Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Age of Strife

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Age of Strife

    Тема, посветена на едноименна игра. Адрес: http://www.agesofstrife.com/index.php
    Приятна онлайн игра. Пуснах се преди около седмица. В историческо-технологичен план е за периода около XVIII-XIX век. Започвате с едно село, което развивате ... и развивате, развивате ... събирате съюзници и правите провинция (това май предстои ... някой ден). И накрая - формирате държава.
    Засега моето село е с 13,085 души. Като гледам, главните ресурси дотук са злато, желязо и въглища. Златото зависи от населението. Добива на другите два зависи от мините. Всяко село започва със 60 свободни за строеж позиции, аз дотук съм застроил 24 и съм пуснал 1 ъпгрейд. Военните единици са само 3 доколкото видях, но реално нещата са малко по-сложни - армиите се набират и попълват с различни видове войнции. На мен засега са ми достъпни само разузнавачи и пехотинци.
    Армията се управлява от офицер (чиято заплата в началото е доста висока - 2 злато/ход).
    А, ходовете - игратата е походова, всеки ход е 1 час реално време.
    Повече - по-нататък.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    #2
    Аз се пуснах току-що и още не съм натрупал впечатления. Играта е простичка, което е хубаво, защото основното е съсредоточено другаде .

    Comment


      #3
      Мда, аз като основател на фракцията "Новият Ред" да кажа - фракциите са няколко вида - което определя възможния брой участници в нея. Най-малката е "Провинция" в която могат да участват 3 души. Тя е безплатна . нататък е Щат (6 души) и струва на съюза 3 злато на ход. След това е Държава (12 души) и струва по 9 злато на ход.Последното е Империя (24 души) и струва по 24 злато на ход.

      Съюза обаче не е само за да се сберете и да печелите повече точки за класацията - той може да прокарва определена стопанска или военна политика:

      Икономически доктрини на съюза

      - поддръжка на фермерите - срещу 6*брой членове злато на ход всички членове на съюза получават +10% към производството на храна
      - поддръжка на миньорите-въглищари - срещу 3*брой членове злато на ход всички съюзници получават +10% добив на въглища
      - поддръжка на миньорите-желязокопи - срещу 3*брой членове злато на ход всички съюзници получават +10% добив на желязо

      Военни доктрини на съюза:

      - повишаване на набора - срещу 3*брой членове злато на ход, възможният набор на рекрути за съюзниците се увеличава с 50%
      - бойна готовност - срещу 6*брой членове злато на ход атаката и защитата на всичките армии на съюза се увеличават с 5%
      - окуражаване на национализма - срещу 4*брой членове злато на ход, с 15% повече селяни се изправят срещу войски опитващи се да заграбят съюзнически територии.

      При това могат да се активират всичките доктрини наведнъж или само някои от тях - всичко зависи колко пари може да отдели съюза - а тези пари се набират като може да се установяват съюзнически данък.

      засега в съюза The New Order сме само аз и голум (съюза е със статус провинция) и имаме още едно свободно място - за съжаление воланд все още ни е далеч. За сега няма да го правя по-голям защото в началото не е изгодно да събираме членски вноски от съюзниците а съюза трябва все да се плаща от някого. но ако има достатъчно желаещи ще го разширя
      Last edited by княз Крылов; 01-04-2007, 12:16.
      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

      请您死在地狱般的阵痛
      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
      きさまはしんでくださいませんか
      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

      Comment


        #4
        бойната система на играта също е доста опростена:

        Има само четири единици:

        Скаути - евтини единици, използват се за скаутски мисии и разкриване на териториите и подпомагат офицерите в боя с информация (каквото и да значи това)

        Пехота - основната бойна единици в играта, средна цена, силата и е в количеството.

        Кавалерия - скъпа единица, ефективна срещу артилерията.

        Артилерия - скъпа единица, ефективна срещу пехота.

        Скаутите струват само злато, докато за другите единици се харчи също така желязо и въглища.

        В играта има 23 вида сгради, които служат най вече за повишаване на растежа на продукцията или за производство на войска. Име обаче и сгради повишаващи отбранителните възможности на населеното място , дващи ви допълнителна информация за провинцията или просто отварящи ви възможности за строене на по-"адвансед" сгради.

        Също така има така наречени Upgrades , които са нещо като технологии и са доста солени като цена в злато. Те също са 23 - отварят възможности към нови сгради, бойни единици и upgrades, а също така дават възможност за по-голямо разрастване на империята.
        Last edited by княз Крылов; 29-03-2007, 18:53. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

        请您死在地狱般的阵痛
        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
        きさまはしんでくださいませんか
        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

        Comment


          #5
          Аз си пуснах първия ъпгрейд - improved production и ако всичко върви добре и неандерталците, дето селата им са разположени наблизо не ме нападнат - ще пусна утре (най-вероятно) и improved farming. Че вече видях един, дето е твърде близо и макар и да се развива по-бавно ... знам ли го какво му се върти в главата Освен това военния съветник ми казва: "Military advisor: We should take over more villages.". Смятам скоро да го послушам ... само да ми се върне армията от разузнавателна мисия, за да я попълня. Че нещо подозрително много се бавят ...
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            #6
            Бтв ти сега май само 3 села можеш да имаш преди да развиеш една по-късна технология (upgrade).
            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

            请您死在地狱般的阵痛
            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
            きさまはしんでくださいませんか
            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

            Comment


              #7
              Аз мисля да се включа в играта.Бтв там имената същите ли са ви ? (само да не изгърми нета пак)

              The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

              The 2 minute war - FallOut

              Comment


                #8
                мне
                аз съм Valdemar von Avisburg
                Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                请您死在地狱般的阵痛
                [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                きさまはしんでくださいませんか
                [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                Comment


                  #9
                  Аз пак съм Sulla, а столицата ми е Sulograd :mhehe: :1087:

                  П.П.: Княже, Valdimer звучи по-добре сякаш

                  Comment


                    #10
                    Да те инвайтна ли в съюза?
                    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                    请您死在地狱般的阵痛
                    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                    きさまはしんでくださいませんか
                    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                    Comment


                      #11
                      Аз съм Haladin. Игрицата е приятна, определено. А и се движи на ходове и достатъчно бавно. Което е още по-добре .

                      Comment


                        #12
                        Голуме какво ще кажеш за 10% сбор за съюза - аз вече го давам доброволно от 14 хода - ама ако се съберем повечко хора , скоро ще требе да разширяваме типа на съюза и ще трябва да се дава по 3 на ход злато ....
                        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                        请您死在地狱般的阵痛
                        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                        きさまはしんでくださいませんか
                        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                        Comment


                          #13
                          Ок, добре. Обаче още не съм наясно за едно нещо - 10% върху кое се смятат, върху съдържанието ан хазната или върху прихода от данъци? Защото ако е последонто, 10% засега ще са много малко от моя страна . Надявам се скоро да го променя, де.

                          Comment


                            #14
                            ами 10% от дохода - сигурен че ще е малко - но ако имаш доход поне 10 злато на ход - ще внасяш по 1 злато на ход. Ако трима внасят по 1 злато - спокойно можем да издържаме State съюз , който иска по 3 на ход
                            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                            请您死在地狱般的阵痛
                            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                            きさまはしんでくださいませんか
                            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                            Comment


                              #15
                              Аха. Имам 10 доход на ход, даже се надявам малко да се повиши (макар че ще чакаме да стане 20 за да станат 2 парички). Но ще трябва да минат поне 30-40 хода, за да се поразвием малко .

                              Comment

                              Working...
                              X