Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зъл и коварен план за завземане на света

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Deimos написа Виж мнение
    ... Иначе аз днеска май поприключих със сменянето на работата и обикалянето като идиот, ...
    Е да, да работиш Кайзер е свързано с доста формалности

    Честито!


    П.П. Попрехвърлих правилата - флот не искам.
    Dulce et decorum est pro patria mori

    ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
    СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
    НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
    СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

    Comment


      #17
      Хей, я малко мобилизация.
      Казвайте какво да правя политически?
      XV mile the sea brode is
      From Turkey to the Ile of Rodez...

      Comment


        #18
        Ами политически мисля, че е доста важно да се спогодим с американците, би било от полза на всички. Иначе другите засега си траят, ще видим този ход какво ще стане.

        Иначе другите неща утре се надявам да мога да ги подкарам, днес пак бях цял ден в другото бачкане и нямах достъп до нета ама утре изглежда ще е по-спокойно и ще мога да направя някакви системи
        <<..........>>

        Comment


          #19
          Може ли да получа хода до четвъртък? Ако има проблеми съм готов да помагам.
          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
          Неизвестен руски адмирал

          Comment


            #20
            Ами ако ви трябва моето мнение за външната политика - съм за споразумение и с японците и с американците, мисля че на този етап няма да е много трудно да се постигне в някаква форма, но като цяло оставям тези ходове на вас, ако се приема че вече съм военен министър и ще бъда по-активен когато започнат военни действия.

            Утре вечер ще съм на линия, така че може да се съгласуваме тогава за 2-ри (нашият 1-ви) ход в играта и да го предадем до другиден (четвъртък) ако не тук - и двамата трябва да ми имате айсикю-то.
            (\_/)
            (°_°)
            (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

            Comment


              #21
              Англичаните искат мир, какво да ги правим? Ще търсим ли тупаник още от началото ( значи да им откажа и да агитирам амитата да помагат) или да приемем и в по-късен етап да си им го върнем?
              XV mile the sea brode is
              From Turkey to the Ile of Rodez...

              Comment


                #22
                Odzava, ще направя всичко възможно днес да имаш ход, поне моята част, но мисля че армията така или иначе още не сме решили къде ще я пращаме

                Иначе те англичаните може и да искат мир, ама не мисля че ни е изгодно кой знае колко това, ако американците се съгласят да по,магат аз викам да ги подкарваме направо, още повече че не знам на Одзава докога ще му стигне търпението да се занимава
                <<..........>>

                Comment


                  #23
                  Ок, ще видим какво ще каже Империал.
                  Аз ще представя неизпълними изисквания на Англия - да ни върнат всички колонии, право на равен на техния флот и подобни
                  XV mile the sea brode is
                  From Turkey to the Ile of Rodez...

                  Comment


                    #24
                    Добре, дайте все пак да направим едно разпределение на длъжностите

                    Така, до момента поне това дето аз разбрах е:

                    Sir Gray - дипломация
                    Deimos - бумащини
                    Neonix - сухопътни сили
                    Warlord - флот и авиация

                    Казвайте как ги виждате нещата, Грей ти само дипломат ли ще го раздваш, нещо самолетчета там, тва онва не искаш ли, щото подозирам че дипломацията съвсем скоро няма да е основното

                    Аз разгледах съотношението на силите и имаме доста голямо превъзходство от към авиация спрямо Англия, мисля че ако заложим на това и понаправим още известно количество самолетчета ще можем да контрираме донякъде флота им, а и да ги бомбиме на сушата.
                    Още повече, че английската авиация е разхвърляна по корабите им и това допълнително би ги затруднило при масирана въздушна атака.
                    Проблема е, че ако се случи кофти време сме прецакани, но мисля че рискът си струва.


                    Аз малко наизуст говоря де, още не съм препрочел всичко ама засега това ми направи впечатление.

                    Няколко въпросчета към посредника, задавам ги тук от съображения за сигурност
                    1. Одзава, имаме ли щатни метеоролози в щаба?
                    2. Контрашпионажа как работи, пак ли е на брой операции или просто заделям някаква сума на ход за това?
                    3. Не знам аз ли нещо бъркам в сметките ама в табличката ни пише че прихода ни е около 5 хиляди, в правилата пише че за сформиране на само една ескдрила от 30 тежки бомбардировача трябват 50 хиляди, тоест дохода за 10 хода? Правилно ли съм го разбрал това че тука смятам от сутринта някакви работи и изглежда странно. Също ето това изречение "Освен това общия брой самолети в сформираните ескадрили не може да надхвърля самолетите произвеждани от съответната страна" не ми е много ясно ако може да разясниш малко
                    4. Предполагам хидроавиотранспортите стават само за превоз на разузнавателни самолети?
                    5. Къде се намира това файлче Avio.xls, че нещо го нямам на пощата?

                    Толкова за сега, след малко още
                    Last edited by Deimos; 10-09-2008, 15:33.
                    <<..........>>

                    Comment


                      #25
                      Аз може да помагам с флота евентуално, че там ще е сложнотевица май. И със самолетчетата де
                      XV mile the sea brode is
                      From Turkey to the Ile of Rodez...

                      Comment


                        #26
                        Японците явно са хвърлили око на Китай:
                        2. по предварителни данни през изминалия период в манджурия са били разбити няколко диверсационни китайски групи извършващи подривна дейност насочена срещу Япония. Ако тези сведения се подтвърдят след водените в момента разследвания, Япония ще бъде принудена да отговори на тази агресия от страна на Китай. Тъй като смятаме че военното решение е невъзможно и само ще задълбочи кризата, като вариант предвиждаме икономическа блокада на Китай ограничавайки износа и вноса на тази страна само до неща от първа необходимост (храни и растителни продукти). Ако данните наистина бъдат подтвърдени от нашето контраразузнаване и Япония започне блокадата, ние очакваме официално дипломатическо одобрение от страна на Германия на тази санкция докато китайското правителство не започне да води адекватни преговорни действия за окончателно уреждане на спорните въпроси между Китай и Япония.
                        Някакви проблеми за нас относно това?
                        Е, и вероятно ще си загубим всички бази там (Циндао главно), които обаче така и така са завладяни от тях
                        Но ще подписваме мир поне с тях.
                        XV mile the sea brode is
                        From Turkey to the Ile of Rodez...

                        Comment


                          #27
                          Ами аз не виждам някакъв особен проблем, още повече че с Китай нямаме дори търговски отношения така че реално май не губим почти нищо.
                          <<..........>>

                          Comment


                            #28
                            За флота определено ще трябва да ми помагате предлагам да не ги почваме англичаните преди да е дошъл окончателен отговор от САЩ, защото поне във флота със сигурност ни превъзхождат в момента. Нека да изчакаме този ход и да започнем превъоръжаване и подготовка за бъдещия тупаник.
                            (\_/)
                            (°_°)
                            (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                            Comment


                              #29
                              Ъъъ, в другите подфоруми ни виждат какво си говорим и лошите (или евентуалните лоши )
                              XV mile the sea brode is
                              From Turkey to the Ile of Rodez...

                              Comment


                                #30
                                Deimos написа Виж мнение
                                Няколко въпросчета към посредника, задавам ги тук от съображения за сигурност
                                1. Одзава, имаме ли щатни метеоролози в щаба?
                                Разбира се - има. Техните метеосводки ще получавате ако започнете сражения. Самите метеосводки ще са за хода и прогноза за следващия. Но достоверноста им ще пада за отдалечени райони където нямате свои метеорологични станции - например в Тихия океан.

                                Deimos написа Виж мнение
                                2. Контрашпионажа как работи, пак ли е на брой операции или просто заделям някаква сума на ход за това?
                                Контрашпионажът не е нищо повече от разузнавателна операция на своя територия. Правилата са същите както при разузнаването, но задачите са други.

                                Deimos написа Виж мнение
                                3. Не знам аз ли нещо бъркам в сметките ама в табличката ни пише че прихода ни е около 5 хиляди, в правилата пише че за сформиране на само една ескдрила от 30 тежки бомбардировача трябват 50 хиляди, тоест дохода за 10 хода? Правилно ли съм го разбрал това че тука смятам от сутринта някакви работи и изглежда странно. Също ето това изречение "Освен това общия брой самолети в сформираните ескадрили не може да надхвърля самолетите произвеждани от съответната страна" не ми е много ясно ако може да разясниш малко
                                Доходът ви (Краен златен запас) е 13 300 хиляди. Цената от 5 хил. се дава при разполагане на новосформирана ескадрила или предислоциране на вече сформирана такава. Например в магдебург имаш разположен 2-ри Бомбардировачен корпус. Ако искаш 1 авиополк да го предислоцираш в Берлин плащаш 5 хил и го местиш. Това не е само нова писта, а са по-скоро разходи по организацията на новото базиране. Ако искаш да сформираш нов авиополк тежки бомбери - плащаш 50 хил. за самите самолети, организация на полка, гащи на летците, лак за ремонт на самолетите и 5 хил. за организацията на базирането - всичко 55 хил.
                                Това за броя на сформираните авиополкове/ескадрили започва да работи по време на война. Тогава ще ви дам какво ви е количеството произвеждани авиомотори месечно и съобразно него (имате си ТТД на самолетите) ще си сформирате ескадрили. Броят на произвежданите авиомотори ще може да варира в разумни граници, като правилата за нарастване обема на производството съм сметнал, че са ясни и не съм ги споменал отделно. Но да кажем, че ще е правопропорционален на обема произвеждана Тежка промишленост и отделена такава за въоръжение.


                                Deimos написа Виж мнение
                                4. Предполагам хидроавиотранспортите стават само за превоз на разузнавателни самолети?
                                Ами ако си пръчате поплавкови самолети от друг тип стават за транспорт и на изтребители и леки бомбери. За сега имате само разузнавателни.

                                Deimos написа Виж мнение
                                5. Къде се намира това файлче Avio.xls, че нещо го нямам на пощата?
                                Намира се на моя комп в диск D://My Documents/Вариант 1922-бис/Работен. На пощата си го нямаш защото както и корабния калкулатор мисля, че не е удачно да ви ги дам по време на играта - ще започне строеж на техника съобразена единствено и изцяло със сметките, а то особени тайни там няма. Закономерностите са съобразени (доколкото е възможно) с основните закономерности на самите сражения. Разбира се инаги са възможни изненади като барон Рихтхофен да свали цялата противникова авиация, но такива събития няма как да се пресметнат като случили се. Отделно трябва противника да е тежък идиот, което на практика не е така

                                Толкова за сега, след малко още
                                Ще се радвам да отговоря на всички въпроси. Успех!
                                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                                Неизвестен руски адмирал

                                Comment

                                Working...
                                X