Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Космически войни-реалност или бъдеще?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    pnp5q написа Виж мнение
    Ти си този, който твърди, че космическата цивилизация няма какво да търси на Земята. Отричаш ли го? Аз се опитвам да ти дам пример какво може да намери - готов настроен комплекс от параметри, който поддържа вода в течно състояние без никакви разходи за тая цивилизация... И го вземам тоя пример от собствените ни целеполагащи документи за астрономически изследвания...
    Не разбирам коя част от думите "космическа цивилизация" е толкова трудна за разбиране? Коментираме цивилизация която е направила скок от ограниченията на планетното развитие и е преминала към космическо развитие. Една планетна цивилизация няма как да разполага с ресурсите за междузвезден полет. Просто защото в тънкия слой от планетната кора, която подлежи на експлоатация се намира изключително малка част от планетните ресурси, а в допълнение към малкото количество ресурси, го има и екологичното ограничение. Сериозна индустрия на повърхността на планетата е невъзможна, поради необратимите повреди върху екологичното равновесие и последващата гибел на живота на планетата при едно прекомерно развитие на индустрията. Подобен процес наблюдаваме и на Земята в момента. Или ще изнесем индустриалната цивилизация в космоса, или ще се откажем от идеята за индустриална цивилизация въобще. Няма среден път.

    Comment


      pnp5q написа Виж мнение
      Между другото, според една сравнително разпространена конспирологична теория срещата вече се е състояла - даже няколко срещи - преди 3 до 5 хиляди години... Имам предвид разните му там религиозни разкази за слезли от небето невероятни работи - и догоните в Африка, и китайския император със слугите-роботи, че и падналите ангели. Та може да сме белязани за наблюдение отдалече.
      Ами тя не мисля че е конспиративна. Даже си е доста добре подплатена. Въпроса е че във въпросната теория няма нищичко, което да не може далеч по-лесно да се обясни със човешката изобретателност, фантазия и откаченост.
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        Добра сборна статия за проектите от миналото
        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

        Comment


          Тази статия ми напомни за проект Орион и се замислих колко ли разочаровни биха били тогавашните хора, които са проектирали космически кораби с изместимост хиляди тонове, способни да кръстосват Слънчевата система, ако разберат, че дълго време няма да стигнем по-далече от Луната... Намерих интересно клипче, където са тествали принципа и са се опитали да направят подобен абсорбиращ механизъм: https://www.youtube.com/watch?v=njM7xlQIjnQ

          Струва ми се, че работи доста добре (особено към самия край на клипчето), но естествено развиването на тази технология да работи с ядрени заряди едва ли е тривиално.

          Comment


            Това гарантирано стреля в Космоса
            "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

            Comment


              A къде е проблема кое да е оръдие да стреля в космоса? По-скоро виждам драма в разни странични ефекти - удържането на станцията на зададената орбита докато топа гърми и дали няма да се окаже в облак изгорели газове след продължителна стрелба...

              Comment


                1. Боеприпраси. Без кислород няма горене.
                2. Станцията без това трябва да излезе на позиция за стрелба. Явно корекциите не са проблем
                3. Няма. Инжекторните системи са добре разработени при танковете. А в случая си има и вакум, който върши сам тази работа.
                Сънят е слаб заместител на кофеина!

                Comment


                  ValBo написа Виж мнение
                  1. Боеприпраси. Без кислород няма горене.
                  T.e проблема е в боеприпасите а не в оръдието. Необходими са херметични боеприпаси (а наличните не са ли?) или оръдието да е в херметичен кожух

                  Comment


                    Нужни са боеприпаси, които носят окислителят в себе си. Плюс още няколко неща за стабилизацията в полет, защото в космоса нещата са други
                    Сънят е слаб заместител на кофеина!

                    Comment


                      Допускам, че конструкцията трябва да се адаптира към разликата във вътрешното и външното налягане. Да речем, ако на земята вътре са действали 5 атмосфери, а навън една, в космоса ще са чисти пет, което е с 20% по-голямо натоварване.

                      Comment


                        ValBo написа Виж мнение
                        Нужни са боеприпаси, които носят окислителят в себе си. Плюс още няколко неща за стабилизацията в полет, защото в космоса нещата са други
                        поправете ме ако греша, ама защо си мисля, че при взрива на метателния заряд не се "ползва" кислород от околната среда, ами колкото има в гилзата - толкова (За това не съм сигурен. Ако е така - само трябва да се осигури херметичност на системата проектил-гилза, каквато и без това има). Стабилизацията не се ли постига за сметка на въртенето на проектила. Дали ще се върти във въздушна среда или вакуум - все тая.

                        Кухулин написа Виж мнение
                        Допускам, че конструкцията трябва да се адаптира към разликата във вътрешното и външното налягане. Да речем, ако на земята вътре са действали 5 атмосфери, а навън една, в космоса ще са чисти пет, което е с 20% по-голямо натоварване.
                        Разликата в наляганията е минимална - В цевта действат не 5 стотици атмосфери. в една ловна пушка налягането е 600 бара, предполагам че в 23мм оръдие ще е повече. та един бар повече или по-малко външно налягане не мисле че е от значение.

                        Comment


                          ValBo написа Виж мнение
                          1. Боеприпраси. Без кислород няма горене
                          Как тогава оръжията стрелят под вода без проблем? Явно в гилзата има достатъчно кислород и тя е херметична.
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Само това намерих - особеното май ще е електро-капсулата.
                            "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                            Comment


                              COMMANDER_KEEN написа Виж мнение
                              Разликата в наляганията е минимална - В цевта действат не 5 стотици атмосфери. в една ловна пушка налягането е 600 бара, предполагам че в 23мм оръдие ще е повече. та един бар повече или по-малко външно налягане не мисле че е от значение.
                              Не знам защо реши, че имам предвид цевта. Сигурно защото имаш вътрешното усещане, че съм в някаква степен малоумен

                              Comment


                                Amazon написа Виж мнение
                                Как тогава оръжията стрелят под вода без проблем? Явно в гилзата има достатъчно кислород и тя е херметична.
                                Аз какво друго написах? Окислителят трябва да е в боеприпаса. Как ще е изпълнено е отделна тема.
                                Колкото до херметичността. Под вода може и да стреля, но ако ги подържиш в нея, ще пропуснат вода. А в откритият космос, подложени на вакум, ще трябват доста добре херметизирани боеприпаси, които да издържат на ниски температури.
                                И като казах ниски температури - много ми е интересно как ще се държи цевта и проектила при рязката смяна на температура с мнооого голяма амплитуда
                                Сънят е слаб заместител на кофеина!

                                Comment

                                Working...
                                X