на остров Кодиак и превземането на града на разсъмване. Ще се акостира директно в пристанището.

                        2 ЛКР, 2 КРЛ Тикума, 2 ЕМ Камиказе, Минзага и 13 пех. на пълна скорост преминават през фиорда (имат поне 15 часа да покрият 500 км, което прави средна скорост 21 възела). На разсъмване трябва да са на под 30 км от Анкоридж и да изненадат всички в града. Не се очаква брегова отбрана, за това смятам за възможно транспортите и 2 КРЛ да влязат директно в пристанището, а другите 2 ЛКР и 2 ЕМ да обстрелват града за да създадат паника. Към 12 на обяд Анкоридж трябва да е в наши ръце.

                        Същевременно се правят и десант в Сийуърд от 2пп/1бр/2СМД подкрепена от БрКР „Якумо”. Полкът в Сийуърд започва миниране на железницата към Анкоридж и пристанищните терминали.

                        В Омир се десантира 6пп/14пех., окопава се на височините над града и в самия град. Минира се пристанищния терминал. Разгръща се мрежа патрули по крайбрежието до Ниикски.

                        БрКР „Нишин”, 2ЕМ Камикадзе, както и корабите с натоварената 1пп/2бр/2СМД стоят на запад от Кодиак в точката на събиране на флота.

                        Втора фаза - укрепване в града

                        Д+6 Ще се стоварят 1 до 5 полк от 14 пех, 5 и 9 (специален) арт. полк в района на Никиски, където фиордът е с ширина под 10 км за да се обстрелват всякакви идващи американски кораби. Пехотата да се окопае и подготви за действия срещу десант, а артилерията да се разсредоточи, подготви наблюдателни пунктове и лъжливи мишени наоколо.

                        Веднага след като се извърши стоварването започва минирането на района на протока от 4-те ЕМ и минзаг Цугару (гъсто миниране, 40 мини/миля), като се остави само тесен изход. Карти на минното поле се раздават на корабите. Щом се свърши с това миниране (7 мили някъде, 280 мини), ЕМ се връщат в строя, а минзага презарежда в Анкоридж с мини от ТрБ и поставя още едно минно поле по на юг (този път рядко, 20 мини/миля, към 100 мини) пред първото. Щом изпълни и тази задача, поставя редки минни полета на север и на юг от остров Ушагат.


                        Дислоциране на кораби след превземането на Анкоридж - самият фиорд оставени само 2 ЕМ, КРЛ Тоне, БрКР Якумо. Всички останали кораби трябва да стоят на запад от Кодиак. Отиват там веднага щом изпълнят заповедите си.

                        Това са:

                        Летяща ескадра
                        ЛКР "Харуна" - - вимпел на адмирала
                        ЛКР "Конго"
                        2 ЕМ „Камикадзе”

                        1 дивизия
                        1 ескадра
                        БрКР "Касуга"
                        БрКР "Нишин"

                        2 ескадра
                        2 КРЛ Тикуме

                        3 дивизия
                        СТР "Гококу" (щом разтовари)
                        МЗ "Цугару" (щом свърши минирането)

                        Транспорти
                        1пп/2бр/2СМД
                        Last edited by Пилот; 21-10-2008, 14:20.
                        „Аз, Драгомир, писах.
                        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                        Модератор на раздел "Военна Авиация"

                        Comment


                          #87
                          А, и имам един въпрос - какво стана с 14-те есминци Камикадзе от хода през 1924?
                          „Аз, Драгомир, писах.
                          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                          Модератор на раздел "Военна Авиация"

                          Comment


                            #88
                            трябва да продължим да подпомагаме бунтовниците за да тушираме евентуалното включване на Китай във войната. Също така бунтовниците трябва да заверят френските представители, че тяхните интереси никак няма да бъдат накърнени и дори новото правителство на кантона ще бъде още по-доблронамерени към тях. Не ни трябва спор с Франция точно сега, като не се знае още на чия страна са. Макар че ако почне пуцаницата и Германия се присъедини към САЩ, Франция вероятно или ще дойде при нас или ще заяви неутралитет и ще се пуца с немците в Италия.
                            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                            请您死在地狱般的阵痛
                            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                            きさまはしんでくださいませんか
                            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                            Comment


                              #89
                              Да, трябва да поддържаме бунтовете навсякъде, доколокото това не пречи на главните операции..., за ескадрените минонсци, ще говоря отделно с Одзава, плюс 2 крайцери, би трябвало да излязат, и Амаги, но да приемеме за сега, че са в подготвителна фаза, макар, че американците откакто проведоха учение с маневри и много радио, излиза, че другата подготовка е ей тъй... А ние плаваща морска академия си имаме...

                              Comment


                                #90
                                Одзава го поразпитах и той уточни няколко детайла:
                                1. На Ату май има летище, а ВМБ е на ръба да е завършена. Поне ВМБ над 1 ниво там не може да има.
                                2. В Коста Рика 3-те президентски полка са на границата с Панама, тоест това отпада като начална операция.

                                По време на война имаме 12 хода на година, като на всеки от тези ходове може да пращаме агенти, в края на годината сумираме колко пари са отишли в това направление.
                                „Аз, Драгомир, писах.
                                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                                Comment

                                Working...
                                X