Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пневматично оръжие - балистика

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Един въпрос. Имам една китайска пушка, купена на промоция за 25 лева преди три години. Обаче някак си слабичка ми се вижда. 5,5 при 180 м/с. Реших да си купя пушката Крал-Магнум - турска при 5,5 240 м/с, а при 4,5 310. Интересува ме дали някой е работил с такава и има ли информация дали е добра.
    I can't continue like this - surviving in the world of nothingness.

    Comment


      #32
      Погледни една турска, на фирмата Хатсан mod.125 - 305 m/s на 5,5 мм. Има всякакви модификации- със синтетични, дървени и камуфлажни приклади, с оптика, без оптика, с двуноги, промо-комплекти и т.н. всички базирани на мод.125.
      От любителския клас не видях по-мощен аналог дори и сред 'марковите' пневматики.
      А цената е съвсем приемлива- варират от 220 до към 360лв. в зависимост от екстрите.
      GOTT MIT UNS!

      Comment


        #33
        Е не ми се дават повече от 200 лева за пушка. Аз ще стрелям по консервни кутии, най-много някой врабец. Кралят струва към 130 лева (в турция струва 115 турски лири) и ми е по-приемливо. Затова питам.
        I can't continue like this - surviving in the world of nothingness.

        Comment


          #34
          peterpetroff написа Виж мнение
          Погледни една турска, на фирмата Хатсан mod.125 - 305 m/s на 5,5 мм. Има всякакви модификации- със синтетични, дървени и камуфлажни приклади, с оптика, без оптика, с двуноги, промо-комплекти и т.н. всички базирани на мод.125.
          От любителския клас не видях по-мощен аналог дори и сред 'марковите' пневматики.
          А цената е съвсем приемлива- варират от 220 до към 360лв. в зависимост от екстрите.
          Това е някаква измама. При 5,5 да е най-много 270-280 м/с и то в идеалния случай. Самата пушка е доста мощна, но... груба, тежка, небалансирана. Не си струва. За същите пари по-добре да се вземе китайската БАМ-21. Все пат това е Диана. Фиксирана цев, дървен приклад, добре балансирана.

          Мисля, че тези балистични калкулатори не са приложими при пневматиките. Все пак той е не е правен за "чашки".
          Защо да е лесно, като може да е трудно?

          Comment


            #35
            За същите пари по-добре да се вземе китайската БАМ-21. Все пат това е Диана. Фиксирана цев, дървен приклад, добре балансирана.



            Китайката не е ли, все пак, значително по-слаба от Хътсана?

            Comment


              #36
              Навсякъде в сайтовете на известни оръжейни магазини не пропускат да споменат, че Хатсан мод.125 и 135 са най-мощните пневматики на пазара в момнета (предполагам че се отнася само за любителския клас). На 4.5мм му дадоха 380 м/с, което си е откровено свръхзвуково пушкало, с претенции за доста сериозни (и деструктивни) възможности.
              GOTT MIT UNS!

              Comment


                #37
                Чудя се между 4,5 и 5,5мм дали да не избера направо 6,35мм:

                Comment


                  #38
                  Доколкото четох из много други форуми, в почти всички случаи препоръчват 5.5 като оптимален калибър. Всъщност, зависи за какво ще използваш пушката- спортна стрелба, избиване на дребни пернати, нанасяне на поражения върху квартални песове и т.н.
                  GOTT MIT UNS!

                  Comment


                    #39
                    При 4.5 на Хатсан сачмата преминава от свръхзвукова в дозвукова скорост, което нарушава точността. АЗ си взех Кросман 2100 класик. ПЦП 4.5 мм, макс скорост 230 м/с. Мислех че е малко, но не е. ПРи седем напомпвания на помпата дава тази скорост, а аз с повече от 4 не стрелам. При три напомпвания проби тенекия и навлезе дълбоко в дървото зад нея. Справя се без проблеми с косери, врабчета и т.н. Предполагам, че при макс скорост със стоманените сачми може да убие куче без проблем, ако го удари в главата. Продавачът каза, че можела да пробия черепа и на диво прасе, но съм скептик, докато не видя с очите си.
                    I can't continue like this - surviving in the world of nothingness.

                    Comment


                      #40
                      За отстрел на дивеч се счита, че са нужни 10J на килограм живо тегло. При 230m/s за 4,5mm се падат около 13J - демек можеш да отстреляш животно до около килограм. Кучетата май са по-тежки...
                      А това за прасето е голям майтап! Даже ловни сачми 13/0 рекушират понякога от глиганския череп! Това съм го чул от ловци.

                      Comment


                        #41
                        Американците правят ловни пневматики, предполагам предназначени за пернат и дребен дивеч- едва ли стават за нещо по-едро. Гледах някъде из нета, но не запомних марката. Цената обаче така ме шокира, че няма да я забравя скоро. Беше над 2к лв.
                        GOTT MIT UNS!

                        Comment


                          #42
                          AYB написа Виж мнение
                          А това за прасето е голям майтап! Даже ловни сачми 13/0 рекушират понякога от глиганския череп! Това съм го чул от ловци.
                          Напълно съм съгласен с написаното. Лично на мен подобен рикушет ми се е случвал и с 32гр. бренеке 1050 бара от 10 м. , но причината за това е че куршума /както и съчмите/ приплъзва, а не удря челно черепа. Иначе всичко от 3/0 нагоре пробива без проблем.

                          Comment


                            #43
                            uzi71 написа Виж мнение
                            Напълно съм съгласен с написаното. Лично на мен подобен рикушет ми се е случвал и с 32гр. бренеке 1050 бара от 10 м. , но причината за това е че куршума /както и съчмите/ приплъзва, а не удря челно черепа. Иначе всичко от 3/0 нагоре пробива без проблем.
                            Прасето подгонили те после да те набоде с бивните?

                            Comment


                              #44
                              AYB написа Виж мнение
                              За отстрел на дивеч се счита, че са нужни 10J на килограм живо тегло. При 230m/s за 4,5mm се падат около 13J - демек можеш да отстреляш животно до около килограм. Кучетата май са по-тежки...
                              А това за прасето е голям майтап! Даже ловни сачми 13/0 рекушират понякога от глиганския череп! Това съм го чул от ловци.

                              Абе ако го ударя във врата или в окото или в главата препендикулярно, не м исе вярва, че кучето ще оцелее.
                              I can't continue like this - surviving in the world of nothingness.

                              Comment


                                #45
                                AYB написа Виж мнение
                                Прасето подгонили те после да те набоде с бивните?
                                Не знам дали е искало да ме гони, обаче 22см бивни са на една дъска зад мен - неговите са.

                                Comment

                                Working...
                                X