Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лекции по изящно и военно изкуство

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    За самолетоносачите - идеята ми е да са именно по-малки, около 20 000 тона, бързоходни (поне с 5-6 възела по-бързи от ЛК, тоест скорост в района на 31-32 възела), не много тежко въоръжени и бронирани. Да имат противоторпедна защита, но всичко друго да е минимално. Примерно 6-8 ствола 76мм и 4-6 120мм. Авиогрупата ще е от 60 самолета (колкото и на Ленгли или Рейнджър), от които 15 са изтребители и 45 са торпедоносци. Съединение от примерно 2 самолетоносача, 2 ЛКР и 4 КРЛ + 4 есминеца ще има много висока скорост и ще може лесно да се предислоцира. Идеята е когато се открие вражеска бойна група от ЛК, нашата да се залепи на около 100-150 км от нея и систематично да започне да атакува тежките кораби в нея (дни наред ако трябва). Само крайцерите и есминците + Лексингтъните могат да ни настигнат, но мисля че групата ще може да се справи с тях. Проблем биха били вражески скоростни самолетоносачи, за съжаление не им знаем характеристиките
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      #62
      Голяма ти е авиогрупата. Изработи едно задание и да видим в тендерите, какво ще отговорят "инджинерите". И не знам дали тонажа е в пряка връзка със скоростта. Ти някакъв riskflot, както се е наричал, искаш. Нещо като руските планове след войната. Един самолетоносач, два линейни, два тежки , четири есминеца и попилява всичсо западно.

      Comment


        #63
        Ами планът не ми е от най-гениалните, признавам. Просто търся евтини начини за атака на противника от дистанция.
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          #64
          Иначе аз искам нещо малко по-бързоходно от това http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Ranger_(CV-4)
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            #65
            Ето нещо, хм, родно http://en.wikipedia.org/wiki/Japanes...%C5%8Dry%C5%AB
            Най-бързото за времето си, ако е до бързина. И като тонаж е подходящо. Само силовата установка, вероятно няма да отговаря, заради годините.

            И, защо бързаме да създадем Втората световна война през 1925? ОК, съгласен съм, че американците се опитват да ни го наложат. Знаем, разработват самолети и самолетоносачи. И какво става, ако 1925 или 26, техните самолетоносачи навлезат в нашия периметър. Добре, изпосвалят ни самолетите. Възможно е леко да ослепеем. Но ще ни наложат въздушно господство? Каква е тази доктрина Дуе в океана през 20-те, че това е преди Герника!

            Ще налитат като мухи, но появи ли се флотът ни, са до там. В океана, при вълнения, те ще се опитват да се рагръщат по вятъра или както и да е, в ескадрили, и да включат авиация в линейните ни сражения. Това наистина ще е гледка. Водата ще кипи от леки торпеда, пльоснали някак си в океанските вълни, а в небето, буквално ще жужат и бръмчат техните самолети. А през стройно-нестройните им редици ще прелитат нашите 406 мм снаряди и ще разбиват ужасно натоварените палуби с ластици и препъващи се в тях екипажи, току що преминали целия океан от Сан Франциско до ... Сайпан?! Според мен и скорбут ще ги мъчи, вероятно и пилотите ще са болни. Бе, изобщо американските опити да се ускори времето, ще са точно толкова неуспешен опит, колко и машината на времето и ще гледаме щуротии. Така мисля, знаете, че не аз решавам.
            Last edited by von Danitz; 10-10-2008, 07:57.

            Comment


              #66
              Нямам идея какво се случва в смотаната Колумбия. Но както и да е. Ако не можем да победим там, поне да не губим. Гледай да продължиш сраженията, колкото може по-дълго. Някакъв Виетнам е идеален.

              Comment


                #67
                За Колумбия - знаем ли дали има американска намеса и какви са силите на противника? Виж за целите на операцията ни какво съм писал в темата.
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  #68
                  Нищо не знаем.

                  Comment


                    #69
                    Dur bakalum, chodzhum - ще знаете. потърпете да сложа картата.
                    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                    Неизвестен руски адмирал

                    Comment


                      #70
                      Ето няколко промени в моя план, като в основни линии те са:
                      Взимам и 3 полка морск пехота за да прекъсна железницата при Сийуър, да взема Кодиак и Омир (тоест да имам външен периметър, иначе ще ми направят десат в Сийуърд и по железницата ще дойдат в Анкоридж без да минат през брегова артилерия и мини). Омир и Сийуърд позволяват и малко по-гъвкава система за снабдяване. Освен това унищожаването на транспортния възел при Сийуърд ще позволи да се махне тази ос на атака (според мен много опасна). Засилих и отбраната на Никиски-Кенай като сложих цялата артилерия и 1 пех. дивизия. С минни полета отпред и 30 цеви артилерия няма как да минат оттам без сухопътен десант според мен, за това и охраната на позицията трябва да е по-силна и от тази на самия Анкоридж.

                      Другото което съм променял - махнах Тикуме КРЛ-тата от това да останат в Анкоридж, просто са по-модерни и бързи, вместо това там е антиквариата - КРЛ "Тоне" и БрКР "Якумо".

                      Добавих и детайли инстркукции за минните полета.


                      Aко има някакви забележки към промените или други съображения - казвайте.

                      Конвой B – пристанища Аомори и Парамаширо
                      Пакетбот 1910 5 кораба = 10 000 души и 5 000 тона товари
                      Пакетбот 1890 20 кораба = 20 000 души и 24 000 тона товари
                      Транспорт Ст 1910 2 кораба = 600 души и 3 000 тона товари 1500 тона гориво.
                      Товарят 13 и 14 пехотни дивизии, 1бр/2СМД, 1пп/2бр/2СМД, 5 и 9 специален артилерийски полк и провизии за два месеца
                      Непосредствена охрана от ²²² флот, под заповедите на адмирал Пиротоши
                      СПЕЦИАЛНА БЕЛЕЖКА – ТрБ се натоварва със 100 допълнителни мини и допълнителен комплект за артилерията (152мм), в единия транспорт също да бъдат натоварени още 100 мини.



                      Заповед ¹ 4

                      Десантна операция срещу Анкоридж

                      Радио заповед за осъществяване към Д- 4 часа, „Изкачете планината Нийтака”
                      Радио заповед за отмяна към Д- 4 часа „До Де Ска Ден ”
                      Пълно радио-мълчание на ²²² флот и конвой В след Д -2

                      Д- 4 Конвой В и ²²² флот (без 2 ескадри -15 М Муракамо) се събират край Аомори и поема по курс Аомори- Маркус, водейки радиоемисии с Токио с позивните на Тоза, Кага, Харуна и Конго. Обменът се прекратява при поемане на курс към Анкоридж, западно от Маркус. Един лек крайцер клас Тикуме се насочва към а. Джонсън, южно от Филипините, продължавайки радиоемисии с позивните на Тоза. Вдига знамето на необитаемия остров и се връща в Токио.

                      Южно от Кодиак се придвижва нашата флота в пълно радиомълчание

                      В Д – 6 часа, 15 М Мурокамо излизат от Аомори и се насочват към Охотско море, ползвайки за зареждане и Парамаширо, а авиацията от Метрополията започва да търси Тъкърите на противника на север. Мурукамотата да се стремят към нощен бой с торпеда, дневен да се избягва.

                      Д+ 5 ден по стъмване (височините са големи, значи е тъмно към 7 вечерта) корабите поемат курс както следва:

                      БрКР помагат за спускането на 1пп/2бр/2СМД на остров Кодиак и превземането на града на разсъмване. Ще се акостира директно в пристанището.

                      Същевременно се правят и десанти в Омир и Сийуърд от по 1 полк морска пехота от 1бр/2СМД. Полкът в Сийуърд започва миниране на железницата към Анкоридж и пристанищните терминали. Същото важи и за този в Омир.

                      ЛКР, 2 КРЛ Тикума, ЕМ Камиказе и 13 пех. на пълна скорост преминават през фиорда (имат поне 15 часа да покрият 500 км, което прави средна скорост 21 възела). На разсъмване трябва да са на под 30 км от Анкоридж и да изненадат всички в града. Не се очаква брегова отбрана, за това смятам за възможно транспортите и 2 КРЛ да влязат директно в пристанището, а другите 2 ЛКР и 2 ЕМ да обстрелват града за да създадат паника. Към 12 на 12 ден на обяд Анкоридж трябва да е в наши ръце.

                      Втора фаза - укрепване в града

                      Д+6 Ще се стовари 14 пех, 5 и 9 (специален) арт. полк в района на Никиски, където фиордът е с ширина под 10 км за да се обстрелват всякакви идващи американски кораби. Пехотата да се окопае и подготви за действия срещу десант, а артилерията да се разсредоточи, подготви наблюдателни пунктове и лъжливи мишени наоколо.

                      Веднага след като се извърши стоварването започва минирането на района на протока от 4-те ЕМ и минзаг Цугару (гъсто миниране, 40 мини/миля), като се остави само тесен изход. Карти на минното поле се раздават на корабите. Щом се свърши с това миниране (7 мили някъде, 280 мини), ЕМ се връщат в строя, а минзага презарежда в Анкоридж с мини от ТрБ и поставя още едно минно поле по на юг (този път рядко, 20 мини/миля, към 100 мини) пред първото. Щом изпълни и тази задача, поставя редки минни полета на север и на юг от остров Ушагат.

                      Същевременно се правят и десанти в Омир и Сийуърд от по 1 полк морска пехота от 1бр/2СМД. Полкът в Сийуърд започва миниране на железницата към Анкоридж и пристанищните терминали. Същото важи и за този в Омир.

                      Дислоциране на кораби след превземането на Анкоридж - самият фиорд оставени само 2 ЕМ, КРЛ Тоне, БрКР Якумо. Всички останали кораби трябва да стоят на запад от Кодиак
                      Това са:

                      Летяща ескадра
                      ЛКР "Харуна" - - вимпел на адмирала
                      ЛКР "Конго"
                      2 ЕМ „Камикадзе”

                      1 дивизия
                      1 ескадра
                      БрКР "Касуга"
                      БрКР "Нишин"

                      2 ескадра
                      2 КРЛ Тикуме

                      3 дивизия
                      СТР "Гококу" (щом разтовари)
                      МЗ "Цугару" (щом свърши минирането)
                      „Аз, Драгомир, писах.
                      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                      Модератор на раздел "Военна Авиация"

                      Comment


                        #71
                        ОК

                        Comment


                          #72
                          Още няколко бележки от общ характер - пред Манила не оставяй Камикадзетата, те са ни добрите, а ти ще ги пускаш в месомелачката. По-добре да стоят в разните проливи на югоизток за да може да наблюдават противниковите действия. Също така видях, че ескадрата от ЛКР няма покритие от есминци - това е задължително, противникът има 30 есминеца/миноносци и още толкова подводници. Просто да не стане издънка.

                          За авиационния удар - освен тежките полкове може да се включат и леките с D.H.9A, носят по 2 150 кг бомби, а май имаме към 60 такива самолета в Тайван.
                          „Аз, Драгомир, писах.
                          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                          Модератор на раздел "Военна Авиация"

                          Comment


                            #73
                            И май трябва да съставя директива за операция на I-1, тя трябва да отиде до Чили към ден Д-20 за да зареди с 60 тона експлозиви един транспортен кораб (от онези през канала) и после да донесе експлозиви и на революционерите. После вече да почва свободен лов. Може да си има и за компания I-X, нали вече е станала готова?
                            „Аз, Драгомир, писах.
                            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                            Модератор на раздел "Военна Авиация"

                            Comment


                              #74
                              Камикадзетата са според мен за блокада, имат повече обсег, и са за такъв бой, по автотономни и способни да патрулират. Но ще помисля, авиацията, още един път ще я прегледам. Линейните крайцери, си прав, изобщо противолодъчната система трябва сериозно да се изработи.

                              Не може да има Д-20, всичко което можем да почнем е от Д-15 -1януари, Одзи е категоричен.

                              Comment


                                #75
                                Много фрагментирано пиша, но просто трябва да излизам след малко и за това малко ми е накъсана мисълта - довечера по-подредено, сега поне да нахвърлям бележките. Идва ми нещо в главата идеята единия полк морска пехота да не го стоварвам около Анкоридж, а само да го разкарвам с мен до там. После на връщане с целия трети флот да се отбия първо в Дътч харбър (на път ми е), където да им унищожа авиацията и летището, а после да изсипя полка на остров Ату, там не може да имат големи сили, базата не би трябвало да им е готова все още. Ще имам артилерията на целия флот, със сигурност ще ги заболи.

                                Добре, значи на Д-15 подводницата натоварена с експлозиви за двете операции тръгва от Маршаловите острови, ще стигне на време.

                                Какъв е статуса на I-X?
                                „Аз, Драгомир, писах.
                                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                                Comment

                                Working...
                                X