Съобщение

Collapse
No announcement yet.

[Форумни игри] Векът на Просвещението - Юбилеен

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Btw, Авис, този път няма да ни караш да подкрепяме ония ми ти империалистически свине Майкрософ, нали? Таблиците няма да изискват инсталиран ексел, нали тъй?
    "Далеч съм от мисълта си"

    Comment


      #32
      Грешиш Отчетите са екселски ... мога естествено да пращам и в размазан джебег ако не ви се инсталират ексели
      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

      请您死在地狱般的阵痛
      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
      きさまはしんでくださいませんか
      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

      Comment


        #33
        Е, който не иска да подкрепя Майкрософт, винаги може да ползва open office. Аз лично трудно си представям форумна игра без ескел (или сходна по възможности програма).

        Comment


          #34
          Въпроса е, че Авис праща ходовете в екселски файл. Който е играчка да го отварям. Примерно Гугълските таблици са абсолютно същото, но не изискват инсталирането на нищо.
          "Далеч съм от мисълта си"

          Comment


            #35
            Както казах мога да ти пращам отчетите в формат на картинка,но мисля че това ще ти достави повече неудобства отколкото да си сложиш един опен офис
            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

            请您死在地狱般的阵痛
            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
            きさまはしんでくださいませんか
            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

            Comment


              #36
              Ами виж, това е въпрос на избор в крайна сметка. Не мисля, че Open Office е проблемен (а няма проблеми с отварянето на екселски файлове). от друга страна, аз като Крылов също правя всички таблици в ексел (въпрос на удобство), т.е. цялото изчисление на всички данни в играта се извършва чрез такива таблици. Затова и всеки отчет или бланка за заповеди ще са в същия формат - за да мога лесно и безпроблемно да прехвърлям данните. Т.е. за игра задължително трябва да се ползва ексел или еквивалентна програма, която може да отваря и записва xls-файлове. Въпрос на удобство за водещия. Върху него пада основната тежест. Така че нещата са ясни: удобството на водещия е на първо място. Аз затова и в правилата си пиша, че ползването на ексел или еквивалентна програма, която може да работи с xls-файлове е задължително условие за игра. Въпрос на времева инвестиция от страна на създателя и не кой знае какво неудобство (наистина, не виждам къде е проблема в случая) за играчите.
              Обяснявам това принципно положение. Не знам точно колко сложни са нещата в тази игра.

              Виж, ако играта е по-проста може (с известни главоболия за водещия) да се пращат и получават ходове в текстови формат (txt), но за тази, която подготвям в момента това ще е удобно само за определени действия, които не подлежат на изчисляване. Икономическо-административната част не влиза в тази категория.

              Comment


                #37
                Здравейте!
                Поради едноседмичния "изпитателен" срок може би съм закъснял, но ако все още имате нужда от желаещ - пишете ме и мен.

                Comment


                  #38
                  Spellbreaker написа Виж мнение
                  Въпроса е, че Авис праща ходовете в екселски файл. Който е играчка да го отварям. Примерно Гугълските таблици са абсолютно същото, но не изискват инсталирането на нищо.
                  Е ти изобщо никакъв офис пакет ли нямаш?! Всеки офис пакетще свърши работа. В краен случай винаги може да пробваш с дори с Google Docs да го отвориш. Това щото Гугъл изобщо не са империалистически свине, нали, ама айде...

                  Comment


                    #39
                    Hendrik Reginar написа Виж мнение
                    Здравейте!
                    Поради едноседмичния "изпитателен" срок може би съм закъснял, но ако все още имате нужда от желаещ - пишете ме и мен.
                    Хендрик, може. Но пепоръчвам да прочетеш хубаво преди това правилата за да не се окаже след това че ти е прекалено сложно за да ти е интересно и да се откажеш на средата и по този начин да развалиш играта и на другите.
                    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                    请您死在地狱般的阵痛
                    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                    きさまはしんでくださいませんか
                    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                    Comment


                      #40
                      Малко новини от кухнята. Унифицирах националните задачи. Какво значи това?

                      Всяка държава ще има освен общите задачи, които са еднакви за всички, ще има свои собствени тайни за други играчи задачи. Те ще са 10 и ще са исторически обусловени, тоест ще са формирани въз основа на реалната история на тези държави във втората половина на 18 век. Общо при изпълнението на всички тези задачи държавата може да получи 5750 точки престиж. Задачите на всяка държава ще насочват играчите в определена насока като определят за всяка страна един архинемезис - друга игрова страна която ще бъде основният враг на играча и с победата над който ще са свързани задачи даващи най-много точки, и един вторичен враг който е опционален но все пак задачите насочени против него ще дават сравнително добро количество точки престиж.
                      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                      请您死在地狱般的阵痛
                      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                      きさまはしんでくださいませんか
                      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                      Comment


                        #41
                        Също така една изменена механика. По-рано в едни други версии на играта всяка провинция имаше свой морал който се следеше и когато спадне до критичен показател в провинцията се надигаще бунт и се разрастваше по съседните провинции. Сега системата ще е по-проста, макар и осложняваща играта за големите държави:

                        Х².11. Всяка държава има показател „Революционни идеи“. Този показател недоволството на населението от състоянието на държавата и най-вече срещу управляващият елит. Ако показательт е отрицателен или нулев, то държавата е стабилна и няма никакви роптания против правителството от страна на населението. Ако е над нулата, показателят показва шанса в държавата да избухне въстание, представляваща пълнокръвна гражданска война.Въстанието запобчва в една от ппровинциите на държавата на случаен принцип и разполага също така случайно определени финанси. С тези финанси бунтовниците могат да купуват само и единственно войска. Бунтовническите войски не изискват рекрутски център за да бъдат набирани и не изискват издръжка. Те могат да набират войските си във всяка една провинция. Това обаче не важи за артилерия – артилерията не изисква поддръжка, обаче може да се строи само в бунтовническа територия с завод. Освен с грабеж на заетите провинции бунтовниците могат да набавят пари и чрез помощи от чужбина. Държавата, която иска да финансира бунтовниците трябва да има изградена шпионска мрежа. Ако такава мрежа вече има изградена то всяка натрупана точка шпионаж позволява да се прехвърлят на бунтовниците по 1000 единици ресурс (при това точката шпионаж се изразходва). При победа над бунтовниците играчът получава от 750 престиж и е имунизиран от подобни събития до края на играта (това не включва граждански войни свързани с борба за престола). Ако правителството капитулира пред бунтовниците, страната сменя правителството си (монарха или лидера на нацията), анулира всичките си дипломатически съглашения с други страни и съществува определеня вероятност да смени и държавният строй към по-демократичен. Показателят „Революционни идеи“ зависи от големинета на държавата и броя ходове които тя е прекарала във война и в мир. Ако показателят стане плашещо висок държавата е по-добре да излезе от войните и да си даде почивка. Всеки мирен ход намалява вероятността за бунтовете.
                        Просто този век е изпъстрен с разни въстания в големите империи то на национален то на класов принцип и реших че е добре да го отразим това някак си и в играта
                        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                        请您死在地狱般的阵痛
                        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                        きさまはしんでくださいませんか
                        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                        Comment


                          #42
                          Човек би си помислил, че след пасивните предходни ВнП-та би направил воденето на войни по-лесно и печелившо занимание, а не точно обратното

                          За недотам запознатите с правилата - какво се случва по време на война:

                          -Икономическата ефективност на страната пада всеки ход
                          -Армията изисква двойна и отгоре издръжка докато не е в казарма
                          -Окупираната територия изисква гарнизонна армия, за да се контролира
                          -Окупираната територия не носи доходи докато не се признае в мирен договор
                          -В атакуващата армия жертвите не могат да се попълват по време на кампанията (освен ако не се формират нови подкрепления в тила)

                          А сега и бунтове?

                          Също така - искрено се надявам, че бонусите и наказанията от уменията на монарха ще се ревизират. В предходните версии Търговията и Администрацията бяха от маргинално значение, Войната беше полезна по време на война, но само ако показателя е на стойност 3, а Шпионажа беше от критична важност за абсолютно всяка нация без изключение и правеше офанзивния шпионаж практически неизползваем за държави, които имаха отрицателна стойност в този показател.
                          Last edited by Exiled; 16-09-2013, 14:26.

                          Comment


                            #43
                            Ако си играл в тия игри, би трявало да си наясно че Авис мрази да се занимава с войни в игрите си и съответно няма как да очакваш да ги направи по-лесни. Пък и в края на краищата войната не си е лесно занятие.

                            Comment


                              #44
                              Аз съм Azmodael/ex-Haron от РПГ форума. Играл съм в две версии на играта като Швеция и Прусия.

                              Войната не трябва да е лесно занимание, но толкова много негативи представляват смъртна присъда за първия обявил война без да е сигурен, че няма да успее да я приключи за 2-3 хода. Да не говорим, че още няма официално становище за принудителен мир в следствие на окупация - така, че дори и да спечелиш войната другия играч може да протака мирния договор вечно и така да обрече и двете държави на гибел.

                              Comment


                                #45
                                Човек би си помислил, че след пасивните предходни ВнП-та би направил воденето на войни по-лесно и печелившо занимание, а не точно обратното
                                Подозирам, че освен, ъъъ, всеизвестната естествената неприязън на Крылов към военните действия, той би могъл да защити тази теза и с търсене на реализъм: в реалността, баш в тези времена, една кампания обикновено излиза в размер на десетина годишни бюджета, че и отгоре, а банкрута (нееднократен, бих добавил) е нещо едва ли не ежедневно. Впрочем, това не пречи на повечето държави да изкарат столетието поне наполовина в постоянно състояние на война. Разбира се, друг въпрос е какво е забавно и интересно в една игра спрямо какво е реалистично.
                                от друга страна, в завършилата наскоро "Дипломация ²V" войната бе неимоверно скъпо начинание, често без възможност за голяма реална полза (е, имаше и обратните примери, но повече в началото на играта, т.е. първите 3-4 хода) .Но войната бе единственото достъпно занимание, така че доста скоро на практика всеки играч се захвана с нея.

                                Може би въпросът е да има механизъм, който да принуди другия играч към мир (вътрешен механизъм). От друга страна, трябва да има и възможност армиите да фуражират на заетите провинции на врага, т.е. да се издържат разорявайки ги. От трета, дезертьорството и болестите би трябвало бързо да съкращават размера на активните армии, като по-този начин правят войната по-евтино занятие. А е имало и начини да се прехвърли част от бремето върху трети лица (пак вътре в държавата). Да не говорим, че заплащането на войските (вярно, по-често в предходното столетие, но и в това също) често се е изплащало с такива забавяния, че и това ще да е намалявало бремето върху монарха до някаква степен.

                                Comment

                                Working...
                                X