Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Това ме потресе! Бойните роботи не са далеч!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Това ме потресе! Бойните роботи не са далеч!

    Boston Dynamics just released a new video of the Big Dog on ice and snow, and also demoing its walking gait.


    thorn

    Средновековните църкви в България

    #2
    Ooooo, тоя робот бръмчи и прилича досущ на муха. Като го слушам как бръмчи ми идва да го "опалим" с някоя гигантска мухотепалка. :mhehe:

    Comment


      #3
      За мен интересното е, че ходът му е някак твърде "органичен" като усещане - особено когато загуби равновесие, залита, пързаля се или изкачва нещо. Съвсем като човек или животно (явно в основата му е залегнало такова, внимателно наблюдавано, описано и възпроизведено, поведение). Много е интересно.

      Comment


        #4
        тоя робот ако е боен ...
        мале до къде стигна света
        в бъдещето такива рояци от мухи ли ще воюват
        IN VINO VERITAS !!!

        Comment


          #5
          Е, този очевидно не е боен - по-скоро ще да е подходящ за пренасяне на товари. Макар че от него до боен наистина не е никак далеч. Въпросът по-скоро е доколко ще е възможно подобин машини да се снабдят със самосотятелно изпълнение на задачи, т.е. да не зависят от дистанционно управление от оператор-човек.

          Comment


            #6
            Това ще е връх на технологичната революция - машини за милиони ще се потрошават, защото са се хлъзнали на някой камък
            Или пък ще бъде изобретено механично магаре, също струващо милиони
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              #7
              Мисля че е по-скоро второто . Обаче не съм убеден, че ще се потрошава или че камъните ще са проблем. Поне на филмчето не изглежда така .

              Comment


                #8
                Dinain написа
                ... механично магаре, също струващо милиони
                Защо не? Производството на вибратори е многомилионен бизнес; очевидно хората се нуждаят от механични ерзаци на биологични единици. :wo-oh:
                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                Comment


                  #9
                  Nick написа
                  Производството на вибратори е многомилионен бизнес
                  По-добре да не питам откъде и защо ти е известен такъв факт. :mhehe:
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    #10
                    http://forum.boinaslava.net/showpost...6&postcount=96
                    Проект, финансиран от DARPA - това ме подсеща за един друг проект, финансиран от DARPA преди доста време - сега му викаме Интернет. :rock:
                    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                    Comment


                      #11
                      Imperial написа
                      По-добре да не питам откъде и защо ти е известен такъв факт. :mhehe:
                      От класовете по маркетинг, Case Study. :sm126:
                      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                      Comment


                        #12
                        Джаджата се казва BigDog , продукт на компанията Boston Dynamics. Проектът се финансира от вече споменатата Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA). Информация от Уикипедия -

                        Идеята е роботът да бъде използван за транспорт по терен, който е непроходим за конвенционални транспортни средства. Тъпкано е с електроника, датчици, сензори и т.н. Характеристики:
                        Дължина - 1 м
                        Височина - 0.7 м
                        Тегло - 75 кг
                        Скорост по пресечен терен - 5.3 км/ч
                        Полезен товар - 54 кг
                        Може да изкачва 35-градусов наклон

                        Та така... няма смисъл да казвам за неимоверния потенциал на това нещо - било то за военни или за цивилни цели :argh:

                        Comment


                          #13
                          Казват, че имало някакво изделие "Терминатор" в проектантските отдели. :rock:
                          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                          Неизвестен руски адмирал

                          Comment


                            #14
                            Odzava написа
                            Казват, че имало някакво изделие "Терминатор" в проектантските отдели. :rock:
                            Хах, напълно е възможно, ние се удивляваме на обществено известните работи, а кой ли ги знае какви секретни изродщини правят :sm113:

                            Comment


                              #15
                              Личи си кой не си пада по научна фантастика.
                              Станислав Лем. В "Едем" се виждат първи идеи за нанотехнологии. А "Непобедимият" е класика в жанра. За по-задълбочено разработване на тези и много други идеи - Summa technologiae. Мисля, че я няма преведена цялата на български. Поне на руски я има.

                              А по повод BigDog - доста интересна информация само половин час след репликата на Dinain "Или пък ще бъде изобретено механично магаре, също струващо милиони".

                              Comment

                              Working...
                              X