Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Всъщност системата вече е работила поне веднъж, ако правилно си спомням. После я изключиха. Беше преди известно време, мисля че малко лед като минахме на тази форумна система след един голям срив (във всеки случай, всеки може да погледне от кого и кога са му дадени някакви "одобрения" - аз имам няколко одобрения и едно неодобрение от 2005 г.). Доколкото схванах, единият компонент е броят постове и от кога е регистрацията (от колко време). Вторият компонент са "кликванията". Нищо чудно да има и някакво изкуствено "увеличаване" сега, когато е рестартирана системата, но Грей може да каже най-добре за това. Така като гледам, основинят компонент май е брой постове плюс дата на регистрация, като първото май е с най-голяма тежест. Много малко хора имат някакви "лайквания" от потребители просто защото предишния път системата работи сравнително за кратко. А повечето имат определена "репутация". Между другото, и предния път (беше преди години) пак имаше такива спорове и разни хора си "кликваха" вазимно постове ей така, за да си вдигат репутацията. Затова и системата не бе оставена - няма особен смисъл.
    Както и да е, тази система едва ли ще остане включена - Грей беше решил да я провери дали работи експериментално с определена цел, но се съмнявам, че ще работи за тази цел. Иначе:
    Самият вот има тежест - ако имаш голяма репутация (определена от лайкове + брой постове + изтекли години от регистрацията), твоят вот тежи повече.

    Comment


      Мен до тук ми харесва, много прилича на системата в професионалният ми форум. А там работи при 12 милиона потребители.

      1. Често искам да похваля пост който ми е харесал. Дали щото е много информативен, насочва добре темата, има линк към нещо интересно и т.н. Да напиша "браво" само разводнява темата. Да пиша дитирамби на лични - гейски е някак си
      2. Гледам че не е анонимно и точките имат "тежест".

      Нещото което малко ме притеснява е че има и отрицателни точки и да не вземе да се засегне някой и да се фръцне. Но може би това че цъкането не е анонимно ще го реши този проблем.
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        И как се одобрява? Пиша в квадратчето "одобрявам", но на колегата не му се озеленява квадратчето.
        А на други са предварително озеленени. Щеше може би да е смешно, ако не навява за "конфликт на интереси", сори.

        Comment


          Тези прословути зелени правоъгълници ще ни изпокарат!Вече май има и засегнати и сърдити.Поне на мен така ми се струва! Аз мисля,че трябва да бъдат премахнати за да не създават излишно напрежение и караници.

          Comment


            Кликваш одобрявам/неодобрявам и се добавя някакво число към репутацията. Не знам точно какво - Грей може да каже. Предполагам, че зависи изцяло от въпросната "тежест на вота", т.е. от това каква ти е репутацията в момента. А тя, както вече написах, се изчислява по някаква формула (не знам каква е, Грей може да пише точно) от "година на регистрация" + "брой постове" + "сума на получена репутация" (гласувана от потребители). Тъй-като системата е работила веднъж за кратко, почти няма гласувана репутация (трябва да е било преди бая години), т.е. за момента основната тежест са първите два фактора (но не знам кой каква тежест има - изглежда сякаш годината на регистрация има по-голяма тежест, поне съдейки по разликите между хора с близък брой постове; от друга страна, по-късно регистрираните не е имало как да получат одобрение и неодобрение тогава, когато системата работеше за кратко). Плюс - най-вероятно има някаква добавка според това кой към коя група потребители принадлежи (поне допускам, че трябва да го има и това като гледам списъка с потребители, подреден по дата на регистрация и по брой постове). Но най-добре попитайте директно Грей - той има някаква идея като админ - за само предполагам.
            Така или иначе, не вярвам системата да остане включена.

            Аз мисля,че трябва да бъдат премахнати за да не създават излишно напрежение и караници.
            Точно това се случи и миналия път.

            Comment


              Amazon написа Виж мнение
              искам да похваля пост който ми е харесал.
              Виждала съм да може на постовете да се добавя плюсче. А отделно може да се прибави плюс към "кармата" на автора. Тя може да отразява и броя му постове с повече плюсчета. Но във всеки случай и за няколко часа е видно - почна се мерене на нашивките!
              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

              Comment


                Май има една такава работа за меренето на нашивките pnp5q.Съгласен съм с теб!Аз горкият какво да кажа като правя само добро впечатление?
                Last edited by iasen ianakiev; 13-01-2016, 22:39.

                Comment


                  iasen ianakiev написа Виж мнение
                  Май има една такава работа за меренето на нашивките pnp5q.Съгласен съм с теб!Аз горкият какво да кажа като правя само добро впечатление?
                  Да не ти пука, има хора дето от години не пишат във форума, пък са яко декорирани с нашивки, давай и ти ше натрупаш, дерзай!

                  Comment


                    Понеже съм с връзки, са ми запазили от дефицитните зелени правоъгълници. Дайте няколко правоъгълника и на Валбо, да не се сърди.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      Пак нищо не си разбрал, но на теб ти е простено
                      Сънят е слаб заместител на кофеина!

                      Comment


                        iasen ianakiev написа Виж мнение
                        Май има една такава работа за меренето на нашивките pnp5q.Съгласен съм с теб!Аз горкият какво да кажа като правя само добро впечатление?
                        Първо да кажа, че за правоъгълниците ми пука, колкото за любовният живот на зелевата пеперуда.
                        Просто искам да направя съпоставка
                        С Крамер сте се регистрирали в една година. Ти имаш 600 поста повече, той има 3 месеца повече "служба"
                        pnp5q (така и не разбрах как се чете този ник) е с 500 поста по-малко, но е две години и половина преди теб.
                        Би следвало да се компенсират или поне да е с зелен правоъгълник, защото ръчното оценяване досега не работеше
                        Обаче греда.
                        Та нещо с тази статистически получена оценка не е наред.
                        Сънят е слаб заместител на кофеина!

                        Comment


                          Незнам защо е така ValBo,не съм запознат със схемата по-която се определят тези рейтинги.Ама като гледам няма разлика дали няма да имаш зелен правоъгълник или ще имаш един зелен правоъгълник.И в двата случая пише,че потребителя не се е отличил до момента! И пак призовавам зелените правоъгълници да бъдат премахнати,за да няма обидени и засегнати.Достатъчно се караме в съвремените теми,че сега да се изпокараме и за някакви митични зелени правоъгълници!

                          Comment


                            Би следвало да се компенсират или поне да е с зелен правоъгълник, защото ръчното оценяване досега не работеше
                            Май не четеш - системата работеше за известно време преди години (преди, да речем, ти или Крамър да се регистрирате тук), най-вероятно има натрупани някакви "активи" от тогава (да речем, при мен има отбелязани някакви харесвания и не-харесвания на мои постове от 2005 г.), които са се появили отново, щом Грей я е активирал отново. Не знам кое с каква тежест е, но може това да обяснява част от разликите. Тогава пак имаше разгорещени дебати (но по друга "гореща тема"), пак имаше недоволство и прочее - нещата се повтарят циклично. И системата бе изключена по същата причина, по която ще бъде и сега - няма смисъл и само се трупа недоволство и подозрения кой какъв бил.

                            Comment


                              gollum написа Виж мнение
                              Май не четеш
                              Напротив, чета
                              Затова коментирам хора регистрирани в близки граници
                              Иначе, регистриран съм 7 месеца след теб преди 13 години. Така че съм напълно наясно с историята на форума
                              Но както казах, слабо ме интересува кой какви виртуални нашивки и еполети ще получи
                              Това беше последното мое изказване по тази тема
                              Сънят е слаб заместител на кофеина!

                              Comment


                                gollum написа Виж мнение
                                Нищо чудно да има и някакво изкуствено "увеличаване" сега, когато е рестартирана системата
                                Има, има. Мойте квадратчета се промениха динамично в рамките на минути Иначе, сакън, да не вземете да ги изключите! Форума за нула време стана два пъти по-забавен

                                Comment

                                Working...
                                X