Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лекции по изящно и военно изкуство

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Кое, "да важи", уважаеми? Корабите са си ваши - всичко важи. Имате свободата да ги ползвате както решите за добре. Ако искате можете д пращате линкорите на таран или да атакуват варга с торпеда. Забранени похвати няма. Аз просто обърнах внимание, че авторите (макар и през 30-те години) дават своето схващане за тактическото използване на всички класове кораби.
    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
    Неизвестен руски адмирал

    Comment


      #17
      Това че споменах Тегетхоф, не означава че ще правя тарани. А тактиката през 20-те години, като цяло ще е нещо неизследвано и объркано, многоуважаеми. Първо, защото оръжията са вече доста по едричики и силнички, второ защото скоростта става по бързичка, и трето щото ескадрения бой ще ми е любопитен кво ще представлява при тая мешавица.

      Ма и аз кво се бъркам, аз съм по Рикугуна, Халхин гьол и други гьолове са ми на главата. А, и да, старата испанска кепост в Манила.

      Comment


        #18
        Мне, нямах предвид тараните в контекста на Тегетхоф, а просто исках да кажа, че можете да ползвате корабите си според желанието. Можете да патрулирате с крайцери срещу подводници, да речем.
        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
        Неизвестен руски адмирал

        Comment


          #19
          Тоя форт при Кавите, южно от Манила, ще трябва малко тежка артилерия, но не корабна, а сухопътна, за да го вземем бързо. И да се получи любимата ми фотографска акуратност.

          Comment


            #20
            Няколко молби преди да замина за лагера от 18-ти:
            1. Моля за подводници. Поне 50.
            2. Моля за есминци, пак към горната бройка. Ако може с повечко торпеда.
            3. Даниц, не ни ли трябват и повечко леки крайцери, вярно че се строят доста в момента, но все пак.
            4. Предни бази в Палау и нейде из северния пасифик, какво ниво и как мислите че ще е най-добре.
            5. Как стои положението с десантните кораби, да понаправим малко специализирани?
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              #21
              То всичко ни трябва, не само крайцери или нещо конкретно. На практика, вече все едно сме загубили едно голямо сражение и се прегрупираме.

              Аз пък експериментирам с това. Но тук няма как да се вкара фрейм, така че клик: http://maps.google.com/maps/ms?ie=UT...669922&t=p&z=4
              Изглежда ще мога да си разположим и частите и корабите, поне по ескадри и флотове. По нататък ще ви дам и колабораторски права, зада си разместваме по картата и да чертаем плановете.

              Comment


                #22
                Малко сутрешно хайку, понеже съм мнооо прост

                Ох, изтрих си целия Първи флот по невнимание.
                Безутешен,
                ще се изкача на планината Оунума-Комогатаке.

                Comment


                  #23
                  von Danitz написа Виж мнение
                  Аферим, Дани, машала ...

                  Извинявам се за ОТ, ама сте страхотни - да си го знаете!
                  Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                  Неизвестен руски адмирал

                  Comment


                    #24
                    Първи флот е възстановен по дивизии и ескадри, в пълен състав, след борба с таблиците.

                    В градината Хираизуми седнах и си починах
                    Мирише на летен дъжд
                    О, къде си есен?

                    Comment


                      #25
                      Интересно ми стана, как американците са разглеждали военноморската си сигурност. Оказва се, че между 1922 и 1941 са провели 21 пълномащабни учения, повече от половината са в района на Панама, само едно е край Аляска, а учения край Филипините не са провеждани. За мен това е показателно.



                      При четвъртите маневри, през 1926, са симулирали атака срещу Япония, от база в Източния Пасифик.

                      Comment


                        #26
                        Симулация на конфликт (америка - япония)

                        Идеята е според сегашните ни данни (най скорошни и най пълни) за американския ФЛОТ (само за флот ще става дума(или за всичко ако искате)) да разделим нашия отбор и да направим симулация на избухване на война.Бойните планове естествено няма да са сегашните (въпреки че ще сме повлияни).Целта е да изпробваме способността на американските вмс да реагират.
                        Следва въпроса с изчисляване на битки, неможе да анажираме одзава да ни изчислява симулациите и ако е възможно някакви общи насоки да даде как да се изчисли ще е добре и да го свършим ние.

                        The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

                        The 2 minute war - FallOut

                        Comment


                          #27
                          Интересно, добре аз ще се опитам да съм Америка, или сините, вие сте оранжавите

                          При атака на Япония, ще се опитам да съсредоточа на линията Хаваи-Аляска, флота, да засиля базата там, и евентуално, ще се опитам, да разделя двамата съюзници, Британия и Япония. Т.е. с подводници от Филипините, и с една атака през Сомоа, да взема позиции някъде, в или около Нова Гвинея. За една година ще направя база и ще ви тровя живота, като същевременно ще ви чакам да ви видя, кво ще направите. Танкерите ще си потъват.

                          И това е началото, първите ходове, докато си построя квото ми трябва. После ще си върна я Филипините, я ще опитам Тайван за да ви резна съвсем. Може да взема и Източна Австралия, макар че Големия бариерен риф, малко ликвидира ползата от това. След което, пряка атака срещу някое пристанище, най-вероятно на юг, примерно Нагасаки или Сасебо. И така.
                          Last edited by von Danitz; 07-10-2008, 07:03.

                          Comment


                            #28
                            Аляска е твърде далече за основна база, всичко трябва да се носи по море до там и за целта ще започна рейдерски операции (което веднага налага сухопътна синя операция срещу Ванкувър, това може да е дълго и болезнено ако противникът е подготвен). За Хаваите същото, за съжаление има инфраструктура която е хубава => всичко може да си е там и не може да направим нищо по въпроса.

                            Филипините ще се опитаме да ги неутрализираме с леки сили и масирана атака по сушата, за да останат подводниците без база, а сами не могат да спрат масиран десант.

                            Нова Гвинея и Самоа са много зад противниковите линии, особено при блокирани/превзети Филипини. Снабдяването ще е трудно, а и британците могат да окажат помощ. За атака над Австралия не мисля, че може да стане дума, провизиите ще се мъкнат на 10 000 мили океан все пак, британците имат бази, заедно ще им издавим конвоите (ако те си пазят основните сили назад).

                            Директна атака срещу Тайван също мисля, че ще е трудна, едно са провизиите, другото е че ние май ще имаме на острова 3 дивизии, ако го подсилим направо 5 за гарнизон. Пристанището там трудно ще го вземат, просто трябва да го държим и да им натискаме комуникациите.

                            При една неутрална Русия имаме Транссибирската ЖП линия за доставки + евентуално Китай ако сме го неутрализирали дотогава.

                            П.П. В началото на конфликта превантивно окупираме основните китайски пристанища на юг.
                            „Аз, Драгомир, писах.
                            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                            Модератор на раздел "Военна Авиация"

                            Comment


                              #29
                              За основните сили - не зная колко са отделили и има ли го Панамския канал. Ако го няма и основните сили са на Атлантика, ще търся генерално сражение при наше количествено превъзходство след като съм взел Филипините. Ако силите им са твърде големи, ще чакам да дойдат при нас или ще опитам да ги бия на части, особено ако са разделени между Аляска и Хаваите.
                              „Аз, Драгомир, писах.
                              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                              Модератор на раздел "Военна Авиация"

                              Comment


                                #30
                                А ако са се разбрали с Русия?

                                Comment

                                Working...
                                X