Съобщение

Collapse
No announcement yet.

обсъждането на стойността на RIZARовото участие в дискусиите

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Това е защото май сте пропуснали първото му наказание. По идея първо е прогонване за една седмица, после за един месец, след това май беше половин или една година, не помня точно. Тук явно е решено да се кара на нещо средно между половин година и един месец. Впрочем, това едва ли е от значение.
    За мен въпросите в такива случаи се свеждат до две неща:

    1. Пречи ли потребителят да се води дискусия? Под "възпрепятстване" в случая разбирам следното - в някакъв обсег от теми не се уморява да възпроизвежда едно и също (ще се съглася, че сигурно много от вас могат да кажат същото за мен ), което означава, че всички останали или се отказват да пишат в съответните теми. Или пишат само отговори на възпроизвежданите тези.

    2. Ако отговорът на първия въпрос е положителен, то тогава следва вторият - има ли надежда да бъде "превъзпитан" (под това не разбирам да си промени мнението, а само начина на участие). Ако има такава надежда, то следва или да се избегне прогонване или се предполага, че то ще има благотворен ефект върху потребителя. Само не ме питайте как ще се постигне този ефект, защото нито си имам идея, нито някога съм виждал такова нещо.

    Comment


      #32
      Напротив, точно до вяра опира въпросът. А вярата не се нуждае от доказване. При нея аргументите не са от значение.
      Разбира се, че е така. Но ако в личният, вътрешен свят на човека има място за такова нещо, то във външният, обективният - като например в науката, вярата няма място. Там трябват доказателства

      Както и да е, аз много се надявам Рицар да прочете мненията тук ( нали може да ги чете, само не може да пише? ) и да разбере, че повечето хора не са против неговото участие, като цяло, просто трябва малко да се опита да следва малко правилата на нормалната дискусия, за да има изобщо продуктивен смисъл от нея.
      А наистина има ли шанс БАН-а да не е чак три месеца?
      "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

      Comment


        #33
        Stormbringer написа
        да разбере, че повечето хора не са против неговото участие, като цяло, просто трябва малко да се опита да следва малко правилата на нормалната дискусия, за да има изобщо продуктивен смисъл от нея.
        Ето това, което съм го подчертал, ако може да стане...ама силно се съмнявам . Иначе признавам, че е чел доста, има познания, но...
        A strong toun Rodez hit is,
        The Castell is strong and fair I wis...


        блог за средновековна балканска история

        Comment


          #34
          Да си празная, за мен едно нещо е интересно (доколкото разбирам, Thorn храни сходен интерес), да видя изложена що-годе пригледно аргументацията зад възгледи и мнения като това, което защитава RIZAR. Съмнявам се обаче, че той е в състояние да го стори.

          Comment


            #35
            Със страх за живота (или поне достъпа до сайта :p ) съобщавам, че този форум, така лекооо избива на садизъм.
            Е, предполагам, че ако няма друг начин да се подържа реда и това е решение. Прави впечатление, че има някакъв относително тесен кръг от хора, които са тук от десетилетия и имат някакви изградени навици един към друг, но недей боже някой новак да се изкаже неподготвен. :argh:
            Кръвта из нашите гърди
            не е съвсем изляна!
            Народе, цял стани! Иди!
            Че Македония въстана.

            Comment


              #36
              Голъм: Ами при него май това се е наслоило в резултат на много книги, може би и затова му е толкова трудно да конкретизира източниците си и да представи нормални доказателства. Силно се съмнявам просто да го е чел някъде синтезирано, защото нормалното му поведение би било просто да цитира това място до безсъзнание.
              Така че, Голъм, може да го помолим за библиография. Но след изявлението, че е чел десетки хиляди страници църковна литература, евентуалния списък ме плаши.
              "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

              Comment


                #37
                gollum написа
                Да си празная, за мен едно нещо е интересно (доколкото разбирам, Thorn храни сходен интерес), да видя изложена що-годе пригледно аргументацията зад възгледи и мнения като това, което защитава RIZAR. Съмнявам се обаче, че той е в състояние да го стори.
                Абсолютно правилно си разбрал.


                thorn

                Средновековните църкви в България

                Comment


                  #38
                  gollum написа
                  Това е защото май сте пропуснали първото му наказание. По идея първо е прогонване за една седмица, после за един месец, след това май беше половин или една година, не помня точно.
                  Усещам, че се навирам между шамарите, ама няма как да се въздържа да отбележа, че в два поредни случая имаме неспазване на собствените правила. 3 дни и 3 месеца ?! На какво се дължи това?

                  Comment


                    #39
                    На лични привилегии. Което е позволено на Юпитер и т.н.

                    Иначе сериозно - нормално е старите кучета да имат повече права от новобранците.


                    thorn

                    Средновековните църкви в България

                    Comment


                      #40
                      Моментната проява и тенденциозността са две различни неща...
                      "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

                      Comment


                        #41
                        Усещам, че се навирам между шамарите, ама няма как да се въздържа да отбележа, че в два поредни случая имаме неспазване на собствените правила. 3 дни и 3 месеца ?! На какво се дължи това?
                        Ами както посочих, на RIZAR това му е вторият последователен бан, така че можеш да питаш защо три, а не един месец, макар че често вторият бан е и 6 месеца или година. В случая с Крылов поначало не би трябвало да има бан (лично мнение), но така или иначе му е първи пореден и може да запиташ, защо са три дни, а не седмица (колокто е за първи), но Thorn вече отговори.
                        Така или иначе, Крылов се съмняваше, че от онази тема ще излезе нещо, аз пък, познавайки Николай, бях сигурен, че ще излезе, както се и оказа.

                        Shadowsong, благодарение на тази политика този форум е такъв, какъвто е. Разбира се, за хората, на които това не им харесва това означава едно и обратното за хората, които търсят точно тази атмосфера. Хубавото е, че Интернет е достатъчно необятен по идея. А за новобранците - наистина понякога няма достатъчно търпимост, макар че идеята е повече възпитателна - често се появяват хора, които започват да се държат както на множество други форуми и се налага, образно казано, лекичко да ги разтресеш, за да се усетят, че тук подобно поведение не е прието. Някои разбират и с времето нещата се оправят. Други - не. Наскоро имаше подобен случай, който ме накара да се замисля, че Интернет за някои хора е много вреден, в прекия смисъл на думата - най-вече за психическото здраве и емоционалното равновесие. То сигурно е въпрос на възраст, де.

                        Comment


                          #42
                          Един въпрос по отношение на бановете - Княза за какво го суспендираха, че изпуснах там нишката?
                          Не 7, а 77 пъти по 7...

                          http://www.mathematicalanthropology.org/

                          Тук неща са такива, каквито са и няма да се променят. - Голъм

                          Comment


                            #43
                            Нормалното поведение в българското интернет пространство е да не се уважава опонента, да не се спазват правилата на българския език (писане на латиница, употреба на цифри вместо букви и т.н.), да не се спазва добрият тон каквото и да се разбира под това понятие. Или накратко - липсва култура при провеждане на дискусиите.
                            Тук се опитваме да спазваме някаква форма натакава култура, което поначало не е лесно и не винаги е успешно. Като на тези, които вече са се доказали във форума им се позволява малко повече, което също е ясно защо. Тази атмосфера си има своята цена, платена във време и нерви от модератори и администратори. Аз лично нямам намерение да я жертвам с лека ръка. Позицията ми може да изглежда крайна за някого и със сигурност ще е така, но ако в резултат на тази малко крайна позиция успеем да задържим това, което е форума в момента, ако и да не стане по-добре, значи всичко е наред. Разбира се, при поддържането на реда някой може и да пострада, ако нарушава правилата. Но това е неизбежно. А някой от тези, които държат на абсолютната свобода замислял ли се е за това колко струва това на модераторите? Затова моля да не се разглежда въпроса едностранчиво.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              #44
                              И аз съм съгласен, че без известно регулиране на добрия тон и уважението в дискусиите не може да се мине. В този смисъл ми се струва, че не е добра идея да се обсъжда някой, който не може да се защити, като проява именно на онова, което модераторите се опитват да урегулират.
                              Не 7, а 77 пъти по 7...

                              http://www.mathematicalanthropology.org/

                              Тук неща са такива, каквито са и няма да се променят. - Голъм

                              Comment


                                #45
                                Не мисля, че RIZAR е нарушавал добрия тон повече отколкото е допустимо. Е, имаше на моменти малко искри, но това е разбираемо с оглед на факта, че почти всички бяха срещу неговите тези. Сигурно е доста изнервящо.
                                Проблемът при него се състои в друго. Мисля, че на всички им е ясно за какво става дума.
                                А понякога постовете му се получаваха и RIZAR даваше признаци, че влиза в час. Случваше му се обаче понякога да си изпусне нервите и започваше да поства разни дълги и несвързани материали. Но пък не мисля, че е обиждал някого.:sm186:

                                "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
                                It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

                                Comment

                                Working...
                                X