Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вариант 1922-бис

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Официалното издание на Картата на света 1922 бис на Института за безбрежни изследвания на Саудитска Арабия (ИБИСА), под редакцията на професор Многотомов и приятеля му Дънки. Картата правдиво отразява сложните междудържавни и търговски отношения в света на 1922бис (т.н. "Сансусиска система от договори 1916-1922" по името на двореца Сан Суси край Берлин, където се сключват мирните договори след края на войната за Вердюн, Варшава и Конго 1914-1916)

    Comment


      #62
      Одзава, мога ли да помоля за яснота, за някои календарни срокове, в интерес на играчите и на играта:

      1. Най-належащото, кога започва 1 ход, на 25 август, понеделник ли?

      2. Какво трябва да сме ти предали до тогава, търговски план, икономически план, военна предислокация и корабостроителна програма ли? Откога до кога, говоря, вече играе ли се в този смисъл? Като цяло какво представлява една наша заповед за хода, без текущите неща?

      3. Кога започва дипломацията, има ли начало и на тези процеси? Как протичат те, под твой контрол и през теб ли?

      4. Форумни раздели, тук или другаде? Как ще изглеждат?

      5. Има ли поне дипломатически отговорници на отборите, ако не лидери? За да знаем кого да ръчкаме, подкупваме и прочие?

      6. Как се общува с неутралните, неигрални сили?

      И малко пояснения по геймплея:

      7. Трябва ли да имаме и обявяваме някакво строткуриране в отборите? Това води ли до пращане на различни заповеди. Има ли и ефекта на "качване на командир на корабите" и общение с "радиодепеши? Или всички са в "Олимпийския си кабинет"?

      8. Търговските линии, особено новоизградените, веднага, на този ход към който са изградени, ли заработват. Доставените стоки и материали към следващия ход ли са достъпни за "обработка" за икономиката?

      9. Как се инвестират свободи средстав в чужда икономика. И необходимо ли е примерно, ако се инвестира в територияна друга държава да има политическа санкция за това?

      Благодаря

      Comment


        #63
        von Danitz написа Виж мнение
        Одзава, мога ли да помоля за яснота, за някои календарни срокове, в интерес на играчите и на играта:

        1. Най-належащото, кога започва 1 ход, на 25 август, понеделник ли?
        Официално на 25.08.08 в 00:00 часа започва ход 1. До тогава е хубаво да видя файловете ви с разписана окончателна дислокация на войските и корабите ви. Надявам се до 2-3 дни да кача карти на страните. Макар официално да може да се ползва всяка карта, на света и страните от 1914-1920 г. Тактическите сражения ще си ги отигравате на карти от 80-те години на 20-ти век. Ама 1:500 000 или 1:1 000 000 от 1920 г. не намерих

        von Danitz написа Виж мнение
        2. Какво трябва да сме ти предали до тогава, търговски план, икономически план, военна предислокация и корабостроителна програма ли? Откога до кога, говоря, вече играе ли се в този смисъл? Като цяло какво представлява една наша заповед за хода, без текущите неща?
        Това го предавате вечерта на 29.08.08 г. - до 23:59 часа. Виж примерната форма за оформяне на един ход по-долу в прикрепените файлове.

        von Danitz написа Виж мнение
        3. Кога започва дипломацията, има ли начало и на тези процеси? Как протичат те, под твой контрол и през теб ли?
        Дипломацията си е ваша. можете и сега да я започнете. Можете да се лъжете, надигравате и т. н. При мен само сключените договори в два екземпляра. Останалото си е ваша грижа.

        von Danitz написа Виж мнение
        4. Форумни раздели, тук или другаде? Как ще изглеждат?
        Ами не знам. Където на вас ви е по-удобно. Тук играта ще може да се наблюдава от повече хора, които не играят.

        von Danitz написа Виж мнение
        5. Има ли поне дипломатически отговорници на отборите, ако не лидери? За да знаем кого да ръчкаме, подкупваме и прочие?
        Аз също не ги знам. Надявам се да ги науча, за да може да ги обявим, заедно с някакви пощи за връзка.

        von Danitz написа Виж мнение
        6. Как се общува с неутралните, неигрални сили?
        Общувайки си с мен Но принципа е същия както с игровите.

        von Danitz написа Виж мнение
        И малко пояснения по геймплея:

        7. Трябва ли да имаме и обявяваме някакво строткуриране в отборите? Това води ли до пращане на различни заповеди. Има ли и ефекта на "качване на командир на корабите" и общение с "радиодепеши? Или всички са в "Олимпийския си кабинет"?
        Структурирането на отбора според мен ще е от полза, макар да не е навъзможно всеки един да може да съвместява по 5-6 длъжности. Вие си го решавате. Но хода се праща в 1 екземпляр. Подобен ефект няма да има, освен ако не изпратите ескадра със заповядана "радиомълчание". В този случай ефекта ще е известен след завръщането й или нарушаването на заповедта и изпращане на доклад. До тогава корабите ще действат автономно. Ако има командир на ескадрата, който е и играч от отбора ще можете да изменяте първоначалния план в движение.

        von Danitz написа Виж мнение
        8. Търговските линии, особено новоизградените, веднага, на този ход към който са изградени, ли заработват. Доставените стоки и материали към следващия ход ли са достъпни за "обработка" за икономиката?
        Търговските линии заработват на хода на който сте ги създали. За материалите - да. Сключените ви сделки винаги са фючерсни Иначе ще лудна да ви следя далаверите. Сключвате на ход 1, получавате на ход 2. За ход 1 съм ви ги сключил аз

        von Danitz написа Виж мнение
        9. Как се инвестират свободи средстав в чужда икономика. И необходимо ли е примерно, ако се инвестира в територияна друга държава да има политическа санкция за това?

        Благодаря
        Инвестициите на територията на чужда страна става по два начина:
        - сключвате договор за дставка на суровини и стоки, което влияе на икономиката на страната
        - инвестирате финанси (като част от шпионажа) и влияете на общественото мнение и правителството. Е, сега не можете на ход 1 да проведете шпионска операция в Страната Х и да искате "Нападни Германия" ако до този момент двете страни не са имали търкания. Ще трябва да си подготвите почвата за такова искане. Ако две страни имат обтегнати отношения - да.

        Надявам се, че бях ясен. Ако нещо съм обяснил неразбираемо - ще се повторя.
        Успех!!!
        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
        Неизвестен руски адмирал

        Comment


          #64
          Примерна хорма на хода.
          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
          Неизвестен руски адмирал

          Comment


            #65
            Ма да направи отбора на Германия един форум за играта, като Ултиматорския, и да даде една древно-германска клетва, че няма да зяпа (много), или поне нещо като посолства и джангърчекмеджета да си имаме, конференция и място да имат какво да четат хората, щото мейловете, няма как да ги следят.

            Comment


              #66
              Добре, мога да отворя по един скрит подфорум за всяка от страните в тази секция и един общ отворен в който да са посолствата и конференциите? Другия вариант е да изместим нещата на Ариергард-ския форум, както решите, за мен е без значение, тука е по-лесно де
              <<..........>>

              Comment


                #67
                Давайте тука да го направим. Ама и аз да имам достъп. До всички подфоруми.
                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                Неизвестен руски адмирал

                Comment


                  #68
                  Абе играта ми изглежда сложна, но пък ми става все по интересно, колкото повече наближава нейното начало. А сега да питам и аз нещо.

                  А ще може ли персонаж от играчите да умират. Примерно аз съм командващ на дадена армия и влизам в сражение с даден враг и противникът ме побеждава и убива командаващия т.е. мен после какво става с мен заемам друга длъжност или излизам от играта или нещо друго.
                  Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                  Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                  Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                  Comment


                    #69
                    Shelenberg написа Виж мнение
                    Абе играта ми изглежда сложна, но пък ми става все по интересно, колкото повече наближава нейното начало. А сега да питам и аз нещо.

                    А ще може ли персонаж от играчите да умират. Примерно аз съм командващ на дадена армия и влизам в сражение с даден враг и противникът ме побеждава и убива командаващия т.е. мен после какво става с мен заемам друга длъжност или излизам от играта или нещо друго.
                    Е, излизане от играта не се предполага. То и така още има свободни места Ако те топнат заедно с кораба ще се спасиш на някоя дъска. А дори разбитата армия ще застане с голигърди на пътя на неприятеля, докато бягаш с последния кон
                    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                    Неизвестен руски адмирал

                    Comment


                      #70
                      още свободно-провокативна преса требе ли ви?
                      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                      请您死在地狱般的阵痛
                      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                      きさまはしんでくださいませんか
                      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                      Comment


                        #71
                        княз Крылов написа Виж мнение
                        още свободно-провокативна преса требе ли ви?
                        Колкото може повече

                        Аз вчера взех да правя скритите форуми, ама е голяма бумащина и ми омръзна много зверски по едно време, днес ще гледам да ги пусна де
                        <<..........>>

                        Comment


                          #72
                          Още едно въпросче един ход в рамките на една седмица ли е?
                          Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                          Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                          Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                          Comment


                            #73
                            княз Крылов написа Виж мнение
                            още свободно-провокативна преса требе ли ви?
                            Разбира се, Княже, без твоето перо закъде сме

                            Щеленберг - да един ход продължава 1 седмица реално време. Самият отчет за хода зависи с колко време разполагам, но се надявам д се огранича и аз в 5-7 дни.
                            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                            Неизвестен руски адмирал

                            Comment


                              #74
                              Страните вече си имате подфоруми. МОжете да започвате игровата бърборилня. И все пак имате Мадридска конференция за ограничаване надпреварата във въоръжаването и сдобряване на все още воюващите страни. Успех!
                              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                              Неизвестен руски адмирал

                              Comment


                                #75
                                А до кой ден от седмицата ще искаш да ти предадем ходовете? До неделя ли или малко по рано?
                                Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                                Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                                Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                                Comment

                                Working...
                                X