Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вариант 1922-бис

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Надявам се всички да сте си получили стартовия пакет с файловете. За нулевия ход трябва да си направите сами структурата на армията, ВВС и флота, заедно с тяхната дислокация.
    Успех и приятно прекарване. Началото остава 25 август.
    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
    Неизвестен руски адмирал

    Comment


      #47
      Абе изроде какво е това? Да удавим играчите в море от числа ли? Колабирах при вида на таблиците ти, да знаеш.
      Recalibrating my lack of faith in humanity...

      https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

      Comment


        #48
        albireo написа Виж мнение
        Абе изроде какво е това? Да удавим играчите в море от числа ли? Колабирах при вида на таблиците ти, да знаеш.
        Що не се обад да те свестя.
        Вярно числата са много, но пак казвам само търговията ви засяга откъм сметки. Останалаото е за ваше ориентиране. Да знаете кое е "Голямата" ви тояга, кое "клечицата за зъби".
        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
        Неизвестен руски адмирал

        Comment


          #49
          Одзава, и аз съм възхитен и леко ужасен от свършената от теб работа, като те гледам си събрал характеристиките на към 100-200 вида кораби и си ги разписал в пълни детайли. Според мен тази игра направо може да ти е дипломна работа за висше във ВМС ако бяхме в периода на 1930-1940-те години...
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            #50
            Благодарско!
            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
            Неизвестен руски адмирал

            Comment


              #51
              Аз освен скромно да се покашлям .

              Comment


                #52
                В Токио вече започнах да щракам с калкулаторите и да ползвам машини на времето в трудният им вариант (да се предсказва кое как на база разчети), като ми дойдоха няколко въпроса на ум:
                1. Картата на Даниц официална ли е?
                2. На глобус ли се намираме или на равнина която е намотана около цилиндър? (в смисъл, деформация на картата от разтягане на сфера върху правоъгълник има ли?)
                3. От какво значение е мнението на гражданите на една страна за развитието на политиката на страната? В смисъл, примерно Франция/Германия/Великобритания и т.н. имат ли нужда да преодолеят синдрома на касапницата и по този начин мнението на народа да се настои отрицателно (спад на индустрия или нещо от сорта) към участие в нова световна война?
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  #53
                  Уф, видях къде е икономиката на Китай. Сега почвам да разучавам

                  Comment


                    #54
                    Пилот написа Виж мнение
                    В Токио вече започнах да щракам с калкулаторите и да ползвам машини на времето в трудният им вариант (да се предсказва кое как на база разчети), като ми дойдоха няколко въпроса на ум:
                    1. Картата на Даниц официална ли е?
                    Не. Ще има официална в най-скоро време.

                    Пилот написа Виж мнение
                    2. На глобус ли се намираме или на равнина която е намотана около цилиндър? (в смисъл, деформация на картата от разтягане на сфера върху правоъгълник има ли?)
                    Георгафията и астрономията на Земя 1922-бис не се различава от тази на ТР. Ще ползваме карти основно изработени в цилиндрична проекция. Меркатор ще го оставим да спи.

                    Пилот написа Виж мнение
                    3. От какво значение е мнението на гражданите на една страна за развитието на политиката на страната? В смисъл, примерно Франция/Германия/Великобритания и т.н. имат ли нужда да преодолеят синдрома на касапницата и по този начин мнението на народа да се настои отрицателно (спад на индустрия или нещо от сорта) към участие в нова световна война?
                    От голямо значение. Общественото мнение ще се отразява чрез нарастване/спадане на производството, събиране на пожертвования и т. н. Касапница не е имало и поради това за вас ще е по-лесно да започнете нова война. Ремарк няма да има за какво да пише.
                    В Япония обществено мнение като такова няма. там каквото каже Императора - това е меродавно. Но пък има индустриалци с апетити и влияние.
                    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                    Неизвестен руски адмирал

                    Comment


                      #55
                      gollum написа Виж мнение
                      Аз освен скромно да се покашлям .
                      Забравил съм нещо да пратя?
                      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                      Неизвестен руски адмирал

                      Comment


                        #56
                        Тъй като днес проведох един доста интересен разговор искам да уточня нещо по дипломацията в играта:
                        Водещият ще бъде 5-ия играч. Не разчитайте на това неигровите държави да бъдат просто наблюдатели. Те просто няма да бъдат толкова активни. Но поведение а ла "Age of Empires" няма да има. Неигровите държави ще следват своя линия на поведение и при възможност ще реализират свои (макар и малки цели). Какви са те - според мен следните:
                        - Франция се намира в положението на Германия от 1922 г. , но в значително по-добри стартови условия. Страната ще се треми да реализира целите си по своето възстановяване (икономическо, военно, дипломатически ранг на световна сила и т. н.). Това, обаче не означава автоматически война с Германия. Възожни са много комбинации и пътища водещи до тези цели. Но запазването целостта на Втората Република и издигането на нейния престиж ще е приоритет.
                        - В Италия се води гражданска война и всяка една от страните ще търси вътрешни и външни ресурси за постигане на своите цели. Резултата все още е непредвидим (според скромното ми мнение).
                        - Австро-Унгария ще се стреми да преодолее разрухата в страната и се намира в състояние подобно на Русия 1922 г. Разбира се условията за преодоляване на кризата там са по-добри, поради липсата на антагонистични за Европа режими и партии, добри търговски връзки с Германия и силна централна власт.
                        - Русия ще се стреми подобно на Франция да възстанови икономиката и въоръжените си сили. Тъй като възможностите за това са значително по-малко и тежестта на страната е по-малка от тази на Франция.
                        - Турция има да решава въпроси от възвръщане на контрола си върху Палестина и Ирак, а също и укрепване на централната власт над райони от Анадола.
                        - Белгийското правителство (за момента в Лондон) ще трябва да възстанови независимостта и целостта на страната си. Възможностите са малки, но не липсват.
                        - Холандия, Испания, Скандинавските страни и Южна Америка нямат значими цели, но ревниво ще пазят (според възможностите си) своите достижения.

                        От игровите страни:
                        - Англия има право да проверява всички доставки за граничещи с Гемания страни в обсега си. За целта трябва да организира носенето на блокадата. Мир между нея и Германия все още няма макар да не се стрелят активно. Така, че Англия има свободата да реши дали ще обяви списък с товари забранени за внос и износ от Германия.
                        - Германия има право да се разпорежда както намери за добре а английския трафик по източното крайбрежие, но всеки немски съд в обсега на британските оръдия рискува да бъде потопен.
                        - Япония и САЩ все още нямат други грижи освен д кроят своите планове.
                        Май е това. И не забравяйте - ако нападнете една страна не очаквайте бърза капитулация, освен ако не я разгромите или по друг начин не успеете да наложите вашите условия. На практика никой доброволно не се отказва от своите завоевания.
                        Възможни са всякакви комбинации и игрови решения стига да ме убедите, че можете всяко свое решение да подкрепите с достатъчно организационен, материален, суровинен, финансов и т. н. ресурс. Ако желаете можете да пратите и човек на Луната стига да ми кажете къде си сглобявате ракетите, с какво ги правите и как ще го върнете. Текущата реалност важи до август 1916 г. - след това попадаме в Зоната на здрача наречена "Вариант 1922-бис".
                        Ако има въпроси с радост ще отговоря на тях. Успех!!!

                        П.С. Не е лошо д знам кой ще отговаря за дипломацията на страните. Дали страните ще искат да скълъпя някакъв Мирен договор Германия-Франция? Ако искате - казвайте по-бързо или ще приемем само постановките от началното описание на игровия свят. Общество на народите още няма по разбираеми причини.
                        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                        Неизвестен руски адмирал

                        Comment


                          #57
                          Още малко въпросчета:
                          1. Ще има ли конференция в Мадрид за ограничаване на корабите и поддържане на мира?
                          2. Има ли официално подписани договори Англия/Япония и САЩ/Германия?
                          „Аз, Драгомир, писах.
                          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                          Модератор на раздел "Военна Авиация"

                          Comment


                            #58
                            Пилот написа Виж мнение
                            Още малко въпросчета:
                            1. Ще има ли конференция в Мадрид за ограничаване на корабите и поддържане на мира?
                            Ами според мен - да. Поне 1921 г. такава е започнала. Сега вие можете да си я приключите оща на 1 януари с "Ай сиктир, ше ви гледаме победените физиолномии", но трябва да я завършите все пак.

                            Пилот написа Виж мнение
                            2. Има ли официално подписани договори Англия/Япония и САЩ/Германия?
                            Има - вие ще си ги договорите, за да няма после - Ама какъв е тоя договор. Най-добре това да стане през нулевия ход.
                            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                            Неизвестен руски адмирал

                            Comment


                              #59
                              А Япония технически погледнато не е подписала все още нищо с Германия приличащо на мирен договор? В смисъл, малко сме им национализирали Циндао
                              „Аз, Драгомир, писах.
                              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                              Модератор на раздел "Военна Авиация"

                              Comment


                                #60
                                Ами според мен не сте. Ако искате - подпишете си. Вие си решавате, ама до 1922 - няма такъв.
                                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                                Неизвестен руски адмирал

                                Comment

                                Working...
                                X