Съобщение

Collapse
No announcement yet.

обсъждането на стойността на RIZARовото участие в дискусиите

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Донякъде съм съгласен с Thorn, макар че веднага си признавам - не следя много внимателно дискусията (трудно е и иска много време), както знаете, нямам и собствено мнение, защото този въпрос от историята макар и да ми е интересен, все е далеч от възможностите ми. Ако има нещо, което трябва да се поправи у RIZAR (надявам се да чете и може би ще си вземе някакъв извод, макар че... банът обикновено предизвиква емоционална реакция и е малко вероятно някой да се поправи в резултат от това), то това е начинът му на изразяване и структурата - мисълта му се стрелка насам-натам като врабче, а оставените следи са по-нетрайни от надпис върху морски пясък. Обаче би било добре да се води дискусия, а не да се забранява.
    Веднага ще се съглася, че това последното иска много усилия, които са общо взето безплодни (човек се надява на някакъв педагогически ефект, обаче... той е най-малкото съмнителен). По сходен начин съм се опитвал да водя дискусиите и нещата в онези области, където се чувствам малко по-сигурен (макар че веднага си признавам, че съм изпускал нещата понякога). Не знам, все пак когато единственият проблем е начинът на изразяване и структурата, а не лични нападки... може би има някакъв смисъл от търпимост.

    Между другото, както разбирам основното разминаване на останалите потребители и RIZAR е по това доколко буквално следва да се четат изворите и къде е границата в аналитичността, при подхода към тях?

    Comment


      #17
      Мда, пък и преди да баннат човека, той доста време не вдяваше нито от сериозни отговори, нито от майтап. Както и да е, никой не е умрял, нали?
      Луд на шарено се радва - цивилен блог

      Comment


        #18
        Не, никой не е . Не е и първият баннат, наистина, няма да е и последния. Съгласен съм, че "не вдяваше", ама пък и вие го бяхте ударили на иронизиране и майтап (то не че нямаше защо, сигурно и аз щях така да постъпя, ако темата ми бе по-близка до сърцето). Все пак проблемите са два: не си изразяваше ясно мислите, бягаше му фокуса и не четеше внимателно какво му се отговаря (но пък от негова страна сигурно е изглеждало обратното). Това си е неприятно, макар и не за модераторите.

        Comment


          #19
          Не искам да повярвам, че Велизарий, оня на Юстиниан, не този от филма, ни е победил, под ръководството на прадядо ми, Тотила. Не схващам и как арабите ни взеха Испания...

          Comment


            #20
            да ама по едно време почнахте да отговаряте само с насмешки, а не с аргументи.

            А на воланд ще отговоря, че в дир. не си губя времето, защото единия модератор - комита им е фен на тези симпатяги, а пък другия - нашия добър познат ласт роман му е отпуснал края.


            thorn

            Средновековните църкви в България

            Comment


              #21
              Thorn написа
              А на воланд ще отговоря, че в дир. не си губя времето, защото единия модератор - комита им е фен на тези симпатяги, а пък другия - нашия добър познат ласт роман му е отпуснал края.
              Торн, а не мислиш ли, че точно защото не искаме и тук един ден да стане като там се налагат определени дисциплинарни мерки - бан за ден, за седмица, за месец и т.н.? И че точно това имах предвид аз?
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                #22
                Между другото, ако наистина ще се объсжда нещо подобно, не би било зле някой модератор (то Империал ще реши, дали въобще иска такова обсъждане) да премести тези постове в отделан тема в работния форум.

                Comment


                  #23
                  Stormbringer написа
                  Ами аз също съм религиозен, но както казва Бердяев, обективната истина си е обективна истина и няма нищо общо с вярата... Не мисля, че точно в това му е проблема на Рицар.
                  Напротив, точно до вяра опира въпросът. А вярата не се нуждае от доказване. При нея аргументите не са от значение. Т. е. от значение са само аргументите на едната страна. Другите се игнорират. Но по-важното е да вярваш. Да вярваш в Бог, да вярваш, че си трак, да вярваш, че готите са траки.
                  Но жалко за темата. Беше интересна. На моменти дори успяваше да конкурира темата за майтапи. А сега няма кой да дава що годе смислени аргументи против "германската" теза за готите и няма вече какво да се обсъжда.
                  Мога да се заема с въпроса. Но не съм сигурен, че бих се справил толкова добре, като RIZAR.
                  Между другото, никой не ми отговори на въпроса "Как е "изток" и "запад" на тракийски език?". Но не очаквам и да получа отговор, така както не очаквам да получа отговор и на въпроса "Какви сведения има за езическата религия на готите?"
                  Наистина има доста тъмни петна в ранната готска история. И именно това поражда споровете около тяхната етническа принадлежност.

                  P. S. Може да се отвори специална тема, където да продължи обсъждането на стойността на RIZARовото участие в дискусиите. Тази все пак е за готите.

                  "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
                  It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

                  Comment


                    #24
                    IMPERATOR CÆSAR AVGVSTVS написа
                    P. S. Може да се отвори специална тема, където да продължи обсъждането на стойността на RIZARовото участие в дискусиите. Тази все пак е за готите.
                    Готово.
                    Last edited by Guy de Mont Ferrand; 29-02-2008, 15:54.
                    A strong toun Rodez hit is,
                    The Castell is strong and fair I wis...


                    блог за средновековна балканска история

                    Comment


                      #25
                      Мен пък ме учуди размерът на наказанието. 3 месеца за неговото провинение не са ли малко вповече? 2-3 седмици максимум, според мен, а пък и той самият, като че ли усещаше накъде вървят нещата. Както и да е - друг взема решенията, ние можем само да коментираме.

                      Ги, изтрий последния ми пост в темата за готите, че стана недоразумение. Благодаря!

                      Comment


                        #26
                        kocetu написа
                        Мен пък ме учуди размерът на наказанието. 3 месеца за неговото провинение не са ли малко вповече?
                        Съвсем справедливо е според мен.
                        A strong toun Rodez hit is,
                        The Castell is strong and fair I wis...


                        блог за средновековна балканска история

                        Comment


                          #27
                          Наказанието освен индивидуалната, трябва да изпълнява и генералната си превенция
                          Quae fuerant vitia, mores sunt.

                          Comment


                            #28
                            Това ми звучи малко като поговорката за сухото и мокрото, ама нищо. Добре, последно - защо тогава си правихте труда да му отговаряте?

                            Comment


                              #29
                              Торн, загубена битка е това да се спори с радиоточка. Не знам, ако някой е намирал някаква нишка в постовете на RIZAR, която си е заслужавала да се дискутира, то аз съм готов да му поотменя наказанието (на 1 месец да кажем, да не прекаляваме все пак с благоволението ). Но лично смятам, че дискусия с фанатици не може да се води - може до известно време (различно според инатът и желанието на опонентите отново и отново да отговарят на псевдо-аргументи и изкривена логика) да се повтаря цикъла на пост и контра-пост и понеже фанатикът нито ще се умори, нито ще се вразуми, накрая темата пак ще завърши с него, а всички други участници ще са си загубили време и нерви и по-важното - всяко желание за участие в по0смислени теми. Затова смятам, че е по-добре цялата тази фанатизираност да стои далеч от БС (е, повече или по-малко, имаме си тук и фанатизми по друга линия, разни филове, фобове и тн, ама междувременно си се знаем и, мисля, относително добре избягваме да се настъпваме по мазолите, само понякога нарочно ).
                              XV mile the sea brode is
                              From Turkey to the Ile of Rodez...

                              Comment


                                #30
                                kocetu написа
                                Мен пък ме учуди размерът на наказанието. 3 месеца за неговото провинение не са ли малко вповече?
                                И това също.


                                thorn

                                Средновековните църкви в България

                                Comment

                                Working...
                                X