Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зъл и коварен план за завземане на света

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Ход1

    Добре, нещата са ми ясни, моята част от хода е следната:

    Ако може да получа 3 проекта за:
    - Поплавков изтребител, по възможност с поне 300-400 километра оперативен радиус.
    - Хидроавиотранспорт който да може да носи поне една ескадрила (30 ед) от горният тип изтребители, не знам дали е възможно при текущото технологично ниво ама ти ще кажеш вече колко ще можем да го товарим. Нямам претенции за бронираност или въоръжение, както прецениш че е удачно за такъв тип съд, не съм много навътре с корабчетата
    Всъщност транспортите които имаме в момента могат да носят само по 4 самолета, така ли да го разбирам?
    - Щурмовак за бой по линкори, да може да носи 250-килограмови бомби, може и една всъщност, но държа да има поне 400-500 км оперативен радиус. Тук пак не знам дали не се изхвърлям малко с изискванията ама...

    Така значи исках да продам това което ни е в излишък от тежката промишленост (6 ед.) и от леката (2ед.) но не знам дали не е прекалено късно.
    Както и да е, пускам следните оферти до Австро-Унгария,Турция, Русия и Италия: тежка промишленост 290/ед и лека промишленост 145/ед, съгласен съм на вариант за еднократна продажба или търговско споразумение за няколко хода. Не знам дали е по правилата така да го задавам ама ти ще кажеш.

    Също заделям 1000 пари за контрашпионаж и още 1000 за шпионаж в Англия, интересува ме техническите данни на авиацията им, по-специално на изтребителите им.

    За момнета няма да строим нищо, така че останалите пари са резерв.
    Армията и флота мисля, че остават по местата си, там вече другите ще кажат.

    Надявам се това да е достатъчно, ако нещо друго трябва ще допълня, просто не се сещам в момента.
    <<..........>>

    Comment


      #32
      ОК. Хода ще го приема така за сега, но следващия се надявам да е подготвен по правилата. Това, което не сте ми написали ще си го допиша сам. резултатите може и да ви ... изненадат
      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
      Неизвестен руски адмирал

      Comment


        #33
        Деймос, може да попиташ например и англичаните за продажба на ресурси. Съответно да се опиташ да договориш по-високи цени. Иначе дългосрочно може би е по-добре с неигрови.
        Dulce et decorum est pro patria mori

        ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
        СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
        НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
        СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

        Comment


          #34
          Ехо, икономиста ни да каже откъде ще гепим ресурси и манджа, че гледам бая сме го закъсали. Амитата питат как я смятаме с Русия - според мен трябва да гепим колкото се може повече търговия там.
          Също не забравяйте Франция - добър начин да заобиколим блокадата.
          XV mile the sea brode is
          From Turkey to the Ile of Rodez...

          Comment


            #35
            Ъъм ми не, не сме го закъсали за нищо, храна си внасяме от Полша и Русия точно толкова, колкото ни трябва. Доколкото разбрах не е хубаво да имаме много излишък на нещо, защото вреди на икономиката, така че щом балансът е на нула сме екстра. Само другия ход остава да спазаря тежката промишленост дето ни е останала някъде и сме идеални, въпреки че се чудя дали да не я оставя за да правим корабчета с нея, всъщност май така ще стане в крайна сметка.
            <<..........>>

            Comment


              #36
              Франсетата се мърдат - трябва да ги придърпаме в нашата орбита Същото и за Австрия и Русия
              XV mile the sea brode is
              From Turkey to the Ile of Rodez...

              Comment


                #37
                Мда, Франция е важна, ако искаш издипломатствай ги там през Одзава Може да пуснем малко разузнаване там другия ход да видим какво се случва.
                За следващия ход предлагам командващите армията да си предвидят някакви учения, не е хубаво да мърезлуват толкова време самолетчетата и корабчетата

                П.С. Одзава, бях ти дал едни проекти миналия ход за самолети и кораби, но видях че си пуснал правила за да може всеки да си ги смята сам, да чакам ли нещо от теб или да действам по новите правила?
                <<..........>>

                Comment


                  #38
                  Deimos написа Виж мнение
                  П.С. Одзава, бях ти дал едни проекти миналия ход за самолети и кораби, но видях че си пуснал правила за да може всеки да си ги смята сам, да чакам ли нещо от теб или да действам по новите правила?
                  За самолетите действай съобразно новите правила. А корабите - би ли ги пуснал като заявка в отделна тема?
                  Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                  Неизвестен руски адмирал

                  Comment


                    #39
                    САЩ ще ни продават каквито суровини искаме, транспортирани през Русия. Казвайте какво ни трябва и давайте по-щедро - и да натрупаме някакви резерви, не е на зле
                    XV mile the sea brode is
                    From Turkey to the Ile of Rodez...

                    Comment


                      #40
                      Отговор от Дийп:
                      Май на този етап е по-добре да продължим на ЛС, че нещо на младежа му прегряха бушоните. Ако сте съгласни на предложеното, не мисля че ние ще пострадаме особено ако ви позволим един ход търговия. А след това може да продължите преговорите с официалната власт, разбирай Воланд. В моите пълномощия за момента е само блокадата.
                      Аз отвърнах, че е неимоверен израз на добра воля това деблокиране за 1 ход И обещах да не правим лудории с флота през това време.
                      Не знам каква полза от това, но пък щом ни го предлагат ей така....
                      Също така вижте там в другата тема как се развива дипломацията с неигровите държави и предвиждайте действия за хода.
                      XV mile the sea brode is
                      From Turkey to the Ile of Rodez...

                      Comment


                        #41
                        Хахах ама тоз пич рецидивиста е няма такъв галфон, направо ми оправи сутринта с писанията си
                        Грей, ще предвидя средства за подпомагане на държавите които си отбелязал, на Русия можем да помогнем с малко авиация за контрола на Черно море, корабчета ще ни е трудно да пратим, а и без това имаме стари самолети които не мисля да ползваме, освен в краен случай, обучените им пилоти биха били много по-полезни на нови машини (които мисля да имаме от следващия, максимум по-следващия ход).


                        Одзава, съвсем сериозно те примолвам да обмислиш наново идеята си дадеш на играчите възможността сами да си сглобяват самолетчета, при сегашните правила и с калкулатора който ти даде, аз успях да си направя някакъв космически кораб с 50 картечници, 10 оръдия и 2000 км радиус на съвсем поносима цена и с вероятност за успех 100%
                        Да знаеш че ако нещата останат така, това ще ни е главният изтребител, така че да си подготвен

                        Също искам да те питам за старите модели самолети които имаме в наличност продължава ли да важи правилото за 5/15/30/50 пари за 30 броя?
                        И какво всъщност е "Година на създаване на прототипа в ТР"
                        <<..........>>

                        Comment


                          #42
                          С франсетата какво ще правим обаче?
                          XV mile the sea brode is
                          From Turkey to the Ile of Rodez...

                          Comment


                            #43
                            Според мен исканията им са крайно неприемливи, засега предлагам да изчакаме малко, в крайна сметка ако с Англичаните се разберем без бой, може да набием тях, те така или иначе си го просят

                            Одзава, още едно нещо, не видях никъде в правилата цена за нови подводници, аз ли нещо не съм догледал или няма?
                            <<..........>>

                            Comment


                              #44
                              Ок, ми да направим някакво учение на флота тая година тогава, щото в тез мирни времена на политически пазарлъци само кисна кат парцал на простора

                              Ама в правилата нещо не откривам уточнение, какви точно подобрения донася провеждането на учения. Но е ясно, че поне няма да излезне много скъпо - по 3% от стойността на всеки кораб който ще вземе участие.

                              Колкото до англичаните съм твърдо против каквото и да било съкращаване на флота. А тия двамата са пишлемета, аз викам да ги подкарваме докато го няма Воланд
                              (\_/)
                              (°_°)
                              (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                              Comment


                                #45
                                Грей, гледам че предлагаш размяна на азиатските ни колонии за африканските на англичаните, ама ние вече не ги ли дадохме на Япония?

                                А за споразуменията - май е по-добре да ги накараме да вдигнат блокадата отколкото да търсим подкрепа срещу Франция.
                                (\_/)
                                (°_°)
                                (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                                Comment

                                Working...
                                X